Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál az első epizódnak?  

41 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál az első epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

2 perccel korábban, Darth Sky írta:

Ma kezdtem el az Ep9-et megelőző filmes maratonomat (Ep1-2-3-SOLO-RO-4-5-6-7-8), heti két részes lebontásban. 

Döbbenetes, hogy 20 év után ugyanúgy elvarázsol a film, mint annak idején, nyolcévesen! Számomra a TPM-el kezdődött az SW, így mindig különleges élmény lesz. Viszont most néztem először BD-n (korábban így nem volt meg), és nem semmi, hogy mennyivel ütősebb élmény volt, mint a "szimpla" kalózverzió. A hangulat továbbra is zseniális, nem tudom megérteni azokat, akik ekézézték/ekézik ezt a filmet és GL-t. Persze, más, mint az OT... bár ha választanom kéne, nekem ez az atmoszféra jobban bejön (és ezzel valószínűleg a kisebbség vagyok)... Darth Maul, Qui-Gon Jinn, Naboo, Jedi Tanács, fogatverseny, Duel of the Fates, és még sorolhatnám. :clap: Reméljük, hogy egy remekül induló Saga remek lezárást is kap decemberben. 

Pár hete volt meg nekem is. Nekem minden vasárnapra jut egy film, holnap jön a Rogue One.

Az ep1-nél még kiemelném, hogy mennyire baromság ennél a filmnél az az elterjedt legenda, hogy minden CGI. 

Ez a rész még mai szemmel is tök valóságosnak tűnik. Sok díszlet, makett, jelmez stb. Az ep2 azért már eltérő látványt nyújt, de ebben közrejátszhat szerintem a kamera is, na de ezt majd a jövő héten. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Brodie írta:

Az ep1-nél még kiemelném, hogy mennyire baromság ennél a filmnél az az elterjedt legenda, hogy minden CGI. 

Egyébként igen! Meg nem mondanám, hogy 20 éves filmről van szó. Mai szemmel is bőven "vállalható" a látványvilága. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Írtam egy rövid szösszenetet a filmről a PGO-ra, emitt megtalálhatjátok. Vigyázat, a film iránt érzett minden utálatomat és haragomat kiélem benne. :D 

Szerkesztve: - Dzséjt
  • Nagyon tetszik 1
  • Vicces 2
  • Tetszik 4
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 1 hónappal később...

Ma megvolt a 4k verzió ebből a filmből is. Mit is lehet elmondani róla? Az, hogy csodálatos, az semmit sem ír le arról, amit éreztem/érzek iránta. Nem csak maga a film 4k-s megjelenése az, ami lenyűgöz, hanem Lucas meséje, úgy, ahogy van. Az OT-val szerettem bele az sw-be, a pt az, ami életre kelti a lucasi univerzumot. Pezseg a film, tele furábbnál is furább lényekkel, hatalmas és gyönyörű városokkal, ismeretlen, mégis annyira ismerős bolygókkal. 

Végre, itt van szinte minden, amiről Obi-Wan mesélt az Egy Új Reményben. Gyerekkoromban majdnem ilyennek képzeltem el azt a világot, a Szenátust, a jediket. És itt vannak a jedik, Yoda, Kenobi és egy rakat más jedi. És itt van a sötét oldal a maga titokzatosságával. Ahogy Yoda mondja: a sötét oldal ködbe burkolózik. Milyen igaza van.

A fénykardpárbaj a végén fenomenális, ahogy az űrcsata is. A fogatverseny alatt végig izgultam, Lucas annyira feszesre és élvezetesre tervezte, hogy tanítani kellene.  Jar-Jar sem tud kizökkenteni. Egyébként milyen fura az, hogy adva van egy olyan történet, egy olyan világ, amilyet még sehol máshol nem láttunk, ahol életre kel a Star Wars, és néhány agysebész Jar-Jar-on van kiakadva. Holott ez egy mese a gyerekeknek, meg az olyan gyereklelkű vén f*szoknak, mint amilyen én is vagyok. 

