Ugrás a kommentre

Chapter 14: The Tragedy


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

15 perccel korábban, Bence1997 írta:

Boba azt mondja, hogy a kódlánca 25 éve lett a páncéljába kódolva. Vagyis 3 évvel a ROTS után. Akkor szerezte meg a páncélt? Tehát a fejvadászos sztori a TCW -ből már nem kánon vagy átalakítva leadják a Bad Batch -ben? :hmm:

Ez nyilván felülír egy csak félig leanimált, hivatalosan soha le nem vetített TCW story arcot. De szerintem nem esélyes hogy a Bad Batch foglalkozik majd ezzel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes rész volt

A tragédia címből először arra következtettem, hogy valami nagyon szörnyű dolog fog történni. Végül is Grogu fogságba esése az. Egyébként sejtettem, hogy Grogu fogságba esése következik majd valamikor. Ebből a szempontból kiszámítható volt a sztori. Nézzük a negatívumokat. A Tython kinézete. Nos, nagyon egyszerű volt, túlságosan is lecsupaszított környezetet kaptunk. Ehhez képest a The Old Republic-ban sokkal jobban nézett ki a bolygó. Az rendben van, hogy Az utolsó Jedikkel akarták szinkronba hozni. De nekem akkor se tetszett a vizuális megvalósítása. Remélem, hogy a régi korokban máshogy fog kinézni, vagy már részeit mutatják be. Az az érzés volt bennem, mikor filmben láttam először az Ach-To-t. Már megint a begyepesedett agyú, szűk látókörű, faék egyszerű környezetért (sivatag, kietlen füves puszta, mocsár) rinyáló, ostoba népségnek próbálnak a kedvében járni. Persze tv-sorozat, de azért ehhez képest a korábbi epizódokban is volt jobb helyszín. (Egyébként szerintem Lucas ach-toi koncepciót is azért vetették el és egyszerűsítették le annak idején, hogy a begyepesedett agyúak hátsó felét nyaldoshassák.)

Ezt leszámítva élveztem az epizódot. Az akció jelenetek nagyon jók voltak. Boba Fett állati lett. Bár itt is mintha korrigálni akarták volna A Jedi visszatérbelri képét, ahol elég gyorsan a sarlakkba csúszott.  Elég drámai lett Grogu elrablása. Nagyon tetszett, ahogy kinyílt az Erő előtt a kövön ülve. Talán ez a kis környezet volt csak igazán jó a Tythonban. És persze várható a mentőakció. Groguban már ébredezik a sötét oldal, valamint egyre inkább ébredezik az elfeledett, elnyomott ereje is. A sötét osztagosok jók lettek. Bobánál azt éreztem, hogy azért így utólag már Jangot és Bobát is mandalorivá akarják tenni újra, persze bizonyos szemszögből. Jó volt az utalás Jangora.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

35 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Többeknél nem jött a fan filmes hatás (nálam se), elég elolvasni az írásokat, én pl. nagyon élveztem. :) Igazi hentelős rész, nekem a Rambo ugrott be róla. De nyilván ez a vélemény nem számít, csak Bomarré, mert ő a szakértő és mi nem tudjuk mi a jó.

Semmi ilyen szándék nem volt az írásomban. Azért szólítottam meg Bomarrt mert neki se tetszett, akárcsak nekem, ellenben ő jóval több filmet látott, ezért meg tudja indokolni, mi válthat ki iyesmit, miközben ti mondjuk észre sem veszitek, tehát nem olyan szembetűnő nektek. Most téged kérdezgesselek a fan film hatásról, amikor láthatóan nem élted át? Mondjuk az elmúlt 15 évben olyan SW még nem volt, ami neked ne tetszett volna, azt is beleértve, amiről korábban állítottad, hogy biztos nem tetszene, ha az lenne. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Donát írta:

Mondjuk az elmúlt 15 évben olyan SW még nem volt, ami neked ne tetszett volna, azt is beleértve, amiről korábban állítottad, hogy biztos nem tetszene, ha az lenne.

Ez abszolút nincs így. A Resistance pl. nem a szívem csücske. Mondjuk ezzel megint csak azt sugallod, hogy nekem "minden sz*r jó", de hidd el ha csalódni fogok az SW-ben arról Te fogsz tudni elsőnek. :) 

De egyébként minden ok, Bomarr megírta, hogy bénán van megcsinálva így el lett döntve. Az ő véleménye többet ér mert sok filmet látott, az enyém meg nem számít mert nekem úgy is minden tetszik. :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Iqvi írta:

Ez nyilván felülír egy csak félig leanimált, hivatalosan soha le nem vetített TCW story arcot. De szerintem nem esélyes hogy a Bad Batch foglalkozik majd ezzel.

