Ugrás a kommentre

Egy Új Remény


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Soha az életbe...legalábbis a miénkben soha...SOHA nem lesz hivatalos forrásból ilyen precizitású (már ami a koncepciót illeti), a rajongói igényeket megfelelően figyelembe vevő, minden jelenetre ilyen alapossággal kiterjedő és teljeskörű figyelemben részesülő feljavítás.

 

A következő kiadás a 2004-es DVD nagyfelbontású változata lesz. Azután a régi verziót is talán kiadják hasonlóan nagyfelbontású változatban. Aztán külön kiadják az új részeket is nagyfelbontású változatban. És miután külön kiadták őket, egybecsomagolva alap és extra dobozban is kiadják őket. És utána nagy felbontásban egy stream rendszeren keresztül letölthetővé teszik a filmeket...először a sima DVD verziót aztán a HD változatokat. És ez így megy majd örökkön örökké...és mi meg rágjuk a körmünket, hogy egyik változatban sem hajtanak végre még csak hasonló reviziót sem, mit a REVISITED DVD alkotói tették SZERENCSÉRE.

 

És erre pont a 2004-es DVD a legjobb példa, mert annál jobb lehetőség akár a kardok rendebetételére, akár egyéb effektek feljavítására nem volt. És nem tették meg....és nem is fogják. Kár hamis illúziókba ringatni magatokat, mert csak csalódás lesz a vége.

 

És ne feledjük, hogy közben az új Clone Wars és élőszereplős sorozatok is meg fogják találni az utat mind hagyományos DVD mind pedig HD formátumban a rajongók pénztárcája felé. És ha időközben kiadják a trilógiát bármilyen adathordozón, teszik ezt csak azért, hogy megint kitöltsék a várakozási időt...mint ahogy és amiért tették ezt 2004-ben az EPIII előtt.

 

És az elmaradt javításokra megint ugyan az lesz a nyilvánvaló válasz, hogy most meg jobban érdekli Lucast a Star Wars televíziós szerepeltetése, mint a régi részek tupírozása.

 

El kell fogadni, hogy a régi részek a Lucasi marketinges seggfejeknek már nem képviselnek akkora húzóerőt, hogy rávegyék kedves főnöküket....ugyan már....hát legyenek végre kijavítva azok a fránya kardok egy 30 éves filmtrilógia esetében. És persze hogy ezt nem fogják megtenni, mikor az újabb és újabb TVs SW projectek kiadásával, reklámterveivel, figuráival és egyéb mörcsendájzing szarságaival lesznek elfoglalva. Mert ami régen legenda volt az ma már egy biznisz, amit nem Lucas irányít, hanem egyéb társcégek pénzügyi okosai, akiknek a Star Wars és rajongótábora egy tuti pénzforrás.

 

Szóval örüljetek hogy ez a REVISITED sokkal minőségibb lett bizonyos szempontból, mint bármely hivatalos változat.

 

És a hamis illúziókat meg tessék eloszlatni.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Túlzott illúziókat én már nem táplálok Lucas felé, de annak se örülnék ha ez a Revisited verzió megmaradna a letöltéseknek. :S Sajnos így sok ember fosztanak meg az élvezetétől. Nem tudom, hogy kinek vagy minek a dolgán műxene az, ha boltokba kerülhetne ez az anyag. :D ( Lucason kívül természetesen)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Túlzott illúziókat én már nem táplálok Lucas felé, de annak se örülnék ha ez a Revisited verzió megmaradna a letöltéseknek. :S Sajnos így sok ember fosztanak meg az élvezetétől. Nem tudom, hogy kinek vagy minek a dolgán műxene az, ha boltokba kerülhetne ez az anyag. :D ( Lucason kívül természetesen)

A net korát éljük. Az hogy szabadon letölthető az bőven elég. Aki akar szerintem hozzájut. Boltban pedig azért nem fogják árulni, mert ott azt lehet megvenni, ami Lucas koncepciója. Anno a Jar Jar nélküli ep.1-et se lehetett boltokban kapni, pedig állitolag az ugynevezett "Star Wars fanok" többsége azt jobban komálta mint az eredetit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A net korát éljük. Az hogy szabadon letölthető az bőven elég. Aki akar szerintem hozzájut. Boltban pedig azért nem fogják árulni, mert ott azt lehet megvenni, ami Lucas koncepciója. Anno a Jar Jar nélküli ep.1-et se lehetett boltokban kapni, pedig állitolag az ugynevezett "Star Wars fanok" többsége azt jobban komálta mint az eredetit.

