Ugrás a kommentre

Az Ahsoka sorozat


Bence1997

Ajánlott hozzászólás

Most kezdtem el nézni. Majd ide írom le a címeket.

 

Az első rész címe:

Part 1 - Master and Apprentice

 

Második epizód címe:

Part 2 - Toil and Trouble (Feltérképezés)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most értem a végére. Drasztikusan eltér az eddigi sorozatoktól - itt főleg azokra értem, amiket Filoni és Favreau közösen alkottak. Nem akarok spoilerezni (majd a megfelelő topikokban), de két eltérést is tapasztaltam az első részben.

 

Így 2 rész után azt kell mondanom, hogy megvettek. A vizualitás tényleg mintha egy mozifilmet nézne az ember, a zene pedig telitalálat, Kevin Kiner és a fiai kitettek magukért.

Azt már most aláírom, hogy ezzel a nyitánnyal rengeteg labdát dobtak fel, amin jó lesz csámcsogni (egy valami lesz igazán érdekes, mert nem tudom ki hogyan fog a dologhoz viszonyulni).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is tetszett, egyszerűen profi munka. Tényleg egyenes folytatás a Rebels-hez. 

Szinkronnal néztem, Hera hangja kicsit fáj, hogy nem Pikali Gerda, de nem zavaró,mert hasonló, illik hozzá.

A zene is kiemelkedő. Igazi Filoni-SW! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Huhh gyerekek. Hát ez erős kezdés volt, nagyon erős. Igazából spoiler mentesen tényleg csak azokat tudom mondani, amiket előttem már elmondtak.

 

- Filmes látvány végig, elképesztően gyönyörű.

- Andor építkezése, átívelő sztorija, Mandó akcióival.

- Rebels folytatás, amit szépen vezetnek fel azok számára akik nem látták, de azért kíváncsi leszek, majd beszélek pár ismerősömmel akik nem látták, hogy mit gondolnak róla.

- Az új karakterek nagyon adják. Baylan, és a kis tanítványa is, akit ezzel a pislogásmentes, fanatikus arckifejezéssel egyszerűen imádok. :D

- És hát kellett a dupla rész, mert ez ad ki egy valós részt, ami remek felvezetés egy monumentálisnak ígérkező sztorihoz.

 

Eskü olyan volt nézni, mintha a két trilógia között (4-5-6 és 7-8-9) egy új trilógia venné kezdetét. :D 

Ma még meglesem párszor és írok róla.

 

UI: pár apróbb gondom azért volt vele, amikor majd a részeknél leírok, de a legnagyobb gondom az az, hogy EGY HETET várni kell a folytatásra. :S :(

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Molnár Ilona azért igen, ez a lényeg. Sabine és Hera pedig nekem elfogatható pótlékokat kaptak. Nem olyan feltűnő, mint mikor Baze Malbus kapta Bail Organa hangját. Az fájt. És az is kicsit, mikor Boba Fett Dörner György lett. Chopper is jó! :P

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom mi történhetett, mindegyik szinkronszínész aktív a mai napig. Sőt van hogy az animációs sorozatokra is visszahoznak akár mozifilmes hangokat is.
Szerintem készítők egyszerűen nem tudták hogy a sorozat a Lázadók folytatása.
Ez van amikor olyanok kezébe kerül a szinkron, akiknek fogalmuk sincs az sw-ről és ez is csak egy munka nekik a sok közül.
Egy pluszt adhatott volna a szinkronnak, hogy az eredeti nyelvvel ellentétben itt megmaradhatott volna a folytonosság. Könnyebb lett volna elfogadni az élőszereplős karaktereket.

Dühítő amikor minden adott hogy jó legyen, de inkább telibe sz*rják az egészet.

Szerkesztve: - ati
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@ati Felesleges feltételezésekbe bocsátkozni úgy, hogy kívülállóként nem látunk rá az okokra. Ezeregy oka lehet, miért nem hozták vissza az eredeti hangokat. Nem vállalták, nem tudtak megegyezni az anyagiakról, stb. Nem kell egyből arra gondolni, hogy fogalmuk sincs kik ezek. Molnár Ilonát is visszahozták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az anyagiakkal nem lehet probléma. A Disney+ sorozatai esetében jól megvannak fizetve a szinkronszínészek. Hisz minden mozifilmes hang visszatér a marvel sorozatokban is.
Ott van Gáti Oszkár aki többször kijelentette, hogy csak akkor szinkronizál, ha megfizetik. És mégis meg tudták szerezni a Titkos invázió sorozatra, de még a Mi lenne ha? című animációs sorozatra is.
Vagy ott van Kovács István Qui-gon hangja aki nem vállalta a TCW szinkronját. A Disney+-os Tales of the Jedit mégis vállalta.
Ebből arra lehet következtetni, hogy a Disney+ sorozati esetében sokkal jobban meg vannak fizetve a színészek mint a tv-re készült (sőt gyerek csatornára készült) TCW vagy Rebels esetében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Évek óta gyűröm és gyűröm a Clone Wars-animációs sorozatot, de sosem jutok tovább három évadnál. Így csak részben tudom, hogy mennyire fontos karakter Thrawn, Ahsoka vagy Ezra Bridger"

 

