Ugrás a kommentre

Az Ahsoka sorozat


Bence1997

Ajánlott hozzászólás

1 órával ezelőtt, kudar írta:

Uhh ez baromi jó lett ismét.

Nem bírom ezt a pár napot már kivárni. XD

Ne is mond, az utolsó napok ilyenkor a leghosszabbak. :D

 

Amúgy a marketinggel eddig nagyon megvagyok elégedve. Így promózva egy "Mandoverse"-es sorozat utoljára a Mandalorian 1. évada volt. Mondjuk itt értem a miértjét: Ahsoka - és a többiek (talán Thrawn kivételével) - még nem olyan népszerűek az átlagnézők számára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Néhány infó:

 

- Rosario kedvenc epizódjának az ötödiket, Natasha az első epizódot, míg Ivanna a hatodikat mondja.

 

- Ahsoka egy vándorló szamurájszerű jedi, aki próbálja a jót cselekedni ott ahol tud, de mindig figyel a nagyobb veszélyekre, amik veszélyt jelenthetnek minden jóra, ami az Új Köztársaságban történik. A sorozatban épp egy ilyen veszélyt észlel Thrawn főadmirális képében - aki a Birodalmi Haditengerészet legnagyobb vezetője. A galaxisban hallani pletykákat Thrawn visszatéréséről. Az egyedüli ellenálló erő, ami meggátolhatja őt ebben az Ahsoka Tano és padawanja, Sabine Wren.

 

- "Ebben a sorozatban egy kicsit többet megtudhatunk a közösségről, amelyben él, és a barátairól, akikkel együtt dolgozik." - feleli Rosario Ahsoka történetét illetően.

 

- "Ha nem tudsz semmi se a Star Wars-ról, nem igazán számít" - magyarázza a sorozat készítője, Dave Filoni - "Csak annyit kell tudnod, hogy ez a tanító, Ahsoka, olyan mint egy mentor, egy szamuráj és megpróbálja kitalálni, hogy egyáltalán képes-e tanítani Sabine-t. Jó tanár lesz? Sabine jó tanuló lesz? A mester és tanítványa közötti küzdelem nagyon központi szerepet játszik majd a sorozatban."

 

- Ahsoka a mester szerepébe lépve és Sabine-t tanítványául fogadva a sorozat mélyebben foglalkozik a múlt rá gyakorolt hatásával. "Van egy mélyen gyökerező félelem, amit Ahsokával együtt kezdünk felfedezni, egy olyan félelem, ami sosem hagyta el őt, látta, ahogy a személy, akit szeretett és családtagjának tekintett, a sötét oldalra tért át." - részletezte Rosario.

 

- "Amikor először találkoztam Jonnal és Dave-el, Dave azt mondta, ez a sorozat a mester és tanítványa közti kapcsolatról fog szólni. Én erre azt feleltem: Nos, remélem én leszek a tanítvány, mert nem érzem, hogy sokat tanultam" - nevet fel Natasha Lui Bordizzo. - "Az egyik dolog, amit szeretek Sabine utazásában az, hogy az érzelmeivel küzd, egy impulziv személyiség. Jó szándékai vannak de egy csomó igazságtalan dolog történik körülötte és legfőképp vele és ilyenkor nem mindig a helyes döntést hozza meg."

 

- Ahsokáról Filoni: "Ahsoka nem tökéletes. Hibákkal teli. Még sokat kell tanulnia. Most már felnőtt, de a múltja bepillantást enged a viselkedésébe és abba, hogy miért olyan, amilyen. Hosszú út vezetett Anakin ifjú padawanjából való fejlődéséig, és mára egy egészen különleges karakterré nőtte ki magát."

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így látatlanban ez a Sabine, mint Jedi-dolog nekem nagyon durva retcon, őszintén szerintem gázabb, mint Filoni bármely korábbi retconja :DPersze lehet csak szimplán fénykardozni tanul Ahsokától, nincs semmiféle Erő-képzettsége, de ahogy egyre több hivatalos infó jön ki, minden az irányba mutat, hogy ő ténylegesen Ahsoka padawanja lesz, mint Jedi növendék.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt tényleg kétesélyes lehet a dolog. Vagy átvernek minket az eddigi nyilatkozatokkal és előzetesekkel vagy Sabine tényleg az lesz, amit a kedvcsinálók mutatnak. Nekem is megfordult a fejemben, hogy itt inkább fénykardhasználat gyakorlása történik, hiszen ha már Ezrától örökölt egy ilyen fegyvert, valahogy meg kell tanulnia bánni vele, pláne, hogy Kanan és Ezra már nincs mellette. Így jöhet szóba Ahsoka.

No de kezd az a gyanúm lenni - sőt, inkább már úgy gondolom, hogy amit állítanak, az igaz -, itt most nem titkolóznak ezzel a részével a történetnek és Sabine valóban jedi képzésen esik át.

