Ugrás a kommentre

Chapter 7: In The Name of Honor


Ajánlott hozzászólás

1 órával korábban, Donát írta:

Még egy kiváló elem @Dzséjt Boba - Keresztapa párhuzamába. Corleone is ellenezte a kábítószert. A mák piszkos ügy.

Igen, amikor néztem a Keresztapát, akkor esett le, hogy mindketten a drog ellen vannak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valahol a lényeg ott van, amit az utolsó képsoroknál láttunk. Boldog, reményteljes, a jövő felé bizakodva tekintő lakosok Mos Espa utcáin. A Tatooine nagyon is megérdemli, hogy végre egy békés és virágzó korszak köszöntsön rájuk. És akkor többé már nem úgy fogják emlegetni a városait, ahol összegyűlik a világegyetem leghitványabb söpredéke. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Igen, inkább érzem ezt a sorozatot egyfajta intermission-nek két Mandalorian évad közé :)

Azért jó, hogy volt :D

Bizony, hogy jó. És ha maga a cím nem is térne vissza, a karakterek, vagy sztori hatásai garantáltan vissza fognak. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is alig várom, hogy ujrázzak ma. Folyton ez jut eszembe. :D 

 

Amit még nem említettem, a komornyik eszméletlen humor forrás volt. A legjobb jelenet ezzel kapcsolatban, amikor kiment tárgyalni és felolvasta amit Boba írt. :lol: Ő volt a sorozat Jar Jar-a.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó lett a zárás. Valahogy úgy érzem, hogy kerek egész lett ez a történet. Tökéletes zárás. Most már érthető, hogy miért szerepeltették Dint, Gorgut és Luke-ot. A csatajelenetek nagyon pörgősek és akciódúsak. Minden jelenetét imádtam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 hours ago, Cpt. Rex said:

Itt a Rixon évadzáró + évadértékelés. 

 

Borzasztóan idegesítő ez a fanyalgás. Nagyon nem tetszik az az irány, hogy fikázunk mindent, mert az épp nem a mi elképzeléseink szerint alakul. Tessék, lehet jobbat csinálni!
Petőfinek sem küldöd vissza a verset, hogy baszki, ezt a rímet cseréld már ki. Legyen már meg az alkotóknak a szabadsága könyörgöm! Mi meg élvezzük a végeredményt.
Kritizálni lehet, de ez nem kritika, hanem rinya.
Igen, abba bele lehet kötni, hogy Tamuera nem egy kiemelkedő színész, de a történet kerek, ezt ne vitassuk el. Ebben ennyi játékidő volt, én személy szerint nem látok ebben több évadot, de ha lesz, megnézem.

Ami viszont már a sorozat eleje óta foglalkoztat az az a kérdés, hogy mitől nőnek ekkorára a ragadozók a Tatooineon? Mit esznek? Hol vannak a növényevők?  Milyen növényt esznek? Szépen ki lett bővítve a tudásunk a bolygóról, de a tápláléklánc kissé lyukas.
  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, Merfolk írta:

Borzasztóan idegesítő ez a fanyalgás. Nagyon nem tetszik az az irány, hogy fikázunk mindent, mert az épp nem a mi elképzeléseink szerint alakul. Tessék, lehet jobbat csinálni!
Petőfinek sem küldöd vissza a verset, hogy baszki, ezt a rímet cseréld már ki. Legyen már meg az alkotóknak a szabadsága könyörgöm! Mi meg élvezzük a végeredményt.
Kritizálni lehet, de ez nem kritika, hanem rinya.
Igen, abba bele lehet kötni, hogy Tamuera nem egy kiemelkedő színész, de a történet kerek, ezt ne vitassuk el. Ebben ennyi játékidő volt, én személy szerint nem látok ebben több évadot, de ha lesz, megnézem.