16 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Jó kérdés, hogy a Legacy felig leanimált történetei mennyire számítanak kánonnak. 

4-5 éve úgy tűnik még számított. Sőt, Filoni maga mondta tavaly, hogy minden egyes történet fontos a számára. Ezek szerint mégsem. Az biztos, hogy a Slave 1 már Boba birtokában volt a TCW 6. és 7. évada között - a Sötét tanítvány c. könyv ekkor játszódik a javított kronológiai lista szerint - és akkor már van egy páncélja is, mondjuk most utánanézve nem olvastam, hogy konkrétan az apja páncélja van-e rajta vagy még a 4. évadban viselt. De korábban kiadtak egy félkész animációs vidit ahol pont a Serennoi bejutást mutatja a jelenet, ott Bobán már a páncél van. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez abszolút nincs így. A Resistance pl. nem a szívem csücske. Mondjuk ezzel megint csak azt sugallod, hogy nekem "minden sz*r jó", de hidd el ha csalódni fogok az SW-ben arról Te fogsz tudni elsőnek. :) 

De egyébként minden ok, Bomarr megírta, hogy bénán van megcsinálva így el lett döntve. Az ő véleménye többet ér mert sok filmet látott, az enyém meg nem számít mert nekem úgy is minden tetszik. :P 

Nem állítottam, hogy minden sz*r jó neked, de tény, hogy bármit néztünk eddig együtt, az tetszett Neked. Nem állítok ennél se többet, se kevesebbet. A véleményed meg mint általában, elfogadom. Örülök, hogy nektek nem volt vele minőségi problémátok. Bárcsak ugyanúgy csettinthetnék én is, mint az évad első részében pl. Szerintem volt vele minőségi probléma, és örülök, hogy más is így látta, mert ez azt jelenti, hogy nem velem van a baj, tényleg voltak benne necces dolgok, csak nem mindenki ugyanarra érzékeny. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És az "örülök" rész nem szarkazmus. Tényleg örülök neki. De annak is, hogy más is úgy látta, ahogy én. Sz/r dolog egyedül maradni egy véleménnyel itt, ami negatív. 

 

Azt meg, hogy a ti véleményetek nem számít, nem tudom, miből szűrted le. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

46 perccel korábban, Bence1997 írta:

Boba azt mondja, hogy a kódlánca 25 éve lett a páncéljába kódolva. Vagyis 3 évvel a ROTS után. Akkor szerezte meg a páncélt? Tehát a fejvadászos sztori a TCW -ből már nem kánon vagy átalakítva leadják a Bad Batch -ben? :hmm:

 

Az amúgy valahol meg volt indokolva, hogy a páncél mitől változott meg (Jangon mikor utoljára láttuk, még nem így nézett ki)? Tetszene, amúgy, ha a Bad Batch foglalkozna ezzel, de nem hiszem, hogy nagyon illene annak a sorozatnak a profiljába, abba a közegbe ez a szál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Wilde írta:

 

Az amúgy valahol meg volt indokolva, hogy a páncél mitől változott meg (Jangon mikor utoljára láttuk, még nem így nézett ki)? Tetszene, amúgy, ha a Bad Batch foglalkozna ezzel, de nem hiszem, hogy nagyon illene annak a sorozatnak a profiljába, abba a közegbe ez a szál.

Hivatalos indoklást nem tudok, de lehet, hogy nem akarta, hogy összekeverjék az apjával? Ugyanaz a páncél, ugyanaz a hang, ugyanaz az alkat - sokakat megtévesztett volna és lehet az apja iránti tiszteletből ezt nem akarta. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

41 perccel korábban, Wilde írta:

Az amúgy valahol meg volt indokolva, hogy a páncél mitől változott meg (Jangon mikor utoljára láttuk, még nem így nézett ki)?

