Ugrás a kommentre

Chapter 12: The Siege


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

1 órával korábban, pb69 írta:

Azért a SW világában sem történik minden logikus módon. Pl. ebben a részben továbbra sem értem kristálytisztán, hogy amikor Gideon kémje tudja, hogy BY védtelenül marad a faluban, akkor miért nem csapnak le rá a birodalmiak.

Már miért tudná ezt a kém? Nem hinném hogy mindenkinek bejelentették hogy BY-t az iskolában lehet találni. A kémnek ráadásul van dolga: Mando hajóját kell szerelje.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Bomarr írta:

Már miért tudná ezt a kém? Nem hinném hogy mindenkinek bejelentették hogy BY-t az iskolában lehet találni.

Nyilván nem, de azért nem olyan hatalmas az a település. Greef egyik legjobb szerelőjéről van szó, szerintem simán ki tudta volna deríteni pár pillanat alatt, hogy mi a helyzet. Ha pedig leadja a drótot, akkor legkésőbb akkor összeállt volna a birodalmiaknak a kép, amikor Djarinék beesnek a bázisra. BY nincs ott, szóval nyilván a településen hagyták, ahol védtelen. 

Bár így jobban belegondolva, inkább arról van szó, hogy nem tudtak volna mit kezdeni a birodalmiak a szituval. Greefnek voltak még azért emberei a faluban is, ha a birodalmiak le is rohanják őket és megszerzik BY-t, akkor is legfeljebb megpróbálhattak volna a TIE-okkal elmenekülni, de aligha volt a közelben Gideon. Ekkor meg már Mandoék a nyomukban lettek volna. Más kérdés, hogy azért egy próbát megérhetett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fantasztikus rész volt. Gideon nem csak egy a sok egymással is marakodó hadúr közül, hanem távlatokban gondolkodik, ez eddig is nagyon valószínű volt, de most már bizonyosságunk is van efelől. Midikloriánokkal felturbózott elit rohamosztagosok... ez egy félelmetes és hátborzongató kilátás. És ahogy az Új Köztársaság pilótája, helyi rendfenntartója is mondja, valami zajlik a Peremvidéken, látszólag egymástól teljesen független események láncolata sejlik fel. 

 

Jó volt látni a visszatérőket. Cara Dune és Greef Karga kettőse nagyon jól működik, az elmúlt hónapokban (vagy akár egy év) alaposan helyrepofozták Nevarro városát. Öröm volt látni a nyüzsgő települést. Az aqualish maszkok nagyon jól sikerültek, olyan jó látni újra ezeket a régi bevett fajokat ennyi év után egy élőszereplős SW-alkotásban. Láthattunk egy civil tanórát, ez is egy újabb elem a SW hétköznapjaiból. Ráadásul "földrajz" (vagy épp asztronómia) óra, az örökké a hasára gondoló Baby Yodával ellentétben én csüngtem a protokoll-droid szavain. :D Szerintem egyes régiók most első ízben említődtek meg direkt módon egy élőszereplős alkotásban, lásd Kiterjesztési Régió, és nem csak valami referenciakönyvben vagy egyéb háttérkiadványban jelennek meg név szerint. Persze, lehet hogy tévedek. Jó volt újra látni a pilot-ban szerencsétlenül járt mythrolt-t, bár ha már ennyit szerepelt, tényleg kaphatna már végre egy nevet. No majd a visual guide-ban.

 

Már az egész birodalmi bázis a kezdetektől fogva ontotta magából a baljós érzést, tudtam, hogy ez nem csak egy hátrahagyott őrposzt lesz néhány katonával, hanem itt komoly kutatások történnek. Egy újabb régi ismerőst is láthattunk, Pershing, a felvételtől valamiért a hideg futkosott a hátamon. Jobb lett volna, ha Mando végez vele anno, nem kicsit berzenkedek ettől a figurától. Az akciók nagyon is rendben voltak, főleg, amikor a speeder-ek majd a TIE-ok megjelentek. Ezek a kültéri harcjelenetek a sorozatban nagyon működnek (sokkal jobban, mint amikor szűk folyosókon rohangálnak hőseink), a félelmem nem vált valóra, minden rész megkapta az azt megillető költségvetést, a krayt sárkánnyal nem szálltak el a költekezések. 