Szerkesztve: - cyrano
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ezt én is tapasztaltam. Amikor még dolgoztam, az egyik munkatársammal pont a SW -ról beszélgettem. Ő mondta, hogy a régi filmek az etalonok, és amikor nagy izgalommal elmentek a haverjaival megnézni a TPM -et, egyszerűen ki nem állhatták. :( Mondjuk ő csak Jar-Jart mondta negatívnak, mint ahogy cyrano említi is, sokszor őt hozzák fel negatív példának. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, cyrano írta:

Az, hogy csodálatos, az semmit sem ír le arról, amit éreztem/érzek iránta.

Ezzel én is így vagyok. Az Ep9 előtti maratonom során tudatosult bennem ismét, hogy mennyire jó epizód is ez. Mivel én ezzel a filmmel ismertem meg a Star Wars világát, mindig is különleges lesz számomra. Noha szerencsére minden Star Wars filmet szeretek, engem a PT-hangulata ragad magával leginkább (amibe a TCW is bele tartozik). Lucas maradandót alkotott, amiért örökké hálásak lehetünk neki. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Igen, ezt én is tapasztaltam. Amikor még dolgoztam, az egyik munkatársammal pont a SW -ról beszélgettem. Ő mondta, hogy a régi filmek az etalonok, és amikor nagy izgalommal elmentek a haverjaival megnézni a TPM -et, egyszerűen ki nem állhatták. :( Mondjuk ő csak Jar-Jart mondta negatívnak, mint ahogy cyrano említi is, sokszor őt hozzák fel negatív példának. :(

Anno minden szutykot rázúdítottak, Jar Jar csak az egyik volt. Gyenge a színészi játék, sok benne a CGI, sok a politika, stb, stb...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elsőre nekem sem tetszett, de nem Jar-Jar vagy a midik miatt (egyikkel sem volt bajom), hanem mert ez a relative békés éra nem jött össze nálam a Star Wars életérzéssel. Való igaz, nem ezt vártam. De azóta ezt már nagyon másként látom. Tökéletes kezdése a Saganak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt is jó tisztában lenni a koncepcióval, bár akkoriban ez majdnem senkit nem érdekelt. Lucas főleg az akkori fiatalságot célozta meg a kor igényeinek megfelelően, de azért benne volt a jó öreg SW érzés és mondanivaló. Kinek előbb kinek utóbb, de ez előjött. Persze vannak olyanok is, akik azóta az ajtót keresik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

The Rise of Skywalker ismeretében most néztem meg először a The Phantome Menace-t. Mivel ez a film még egy teljesen más korban, 67 évvel korábban játszódik, mint a végkifejlet, az új film nem sokat tesz hozzá. Sok szempontból a TPM a legkülönlegesebb epizód, hiszen ez az egyetlen olyan rész, ami nem egy galaktikus konfliktus alatt játszódik. Itt még tényleg béke honol a Köztársaságban, a nézeteltéréseket pedig még Jedi lovagokkal, nem katonákkal próbálják megoldani. Itt még érvényesülhet egy olyan ártatlan, kajla lény, mint Jar Jar, és a konfliktusok adókból fakadnak, nem abból, hogy egy flotta lerohanta a kormány fővárosát vagy az aktuális hatalom egész bolygók elpusztítására alkalmas űrállomásokat épít.

Naboo megszállása is inkább tűnik lokális ügynek, nem pedig galaktikus problémának, jóllehet, mi nézők már tudjuk, hogy ez a megszállás kulcsszerepet játszott Palpatine hatalomra jutásában. És ő az, aki összekapcsolja ezt a filmet az ep9-cel, miatta állt össze számomra ez a 9+2 film egy kerek egésszé. És, ahogy az új trilógia egészében, úgy ebben is Darth Sidious egy baljós árny, akiből a főhősök annyit látnak, mint amennyit mi látunk belőle az ep7-8-ban. Különösen ebben a filmben élvezhetjük azt a luxust, hogy belenézhetünk az ellenség lapjaiba. Igazi kibickét figyelhetjük Sidious ténykedését a csatlósai oldalán is, míg az ep2-ben ugyanez igaz, csak ott a "Palpatine" felét figyelhetjük meg alaposabba, míg az ep3-ban összemosódik a kettő.

