Ugrás a kommentre

A Visions animációs sorozat


Bence1997

Ajánlott hozzászólás

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Hol olvastál róluk? Engem is érdekelne. :)

Nem olvastam, hanem néztem, youtube-on. Igazából, hogy ne spoilerezek magamnak, folyamatosan tekertem, és csakis az egyes részek végén lévő értékelést néztem meg. 

 

Ez a csatorna ismerős-e neked, hogy Angryjoe Show?  Megnézhették premier előtt, és 2 review videót csinált belőle. 

Több részt 10/10-re értékeltek.

 

Belinkelem, de én nem vágom mennyire spoileres. Én tekertem folyamatosan őket. 

Nem vállalok felelőséget, ha valaki megsértődik, mert spoileres. 

Peace!

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Első 2 részt megnéztem én is ebéd közben, nekem érdekes módon tetszik :D Első részt lazán el tudnám képzelni egy Mandalorian epizódnak is, ami a hangulatot, a környezetet, meg az alapkonfliktust illeti

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 rész után, nagyon felemás az összkép eddig. Az első és a negyedik úgy ahogy tetszett, nézhetőre sikeredett.

De a második és harmadik, az irtó gyengére sikeredett. A harmadik részt, majdnem kinyomtam. 

Nem is folytatom ma már, majd holnap este folytatom. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 részt néztem meg az előbb, a The Duel, a Tatooine Rhapsody és a The Twins c. epizódot. Ezek közül egyértelműen az elsőt éreztem a legjobbnak. A másik kettő elment egynek. Holnap folytatom a többi résszel. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 rész letudva. Már alakulóban van egy pontozási rendszer, egyelőre úgy érzem, hogy van egy jó történet, van egy, amely úgy-ahogy bejött, van egy, aminél a végénél éreztem azt, hogy igen, ez már valami. A Tatooine Rhapsody/Twins kettős továbbra is az egyszer nézős és gyorsan felejtős kategóriába esik nálam. Meglátjuk, hogy a maradék négy rész hova sorolódik majd. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Beírhattad volna a topikokba, mert ez a részek értékelésére van. Ez egy általános topik. Ha egy mondat akkor egy mondat, nem kell regényt írni. Légyszi oda oszd be őket, ezt pedig töröljük! Köszönöm!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Simán megérte megnézni, remélem tényleg lesz második évad. Lenne még egy pár stúdió, akitől megnéznék ilyeneket, meg persze némely történetet folytatni is lehetne :) 6/10 összességében

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma ledaráltam a teljes szériát. Talán a legmeglepőbb az egészben, hogy a Visions szembement a saját címével és egészen ötlettelen sztorikkal rukkolt elő. A 9 történetből 7 sztori fénykardpárbajokra van kihegyezve. Nincsenek érdekes új bolygók vagy járművek. Ahol újat láttunk ott általában egy az egyben vannak beemelve a történelmi japán designok. 

Miközben pont azért nem akarták kánonná tenni mert az túlságosan kötötte volna a készitők kezét, kiderült hogy a készitőknek azon túl hogy a japán és az animefétisüket kiélik annyira nincsenek ötleteik hogy bármely átlagos kánon mű sokkal izgalmasabb és érdekesebb tud lenni mint amivel ők előjöttek. Jó nagy is volt a kontraszt hisz épp a napokban olvastam ki újra, ezúttal magyarul a Fenyegető sötétséget, amiben a drengirek sokkal eredetibbek mint bármi amit a Visions-ben láttunk.

 

Általában az antológiák előnye, hogy azért ezekbe csak becsúszik egy-egy remek darab. Itt remekmű nincs. Viszont van három rész ami oké: a Village Bride, a Ninth Jedi és az Elder. Ezeknek is megvolt a maga hibája de összességében jó szórakozást nyújtottak. A többi vagy középszerű vagy egyenesen gyenge volt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont most talán indokolt lehet barakni a logót az első évadhoz ami kint van, és a helyére és bepróbálni a posztert a the high republic mellé.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap én is befejeztem a sorozatot, attól függetlenül, hogy előzetesen nem vártam gyakorlatilag semmit sem a sorozattól, az első benyomásaim kifejezetten pozitívak voltak. A legtöbb rész kellően elrugaszkodott volt és egy olyan nézőpontból mutatta meg a Star Warst, ami egyedien japán volt és merőben különbözött attól, ahogy ezt az univerzumot eddig ismertem. Sok részben jóval hangsúlyosabb szerepet kapott az anime vonal és csak nagyon elnagyoltan emlékeztetett arra, hogy egy SW művet látunk és az epizódok többségét a kánonba is nehezen lehetne beilleszteni. Ettől függetlenül, mint altenatív próbálkozás számomra élvezetes és szórakoztató volt ez a kísérlet. Amit negatív kritikaként fogalmaznék meg, az inkább az egésznek a szerkezeti felépítése volt. Egy ilyen antológia-szerűen felépített sorozatban az egyes epizódkra jóval nagyobb hangsúlyt kellett volna fektetni, mivel minden rész egy külön történetet mesél el, egy külön világgal, ami egy saját univerzumot alkot. A legtöbb epizód pedig fájóan rövid volt, még az a megszokott SW animációs sorozatok (TCW, Rebels) játékidejét sem érték el. Ott ugyan bebizonyították a készítők, hogy 20-22 percben is lehet nagyon szép, kerek történeteket prezentálni, de ott összefüggtek az epizódok, így volt idő a szereplőket, a konfliktusokat jobban kibontani. Itt a legtöbb epizódnál olyan érzésem volt, mintha hiányozna a fele (van ahol a 2/3-a) a történetnek, hogy kellően bele tudjak érzelmileg helyezkedni ebbe az egészbe. Így kissé keserédes szájízt hagyott maga után számomra ez a kaland, de nem bánom, hogy elkészült, mert összességében élveztem és jó volt ismét egy új SW alkotást nézni... ha jön majd a folytatás, akkor azt is megnézem majd, volt egy két sztori, aminek a folytatását kifejezetten várom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No én is letudtam az első évadot és valószínűleg nem sűrűn fogom újra nézni. Volt pár értkelhetőbb rész, de sajnos ez a stílus és hangulat elég távol áll tőlem. Legtöbbször az volt az érzésem, hogy ha egy japán hapsi találja ki az SW-t, akkor az valahogy így nézett volna ki. Kevés autentikus SW hangulatot éreztem ezekben a részekben, és azt is csak nyomokban. A létjogosultságát nem kérdőjelezem meg, de ez nálam egy olyan polcra megy, ahova Legends is való.

 

10/4.5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.