Ugrás a kommentre

Chapter 9: The Marshal


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

18 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ez igaz. Mindig ők mentek a barlang szájához. Várjon milyen alapon választották ki menjen? :)

 

Ha úgy nézzük hazai pályán a tuskenek voltak. Egymást közt meg le kő-papír-ollózták, vagy odaküldték a legidegesítőbbet hogy lenne egy fontos feladata :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindig nagy öröm számomra az egységes kánon. Igaz csak egy kis apróság, de én nagyon örülök annak hogy ilyenekre is odafigyelnek. A “fekete dinnye” amit a buckalakók adnak Cobb-nak, először a 2015-ös Star Wars képregényben tűnt fel, pont egy Kenobival foglalkozó részben. Ő is ezen élt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Pontosan melyik jelenetben is volt ez? Nekem nem tűnt fel. :hmm:

Amikor sétálnak. :P Egyébként most nézem a Ziro, Mando kibeszélőjét és ott hangzott el. Amúgy  a homokdűnén és a végén a töltetekkel.

Szerkesztve: - Adrián
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Frenkie írta:

Ezt hogy érted? Ebben a részben rá sem löttek Mandora. Az elején a ringnél nem volt idejük, utána meg nem támadta meg senki.

Ez igaz, ugyanakkor az elején egy rakat verőlegény fogja rá a fegyvert, aztán egy lövéssel lazán kimenekül belőle, mert ott a csodafegyvere. A végén pedig lazán kirepül a sárkányból is, miután lenyelte. :P Ezekre gondoltam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, pb69 írta:

Ez igaz, ugyanakkor az elején egy rakat verőlegény fogja rá a fegyvert, aztán egy lövéssel lazán kimenekül belőle, mert ott a csodafegyvere. A végén pedig lazán kirepül a sárkányból is, miután lenyelte. :P Ezekre gondoltam.

Ha mindezeket nem tudná akkor nem ő lenne a Mandalorian :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van. A plot armorral nincs semmi baj. Attól csak még szórakoztatóbb az egész. Jól is néznénk ki ha pont egy Star Wars sorozatban ne lenne plot armorja a főhősnek. Elég unalmas kalandokba kéne keveredjen ha realisztikusak akarnának maradni.

Idézet

Régen, Lucas alatt lazán kihagyták volna Cobb Vanth karakterét és valami teljesen új sztorit fabrikáltak volna Boba Fett és páncélját illetően (és mehetne a rajongói erőlködés, hogy valahogy egyeztessék a kettőt). A készítők alázata és alapossága nem kérdés, a lehető legjobban figyeltek a részletekre, még egy nem éppen csúcsszínvonalú könyvtrilógia olyan huszadrangú mellékszálának esetében is, mint Mos Pelgo ("Freetown") története.

Pontosan. Ennél a résznél szerintem is épphogy dicséretet érdemel a kánon kezelése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem amúgy nagyon tetszik ez a koncepció, hogy a Legendákból folyamatosan emelik vissza az elemeket a kánonba. Sokan attól tartottak, ill. azért háborodtak fel, hogy akkor minden, ami az EU-ban volt, az kuka, pedig csomó jó ötlet és megvalósítás is volt ott, de mindet elbuktuk a Disney miatt. Viszont egyre jobban látszik, hogy nem erről van szó, csupán egy kezelhetetlen óriási, szövevényes, ráadásul ellentmondásokkal teli és nagyon heterogén minőségű masszát egy lépésben leminősítettek, hogy maradjon egy tiszta alap, később pedig szépen fokozatosan rágják át magukat a Legendává lett elemeken, amit pedig érdemesnek találnak rá, azt beveszik a kánonba, vagy ha nem is pontosan ugyanúgy, de átalakítva, vagy abból inspirálódva. Ezt szerintem ennél jobban nem lehetne csinálni.