 

Sokat lendült tehát előre a főszál, Gideon minden jelenete aranyat ér, de eközben az epizódnak volt mód a hétköznapok és a humorosabb vonások bemutatására is, lásd Yoda keksz-szerzési akciójára (nevezzük így), büfijére, a rész elején a kábeles fiaskóra és a közös levesszürcsölgetésre (nagyon aranyos pillanat volt, szeretem ezeket a meghitt pillanatokat Mando és a kölyök között), vagy éppen ahogy a mythrol fel-le hajolt a fedezékéből minden látható taktikai érzék nélkül. :D Jól sikerült érzékeltetni a feszültséget és a kimondatlan fájdalmat Cara és az ÚK-pilóta Carson Teva jelenetében. Helyi segítség nélkül az Új Köztársaság nem tud úrrá lenni a peremvidéki problémákon, ez már bizonyos. Márpedig a Galaxis történelme azt mutatja, hogy minden drasztikus változás a Peremvidékről indul, ha ott zűrzavar támad, az végigsöpör a teljes Galaxison előbb-utóbb, hiába tűnik nagyon távolinak ez a barbár övezet a Coruscant vagy éppen a Chandrila szemszögéből. Nincs új a nap alatt. Az Alderaan soha nem elhalványuló tragédiája is újra és újra felbukkan a narratívában. 

 

Nagyon hálás vagyok, hogy ez a sorozat létezik. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ehelyett kiadta a Kliensek

De az én elképzelésemben ez "nem kiadta a Kliensnek", hanem ez az egész a Kliens ötlete volt. Ő, mint a projekt Gideon által kinevezett feje, szervezte az egészet az elejétől, ő bérelte fel a zsoldosokat magas midi-chlorian értékkel bíró egyének felkutatására, akik eztán átverték. És a Kliens, hogy Gideon tudta nélkül oldja meg az általa kevert bantha pudut (tudván, hogy a moff ezért a hibáért megölné), felbérelt fejvadászokat, ám ez is félresiklott, s ez már eljutott Gideonhoz, aki végül, miután a Kliens végre visszaszerezte a kölyköt, eddigi szolgálatai elismeréseképpen agyonlőtte az egész bagázst. Semmi bonyolult nincs ebben. A teóriám szerint Gideon csak azután szerzett tudomást arról, hogy a Gyermek nem került a Birodalom kezére, hogy Mando szétlőtte a Kliens búvóhelyét. Egészen odáig gőze sem volt arról, hogy a Klines mindent elcseszett.

 

2 órával ezelőtt, pb69 írta:

Azért a SW világában sem történik minden logikus módon. Pl. ebben a részben továbbra sem értem kristálytisztán, hogy amikor Gideon kémje tudja, hogy BY védtelenül marad a faluban, akkor miért nem csapnak le rá a birodalmiak. Még csak le se bukna a fazon, hisz a településen mki láthatta, hogy megérkezett Djarin, szóval bki lebuktathatta, a nyomkövetőt pedig ugyanúgy elrejthette volna a hajón B tervnek.

A kém nem tudhatja, mennyire védtelen BY. Amikor legutoljára azt hitték, hogy könnyen meglesz a kis vakarcs, váratlanul felbukkant egy IG-11-es és kivégzett egy fél légiónyi rohamosztagost. Mando és társai elég jól bizonyították, hogy a rohamosztagosok még halálosztagosokkal támogatva sem érnek sokat ellenük. Négyen lényegében pár perc alatt felszámolták a nevarrói helyőrség javát. Ezután nem meglepő, hogy Gideon valami combosabbat szeretne felvonultatni.