Az ep7-9-ben viszont azt élhettük át, amit a szereplők ebben a trilógiában: csak a végén látták meg az igazi ellenség arcát, addig olyan személyekkel találkoztak, mint Maul, Gunray, Grievous és társai. Csak gondoljuk el, milyen lenne ez a trilógia, ha egészen addig, míg az ep3-ban Palpatine felfedi magát Anakin előtt, kivágnák a Sidiousos jeleneteket. Nincs meeting Gunray-ékkel, se találka a Palpatine-lakás erkélyén Maullal, stb. Nem is említenék. Érdekes lenne, annyi szent. Más, de érdekes.

De természetesen ez egy "mi lett volna, ha", mert ez a trilógia, és különösen ez a rész nem így épül fel. Itt látjuk Sidious ténykedését, és hátborzongató belegondolni, hogy ennek a szörnyetegnek talán már most dolgoznak a csatlósai az Exegolon azon, hogy ha kell, fel tudják támasztani. Persze ekkor a halál veszélye még nem fenyegeti, hiszen a veszélytől holoadás-távolságra van, és a köznép számára ő csak egy jóravaló szenátor.

A másik figura, akit még érdekes volt látni, az Maul, hiszen az ő története is alaposan kibővült, ráadásul a TCW utolsó évadával már majdnem teljessé vált. Most már csak azt nem tudjuk, hogyan került Malachorra. Bár sosem rejtettem véka alá, hogy az a mód, ahogy Mault visszahozták, nem tetszik, viszont vitathatatlanul a Star Wars franchise egyik legjelentősebb és legérdekesebb gonoszává nőtte ki magát. Anno nem tetszett, hogy ilyen idétlen véget ért, csapkodja a földet, majd Obi-Wan nemes egyszerűséggel ketté vágja. Szóval ilyen téren jó, hogy kijutott abból a gödörből, ahová az élet sodorta.

És azért az se semmi, hogy e film két Sith Nagyura az, akiket tényleg baromi nehéz volt megölni. Mindkettő olyan helyzetbe került, ami után kizártnak tartottuk, hogy viszontlátjuk élve, aztán mindkettő visszatért egyfajta robotzombiként, a Sötét Oldal és a technológia legocsmányabb kombójának hála. Persze Vader is ilyen, de az ő életútja más, róla egyszer sem hittük, hogy véglegesen meghalt, mert a Mustafarról a szemünk láttára jött el, aztán meg pár perccel a teste elégetése után láthattuk Erőszellemként.

Meg az is érdekes volt, hogy realizáltam, ebből a filmből csak R2, 3PO és Palpatine az, aki még az ep9-ben is megvan. És mindhárom túl van a halálon, hiszen R2-t és 3PO-t is szétlőtték kalandos útjukon (R2-t még szét is robbantották), ráadásul 3PO még memóriatörlésen is átesett. Mondhatjuk, hogy bár sokáig velünk maradtak, ők sem a régiek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
2020. 05. 19. - 18:40, Ody Mandrell írta:

Ehhez kapcsolódik, hogy talán azért van Phantom Emperor-nak írva a IX nyitószövegében Palpatine, mert erre a filmre akartak utalni vele. :) 

Számomra igen. Simán az ep1-re gondoltam, hogy mióta is szemétkedik már Palpi itt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
  • 4 héttel később...

Tegnap megnéztem, rossz hangulatba vagyok, ennek következtében úgy álltam hozzá, hogy tetsszen a film. 

Nem fogok kisregényt írni, inkább csak ki szeretnék emelni dolgokat. 

A film, a fogatversenyig gyakorlatilag dögunalom és a fogatverseny után is csak a hármas párbaj van amire, azt mondom, hogy ez igen. 

Jar Jar. Hogyha kivesszük, nem változik semmi, cserébe k*rva idegesítő.

A naboo-i "csata"ezzel mindent elmondtam.