 

Mando kapcsán értem a plot armort, azzal is egyetértek, hogy ez eddig is a SW sajátja volt. Néha picit túlzónak érzem, de nem vészes. Nehogy a végén kiderüljön, hogy ő is látens Erőérzékeny(ebb az átlagnál), mint pl. Finn. :P 

 

Nekem az fura még, hogy sokan próbálják belemagyarázni, hogy a Mando készítői sokkal fontosabbnak tartják az OT-t, így kifejezetten ezen elemeket erősítik, a PT-t pedig próbálják minél inkább elfelejte(t)ni. Én nem így látom, sőt pont úgy érzem, hogy fordítva van. A korszak és alapkoncepció adta lehetőségeken belül igyekeznek egységesíteni az univerzumot. Ebben a részben is ott volt az a fogathajtóműves sikló vagy a pit droidok, amikről nekem beugrott a prequel érája. Meg ha jól rémlik, az OT-ban sehol nem nevezték tuskeneknek a buckalakókat (mintha lett is volna az Ep.1 idején ebből reklamálás, mint a fénykard vs lézerkard témakörében), itt pedig így is említik őket. Ezek apró finomságok, de szerintem fontosak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

A galéria kódja:

 

<blockquote class="imgur-embed-pub" lang="en" data-id="a/IEFC1O5"><a href="//imgur.com/a/IEFC1O5">View post on imgur.com</a></blockquote><script async src="//s.imgur.com/min/embed.js" charset="utf-8"></script>

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 órával ezelőtt, pb69 írta:

Nekem az fura még, hogy sokan próbálják belemagyarázni, hogy a Mando készítői sokkal fontosabbnak tartják az OT-t, így kifejezetten ezen elemeket erősítik, a PT-t pedig próbálják minél inkább elfelejte(t)ni. Én nem így látom, sőt pont úgy érzem, hogy fordítva van. A korszak és alapkoncepció adta lehetőségeken belül igyekeznek egységesíteni az univerzumot. Ebben a részben is ott volt az a fogathajtóműves sikló vagy a pit droidok, amikről nekem beugrott a prequel érája. Meg ha jól rémlik, az OT-ban sehol nem nevezték tuskeneknek a buckalakókat (mintha lett is volna az Ep.1 idején ebből reklamálás, mint a fénykard vs lézerkard témakörében), itt pedig így is említik őket. Ezek apró finomságok, de szerintem fontosak.

Ez pláne érthetetlen annak tükrében is, hogy rengeteg PT-s idegent is látni. Ebben a részben is volt zabrak (először az ep1-ben jelent meg) és kyuzo (először a TCW-ben jelent meg). Ráadásul most megjelent Boba Fett, akiről az ep2-ben derült ki, hogy klón, és pont ugyanaz a színész játssza, aki az ep2-3-ban a klónokat. Az első évadban meg kaptunk komplett klón háborús flashbacket, B2-es harci droidokkal az ep2-3-ból és HMP droid csatarepülőt az ep3-ból.

Igazából nem egy esetben a Mandi egy epizódja több egységességet tartalmaz, mint az elmúlt filmek bármelyike, beleértve a Rogue One-t és a Solót, pedig azok is kenterbe verik az ST filmjeit. Amik azért szintén nem mentesek a PT-s utalásoktól, bár az összes új produktumot nézve ezek rendelkeznek a legkevesebbel (a csökkenő sorrend talán ez lehetne: ep9, ep8, ep7). Elég csak figyelmesen végignézni az epizódot nyitó bokszmeccs nézőin. Van ott lény a PT-ből, az OT-ből, az ST-ből, az RO-ból, a TCW-ből és még új lényekre is futotta.

Abyssin ep4, caskadag ep8, dybrinthe ep7, gamorrean ep6, hassk ep7, jawa ep4, klón ep2, kyuzo TCW, Mennis Duren fajába tartozó lény RO, twi'lek ep6, zabrak ep1, Silvasu Fi fajába tartozó lény ep8, tusken ep4, weequay ep6, Yoda fajába tartozó lény ep5.

 

2020. 11. 03. - 12:08, pb69 írta:

Mando kapcsán értem a plot armort, azzal is egyetértek, hogy ez eddig is a SW sajátja volt.

Szerintem azért a plot armor még itt van eddig a legjobban kezelve. Mando legalább tényleg az univerzumon belül is bitang jó védelemnek számító beskar páncélt visel talptól skalpig és még így is hajlamos fedezékbe vonulni, illetve így sem teljesen sebezhetetlen (lásd az első évad utolsó részét). Ez valahogy sokkal jobb, mint amikor a rohamosztagosok képtelenek eltalálni egy ötven méterre a nyílegyenes folyosón álló wookieet, egy vak szerzetest a jedhai placc közepén (persze a saját rohamosztagosukba több ízben is képesek beletrafálni) vagy például Jyn-t sem tudták eltalálni egy szűk sikátorban, pedig ő még fedezékben sem volt és állt.