Plusz ki tudja, jelenleg milyen messze van a legközelebbi bevethető birodalmi állomány a Nevarrótól. Lehet, hogy éppen mind túlságosan távol van vagy mindet lefoglalja valami más. Ne feledjük, jelenleg a Galaxis ismert részében munkálkodó birodalmi sejtek lehetőségei korlátozottak (de valószínűleg még az Első Rendé is az Ismeretlen Régiókban). Az egészet jól jellemzi az, ami az előző részben derült ki: Gideonnak a traski fekete piacról kell fegyvereket vásárolnia a katonái számára. Most a Birodalom/Első Rend van abban a helyzetben, amiben a Lázadók voltak a Rebels elején. Nem áll rendelkezésükre száz csillagromboló, ezer TIE vadász és rohamosztagos légiók tucatjai. Kevesen vannak, sejtekben működnek, és azzal kell gazdálkodniuk, amijük van. Ez sajnos azt jelenti, hogy nem mindig tehetik meg azt, amit akarnak vagy kellene, mint anno a Lázadók. Valahol ironikus, hogy a Birodalom az egykori ellensége sorsára jutott. És szomorú, hogy ahogy a kis sejtekkel operáló lázadó hálózatból felépült az új Köztársaság végül, ugyanúgy a hasonló helyzetben lévő birodalmi maradványokból felépül az Első Rend.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Midikloriánokkal felturbózott elit rohamosztagosok...

Szerintem abszolút nem erről van szó. :) 

 

57 perccel korábban, Dzséjt írta:

De az én elképzelésemben ez "nem kiadta a Kliensnek", hanem ez az egész a Kliens ötlete volt. Ő, mint a projekt Gideon által kinevezett feje, szervezte az egészet az elejétől, ő bérelte fel a zsoldosokat magas midi-chlorian értékkel bíró egyének felkutatására, akik eztán átverték. És a Kliens, hogy Gideon tudta nélkül oldja meg az általa kevert bantha pudut (tudván, hogy a moff ezért a hibáért megölné), felbérelt fejvadászokat, ám ez is félresiklott, s ez már eljutott Gideonhoz, aki végül, miután a Kliens végre visszaszerezte a kölyköt, eddigi szolgálatai elismeréseképpen agyonlőtte az egész bagázst. Semmi bonyolult nincs ebben. A teóriám szerint Gideon csak azután szerzett tudomást arról, hogy a Gyermek nem került a Birodalom kezére, hogy Mando szétlőtte a Kliens búvóhelyét. Egészen odáig gőze sem volt arról, hogy a Klines mindent elcseszett.

Lehet, hogy így volt. Lehet, hogy nem. :D Remélem kapunk rá utalásokat még. 

 

1 órával korábban, Dzséjt írta:

A kém nem tudhatja, mennyire védtelen BY. Amikor legutoljára azt hitték, hogy könnyen meglesz a kis vakarcs, váratlanul felbukkant egy IG-11-es és kivégzett egy fél légiónyi rohamosztagost. Mando és társai elég jól bizonyították, hogy a rohamosztagosok még halálosztagosokkal támogatva sem érnek sokat ellenük. Négyen lényegében pár perc alatt felszámolták a nevarrói helyőrség javát. Ezután nem meglepő, hogy Gideon valami combosabbat szeretne felvonultatni.

Plusz ki tudja, jelenleg milyen messze van a legközelebbi bevethető birodalmi állomány a Nevarrótól. Lehet, hogy éppen mind túlságosan távol van vagy mindet lefoglalja valami más. Ne feledjük, jelenleg a Galaxis ismert részében munkálkodó birodalmi sejtek lehetőségei korlátozottak (de valószínűleg még az Első Rendé is az Ismeretlen Régiókban). Az egészet jól jellemzi az, ami az előző részben derült ki: Gideonnak a traski fekete piacról kell fegyvereket vásárolnia a katonái számára. Most a Birodalom/Első Rend van abban a helyzetben, amiben a Lázadók voltak a Rebels elején. Nem áll rendelkezésükre száz csillagromboló, ezer TIE vadász és rohamosztagos légiók tucatjai. Kevesen vannak, sejtekben működnek, és azzal kell gazdálkodniuk, amijük van. Ez sajnos azt jelenti, hogy nem mindig tehetik meg azt, amit akarnak vagy kellene, mint anno a Lázadók. Valahol ironikus, hogy a Birodalom az egykori ellensége sorsára jutott. És szomorú, hogy ahogy a kis sejtekkel operáló lázadó hálózatból felépült az új Köztársaság végül, ugyanúgy a hasonló helyzetben lévő birodalmi maradványokból felépül az Első Rend.

Na ezzel viszont 100% egyetértek! Nagyon jó párhuzam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Szerintem abszolút nem erről van szó.

