Ugrás a kommentre

A Visions animációs sorozat


Bence1997

Ajánlott hozzászólás

Valahogy ezektől a stúdióktól több kreativitásra számitottam, meg azt hittem hogy láttunk majd nagyszabású érdekes helyszineket. Helyette olyan mintha valami tök átlag anime karaktereknek a kezébe dugtak volna egy fénykardot. Egy csomó helyen csak abból derül ki hogy ez Star Wars hogy világit a kard.

A helyszinek is mintha Japánban járnánk, ami picit átvan rajzolva. Nem erre számitottam. Ettől még nézni fogom, de nagy elvárásokat nem fogok támasztani. Mondjuk a stúdiók között vannak ászok, főleg a Production IG, úgyhogy a 10 rész között simán megfordulhat majd valami f*sza is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Bence1997 írta:

Most olvasom, hogy az összes epizód ki lesz adva 22. -én.

 

All episodes of “Star Wars: Visions” will be released on Disney+ September 22, 2021.

Ez bennem azt az érzést kelti, hogy egyik rész sem lesz hosszabb 10 percnél.

 

Ennél amúgy többet vártam, azért úgy harangozták ezt be, hogy "a világ legjobb animekészítői" csinálják majd, erre föl a Production IG-n kívül az összes stúdió eléggé noname kategória.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Yoda József írta:

Ez bennem azt az érzést kelti, hogy egyik rész sem lesz hosszabb 10 percnél.

Igen, már amikor "short"ként hivatkoztak az epizódokra, már sejtettem, hogy ilyen 5 és 10-12 perc közé eső részeket fogunk kapni. Eme hír alapján akkor biztosra vehető.

 

Én eddig kíváncsi voltam, maradtam is egyhelyben. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem bírom ha valamit, ami alapból nem annak "született" "animésítenek", komolyan felállt a szőr a kezemen a látványvilágától (Csillagharcos Lola nyuszi, DAFUQ???, tisztában vagyok Jaxxon létezésével és ezáltal a csaj ebbe a fajba tartozásának létjogosultságával, de akkor is mi a f...nak a fejére az a Scouter). A YT videót is 1 perc 12 másodpercig bírtam. És ahogy Bence is írta nagyon úgy tűnik, hogy még csak nem is kánon a cucc, hacsak nem valakinek az elcseszett "Erő Tripje" lesz az egész, ebben az esetben még talán elfogadhatóvá is válik a szememben, ellenkező esetben ez lesz a legfeleslegesebb alkotás, amit a Disney "alkotott" a franchise-on belül, letaszítva a trónról a Resistance-t. Amit ebbe a projektbe belefektettek abból valami értelmeset is kihozhattak volna, amivel épül is az univerzum.

Bizonyos szemszögből még a Kananos ütközést is jobban meg tudom érteni, mint azt, hogy eleve valami olyat csináljanak, amit nem is akarnak még véletlenül se beleilleszteni a kánonba.

Remélem bukik a francba, aztán jóóóó messze elkerülik az anime világot ezentúl.

 

  Image

 

 

Erről a képről meg azok a FAN képek jutnak eszembe amikor összemossák az SW-t a feudális Japánnal, ilyenekért kár volt official művet készíteni.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én továbbra sem értem, hogy erre mi szükség van? Ezek az átlagos japán anime karakterek nekem nagyon SW-idegennek hatnak. Semmi értelmet nem találtam ebben a kedvcsinálóban. Képek rohadásig egymás mellé pakolva.

Egyelőre nem fogott meg...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát így elsőre ezt nem nagyon tudom hova tenni. A képen alapján talán 1-2 stílusa az ami illik is a Star Wars-hoz. Azért meg fogom nézni, de kétlem, hogy ezek a kánon részét fogják képezni.

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Whill írta:

Nagyon távol áll tőlem az anime világa, így továbbra se tudom, hogy mire számíthatok. Viszont tetszik a lelkesedés, amivel csinálják, szerintem jól is elsülhet ez a dolog.

Tőlem is távol áll az anime, de amit eddig láttam az valamiért felcsigázott. Na, jó, valószínűleg a Jedi-Sith párbaj, vagy téma miatt is. Várós lesz. Már csak az érdekelne, hogy a könyv, amit a Del Rey ad ki, az ezeknek az epizódoknak lesz a novellásított verziója?