Ehhez képest mandót már több ízben is eltrafálták, és ha nem lenne a páncél rajta, hulla lenne. Chewie-t csak az ep7-re sikerült legalább karon lőni, pedig elég nagy csatákban vett már részt, és a fedezékhasználat nem az erőssége. :) 

Szóval a plot armor nyilván védi Mandót is, de itt legalább az a sztori része.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

44 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Dramaturgi szempontból gondoltam. Te, mint író behozol ilyen múlttal rendelkező dolgokat ha nincs célod vele? :)

Mint író én pont azt látom, hogy a páncél behozatala egy folyamat ábrázolása, tehát nem céltalan. Korábban írtam már, hogy a rész finoman, de szépen építi fel Boba Fett visszatérését. A páncél az első fázis, a célja az, hogy a nézőt egyáltalán emlékeztesse erre a filmek szempontjából kevésbé fontos karakterre.  Ugyan a fanok tudják, ki az a Boba Fett, de egy átlag néző lehet, hogy még az ep2-es kölyköt sem tudja összekapcsolni az ep4-5-6-os páncélos alakkal. Ami nem is nagy bűn, elvégre, a páncélos alakot csak az ep6-ban nevezik először nevén. Tehát a páncél célja elsősorban az emlékeztetés, hogy volt egy ilyen alak a CT-ben, aki viselte ezt a zöld páncélt. Talán még az is felidéződik, hogy az valami fia valami hasonló páncélos alaknak a PT-ből.

Aztán ezután jöttek a következő lépések, mint az, ahogy Mando kitört a sárkányból, ami prezentációja annak, hogy Boba hogyan törhetett ki a Sarlacc-ból. És persze az utolsó láncszem maga Temuerra Morrison szerepeltetése, ami erősíti azt a halvány emléket, hogy Boba Fett egy klón, és őt láttuk. Ez az egész szerintem amúgy példaértékűen van felépítve az epizódban. Nem rágják az ember szájába, de rengeteg elem segíti, hogy tudat alatt a nézőben felépüljön Boba Fett visszatérése.

Szóval mint író, én azt mondom, hogy a páncél írói eszközként betöltötte a funkcióját a 2x01-ben, segített felvezetni Boba Fett visszatérését, akit ezután már rengeteg más dologra lehet használni, például a Jedi hajkurászás vonalán. Persze lehet a páncélnak további funkciót adni, de én úgy érzem, hogy ezen a ponton ez már nem feltétlen szükséges. Sőt, talán a The Mandalorian szempontjából még jó is, ha a páncélt leválasztják Boba Fettről, és ezt a jellegzetes viseletet az emberek elkezdik Din Djarinnal összekapcsolni. Boba ilyen szempontból amúgy is egy fura alak, mert csak a cool páncélja miatt volt emlékezetes a CT-ben, az ep2 és a TCW pedig anélkül épített fel egy karaktert belőle. Szerintem érdemes lenne ezen a vonalon tovább haladni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt inkább áthoztam ide, mert teljesen ehhez a részhez kötődik. 

 

Szerintem lebecsüljük Boba Fett ismertségét. Azért egész szépen velünk volt amióta az SW létezik. A sorozat pedig legfőképp a fanokank szól, ezt kár lenne tagadni. :) Az átlag béla (van ilyen SW tekintetében?), meg majd rájön ki ez ha ott lesz az ideje. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fanoknak is szól, de nem csak a fanoknak készül. ;) Az egész sorozat úgy van felépítve, hogy a dolgokat megértsd akkor is, ha csak a mozifilmeket ismered. Cobb a legjobb példa. Nehéz volt befogadnod és megértened a figurát vagy azt, hogy mit csinál nála Fett páncélja úgy, hogy sosem olvastad az Utóhatás-trilógiát? Mert a posztjaid alapján nem volt gondod vele. (A poén, hogy pont Cobb előéletének részleteibe a fanok kötöttek bele, merthogy nem minden passzol rendesen.)