Így hogy kiderült, hogy a rész végén Dark Troopereket láttunk, szerintem sincs a BY-s kísérletnek köze ehhez. Eddig én azt hittem, hogy azok csak páncélok, amelyeket előkészítettek a "pácienseknek"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Mit kell tudni ezekről a Dark Trooperekről? Állva alszanak egy munkaállomásszerű platformon? :D 

Ezek droidok. :) A legendákban három fázisuk volt:

bd56_dark_trooper_phase_i_18.jpg

 

 

Amúgy én még nem vetném el ezt a midikloriánnal felturbózott katonaságot. A Legendákban ilyenek is szerepeltek, ők voltak a Shadowtrooperek - így egybe, különírva az edzett rohamoszik vannak - akik hibridként funkcionáltak. Persze lehet nem errefelé mennek el, logikus is lenne, de egyelőre annyi bizonyos, hogy a rész végén droidokat látunk.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A kép amit beraktál nem jelenik meg. 

Most már elvileg jó. Nem értem, hogy a wookie-s képekkel mi a fene van.

 

7 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Droidok... Akkor érthető a megjelenésük. 

Ahsoka kaszabolhatja szépen őket. Din meg kitudja hányadán áll a droidfóbiájával. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, Bence1997 írta:

Amúgy én még nem vetném el ezt a midikloriánnal felturbózott katonaságot

Én nagyon nem örülnék egy ilyennek, pláne így 6 évvel az Ep.6 után. Már Sidious mókáit is erősen neccesnek éreztem, de arról még tanakodtunk is a topikjában, hogy miért fér bele, mennyi extrém dolog együttállása kell hozzá, hogy működjön a koncepció. De egyébként jó lenne, ha megmaradnának annál a verziónál, hogy az Erővel nem lehet csak úgy játszadozni. Ha kitalálnák, hogy Erőérzékeny szuperkatonákat lehet teremteni, akkor onnantól már nincs határ, jöhet az Erőérzékeny hadsereg, amire semmi szükség ebben a galaxisban.

Kísérletezzenek csak vele, mert nyilván egy kecsegtető opció, de bukjanak bele. Leszűrik belőle a tanulságokat, ez Snoke megteremtésében hasznos tudás lehet, legyen elég ennyi. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Bence1997 írta:

Ahsoka kaszabolhatja szépen őket. Din meg kitudja hányadán áll a droidfóbiájával. :D

 

Nekem kicsit vaskosabbnak tűntek annál, hogy droidok legyenek, szerintem ezek emberre szabott páncélok. Persze semmi akadálya hogy ne lehessen egy droidot is vaskosra csinálni, csak minek :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, pb69 írta:

Én nagyon nem örülnék egy ilyennek, pláne így 6 évvel az Ep.6 után. Már Sidious mókáit is erősen neccesnek éreztem, de arról még tanakodtunk is a topikjában, hogy miért fér bele, mennyi extrém dolog együttállása kell hozzá, hogy működjön a koncepció. De egyébként jó lenne, ha megmaradnának annál a verziónál, hogy az Erővel nem lehet csak úgy játszadozni. Ha kitalálnák, hogy Erőérzékeny szuperkatonákat lehet teremteni, akkor onnantól már nincs határ, jöhet az Erőérzékeny hadsereg, amire semmi szükség ebben a galaxisban.

Kísérletezzenek csak vele, mert nyilván egy kecsegtető opció, de bukjanak bele. Leszűrik belőle a tanulságokat, ez Snoke megteremtésében hasznos tudás lehet, legyen elég ennyi. 

Ezt nagyon adom! Főleg egy ilyen nímand birodalmi kb. a semmiből, ne teremtsen már Erőérzékeny katonákat. Örülnék ha Gideon is jelentene, pl. tudjuk kinek.

Már látom is magam előtt az Exegoli jelenetet. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyelőre amúgy jók vagyunk, mert a doki "friss" jelentése szerint ehhez kiemelkedően magas "M-szám" kell, jelenleg BY után koslatnak. Ahhoz nem kell nagy jóstehetség, hogy őt tuti nem fogják maguknak megkaparintani, max. nagyon rövid ideig. Persze vehetnek le tőle megint vért, de nem sokat, hisz megölni szintén tuti nem fogják, a kisebb minta meg egyelőre nem vezetett eredményre. Ráadásul azt se tudjuk még, hogy mennyire van szükség ilyen vérre folyamatosan, hisz simán lehet, hogy ha létre is hoznak vmi kecsegtető tesztalanyt, folyamatosan adagolni kell neki a midikben gazdag vért vagy szérumot, különben nem megy semmire.