Ami viszont már a sorozat eleje óta foglalkoztat az az a kérdés, hogy mitől nőnek ekkorára a ragadozók a Tatooineon? Mit esznek? Hol vannak a növényevők?  Milyen növényt esznek? Szépen ki lett bővítve a tudásunk a bolygóról, de a tápláléklánc kissé lyukas.
  

Jaah, kemény. Akkor egy bubuka ez a Rixon, amikor csak 15 percig az érveit sorolta, hogy mi tetszett meg mi nem. Csak rinyálni tud, meg fikáz mindent. Amúgy is lefizeti a Disney, meg konstans nyáladzik mindentől. 

 

  • Nagyon tetszik 1
  • Nem értek egyet 1
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 minutes ago, Rixon said:

Jaah, kemény. Akkor egy bubuka ez a Rixon, amikor csak 15 percig az érveit sorolta, hogy mi tetszett meg mi nem. Csak rinyálni tud, meg fikáz mindent. Amúgy is lefizeti a Disney, meg konstans nyáladzik mindentől. 

 

Az enyém is egy vélemény, a tiéd is az. Megfér egymás mellett. Tisztelem, elismerem a munkát, amit beleteszel, meg a tudásodat a SW világáról. Én is sok munkádat megnéztem. Ez a kritika most nem tetszett. További sok sikert.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Merfolk írta:

Ami viszont már a sorozat eleje óta foglalkoztat az az a kérdés, hogy mitől nőnek ekkorára a ragadozók a Tatooineon? Mit esznek? Hol vannak a növényevők?  Milyen növényt esznek? Szépen ki lett bővítve a tudásunk a bolygóról, de a tápláléklánc kissé lyukas.

Bár szerintem mint mindent a bolygókkal kapcsolatban, ezt sem szabad véresen komolyan venni a Star Wars-ban, azért nincs olyan sok lyuk. Vannak növényevők is, például az ep1-ben bemutatott eopi vagy az ep4 SE-ben megjelent ronto. A bantha és a dewback mindenevő, a mastiff és a krayte a kifejezetten ragadozó. És ez csak egy része a Tatooine élővilágának. Növény is akad arrafelé szép számmal, bár a legtöbb a föld alatt van vagy sziklák között megbújva - ezeket nyilván az állatok meg tudják találni és valahogy hozzáférnek. Ahogy a buckalakók is kiássák a fekete dinnyét. A ragadozóknak meg azért bőven van miből válogatniuk, hiszen sok kisebb-nagyobb állat él a Tatooine-on.

Amúgy a növényeket a filmekben is meg lehet figyelni. Pár kép, amin jól látható, hogy ha nagyon gyéren is, de van faunája a Tatooine-nak:

8mctwwW.png

3EfaP4d.png

gaFZ8fO.png

 

Itt nem vagyok biztos, de úgy tűnik, mintha Luke egy kiszáradt "bokorerdő" előtt hajtana.

CoCro8Y.png

 

Ezt a forgatási helyszínről készült kép alátámasztja:

000landspeeder2ba.jpg

Szerkesztve: - Dzséjt
  • Meglepő 1
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 3
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Beszélgettünk @Darth Porg -al a részről, szerinte gagyi volt (sok más mellett) ahogy az utcán csapatban futnak, egy irányban.

espa.jpg

 

Emlékeztem én, hogy láttam már ilyen gagyi jelenetet máshol is. Aztán beugrott, hol.

tesb2.jpg

 

:D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem olvastam el még egyik hozzászólást sem. Ez valami fantasztikus lezárás volt. BFD-vel(Big F*cking Droideka(Doom kedvelők előnyben:D)), Rancor bácsival, patkányírtással(mindegyik elárulta Bobát),

