Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Stranger Things 1. évad: köszönöm szépen az ajánlást Wilde! :peace: Nagyon bejött a sorozat. Maga a 80 -as évek hangulata engem nagyon megfogott. Bár igaz, hogy én kimaradtam a 80 -as évek hangulatából(hiszen 97 -es születésű vagyok :)), és nem is láttam olyan sok filmet/sorozatot amely ebben a korszakban készült, viszont ez kárpótolt érte. Az egész nagyon egyben volt. A karakterek mind nagyszerűek. A gyerekszínészek láttán azt hittem, hogy talán elsiklik ez a projekt, de hál égnek szerintem a gyerekek voltak a sorozat egyik legnagyobb meglepetése! Mindenki nagyon jól adta elő a rá szánt szerepet, Dustin nagyon hamar a kedvencemmé vált :D. Hamár a karakterek, a felnőttek is piszok jól játszottak. Nekem a seriff nagyon bejött, szerintem az egyik legjobb szereplő volt az évadban. A hangulat is perfekt volt, volt néhány jelenet, ahol még én is néztem, és volt olyan is, amikor rendesen felkiáltottam, hogy a h*lye meg mit csinál :P. ( Ebből is látszik, hogy kilóra megvettek ezzel a sorival ;))

Az évad vége érdekesen alakult :hmm: :

 

Először is, a seriffért kik jöttek ott a kórháznál? Csak nem azok a csókák, akikkel alkut kötött? Hirtelen az ugrott be nekem, hogy mivan ha a seriff kettős ügynök, de aztán elhesegettem ezt a gondolatot, mondván hogy ez hülyeség.

Viszont a végén kettő dolog felkeltette az érdeklődésemet:

1. Most akkor úgy tűnik, hogy Eleven él? Hogy, vagy a jobb kérdés az, hogy Hogyan? A seriff akkor lehet hogy ezért ment el a fekete kocsival, még mielőtt kiírták volna, hogy "one months later" :hmm:

2. Will -el akkor most mi is a baj? Kiköpött egy olyan piócaféleséget és volt egy "viziója", de többet nem tudtunk meg. Érdekes. Gondolom, valamiféle traumája lehet vagy mi.

 

 

Mindent összevetve, már alig várom az októbert, addig is belevetem magam egy másik soriba majd :D.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, Ody, Rog és még akik nézik a Lucifert: mit várjak majd a sorozattól? A hétvégén akarom majd elkezdeni.

 

Humort, kevéske (szerencsére nekem) krimit, ne a klasszikus ördög ábrázolást, hanem inkább egy sokkal királyabbat :D .

 

Na meg Őt: icon32.gif

 

 

S2_promo_-_Mazikeen.jpg

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, Ody, Rog és még akik nézik a Lucifert: mit várjak majd a sorozattól? A hétvégén akarom majd elkezdeni.

Azon kívül, amit leírtak (és megmutattak :D ), még talán azt, hogy könnyed sorozat. Még a legsötétebb pillanataiban is könnyed. Nem fogsz eret metszeni utána, hanem jókedved lesz. Ja, és azt nem tudom, hogy te az eredeti nyelvet vagy az angolt preferálod-e, de én az angolt javaslom. Volt szerencsém hallani magyarul, egyáltalán nem vészes, de Tom Ellis (Lucifer) orgánuma nagyon sokat ad a karakterhez, és ezt a magyar nem tudja megközelíteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi skacok, akkor ez jó kis móka lesz :peace:.

 

Dzséjt: nyugi, én is bekavartam egy pillanatra, és azt hittem hogy az eredeti nyelv alatt magyart értesz :lol:. Nekem is jól jön majd a tavaszi szünet jövő csütörtöktől :D.

 

ui.: az eredetit preferálom(de van olyan sorozat, amelyet magyarul nézek pl: TWD).

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

TWD

Jó évadzáró volt :)

 

Annak örülök, hogy a meccs még nincs teljesen lejátszva, egy Negan-féle alakot/szervezetet ne csak egy évad végi muriban intézzenek el. Azért az nem semmi volt, ahogy Rick szónokolt Negannak, aki centikre volt attól, hogy agyonverje a fiát :o

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kissé felvezető hangulata volt, úgy tűnik, a lényeg csak ezután következik. Nagyjából az történt, amire számítani lehetett,

egyedül Jadisék árulása lepett meg valamennyire. Rick tökösebb volt, mint évad elején, bár azt nem értem, Negan miért akarja mindenáron betörni... egyértelműen csak veszélyt jelent ránézve, ahogy még jó néhányan a csoportból. Emberhiány ide vagy oda, számára logikusabb lenne csak az engedelmeseket megtartani, Rick halálával pedig példát statuálni.

Jó, hogy Sasha halálának volt némi értelme, de a korábbi elfogatására ez sem vet jó fényt. Elég lett volna türelmesen kivárni a mesterlövészállásból, amíg Negan tiszta célpontot nyújt. Ehelyett egymaga bement a Menedékbe...