A helyszínek, itt a víz alatti világ az ami leginkább lenyűgözött, de ezen a téren jelesre vizsgázott a film.

Az álkirálynő, az igazival megtisztítja R2-t. 

 Csak ennyi maradt meg a filmből. Szerencsére, most majd a Klónok Támadását fogom megnézni. Tudom, nem ez volt a legkomplexebb írás, még csak felületesnek sem nevezhetjük. Én annak örülnék, a legjobban, ha ötöst adnék rá, de nem tetszett, van ilyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 1 évvel később...

Hála a 4K élménynek, kicsit újra felfedeztem ezt a filmet. Többször leírtam már mennyire jó kezdetének tartom a Skywalker SAGA-nak, de most méginkább lehet értékelni, hogy teljes a történet.

 

Itt lépnek a Galaktikus színpadra a későbbi évtizedek meghatározó alakjai. Palpatine és Anakin szinte egyszerre emelkednek fel. Érdekesség, hogy a Palpatine kreálta konfliktus hozza a felszínre Anakin Skywalkert is. Enélkül aligha került volna képbe a Tatooine-i rabszolga fiú.

 

Továbbra is a film egyik legnagyobb erőssége, hogy a galaxist olyan gyermekin mutatja be, ahogy a többi rész soha többet. Ez adja a mesefilm érzést ahol a jó mindig győz, valamint ettől különleges és egyedülálló.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 7 hónappal később...

A minap egy haverom felesége megkeresett, hogy meghívnak egy Star Wars moziestre. Tudni kell, hogy nekik a nappaliban egy kisebb home made mozi van berendezve, szóval moziszerű volt a hangulat. A dolog azért is meglepett, mert amúgy nem nagy Star Wars fanok. Persze igent mondtam. Az első két részre került sor, amiket egészében rég láttam - már nem is emlékszem, mikor, de szerintem idén még nem néztem meg ezeket a részeket, csak úgy, hogy a háttérben szóltak.

 

De, még ha láttam is őket idén, közvetlen a Tales of the Jedi után pár nappal valami újszerű élmény volt.

Spoiler

Nézni Qui-Gon jelentését a Jedi Tanácsnak, miközben tudom, hogy nagyjából ugyanekkor Dooku éppen törli a Kaminóra vonatkozó infókat, nagyon új mellékzöngét ad ennek az egésznek. Aztán a temetésen meg tudom, hogy az említett gróf valamikor az előtt vagy az után megöli Yaddle-t Darth Sidious jelenlétében, ezzel beállva a Sith-ek sorába. Szóval miközben a Jedik a Sith-ek visszatérésén lamentálnak, már tudjuk, hogy azok a Jedik portáján is aktívan ténykedtek.

Ráadásul most először realizálódott bennem, hogy Windu kérdése, amely arra vonatkozott, melyik Sith halt meg, a mester vagy a tanítvány, igazából nem helyes kérdés, hisz egyik sem halott. Persze ezt ők nem tudják, csak mi, nézők.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

1999 óta ismerem az ep1-et, hála a hírhedt kalóz verziónak, már az előtt tucatszor láttam, hogy bemutatták volna idehaza. De még mindig tud újat mutatni. Eddig ugyanis fel sem tűnt, hogy már a film legeleje elárulja, hogy Padmé valójában Amidala, és a királynőben lévő nő egy imposztor. Hogy mi leplezi le a megtévesztést? Mindenki Padmét védi, beleértve a királynőt is. Tudni kell, hogy az udvarhölgyek nem csak csinos biodíszletek a királynő körül, akik olykor dublőrként is funkcionálnak, hanem aktív testőrök is.