Boba Fett ismertsége meg szerintem még túl is van becsülve. Ha a CT-ben főszereplő Han Solo nem mozgatta meg a mezei rajongót sem, akkor nehogy már a 88. mellékszereplő, akit két, egymástól igen távol álló filmben neveznek csak nevén, legyen olyan ismert, hogy már a páncélja látványától is maga alá pissantson a rajongó. :) 

Azt meg már csak a pontosság kedvéért jegyzem meg, hogy Boba Fett baromira nincs velünk, amióta az SW létezik, hiszen eredetileg nem szerepelt az ep4-ben. Régebb óta van SW, mint Boba Fett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Dzséjt írta:

A fanoknak is szól, de nem csak a fanoknak készül. ;) Az egész sorozat úgy van felépítve, hogy a dolgokat megértsd akkor is, ha csak a mozifilmeket ismered. Cobb a legjobb példa. Nehéz volt befogadnod és megértened a figurát vagy azt, hogy mit csinál nála Fett páncélja úgy, hogy sosem olvastad az Utóhatás-trilógiát?

Itt volt már szó róla, szóval nem voltam teljesen vak az ügyben. De ez csak a fórumnak köszönhető. ;) 

 

3 perccel korábban, Dzséjt írta:

Boba Fett ismertsége meg szerintem még túl is van becsülve. Ha a CT-ben főszereplő Han Solo nem mozgatta meg a mezei rajongót sem, 

Ennek több oka is volt, nem hinném hogy önmagában Solo nem népszerű. Amúgy mi az a CT?

 

4 perccel korábban, Dzséjt írta:

Azt meg már csak a pontosság kedvéért jegyzem meg, hogy Boba Fett baromira nincs velünk, amióta az SW létezik,  hiszen eredetileg nem szerepelt az ep4-ben. Régebb óta van SW, mint Boba Fett.

Ja, másfél évvel. :D Azt írtam elég szépen velünk volt, és nem azt, hogy 1977 óta. A remek HS-ben debütált 1978 karácsonyán. Szóval elég szépen velünk volt amióta az SW létezik. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Noha azzal egyetértek (mindig is egyetértettem), hogy Boba egy messze túlmisztifikált karakter, pláne az OT alapján, ugyanakkor az is igaz, hogy a popkultúrában egy igencsak ismert SW elem. Ahhoz képest mekkora szerepe van az OT-ban, nagyságrendekkel ismertebb és népszerűbb az indokoltnál. Más kérdés, hogy kb. csak egy páncél volt, ez adta neki ezt a státuszt, a "coolság" faktort.

 

De pont emiatt is érzem úgy, hogy a sorozatok szándékosan nem építettek erre, ez a Mando rész pedig pláne tudatosan "fosztotta meg" a híres páncéljától, amit ráadásul rögtön képernyőre is vittek egy másik szereplőn, méghozzá egy valljuk be tucatfigurán. Persze azt nem mondhatjuk, hogy a páncél ne kapta volna meg a kellő tiszteletet, pláne úgy, hogy végül Djarinnál kötött ki, ugyanakkor immáron egyértelműen le lett választva Bobáról.

Bobát is jóval többször látjuk már nélküle, mint a páncéljában, és így is egy érdekes karakter lett, de önnön jogán. Ebben a részben is így tűnik fel. Most már viszont a páncélját is látjik nélküle, ami szintén önállóan kapott jelentőséget és történetet. 

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Amúgy mi az a CT?

Classic Trilogy, nem?

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Úristen, micsoda kezdés. :o Konkrétan lef*stam a bokámat... végig izgatottan, helyenként gyermeki lelkesedéssel néztem a részt. Pont pár hónapja néztük Bogival az EpIV-et és kérdezte, hogy mi az a csontváz a háttérben. Mondtam neki, hogy Krayt sárkány csontváz, kérdezte, hogy hogy néz ki. Mondtam, hogy azt sajnos nem tudom, de jó lenne látni egyszer. Erre tessék... pont ilyeneket szeretnék látni a sorozatban! :clap: 

Az meg, ahogy a buckalakókat árnyalják, külön elképesztő. Mennyivel másabb így nálam Anakin mészárlása mondjuk. Ezek brutális, gondolkodó bár primitív lények. De nem állatok. 

 

Ez meg egy képen PT, OT, ST. Imádom az ilyeneket! :yeah: 

 

ot_st_pt.jpg

 

Na jöjjenek a hozzászólások! 

Én 10/10-et adok a részre. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az utolsó pár hsz-t már el sem mertem olvasni, mert láttam, hogy hatással volt erre a részre a többi rész is. :D 

 

A 2. évados szavazáson nem lesz kérdés, hogy ki nyeri a szörny kategóriát. Mindenkinek köszi a sok-sok érdekességet, volt jó néhány dolog, amit én nem szúrtam ki. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.