Ideje lenne akkor felhagyni SW cikkek írásával, nem? :P

  • Nagyon tetszik 1
  • Szomorú 1
  • Tetszik 4
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 08. 23. - 15:36, ati írta:

Nem tudom mi történhetett, mindegyik szinkronszínész aktív a mai napig. Sőt van hogy az animációs sorozatokra is visszahoznak akár mozifilmes hangokat is.
Szerintem készítők egyszerűen nem tudták hogy a sorozat a Lázadók folytatása.
Ez van amikor olyanok kezébe kerül a szinkron, akiknek fogalmuk sincs az sw-ről és ez is csak egy munka nekik a sok közül.
Egy pluszt adhatott volna a szinkronnak, hogy az eredeti nyelvvel ellentétben itt megmaradhatott volna a folytonosság. Könnyebb lett volna elfogadni az élőszereplős karaktereket.

Dühítő amikor minden adott hogy jó legyen, de inkább telibe sz*rják az egészet.

 

Képzeld el, hogy mekkora sírás lehet Amerikában, ahol csak Ryder Azadi stimmelt a hangjával az eredeti Rebels-belire.. Én jórészt egyetértek veled és ugyanolyan értékesnek tartok egy jó következetes szinkront, mint az eredeti hangot, de itt akkor sem akkora a baj, mert egy animációs sorozat ment át élőbe, a karakterek 10 évet öregedtek is.

Molnár Ilona hálisten kategória, de olyat is olvastam, lehet, hogy itt, hogy túl fiatal Rosarionak. Szóval tényleg nehéz kiszolgálni minket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 08. 23. - 16:01, ati írta:

Az anyagiakkal nem lehet probléma. A Disney+ sorozatai esetében jól megvannak fizetve a szinkronszínészek. Hisz minden mozifilmes hang visszatér a marvel sorozatokban is.
Ott van Gáti Oszkár aki többször kijelentette, hogy csak akkor szinkronizál, ha megfizetik. És mégis meg tudták szerezni a Titkos invázió sorozatra, de még a Mi lenne ha? című animációs sorozatra is.
Vagy ott van Kovács István Qui-gon hangja aki nem vállalta a TCW szinkronját. A Disney+-os Tales of the Jedit mégis vállalta.
Ebből arra lehet következtetni, hogy a Disney+ sorozati esetében sokkal jobban meg vannak fizetve a színészek mint a tv-re készült (sőt gyerek csatornára készült) TCW vagy Rebels esetében.

Itt lehetnek egyéb indokok is. Czető Zsanettről azt hallottam, hogy már külföldön él. Őt nehezen tudták volna megszerezni erre.  Pikali Gerdával és Berkes Bencével nem tudom, mi van. Sok minden közbejöhet. Rossz esetben betegség, Jobb esetben drasztikus időhiány. Nem értek rá egyéb színpadi szerepek, szinkronszerepek....stb miatt. És sajnos a szinkronban fontosabb az, hogy időben elkészüljön a magyar szinkron a rendelt határidőre. Nem mindig tudnak várni. És színészek se mindig tudják vállalni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

29 perccel korábban, csoli1138 írta:

Képzeld el, hogy mekkora sírás lehet Amerikában, ahol csak Ryder Azadi stimmelt a hangjával az eredeti Rebels-belire.

:lol2::clap:

 

29 perccel korábban, csoli1138 írta:

Én jórészt egyetértek veled és ugyanolyan értékesnek tartok egy jó következetes szinkront, mint az eredeti hangot, de itt akkor sem akkora a baj, mert egy animációs sorozat ment át élőbe, a karakterek 10 évet öregedtek is.

Én pont az öregedés miatt már a Rebels óta nem érzem azt, hogy Molnár Ilona illene Ahsokához, de Rosario Dawson Ahsokájával meg egyenesen taszító számomra, pedig csak egy-két jelenetet hallgattam meg így a Mandiból, a TBoBF-ből és most az Ahsoka első részéből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most jutottam el oda, hogy megnézzem az első két részt, és aztatejóóég, nem gondoltam, hogy ez ennyire bitang jó lesz, pedig meglehetősen magasak voltak az elvárásaim :o Talán korai ezt még kijelentenem, de pályázik arra, hogy a kedvenc SW sorozatom legyen.  :love:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az oldal céljától kissé eltérő "kritika" csak az olvassa, aki erre felkészült  :)

 

Spoiler

Elnézést, nem akarok fikázni semmit, ez egy magánvélemény.

Eddig elmegy, mint Rebels 5. évad, ahol Ahsoka is egy főszereplő. De nálam eddig eléggé érdektelenségbe fulladt eddig a története miatt. Keresünk egy ősi romokba rejtett térképet melyen a szomszéd galaxisban tartózkodó főgonosz helye van, aki nem megy sehova, ott van állandóan, mindezt már 1000 vagy mennyi éve ismert, vagy megjósolt. Aztán jön a Függetlenség napja UFO városirtása, majd elhozzák Cincinátuszt az eke szarvától.  Lehet, túlzók voltak az elvárásaim. Remélem javulni fog, mert nekem eddig nem túl nagy szám.

 

Szerkesztve: - gafz
  • Nem értek egyet 1
  • Zavaros 2
  • Vicces 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.