Grogu választásával és ezzel a Mando 2. évada tiszta lappal indulásával. Na majd holnap bővebben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

ahogy az utcán csapatban futnak, egy irányban

Házak között nem is egyszerű egyszerre több irányba szaladni. A valóságban is szép számmal van olyan utca, ahol elég bajos lenne egyetlen irányon kívül bármerre is szaladni, mivel olyan sűrűn állnak a házak, vagy egyszerűen kerítések vannak. Ugyanakkor, ebben a részben is megfigyelhető, hogy a menekülőktől szép számmal szakadnak le mellék utcák felé menekülve, vagy elbújva az árkádok, kőfalak mögött. Ez mindjárt az első menekülős jelenetből van, látni, amint az egyik hős briganti meglép egy mellékutcán át:

z2GivjN.png

 

Nem csak a wookiee-nak jutott eszébe félreállni.

oyTo22M.png

 

A két mod mögött van egy harmadik alak is, aki segítségnyújtás helyett olajra lép oldal irányba. S bár állóképen nem látszik, mozgásban látható, hogy a háttérben a tömeg közül többen leszakadnak, hogy más irányba oldjanak kereket.

JrM1vX0.png

 

Inkább az a furcsa, hogy eme jelenet alatt a BFDTM (:D) elcammog a trió mellett, maga mögött hagyva őket. A következő jelenetben, amikor fedezékbe vonul a csapat, a trió újra a droid előtt van. Persze, ha már itt tartunk, az is fura, hogy ez a két droid, ami látszólag egy járókeretes nagymama támadósebességével képes csak haladni és fordulni, lépést tart a futó tömeggel, de még a turbóra kapcsolt riskadroidnak is a nyomában marad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 órával ezelőtt, Merfolk írta:

Borzasztóan idegesítő ez a fanyalgás. Nagyon nem tetszik az az irány, hogy fikázunk mindent, mert az épp nem a mi elképzeléseink szerint alakul. Tessék, lehet jobbat csinálni!
Petőfinek sem küldöd vissza a verset, hogy baszki, ezt a rímet cseréld már ki. Legyen már meg az alkotóknak a szabadsága könyörgöm! Mi meg élvezzük a végeredményt.
Kritizálni lehet, de ez nem kritika, hanem rinya.
Igen, abba bele lehet kötni, hogy Tamuera nem egy kiemelkedő színész, de a történet kerek, ezt ne vitassuk el. Ebben ennyi játékidő volt, én személy szerint nem látok ebben több évadot, de ha lesz, megnézem.

Ami viszont már a sorozat eleje óta foglalkoztat az az a kérdés, hogy mitől nőnek ekkorára a ragadozók a Tatooineon? Mit esznek? Hol vannak a növényevők?  Milyen növényt esznek? Szépen ki lett bővítve a tudásunk a bolygóról, de a tápláléklánc kissé lyukas.
  

Nem értek egyet most Rixon véleményével, mert szerintem nagyszerű volt ez az epizód és amúgy a teljes sorozat is fantasztikus volt. Viszont azt ki kell emelnem, hogy nekem pont azért tetszett a Boba Fett ezen epizódja és a sorozat is, mert eltalálták azt, amit szívesen látnék. Bennem is él az, hogy ha olyan dolgot mutatnak, mely nem passzol az ízlésemmel,  elképzelésemmel, akkor negatívabb vagyok, vagy árnyaltan látom. Rixonnál ez volt. Neki olyat mutattak, mely csak részben nyerte el a tetszését, és szerintem egy árnyalt véleményt mondott. Szerintem ez még nagyon messze van a fikázástól, vagy a szapulástól. Láttam én már ennél ezerszer szapulóbb, fikázóbb véleményt is, vagy olyat is, melynél az adott néző, olvasó annyira nem tudta túltenni magát a látottakon, olvasottakon, hogy szabályos hiszti-kampányt rendezett azért, hogy bukjon a széria és minden pozitívabb, de még az árnyaltabb véleményekbe is belekötött, úgy érezte, hogy állandóan ellenkeznek vele, meg azzal a nagynak tartott tömeggel, mely vele együtt fújolt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy szűkölt már Mok Shaiz, amikor Fennec el kezdte lemészárolni a cinkosait? Szinte már megsajnáltam szegényt. Vicces volt, hogy a fordítógépe a rettegéssel teli zihálásait is lefordította emberi hangra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit én is megsajnáltam. Jól rácsesztek mindnyájan, mert a Pyke szindikátus szerintem itt nem vetett be mindent. Rábízta a dolgot a helyi erőre, akitől ennyi tellett. Kíváncsi lennék mit reagáltak a fejleményekre. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Halvány kontraszt. Boba Fett Mos Espa utcáink az emberivel vállveltve harcol, és ha kell, maga szalad megsegíteni bajba jutott társát:

p0iCKJL.png

 