 

Terjengtek amúgy olyan pletykák, miszerint BY lehet egy klón is, akár Yodáé. Ha jól gondolom, akkor ez a rész ezt a teóriát is meglehetősen valószínűtlenné tette (hála a sorsnak). Hiszen, ha BY személyében sikeresen klónozni tudtak volna egy Erőérzékeny lényt, akkor aligha ott tartanának, hogy amúgy meg szenvednek azzal, amit láttunk is. Azt meg nehezen képzelem el, hogy egy ilyen klónozás hátterében ne a Birodalom/ER/VR/sith-ek álljanak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Hát igen, így akkor ez a midikloriánnal beoltott rohamosztagos nem opció. A rész végén olyan baljósan mutatta meg ezeket a dark trooper-eket a kamera, hogy azt hittem, erről van szó. 

Egyébként elsőre nekem is ez a sugallat jött le. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

De az én elképzelésemben ez "nem kiadta a Kliensnek", hanem ez az egész a Kliens ötlete volt. Ő, mint a projekt Gideon által kinevezett feje, szervezte az egészet az elejétől, ő bérelte fel a zsoldosokat magas midi-chlorian értékkel bíró egyének felkutatására, akik eztán átverték. És a Kliens, hogy Gideon tudta nélkül oldja meg az általa kevert bantha pudut (tudván, hogy a moff ezért a hibáért megölné), felbérelt fejvadászokat, ám ez is félresiklott, s ez már eljutott Gideonhoz, aki végül, miután a Kliens végre visszaszerezte a kölyköt, eddigi szolgálatai elismeréseképpen agyonlőtte az egész bagázst. Semmi bonyolult nincs ebben. A teóriám szerint Gideon csak azután szerzett tudomást arról, hogy a Gyermek nem került a Birodalom kezére, hogy Mando szétlőtte a Kliens búvóhelyét. Egészen odáig gőze sem volt arról, hogy a Klines mindent elcseszett.

Ez szerintem is így lehet, alátámasztani látszik az az apróság is, hogy a megbízás kiadásakor még holtan is megfelel a kliensnek a gyermek. Valószínűleg nem konyít a tudományhoz és tervekkel sem volt teljesen képben.

Engem az érdekel még, hogy gyermek azért viszonylag önállótlannak tűnik. Hol a családja? Hogy lehet vérdíjat kitűzni egy ismeretlen eredetű faj egy ismeretlen származású és nevű példányára?

Ha ő önállótlan és eljutott a kliensig a híre, nem feltehető hogy néhány fajtársa, családtagjai is képbe kerüljenek? Vagy tényleg titok marad és Yoda klónja lesz? Nem örülnék.

Ahhoz vérmintákat kellett volna szerezni nehéz munka árán a Fiorina 161-ről..jajj bocs a Dagobahról.. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem voltak már ütősebb részek, de ez is bőven hozta a szokásosan minőségi szintet. Nagyjából az történt, amire számítottam: Mando hajójavítás céljából landol a Nevarrón, így csak a következő részben jutunk el a Corvusra. A hajó javításának ideje pedig alkalmas időtöltés egy mellékküldetéshez. Jó volt viszont látni a Nevarrót, ami láthatóan virágzásnak indult a söpredék eltávolításával Carga és Dune vezénylete alatt. Jók voltak a kontrasztok az 1. évaddal: színesebbnek és békésebbnek érződött minden. A történtek ellenére Mando is megbízott már annyira az "új" Greef Cargában, hogy a kezébe adja BY-t. Főleg az olyan apróságok jöttek be, mint IG-11 szobra a téren (utalva az 1. évados hőstettére), vagy a protokoll droid tanár néni órája a suliban. Tetszett a történelemmel egybekötött földrajzóra SW módra. BY lassan minden részben beveti magát, hogy kaját szerezzen. Bár mentségére szóljon, hogy először szépen kérte a kissráctól a puszedlit. :) Az is jópofa volt, amikor Mando az elején beküldte őt a kis nyíláson át szerelni, mert csak ő fért be oda. Végre az is kiderült, hogy kajál Mando "közönség" előtt. A párhuzamok is tetszettek az Ep4-gyel, és az RO-val. Az akciókhoz nem tudok sokat hozzáfűzni: látványra és kivitelezésre is nagyon rendben volt minden. A rohamosztagosok mondhatni hozták a szokásos formájukat, bár a TIE-pilóták már kompetensebbek voltak.