Szerintem szimplán átfestette/alakította a saját ízlése és igényei szerint. Sabine mondta még a Heroes of the Mandalore-ban, hogy bár a páncélja több generációt megjárt már, ő a saját igényeihez alakította. Bo-Katan és Pre Vizsla páncélja is változott az évek során, de láthattuk, hogy a Maulhoz hű mandik is átalakították a páncéljaikat. Bobának meg lehet, hogy a kedvenc színe a zöld, a kéket meg nem csípi, ezért lett zöldes árnyalatú a páncélja és a Slave I is. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 perccel korábban, Dzséjt írta:

Szerintem szimplán átfestette/alakította a saját ízlése és igényei szerint. Sabine mondta még a Heroes of the Mandalore-ban, hogy bár a páncélja több generációt megjárt már, ő a saját igényeihez alakította. Bo-Katan és Pre Vizsla páncélja is változott az évek során, de láthattuk, hogy a Maulhoz hű mandik is átalakították a páncéljaikat. Bobának meg lehet, hogy a kedvenc színe a zöld, a kéket meg nem csípi, ezért lett zöldes árnyalatú a páncélja és a Slave I is. :) 

Vagy lehet praktikusság is, kicsit camo-bb az új színösszeállítás mint az apjáé volt annó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Donát írta:

Azt meg, hogy a ti véleményetek nem számít, nem tudom, miből szűrted le. 

Abból, hogy mi is írtunk okot a kinézetet illetően, de arra nem is reagáltál. Gondolom nem oldotta fel a dilemmát. :) Amúgy tényleg nem kell mindennek tetszenie, csak most ez nekem kicsit egyoldalúnak jött le.

 

1 órával ezelőtt, Wilde írta:

Az amúgy valahol meg volt indokolva, hogy a páncél mitől változott meg (Jangon mikor utoljára láttuk, még nem így nézett ki)?

Eddig a részig azt hittem, ez másik páncél. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

Mondjuk ezt hamar le lehet azzal ütni, hogy Baby Yoda azért kapott képzést a Templomban :)

Kb. 2 éves szinten volt, amikor a Templomban volt, aligha képezték ki olyan szinten. Főképp ilyen mutatványokra, mint Erógyógyítás vagy fojtogatás. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak az univerzumon belül példálóznék. És vegyük elő a Szent OT-t és vele a Szent Endor Holdat. Az ebben a részben látott akciók simán verik lendületben kivitelezésben a lázadók szövetsége/ewokok vs. birodalom utolsó filmen látott szárazföldi csatáját, ami szintén egy  nappali csata és csupán a nosztalgia és a szeretetem menti attól, hogy ki mondjam: sok ponton kínos és szinte gagyi. 

Ezt most nem éreztem. Megint úgy jártam mint eddig. Bejön a Mandalori, élvezem a részeket, ahogy múlt héten Sky-t sajnáltam, most is sajnálom akik kiszeretnek belőle.. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, csoli1138 írta:

most is sajnálom akik kiszeretnek belőle.. 

Dehogy szeretnek ki belőle, csak kritikusabbak azokkal az elemekkel amik nem tetszenek nekik. :)

 

Nekünk bejön csoli pajtás, becsüljük meg. :D 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Ody Mandrell írta:

Dehogy szeretnek ki belőle, csak kritikusabbak azokkal az elemekkel amik nem tetszenek nekik. :)

 

Nekünk bejön csoli pajtás, becsüljük meg. :D 

Értem és nem hittérítő akarok lenni, de a hátsó kert, meg a B-filmek, meg fan filmek olyan szavak amik szinte sértik aa fülemet, ha így élveztem egy részt. Még a nagytotálokon is jól mutatnak a jelenetek a helyszín, Boba egy vadállat, 

izgalmak voltak, nekem nem kellett más. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Mandoban eddig is olyan hullámzó volt a megközelítés, a narratíva, a stílus, a hangulat, hogy valószínűleg ezért nem akadok fenn azon, ha épp gagyibb 1-1 jelenet megvalósítása. Hullámzó picit az egész. Ráadásul tegyük a szívünkre a kezünk, sajnos a filmekben is vannak erősen megkérdőjelezhető jelenetek. Számomra még mindig a PT az etalon, de az Ep.1-ben Jar Jar bizonyos szerencsétlenkedései, az Ep.2-ben a túltolt Padmé-Anakin üzekedés (de akár a Dooku-párbaj nál a vágás), az Ep.3-ban Sidious jediirtása Windu körül erősen problémásak. Az OT-ból és a ST-ból pedig még több hasonlót tudnák felhozni.