 

Ne feledjük, Filoni a Rebels befejezése óta (ami írásilag valamikor 2016-ban történt, concept artok is '16 őszén készültek) készíti elő ezt a történetet. Eltudom képzelni, hogy ő már akkor ilyen vizekre evezett Sabine karakterét illetően. Majd meglátjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én még Ezrára is kíváncsi vagyok. Vajon neki mi lesz majd a szerepe? Amellett persze, hogy egy "McGuffin"-ként fog funkcionálni Ahsoka és Sabine kettőse számára. Mivel az előzetesek úgy néz ki, hogy az évad első feléből mutattak csak jeleneteket (a Thrawnos jeleneteken kívül, mivel ő is egy olyan figura, akit keresnek, tippre az évad utolsó harmadában fog feltűnni, az eddig látott jelenetei onnan valók) így az évad második fele roppantmód érdekes lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem simán csak a fénykard használatára fogja tanítani Ahsoka. Mivel az ÚK valószínűleg tojik Thrawn-ra, neki szüksége lesz mindenkire aki hadra fogható. Ha meg már Sabine-nál van fénykard, akkor ne a polcon porosodjon. A Sötétkard által van némi tapasztalata

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

Szerintem simán csak a fénykard használatára fogja tanítani Ahsoka. Mivel az ÚK valószínűleg tojik Thrawn-ra, neki szüksége lesz mindenkire aki hadra fogható. Ha meg már Sabine-nál van fénykard, akkor ne a polcon porosodjon. A Sötétkard által van némi tapasztalata

Ez valamelyik trailerből / tv spotból van, nem? Azért kérdezem, mert én kerültem őket többnyire eddig:

 

 

Spoiler

image.png

 

 

Gondolom nem szükséges a spoiler, de azért...

I liveblog and I make gifs — Have I ever talked about how much I love the  cave...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma: akkora gáz, hogy Sabine Jedi lesz.

 

A sorozat végén: ennél jobb ötlet még nem is volt a Star Warsban.

 

:evil:

 

Nem értem, mi ez a hiszti e körül (mármint azt leszámítva, hogy rendre van valami "ez akkora sz*r" hiszti az új dolgok körül). Finn ennél kevesebből lett Erőhasználó az ep9-re. Sabine-t legalább már oktatta egy Jedi lovag, aki a Rebels-ben kimondta róla, hogy potenciálisan lehet Jedi. Mivel az író is ugyanaz, feltételezhetjük, hogy Filoni anno nem véletlen adta Kanan szájába azokat a szavakat. Vagy, ha Finn-nél elfogadott, hogy Maz Kanata az ep7-ben nem véletlen nyomta a kardot Finn kezébe, akkor azt is elfogadhatnánk, hogy a sötét kardot és Ezra kardját sem véletlen nyomták Sabine kezébe.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

27 perccel korábban, Dzséjt írta:

Nem értem, mi ez a hiszti e körül

Talán mert definiáltak egy tök jó, nem Erő használó karaktert a Rebels 4 évadán keresztül, és most olyan irányba akarják fejleszteni a karaktert, ami szembemegy ezzel. 

 

Nem kell mindenkinek Erő érzékenynek lennie. Ennyi erővel Han Solo is lehetett volna hirtelen Erő használó az ST-ben. Az se tetszett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sabine esetében eleinte én is idegenkedtem a gondolattól, hogy Erő-használó, mi több, Jedi lehet. Valószínűleg azért, mert a Rebelsben egy harcos mandalori lányként/lázadóként ismertem meg, aki nemigen adta jelét annak, hogy Erő-érzékeny lenne, és a közvetlen közelében lévő két Jedi sem foglalkozott vele ilyen téren, a Sötétkardos tréninget leszámítva. Viszont a kiskaput bőven nyitva hagyták már a Rebelsben, amikor Kanan azt mondja, hogy "Az Erő megvan mindenkiben. De neked kell megnyílni hozzá. Sabine elzárkózik. Az elméje ellenáll." - lehet, hogy múltja miatt Sabine ösztönösen elzárkózott az Erőtől, és erre nyújt neki megoldást Ahsoka, a személyisége egy új részét tárva fel előtte.

 

Szóval azért, mert eddig más oldalát ismertük meg, miért ne kaphatnánk képet egy újabbról, és lehetne belőle ténylegesen Jedi tanítvány az Ahsokában? Sabine karaktere nem Erő-használóként is működik, de a készítők valószínűleg okkal döntöttek úgy, HA tényleg az lesz. Pakliban van, hogy csak fénykardozni fog tanulni, de ha Erő-használóként emelkedik fel, abban sem látok semmi olyat, ami szembe menne az eddig látottakkal, retconnak meg költői túlzással sem nevezném.

  • Nagyon tetszik 1
  • Nem értek egyet 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Donát írta:

Talán mert definiáltak egy tök jó, nem Erő használó karaktert a Rebels 4 évadán keresztül, és most olyan irányba akarják fejleszteni a karaktert, ami szembemegy ezzel. 

 

Nem kell mindenkinek Erő érzékenynek lennie. Ennyi erővel Han Solo is lehetett volna hirtelen Erő használó az ST-ben. Az se tetszett volna.

