Ugrás a kommentre

A Visions animációs sorozat


Bence1997

Ajánlott hozzászólás

Érdekeseket olvasok én itt fent, hát engem valamiért felcsigázott a dolog. Nem kánon gondolatkísérletek a star wars világában?

Annyi biztos, hogy gyönyörű képeket fogunk kapni és érdekes elképzeléseket. Függetlenebb dolgokat.

Ti elmélkedtetek már csak úgy a saját fantáziátokban star wars-os világokról?

Álmodtatok már jedi képességekről, vagy vágytatok rájuk a hétköznapokban?

Én igen. És nagyon élveztem a közelmúlt egyik antológia sorozatát a Love Death and Robots-ot, ha olyan különcségek, érdekességek lesznek és tehetséges alkotók szemén keresztül kapunk nehány érdekes sw szösszenetet, jó lesz ez. Számomra többet fog érni mint egy pár képregény! Érdeklődve várom!

Ja, még valami.. Az egész sw egy Kurosawa alapfelállásra épült. (Hogy egy alsóbb társadalmi réteg szemén keresztül kapunk betekintést megközelítést a nagyobb események felé. -droidok ugye a new hope-ban és további számos kötődés és tisztelgés a szamurájok világa, japán kultúra felé)

Szóval, úgy is mondhatnám, hogy csak idő kérdése volt, hogy a helyzet kiforduljon és a japánoknak is adjanak egy kis sw táptalajt.

Tehát, ha volt sw japán kultúrális alapokkal, akkor most milyen lesz egy japán sw?

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A bejelentésekkor ez volt az ami egyáltalán nem érdekelt. 

Aztán egy részek tartalmát bemutató videó (Rixon? Már nem emlékszem.) elégé meghozta a kedvem. Ahogy Csoli is utalt rá a Jedik űrszamurájok. (Bár számomra ugyanúgy megidézik a középkori szerzetes lovagrendeket is.) A Mandalóriánnál többször dicsértem a Western stílus jegyeket. De a vadnyugat mítoszt részben a vadkelet ihlette. Lásd A hét mesterlövés Kurosawa Hét szamurájának a remakje. De Kurosawát is a filmhez, a spagetti westernek inspirálták, mivel úgy érezte hogy azok valójában az ő népének a múltját jobban jellemzik. 

 

Tehát az egyedi bátor mű alkotások miatt ezt kezdtem a legjobban várni. De ezek a képek alapján nekem is csalódás. Boba Fett is rosszul néz ki, gyerekek harcolnak fénykardal, nyúllány.(Szeretem ha az SW-be behoznak újfajta kreatív lényeket, de ez nagyon Csillagok Háborúja idegen.)  

De az a mester és tanítvány rész jól nézz ki eddig. Remélem abból kitudnak hozni valami értékeset, és akkor akár az tovább is mehetne egy kánon könyvbe. 

 

Az esélyt szerintem - főleg mivel nem is hosszú - mindegyik résznek megadom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokakhoz hasonlóan én is egy kicsit többet reméltem ettől a sorozattól, mint például betekintést a kánonon belül eddig be nem mutatott régebbi korszakokba, meg némi bizarr Erő miszticizmust... de azért továbbra is nyitott vagyok rá és érdekel, már amennyire.

 

Nemrég olvasgattam egy-két részleírást Star Wars Explained Twitterén és a sztorik eléggé kreatívnak tűnnek, legalábbis ahhoz képest, amit a nagyrészt OT-s nosztalgia ittas Disney korszakban eddig megszokhattunk, de lehet, hogy csak nekem jön le így, mert manapság nem követem nagyon közelről a képregényekben zajló eseményeket, meg gyakorlatilag egy kánon könyvet sem olvastam még. (Ez utóbbit igyekszem majd korrigálni, a jövőben. :D )

 

Szerintem az lenne jó, ha az Avatar: The Last Airbender készítői csinálnának egy Star Wars sorozatot, Filoni segítségével, mert ő amúgy is együtt dolgozott még velük az 1. évadon és Lucas azt hiszem, anno annak kapcsán fedezte fel őt.

 

Ez egy jó kis reunion volna az ő részéről.

 

Plusz, az Avatar világa sokban hasonlít a Star Wars-éhoz, legalábbis olyan szempontból, hogy az is a keleti kultúrákból és a keleti spirituális koncepciókból, meg harcművészetekből merít.

 

Emlékszem, az ST epizódjainak kijövetele alatt sok külföldi rajongó mutatott rá a párhuzamokra Zuko herceg és Kylo Ren történetei között, ezért meg is tudták jósolni, hogy az utóbbi szintúgy meg fog térni majd.

 

Persze, ezek csak véletlen egybeesések, de azért érdekesek, szerintem... vagy talán az Erő akarta így. Ki tudja? :D

Szerkesztve: - LordGravon
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A The Ninth Jedi a TROS után fog játszódni.

 

“I wondered, after Episode IX, has the galaxy settled into peace? We all love stories of the Jedi and lightsabers, but what became of the Jedi Knights after the movie series? My story is about that,” said Kamiyama."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A The Ninth Jedi a TROS után fog játszódni.