 

Amúgy a Tython kapcsán annyit hozzátennék, hogy bőven van még lehetőség ebben a bolygóban. Azért egész bolygókról beszélünk, nem falvakról, attól, hogy épp amit láttunk, ott nincs sok látnivaló, attól még máshol lehetnek érdekességek. A Tatooine se csak abból a sivatagból áll, ahol Amidala cirkálója leszállt, de a Naboo-ból is először csak egy mocsarat láttunk, utána pedig kiderült, hogy van ott egy víz alatti város is, meg Theed is egészen különleges város. Nem gondolnám, hogy le kéne írni ezt a bolygót is azért, ert itt egy ilyen részét láttuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, csoli1138 írta:

Értem és nem hittérítő akarok lenni, de a hátsó kert, meg a B-filmek, meg fan filmek olyan szavak amik szinte sértik aa fülemet, ha így élveztem egy részt. Még a nagytotálokon is jól mutatnak a jelenetek a helyszín, Boba egy vadállat, 

izgalmak voltak, nekem nem kellett más. 

Zavarja a füled ez a hitetlen beszéd? :D Én is pontosan úgy látom mint Te, ezért is szálltam vitába. 

Azt viszont el kell fogadni, hogy van más vélemény. Nekünk nincs olyan hátsó kertünk, mint Bomarr-nak, szóval nézzük el neki. :D

 

Szerintem továbbra is egy sorsfordító rész. Először szakad el egymástól Djarin és Grogu, ráadásként a Razor Crest is oda. Boba esetében pedig egyenesen SW történelmi részt láttunk. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A másik meg hogy rendező csere volt, az - azon túl hogy nem is kéne tudnunk- nem támasztja alá a fanyalgók igazát. A Solo is nyilván így lett jobb Howarddal, a Zsivány zenéje is így lett jobb Ghiaccino - val, szerintem biztos hogy ez a rész is így jobb, ahogy végül képernyőre került. Rendezőcsere egy szükséges upgrade szerintem, még jó hogy meglépik, ha baj van. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Eddig a részig azt hittem, ez másik páncél. :) 

 

Én is így voltam vele.

 

 

24 perccel korábban, pb69 írta:

Amúgy a Tython kapcsán annyit hozzátennék, hogy bőven van még lehetőség ebben a bolygóban. Azért egész bolygókról beszélünk, nem falvakról, attól, hogy épp amit láttunk, ott nincs sok látnivaló, attól még máshol lehetnek érdekességek.

 

Ilyesmi bennem is megfogalmazódott már.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, pb69 írta:

Kb. 2 éves szinten volt, amikor a Templomban volt, aligha képezték ki olyan szinten. Főképp ilyen mutatványokra, mint Erógyógyítás vagy fojtogatás. :D 

Hát ha ugyanakkor született mint Anakin, akkor azért kaphatott okítást. Csak kérdés, hány évesen került be oda. Meg ugye azt sem tudhatjuk, hogy a 66-os után kihez került, és hogy ő fojtatta e tanítását és meddig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Hát ha ugyanakkor született mint Anakin, akkor azért kaphatott okítást. Csak kérdés, hány évesen került be oda. Meg ugye azt sem tudhatjuk, hogy a 66-os után kihez került, és hogy ő fojtatta e tanítását és meddig.

Az a baj, hogy a faj anatómiájából kiindulva gőzünk sincs náluk hogy vannak a fejlődési szakaszok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a TCW-ba nem felrobbantja a fejest, mikor Windunak állít csapdát?

Vagy az egy másik helmet volt? Valaki nem tudja esetleg?

 

A rész meg kibeba jó volt :D

Amikor annó berendelték ezt a sorozatot akkor én úgy voltam vele hogy ez engem nem fog érdekelni, fejvadászos sztorik sose voltak a kedvenceim (bár a karaktereket azért bírtam, de hogy csak róluk nézzek valamit hááát :D) de mondom azoknak jó élmény lesz akik fejvadász fanok.

De ezzel a 2. évaddal elképesztően élvezem, és ez mindenképp a sorozat érdeme! Meg az is nagyon tetszik, hogy rengeteg legendák elem van benne, kanonizáljanak csak, ami jó volt az jó volt (persze nem mindenben ugyanaz, de a fő vonalak igen és az bőven elég), nem kell mindent átírni csak azért hogy most hű de kreatívak vagyunk... nekem ez nagyon szimpatikus.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, ByRoT írta:

De a TCW-ba nem felrobbantja a fejest, mikor Windunak állít csapdát?

Vagy az egy másik helmet volt? Valaki nem tudja esetleg?

 

3 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Ha jól emlékszem akkor klón sisakot használt.

Meg kellene nézni a jelenetet mert ha jól emlékszem azon a sisakon ott volt a jellegzetes horpadás. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.