 

 

Nem volt rossz évad (ellentétben azzal, ahogy azt számos divatkárogó lefesti), de úgy látom, hogy logikusabban felépített szálakkal, jobban megtervezett akció és párbeszédjelenetekkel, valamint több fordulattal (képregényes előismeret ide vagy oda) jobb sorozat is lehetne. Ennél több van benne, éppen ezért nem érzem, hogy elfáradt volna a széria. Egy showrunner csere viszont lehet, hogy elkélne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

TWD már rég túl van azon a szinten hogy csak a divatfikázók szidják. Sztem nagyon gyenge sorozat lett ahhoz képest mi lehetne belőle. A megvalósítás sokszor ZS kategóriás(tigris kivétel), a történet vezetés elvan húzva feleslegesen és rém unalmas, karakterekkel se bánik jól. Az a baj a sorozat próbál művészkedni de nem megy neki és lesz belőle egy ilyen "saját sz@runkban vergődés". Voltak jó pillanatok ebben az évadban de ha vissza osztom 16 részre akkor nagyon rossz az arány és a nézettsége se véletlenül csökken. És még azért is sokszor rossz nézni a TWD-t hogy manapság ettől menyivel de menyivel jobb sorozatok készülnek és hozzájuk képest jön ki csak igazán a minden szinte való elmaradása.

 

Ez a kép nagyszerűen tükrözi TWD gagyiságát. Ilyet béna mögé vetítést 2017-ben édes istenem. :facepalm:

the-walking-dead-7x10-4.jpg

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sixx írása TWD fináléról:

http://comment.blog.hu/2017/04/05/verciki_benazassal_bucsuzott_a_the_walking_dead_hetedik_evada

"TWD nem áll rosszul, 5 millió dollárnál is több j ut egy-egy epizódra és a színészeket nem nagyon fizetik túl (erről lesz majd egy külön cikk), szóval jutott volna pénz arra, hogy ha egy 60 perces finálét egy 20 perces akciójelenet köré építenek fel, akkor legyen hozzá megfelelő koreográfus és rendező, aki látott már ilyet, és nem azzal küldi kamera elé a színészeket, hogy majd lőjetek egymásra és rohangáljatok sokat, és összevágjuk.

 

Mert kb. ennyi lehetett az instrukció az alexandiai csata előtt, vagy ha nem, akkor a színészek szartak a rendező fejére, mert azt elképzelhetetlennek tartom, hogy az a fejveszett rohangálás, kétségbeesett lövöldözés és béna tűzharc ami végül elénk került, az a követhetetlen és teljesen hiteltelen akciójelenet az direkt lett ilyen. Ha mégis, akkor viszont sürgősen más stábot kell keresni, mert ez vállalhatatlan. Volt még baja a finálénak bőven, de amikor egy 20 perces akcióorgiából csak annyi marad meg az emberben, hogy Negan jót szólt be a tigris láttán, akkor komoly bajok vannak"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor csak én vagyok olyan mazochista, hogy még mindig szeretem nézni Rickék kalandjait :hehe:

Én is szeretem, illetve szeretném szeretni, de ez a rész nem volt méltó egy évad fináléhoz:

Lent beszúrt cikk is tartalmaz igazságot bőven, de én még annyit tennék hozzá, hogy

 

Nem kellett volna relatíve újra padlóraküldeni Ricket. Igen is járt volna a siker, Negannek meg a nagy pofára esés.

És biztos meglesz, csak kár az újabb vargabetűért. A rész Sachaé volt: a cím, a dilemma, a döntés. De ezt is elrontották.

Az lett volna az ütős, ha megharapja a Negant! Így csak egy kis zürzavart okozott, ami ugyan szolgálta Rickéket, de nem volt elég.

Aztán a Királyság mint felmentősereg..Carol-nak ennyi a nagy visszatérés? Beszált a "pók a falon" szaladgálásba? Az egyk legjobb karakter.

Ennyi mellőzötség után bazi nagy epic belépő kellett volna olyan tettekkel aminek súlya van, de leglábbis kicsit katarzis-szerűbben mutattam volna be Carol, Morgan és a tigris megjelenését.

Persze a Tigris vágja, hogy kik a megváltók és kik nem ebbn a káoszban, mikor mi sem vágjuk...

Szóval erre vártunk egy évadot? Mert Glenn és Abraham óta azthittük, hogy erre vártunk. Nos nem. Nem erre!!

 

 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor csak én vagyok olyan mazochista, hogy még mindig szeretem nézni Rickék kalandjait :hehe:

Mint írtam, összességében én is bírom, különben nem nézném immár a 7. évadot. Számos dolgot jobban is meg lehetne valósítani (ezt soha nem is vitattam), de a túlzottan negatív felhangot továbbra is túlzásnak érzem. A részletek ecsetelése parttalan lenne, így nem fárasztom vele se magam, se mást. :) Akit érdekel maga a világ és az alapkoncepció, és jobb megvalósításra kíváncsi, annak ajánlom a képregénysorozatot (szerintem továbbra is ez a TWD igazi platformja), a regényeket, valamint a Telltale játékait, amik inkább interaktív történetek.

 

Más: A Prison Break új évadát nézi valaki?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Más: A Prison Break új évadát nézi valaki?

Megnéztem az első részt, de egyelőre nincs több mondanivalóm annál, hogy még bármi lehet belőle :)

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem az első részt, de egyelőre nincs több mondanivalóm annál, hogy még bármi lehet belőle :)

Igen, elég felvezetés szaga volt, de így volt jól. :) Szerintem szépen vették fel a fonalat, a válaszokra pedig már most nagyon kíváncsi vagyok. Mivel összesen 9 rész lesz, nem sokáig húzhatják az időt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.