Az Új Köztársaság felbukkanása is tetszett. Jó volt látni, hogy nem mindenki dugja homokba a fejét, és vannak, akiknek gyanús a peremvidéki aktivitás (ami egyben szép utalás az Első Rendre).

Jó, hogy Gideon Birodalmi Maradványának céljairól is átfogóbb képet kaptunk. A laborban látható tartályok láttán természetesen én is azonnal a Snoke/Palpatine-vonalra gondoltam. Noha azt is reális gondolatnak tartottam (már az 1. évad idején), hogy Gideon azért akar Erő-érzékenységet "lopni", hogy magát illetve a seregét felturbózza valahogyan. A végén látható páncélok (legalábbis először annak gondoltam őket) megerősíteni látszottak ezt az elméletet. De a másik változat jobban tetszene. Nevezetesen az, hogy Gideon összedolgozik az Örök Sith szektásokkal, és vagy egy Erő-érzékeny porhüvelyt akar teremteni a Császárnak (ami képes elviselni az Erejét), esetleg Snoke megalkotásán munkálkodnak - vagy legalábbis azon, hogy Erő-érzékeny legyen. Snoke kapcsán eleve kérdéses, hogy mesterségesen létrehozott lényként hogyan lett olyan szinten Erő-érzékeny, ahogy láthattuk. Érdekes kapocs lenne, hogy Gideonék munkája vezetne el az általunk ismert Snoke kiteljesedéséhez, és egyúttal részét képezné Palpatine Tervének is. A droidos (Dark Trooper) megoldás is jobb, mintha csak páncélzatok lennének az Erő-érzékeny katonáknak. Azt amúgy nem gondolom, hogy az Erőt le kéne butítani a sorozatban ahhoz, hogy Mandóék sikeresen helyt álljanak, hiszen a múltbeli mandaloriak is sokáig talpon maradtak a Jedikkel szemben.

Az nem sok jó vetít előre, és kissé aggódom is e miatt, hogy a mimbani fószer jeladót rejtett el a Cresten. Így szinte biztosra vehető, hogy Mando és BY elvezeti a birodalmiakat a Corvusra Ahsokához, a Sötétkardos Gideontól kezdve a dark trooperekig. Oké, hogy Ahsoka és Mando is remek harcosok, de talán nem ennyire... meglátjuk. Bár elképzelhető, hogy Ahsoka nem éli túl a részt, én mégis inkább arra fogadnék, hogy az Erő-érzékenysége miatt a birodalmi maradvány "csak" elrabolja őt, felhasználva a vérét a jövőbeli kutatásokhoz. És, mivel fogságban lesz (esetleg életét veszi idővel), nem fogja tudni biztosítani BY nevelését/tanítását, aki így továbbra is Mando mellett marad.

Az biztos, hogy részt még nem vártam annyira, mint a következőt. Úgy érzem, így vagy úgy, de ütni fog. Még mindig nem sikerült megemésztenem a gondolatot, hogy 1 hét múlva élőszereplős Ahsokát fogok látni. :shocked:  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Darth Sky írta:

Oké, hogy Ahsoka és Mando is remek harcosok, de talán nem ennyire... meglátjuk. Bár elképzelhető, hogy Ahsoka nem éli túl a részt, én mégis inkább arra fogadnék, hogy az Erő-érzékenysége miatt a birodalmi maradvány "csak" elrabolja őt, felhasználva a vérét a jövőbeli kutatásokhoz.