 

Vegyük ezt a képet:

oNCKIWC.png

Mint látható, a királynő megy elől. Négy harci droiddal körülvéve. Alapból fura, hogy Panaka kapitány, a királynől legfőbb testőre legalább két lépéssel lemardva tőle cammog, és a nő közvetlen közelében csak a vén Bibble van. Ki az, aki mellett Panaka halad? Padmé! Akit szemből a királynőnek álcázott Sabé, jobbról és hátulról pedig tovább udvarhölgyek vesznek körbe, szorosan zárt alakzatban, ahogy azt a testőri kíséret megkívánja. A "királynő" körül táncot lehetne járni, Padmé mellett egy légy is csak nehezen repülne át. Jól látható, hogy minden testőr alaposan le van maradva a királynőtől, aki legfeljebb Sio Bibble védelmére számíthatna ebben a felállásban. Padmét viszont öt testőr tudná azonnal védeni, plusz Sabé, aki hatalmas ruhájával takarást biztosít, testével pedig pajzsként funkcionál. Azt is érdemes megfigyelni, hogy Padmé és a droidok között minden irányban áll egy testőr. Sabé körül... Nos, a több irányból is a közvetlen szomszédja egy harci droid.

A helyzet akkor sem változik, amikor a két Jedi beugrik ramazurit csinálni. Annak ellenére, hogy tűzharc tör ki, a testőrség egyik tagja sem lép oda a "királynőhöz", hogy védje, mind lecövekelve állnak Padmé körül. Az egyetlen változás, hogy Panaka beállt Padmé és a harcoló felek közé. Mit keres a főtestőr az állítólagosan védendő személy mögött, miközben eme személy előtt lövöldöznek? A háta mögött hogyan tudná megvédeni Panaka? Viszont mindketten tökéletesen tudják a testükkel védeni Padmét.

KoDuJXu.png

 

A helyzet a következő tűzharc során sem változik. Itt ugyan Panaka a "királynő" oldalán áll, de, ha alaposan megfigyeljük, hogy valójában Padmét fedezi. Ahelyett, hogy a királynő és a droidok között helyezkedne el, Padmé és a droidok között áll. További érdekesség, hogy a "királynő" legjobb esetben is csak balról és hátulról van védve testőrökkel (Jar Jar a jobboldalon inkább veszélyforrás :evil: ), míg Padmé újfent minden irányból le van fedve. 

mUm35zD.png

 

És, amikor kitör a balhé, a "királynő" teljesen védtelenül szalad fel a rámpán, míg Padmé körül hatalmas a csoportosulás.

NPrnWGL.png

 

 

Ez a kép meg már-már komikusan árulkodó. A királynő kis túlzással egyedül áll a nyílt terepen. Minden testőre mögött sorakozik. De Padmé részint megint körül van zárva. A háta mögött a naboo-i testőrség két tagja, jobb oldalt két udvarhölgy, előtte meg úgy áll a "királynő", hogy Padménak nem is kicsit oldalra kell dőlnie, hogy lássa az eseményeket. Mind akinek szabályosan meg van tiltva, hogy kilépjen a királynő árnyékából. Ki véd a testével kit?

gxBcFQY.png

 

 

És az utolsó pillanatok a titok felfedése előtt. A "királynő" már megint lépésekkel a testőrsége előtt jár, csak Bibble helyett most Jar Jar az, akire vész esetén számíthat. Mostanra pedig már a testőrségnek is tudnia kéne, hogy Jar Jar egy sorscsapás, szóval elég nehéz elhinni, hogy bárki engedne egy ilyen felállást. És mit ad isten, Padmé az, aki teljesen körbe van zárva. Sőt ez a bizonytéka annak, hogy itt már a Jedik is tisztában voltak azzal, ki az igazi királynő. Ha visszanézitek a hangáros képet (vagy jeleneteket), Qui-Gon még úgy mozog, hogy a királynőt takarja, vagyis őt védi. Most, amikor kifejezetten a királynő védelmével vannak megbízva, Qui-Gon a látszólagos királynőtől lépésekre lemaradva, Padmé és Sabé között halad, egyértelműen az előbbit védve. Ha Qui-Gon nem tudná, hogy Padmé az igazi királynő, legalábbis Sabé mellett lenne ő és Obi-Wan is, mégis inkább Padmé közelében vannak. Csak gondoljunk bele, egy szemből érkező támadás során Qui-Gon kit tudna igazán megvédeni a fénykardjával? A "királynőt" vagy Padmét?

A3qmNl0.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.