 

“I wondered, after Episode IX, has the galaxy settled into peace? We all love stories of the Jedi and lightsabers, but what became of the Jedi Knights after the movie series? My story is about that,” said Kamiyama."

Máris jobban várom a sorozatot. :D

A Lego Holiday Special sem volt kánon, de megtudhattuk belőle, hogy Rey jedinek tanítja Finnt az Ep 9 után. Remélem itt is lesznek hasonló információmorzsák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ez továbbra se kánon. :) Azért érdekes lesz látni, mit talált ki az ürge. Bár az is lehet, hogy a Végső Rend hadseregét hívja birodalmi seregnek. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sok értelmét nem látom ennek a nem-kánon koncepciónak. A sorozat az eddigiek alapján engem hidegen hagy.

Szerintem sokkal értelmesebb lenne a Star Wars egészének szempontjából releváns történetekkel bővíteni az univerzumot az ilyen megkérdőjelezhető mellékhajtások helyett. Persze bele fogok nézni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 07. 16. - 10:54, Ody Mandrell írta:

A The Ninth Jedi a TROS után fog játszódni.

 

“I wondered, after Episode IX, has the galaxy settled into peace? We all love stories of the Jedi and lightsabers, but what became of the Jedi Knights after the movie series? My story is about that,” said Kamiyama."

2021. 07. 16. - 20:43, Ody Mandrell írta:

A Twins is a TROS után játszódik!

 

218003497_4731532246863602_3653263728583

Ennek nagyon örülök és érdeklődve várom, különösen a jedis sztorit.

 

Eddig úgy tűnt, hogy nem fognak a közeljövőben már hozzányúlni az ST korszakához.

 

Mi van amúgy, ha az ikrek egy újabb Erő-diád lesznek? Érdekes lenne.

 

Nekem az egyik személyes kívánságom az lenne, hogy tűnjön fel Rey a The Ninth Jedi-be és lássuk egy pillanatra kommunikálni Ben Solo szellemével. Szerintem az hiányzott a TRoS végéről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Remélem tehát, hogy nem lesz nagyon sikeres.

Azért egy fórumon, ami azért jött létre, hogy a Star Warsról pozitív szellemben beszélgessünk, ne írjunk már ilyeneket. Nem kell, hogy tetsszen, de miért zavar az téged, ha sikeres lesz, és készülnek még ilyenek? :) elvenni nem vesz el semmit más produkciókból, akkor meg mi a gond? Nem kötelező mindenkinek nézni.

 

Én nem tudnék azért szorítani, hogy sikertelen legyen egy SW cím, csak mert nekem nem tetszik. Ez most majdnem olyan tőletek, mint azok, akik anno a Solo meg a TRoS bukásáért szorítottak, mert nem tetszett nekik a sequel.

Szerkesztve: - Yoda József
  • Nagyon tetszik 1
  • Nem értek egyet 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem látok semmi furát abban hogy ha egy SW fan szeretné ha olyan SW produkciók készülnének amit ő szeret. Az pedig tudtommal eleve alapkoncepció volt ennél a szériánál hogy ezek a részek ne legyenek annyira SW-szerűek, hisz meg volt mondva az anime stúdióknak, hogy nem kell a kánonhoz igazodniuk, ezzel a szabadsággal pedig az előzetes alapján láthatóan éltek is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Bomarr írta:

Én nem látok semmi furát abban hogy ha egy SW fan szeretné ha olyan SW produkciók készülnének amit ő szeret.

Ezzel nincs is baj, de itt egyesek egyenesen annak szurkolnak, hogy legyen bukás valami. Ami szerintem gáz, és ellentétes a fórum szellemiségével.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Azért egy fórumon, ami azért jött létre, hogy a Star Warsról pozitív szellemben beszélgessünk, ne írjunk már ilyeneket. Nem kell, hogy tetsszen, de miért zavar az téged, ha sikeres lesz, és készülnek még ilyenek? :) elvenni nem vesz el semmit más produkciókból, akkor meg mi a gond? Nem kötelező mindenkinek nézni.

 

Én nem tudnék azért szorítani, hogy sikertelen legyen egy SW cím, csak mert nekem nem tetszik. Ez most majdnem olyan tőletek, mint azok, akik anno a Solo meg a TRoS bukásáért szorítottak, mert nem tetszett nekik a sequel.

Hol írtam, hogy bukást várok? A nem nagyon sikeres az bukás? Felőlem másnak tetszhet.

 

A fórum szellemiségéről lehetne beszélni, Te is ellene mentél a TROS spoiler időszak alatt pár hónapig, mert igen csak nem tetszett az amit olvastál. Ezt azért hangoztattad is. Szóval mindenkinek voltak ilyen időszakai. A megítélése pedig nem hiszem, hogy azon fog múlni, hogy én mit szeretnék vagy mit nem. :) 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Yoda József írta:

"remélem nagyon nem lesz sikeres",

Nem ezt írtam. 

 

14 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Remélem tehát, hogy nem lesz nagyon sikeres.

 

Óriási a különbség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól függ, hogy hova teszed a hangsúlyt, jelenthetik ugyanazt.

 

De mindegy, én nem rugózok tovább ezen. Remélem jó lesz, és lesznek még ilyenek, akár teljes értékű animesorozat is egyszer

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.