9 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

A 2. pont alapján nekem van egy olyan érzésem, hogy ezek az epizódok nem nagyon fogják a hivatalos kánont képviselni. :hmm:

Pedig még könyv is lesz hozzá, amit a Del Rey ad ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, kdani20 írta:

Viszont, ha ez nem lesz teljes értékű kánon, akkor mi lesz a sorihoz bejelentett könyvvel? Hmm...

Eltudom képzelni, hogy míg ezek a shortok ilyen "ha úgy gondolod, hogy kánon, akkor az" típusúak lesznek, addig szerintem a könyv kánon lehet. Pláne, hogy elvileg eredeti történetet fog elmesélni, valamelyik karaktert továbbvéve a shortokból. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

Azért meg fogom nézni, de kétlem, hogy ezek a kánon részét fogják képezni.

A starwars.com meg is erősítette hogy ez nem lesz kánon.

Star Wars: Visions storytelling didn’t have to fit in the timeline. In developing the series, Lucasfilm made the decision to let creators tell the stories they wanted to tell — whether they featured established or original characters — without a need to tie into the larger chronology.

 

Emlékszem milyen lelkes voltam amikor bejelentették gondoltam, baromi jó vizuális megoldásokat fogunk kapni és láthajuk az SW világ néhány kevésbé taglalt korszakát. Aztán egy rakás középszerű anime rajzhoz hozzácsaptak néhány fénykardot és hogy a készitőknek tényleg ne kelljen megerőltetniük magukat a kánonnal se kellett foglalkozzanak. Darth Cupsy-hoz csatlakozva: remélem bukás lesz. Semmi szükség ilyen projektekre. A Star Wars világa egy roppant érdekes világ, amit jó lenne minél jobban felfedezni. Az ilyen vadhajtások csak a helyet foglalják.

Itt lett volna a lehetőség hogy először láthassuk például a HR korszakát mozgóképen. Helyette lesz nyúllány meg szamuráj világító karddal. Ehhh.....

  • Nagyon tetszik 3
  • Szomorú 1
  • Tetszik 4
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a sorozat kábé egy szinten lesz azzal, hogy az eredeti trilógiát kiadták Shakespeare drámájának stílusában. Érdekességnek elmegy, se több, se kevesebb. Elég nagy csalódás számomra, ebben azért sokkal több potenciál volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bomarr írta:

A starwars.com meg is erősítette hogy ez nem lesz kánon.

Eddig sem érdekelt ez a Visions (anime és antológia, passz...), de úgy voltam vele, mivel kánon művek, egyszer talán kibírom. Talán... Rövidebb, mint a Resistance, nagyobb eséllyel néztem volna végig. De így, hogy se nem kánon és a látottak alapján még a minimális minőségi elvárást sem tudják hozni (amit azért, ha nem is nagyon, a Resistance megugrott), köszönöm a részvétel lehetőségét, de passzolom. Akkor inkább megnézem újra Genndy Tartakovsky Clone Warsát mégegyszer, pedig attól is kiütést tudok kapni. De abban legalább volt fantázia és hangulat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Bomarr írta:

Nem ezaz első eset hogy egy Disney alkotás nem kánon. A LEGO alkotások is ilyenek voltak, igy például a Freemaker család kalandjai vagy a 2020-as Holiday Special. De nem csak a LEGO-nál volt ez. Például ott volt a Roll Out sorozat is.

 

Azokat én azért tartom más kategóriának, mert mindegyik egyértelműen egy vicc, kvázi paródiák, viszont a Visionsből eddig nem az jön le, hogy itt is ez a fő irányvonal, hanem, hogy komolyabb hangvételű művek születtek, amik szándékosan nem illeszthetőek be az kánonba a "művészi szabadság" jegyében. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az jutott eszembe, hogy nem lehet ez alapján akarja a Lucasfilm felmérni, hogy mit tudnak egyes animestúdiók kezdeni a Star Wars-szal, ha szabad kezet kapnak? Aztán amelyik a legjobban beválik, az a stúdió a jövőben esetleg kapna egy komolyabb projektet, ami már kánon lenne. Ez csak teória a részemről, de adnám :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.