Azért ez számomra rendkívül kiábrándító és illúzióromboló lenne. Ahsoka lenyomta Mault és helytállt Vaderrel szemben, ill. láttuk, hogy játszi könnyedséggel tett zsebre két inkvizítort. Nehogy már Gideonnal meg a csatlósaival ne bírjon el. Én inkább arra számítok, hogy Mando lenne igen komoly székletben, de Ahsokával együtt fogják tudni csak megoldani azt a szituációt, amibe Gideon szorítja őket. Azt se felejtsük el, hogy Gideon elmondja, hogy felkészülten fognak érkezni, ugyanakkor azt nem tudja, hogy egy jedivel is szembe kell majd nézni, nem is akármilyennel. Ha egy orvgyilkosdroid Mandoval lenyomta őket, akkor röhejes lenne, ha ez Ahsokával nem jön össze.

Nagyon legfeljebb azt tudom elképzelni, hogy elfogják Tanot, de azt is csak úgy, hogy BY-t akarja menteni, így inkább feláldozza magát. Aztán akkor majd vamalemy későbbi részben (praktikusan a gondolom most is duplás évadzáróban őt mentik meg egy nagy akció keretében. Az mi bizarr lenne már, ha Gideon kísérleteihez Ahsoka vérét használnák fel, ami mondjuk Snoke létrehozásához vezet vmilyen úton. Bár azt nem tudom, hogy amúgy Ahsoka vére mennyi midit tartalmaz, mert oké, hogy sokkal erősebb, mint BY, de ez nyilvánvaló, hiszen mégiscsak egy felnőtt nőről beszélünk, nem egy csecsemőről. :D De simán lehet, hogy BY amúgy sokkal-sokkal Erőérzékenyebb a lánynál.

Azt is el tudom képzelni, hogy Gideon megpróbálkozik Ahsokával kezdeni vmit, ha esélye adódik rá, de kiderül, hogy ő nem alkalmas a bulira, mert kisebb az M-koncentráció a vérében. Ez adna egy szusszanásnyi fellélegzést Mandonak és BY-nak, de nem sokat, mert aztán újra őt kergetné a Birodalom. Ráadásul, ha vmi fura módon nem sikerül itt elfogni Ahsokát, akkor Gideonnak nem sok értelme lenne átállnia a togruta üldözésére, hiszen azért jóval komolyabb falat egy jedi, mint Mando és a csecsemő.

22 perccel korábban, Darth Sky írta:

Noha azt is reális gondolatnak tartottam (már az 1. évad idején), hogy Gideon azért akar Erő-érzékenységet "lopni", hogy magát illetve a seregét felturbózza valahogyan.

Arra leszek kíváncsi, hogy ki az a bizonyos önkéntes. Gideon akár lehetne is, de tuti nem ő, mert neki jelentett a doki, akkor nem így hivatkozott volna rá. Viszont, ha már így felvezették, akkor simán lehet, hogy vmi ismerős fazon lesz.

23 perccel korábban, Darth Sky írta:

Nevezetesen az, hogy Gideon összedolgozik az Örök Sith szektásokkal, és vagy egy Erő-érzékeny porhüvelyt akar teremteni a Császárnak

Annyira én nem örülnék neki, ha Gideonnak közvetlen köze lenne Sidious-hoz. Egyrészt, ennyire ne legyen már minden egy irányba becsatornázva, szerintem jobban ülne, ha Gideon függetlenül ügyködne. Nekem amúgy az is jobban tetszene, ha Gideonnak nem lenne közvetlen köze az ER-hez sem, hanem önálló figura lenne. Meg amúgy is, Sidious sorsán ügyködjenek sokkal magasabb körökben, elszigeteltebben, a sith úton, ne egy ilyen sokadik senki kísérletezgessen, hátha összejön vmi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, pb69 írta:

Azért ez számomra rendkívül kiábrándító és illúzióromboló lenne. Ahsoka lenyomta Mault és helytállt Vaderrel szemben, ill. láttuk, hogy játszi könnyedséggel tett zsebre két inkvizítort. Nehogy már Gideonnal meg a csatlósaival ne bírjon el.