A pyke-ok, a polgármester és a többi család feje egy másik városban, Mos Eisley-ben a négy vastag fal között ücsörögve, őrökkel körülvéve kommandírozzák a háborút.

jtlv6Vi.png

 

5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Kicsit én is megsajnáltam. Jól rácsesztek mindnyájan, mert a Pyke szindikátus szerintem itt nem vetett be mindent. Rábízta a dolgot a helyi erőre, akitől ennyi tellett. Kíváncsi lennék mit reagáltak a fejleményekre. 

Szerintem dobják Tatooine-t. Azzal, hogy Boba lemészároltatta a helyi nagyvezéreket és a pyke vezért is, meg még a polgármestert is, elég komoly üzenetet küldött, amit csak tetéz, hogy hátrányos helyzetből indulva is megnyerte a háborút és Cad Bane-t is kinyiffantotta személyesen. A rancor megülése meg már csak hab a tortán. Látványosan prezentálta, hogy nem csak erős, remek szövetségesei is vannak, ráadásul Tatooine egyszerű népe hajlik arra, hogy őt támogassa.

A Szindikátus pedig még mindig csak egy bűnbanda, nem egy hadsereg, ráadásul még azért a Birodalom idején sem reklámozhatták magukat nagyon, az új Köztársaság árnyékában pedig annál inkább jobb, ha kerülik a feltűnést. Márpedig ezek után Tatooine-t csak egy látványos, brutális, nagy erőket megmozgató és sok pénzt elemésztő erőszakos benyomulással tudnák megszerezni. Kétlem, hogy erre lenne kapacitásuk vagy ingerenciájuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Dzséjt írta:

Szerintem dobják Tatooine-t. Azzal, hogy Boba lemészároltatta a helyi nagyvezéreket és a pyke vezért is, meg még a polgármestert is, elég komoly üzenetet küldött, amit csak tetéz, hogy hátrányos helyzetből indulva is megnyerte a háborút és Cad Bane-t is kinyiffantotta személyesen. A rancor megülése meg már csak hab a tortán. Látványosan prezentálta, hogy nem csak erős, remek szövetségesei is vannak, ráadásul Tatooine egyszerű népe hajlik arra, hogy őt támogassa.

Boba elég erős üzenetet küldött, annyi bizonyos. Az UK jelen van a szektorban így én se gondolnám, hogy a Pyke-ok nagyon pattognának.

 

Viszont az jó kérdés, hogy milyen érdekeltségük volt még a bolygón. Honnan hova szállították a fűszert? Ennek kiesése mekkora kárt okozhat nekik? Elképzelhető, hogy a környező rendszereknek ez volt az elosztó központja. Bár ennek ellentmond, hogy ha ennyire fontos érdekeltség volt, akkor jobban kellett volna védeniük. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit a legyilkolásuk Mos Eisley-ban emlékeztetett a szeparatista mészárlásra a Mustafaron. Így, hogy egy helyre összegyűltek botor módon, Fennec gyorsan le tudta zárni ezt a háborút.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

44 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Viszont az jó kérdés, hogy milyen érdekeltségük volt még a bolygón.

Maga a helyi pyke vezér azt mondja, hogy azért is telepedtek ide, mert úgy tudták, hogy itt békében üzletelhetnek. Szerintem onnantól, hogy kiderült, hogy Boba mekkora ellenállást tud tanusítani a pyke-oknak máris elegük lett a Tatooine-ból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.