Senki sem jelentette ki, hogy Sabine nem lehet képes az Erőt használni. Se a Rebels-ben, se sehol máshol. Épp ellenkezőleg, ő az, akivel kapcsolatban szóba jött, hogy van benne potenciál, és ő az, akinél két fénykard is landolt, sőt ő az, aki történetesen tanított is egy Jedi lovag már. Mi több, nyugodtan belelláthatjuk akár azt is, hogy az Erőhasználó Ezra sem véletlen a potenciális Erőhasználónak adta át a fénykardját és kérte meg arra, hogy keresse meg. Miért ne lehetne pont ez az egyik indoka? Ezra megérezhette, hogy Sabine-nal ott az Erő, így őt látta a legalkalmasabbnak erre a feladatra, és a fénykard megőrzésére (szükség esetén haszálatára).

Már, ha megérezte, mert ugye több példát is láttunk arra, hogy attól, hogy valaki potenciálisan Jedi, egy gyakorló Erőhasználónak nem kell megéreznie. Leia és Luke ott volt Darth Vader közelében, a Sith mégsem érezte meg. Leia szó szerint a markában volt. Sőt a kis Leiáról a Harmadik Nővér sem érzett meg semmit, és Luke sem érzett semmit Leiával kapcsolatban, pedig a hercegnő már az ep5-ben elég nyilvánvalóan megmutatta, hogy vele van az Erő. Luke mégsem mond semmit ezzel kapcsolatban az ep6-ban egészen addig, amíg rá nem jön arra, hogy ikrek. Pedig ezek a kiválasztott gyerekei, akikről a kiválasztott maga nem érezte meg, hogy velük van az Erő. Luke-nál csak akkor jött rá erre, amikor a kölyök az orra előtt kezdte használni az Erőt. Szóval az, hogy Ezra és Kanan (on-screen) nem foglalkozott Sabine-nal ilyen téren, sem lenne fura. A mozifilmek bizonyítják, hogy a potenciális Erőhasználókat nem feltétlen érzik meg az Erőhasználók, még akkor sem, amikor azok már elkezdték a tanulást (hiszen Ben már okította Luke-ot a Falconon).

Szóval itt nincs retcon, csak egy új infót tudunk meg egy emberről, ami nem megy szembe semmivel. Amúgy a Rebels-ben elhangzottak alapján igen, akár Han Solo is lehet Erőhasználó:

"The Force resides in all living thing. But you have to be open to it. Sabine is blocked. Her mind is conflicted." - by Kanan Jarrus (Caleb Dume) Jedi lovag, Rebels 3x15: Trials of the Darksaber.

Ez az egy mondat nem csak biztosította, hogy technikailag tényleg akárkiből Jedit lehet faragni, és magyarázatot ad olyanra, hogy a vak Chirrut Îmwe hogyan tudott végigsétálni sértetlenül egy csatatéren kereszttűzben, de azt is megvilágította, hogy Sabine miért nem mutatja képesség jeleit (kivéve, ha Rey-hez hasonlóan a gyors tanulást, az ügyességet és az átlagnál magasabb intelligenciát Erőképességnek nyilvánítjuk). Egészen a harmadik évad 15. epizódjáig egyszerűen elzárkózott az Erő elől, ahogy azt Kanan mondta. 

 

De közben látom, hogy Sky megelőzőtt, viszont most már nem törlöm ezt. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Az előzetesekben az van, hogy "a new Jedi will rise".

 

Ki a new Jedi? Ahsoka, Ezra semmiképpen, hisz nem újak.

Lehet Baylan is meg a tanítványa.

 

58 perccel korábban, Dzséjt írta:

Nem értem, mi ez a hiszti e körül (mármint azt leszámítva, hogy rendre van valami "ez akkora sz*r" hiszti az új dolgok körül). Finn ennél kevesebből lett Erőhasználó az ep9-re. Sabine-t legalább már oktatta egy Jedi lovag, aki a Rebels-ben kimondta róla, hogy potenciálisan lehet Jedi. Mivel az író is ugyanaz, feltételezhetjük, hogy Filoni anno nem véletlen adta Kanan szájába azokat a szavakat. Vagy, ha Finn-nél elfogadott, hogy Maz Kanata az ep7-ben nem véletlen nyomta a kardot Finn kezébe, akkor azt is elfogadhatnánk, hogy a sötét kardot és Ezra kardját sem véletlen nyomták Sabine kezébe.

Pöppet van különbség, hisz Finn alig szerepelt Sabine-hoz képest. A mandi csaj mögött több évadnyi sorozat van, ahol max. ködös utalások vannak, azok is a sötét kard kapcsán. Csak hallkan jegyzem meg, hogy Bo Katan szinte mestere már annak a kardnak, akkor ő is Erőhasználó lesz? 

 

3 perccel korábban, Dzséjt írta:

Egészen a harmadik évad 15. epizódjáig egyszerűen elzárkózott az Erő elől, ahogy azt Kanan mondta. 

De utána se volt jele annak, hogy felébredt és használja az addig elfojtott képességét. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.