Én realáis forgatókönyvnek látom. Azért szerintem más kaliberű dolog kiállni egy-két ellenféllel, mint több tucattal, még ha ez utóbbiak legyenek képességekben valamivel gyengébbek is. Mondjuk, szerintem a Dark Trooperek nem egy mezei rohamosztagos szintjén lesznek, és ki tudja, Gideonnak mi van a tarsolyában harci tudás terén - gondolom nem véletlenül vette magához a Sötétkardot, és bánni is tud vele. Bármennyire is kitűnő harcos Ahsoka, ő sem Supergirl. :) Például a TCW-ben is láthattuk, hogy Rex-szel az oldalán épp, hogy élve megúszta néhány maréknyi klón támadását. De említhetném a 66-os parancsot is, ahol egyszerű klónkatonák végeztek Jedikkel (köztük mesterekkel), hiába voltak sokan rendkívüli képességűek. A Star Warsban egyébként is sokszor a forgatókönyvnek megfelelően alakulnak az erőviszonyok, de ez ebben a topikban már eléggé OFF. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, pb69 írta:

Azért ez számomra rendkívül kiábrándító és illúzióromboló lenne. Ahsoka lenyomta Mault és helytállt Vaderrel szemben, ill. láttuk, hogy játszi könnyedséggel tett zsebre két inkvizítort. Nehogy már Gideonnal meg a csatlósaival ne bírjon el.

Bírjon el ,de azért kardozhatnak egyet közben. :P 

 

17 órával ezelőtt, pb69 írta:

Annyira én nem örülnék neki, ha Gideonnak közvetlen köze lenne Sidious-hoz. Egyrészt, ennyire ne legyen már minden egy irányba becsatornázva, szerintem jobban ülne, ha Gideon függetlenül ügyködne. Nekem amúgy az is jobban tetszene, ha Gideonnak nem lenne közvetlen köze az ER-hez sem, hanem önálló figura lenne. Meg amúgy is, Sidious sorsán ügyködjenek sokkal magasabb körökben, elszigeteltebben, a sith úton, ne egy ilyen sokadik senki kísérletezgessen, hátha összejön vmi.

Ami biztos, hogy Gideonnak se híre se hamva a folytatásokban. Ha olyan nagy dolgokon ügyködött amik sikeresek is lettek, akkor hallanunk kellett volna felőle. 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Ami biztos, hogy Gideonnak se híre se hamva a folytatásokban. Ha olyan nagy dolgokon ügyködött amik sikeresek is lettek, akkor hallanunk kellett volna felőle.

Mint Dookuról, Padméról, Qui-Gonról, Kananről, Ezráról, Ahsokáról? Ezek mind olyan karakterek, akik nagy dolgokat vittek végre, aztán a későbbi filmekben szó sem esik róluk, vagy csak érintőlegesen. Az, hogy Gideonról még nem hallottunk abban a kevés műben, ami a Mandi után játszódik, semmit sem jelent. A sorozat után kijöhet 50 mű, amiben meg vígan benne lehet. Ahsokáról sem hallottunk a TCW kezdetekor, és Kananről sem a Rebels indulásakor a későbbi művekben, most meg már mozifilmben is hallhattuk a hangjukat. Dooku meg kitörte a klónok háborúját, ami csak egy galaktikus csetepaté volt, mégis, az ep3 után csupán hat könyvben, egy játékban és egy képregényben említik meg.

Ha valamire már rá kellett volna jönni az ep1 óta eltelt nem csekély 21 évben, az az, hogy attól, hogy valakiről még nem hallottunk az adott történethez képest később játszódó sztoriban, az nem jelenti azt, hogy nem tehetett semmi jelentőset.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Konkrétan a klónos esetre gondoltam, hisz az elég specifikus ahhoz, hogy említve legyen. Persze még nem ismerjük az egész sztorit. Lehet, hogy semmi köze a későbbi eseményekhez annak ami most történik (ezt mondjuk kétlem).

 

Egyébként továbbra is remélem nem valamiféle Erőérzékeny sereget akar létrehozni Gideon. :clap2:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 11. 21. - 19:44, Ody Mandrell írta:

A nyomkövető jele után mentek, a faj vagy a kinézete mindegy volt. Ezt láttuk Djarin esetében is. 

Mindegy volt persze, de miután egy 50 éves csecsemő a célszemély, csak kellene legyen valaki, aki tudja, hogy került képbe, ki pátyolgatta eddig. Ki rakta rá a nyomjelet? Hogyhogy a kicsi ha már ilyen kicsi, érzelmileg így elvan egy arctalan idegennel? Ezekre egyelőre in universe még nincs válasz. Vajon lesz? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.