Attól azért picit tartok, hogy lesznek olyanok akik letöltik és viszik ki a piacra. :S

Az meg, hogy a net korszakát éljük csak a lakosság igen kis hányadát érinti. Nem hogy alkalmas hálózati sebesség nuku, de még a net sincs mindenhol bevezetve. :S

Szóval marad az élmény egy szűk csoport részére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól azért picit tartok, hogy lesznek olyanok akik letöltik és viszik ki a piacra. :S

Az meg, hogy a net korszakát éljük csak a lakosság igen kis hányadát érinti. Nem hogy alkalmas hálózati sebesség nuku, de még a net sincs mindenhol bevezetve. :S

Szóval marad az élmény egy szűk csoport részére.

A magyar DVD eladásokat ismerve szerintem ez a helyzet akkor se lenne sokkal jobb, ha boltba kerülne. Mostanában már a DVD vásárlás is inkább afféle úri hobortnak tünik (kivéve talán a 990Ft-os filmeket), amihez képest a netes anyagok azért szerintem valamivel elterjedtebbek, bár lehet hogy rosszul gondolom.

 

(ui: tudom, tudom, ez már inkább OFF; bocsesz!)

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy oldfighter nagyon jól mondta, ez egyenlőre csak egy nagyon szűk csoport számára elérhető és bizony nem csak mi a szűk csoport alkotjuk a rajongókat.

Természetesen aki akarja ez letöltheti, nade ha ezen az oldalon Ody nem rakja hírbe, vaj most ki nézné kutatná és keresné át a net bugyrait a REVISITED után.

Még a StarWars.hu sem rakta hírbe...és talán a Barta féle klubnapok egyikén HA(!!!) előtérbe kerül mint érdekesség.

 

Nekem is vannak olyan barátaim, akik megvették a 2004-es DVD-t mert vannak akkora rajongók hogy 14 ezer egynéhány forintot egyszeri összegként kiadjanak érte és nem egytől hallottam vissza, hogy azért a kardok még mindig szarok. Én meg nem győztem védeni a kiadványt, hogy de van új császár meg Jabba meg mitomén. És ezek az emberek amúgy nagyívben tesznek a netes hírekre, max tőlem értesülhetnek az újdonságokról...és akkor persze hűűűű meg jééééé meg adodaaaaaaa naaa léciléciléci.

 

És persze vannak azok a közepesen erős rajongók, egyszer megnézem azt megvót jóvan tipusú emberek, akik ugyancsak megvették és megnézték a 2004 DVD-t és hidegen hagyták őket azok a hibák amiért mi mindig kukorékolunk.

 

De hát a Star Wars az már csak egy ilyen alaposan rétegelt közösség.

 

Bomarr:

 

Ez nem off...a hazai DVD forgalmazás főleg az olyan kultfilmek terén teljesít kritikán alul mint a Star Wars.

Arról nem is beszélve hogy az extra változatok a kicsi hazai piac miatt nem is érnek el hozzánk. De ha el is érnek, akkor pedig jómagyar szokás szerint pofátlan haszonrátával értékesítik.

 

Abban meg nincs semmi szégyen ha az ember nem tud megvenni egy 5000 forintos kiadványt. Az nem az egyén sara, hanem a tisztelt vezetőinké...na ez az off.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A magyar DVD eladásokat ismerve szerintem ez a helyzet akkor se lenne sokkal jobb, ha boltba kerülne. Mostanában már a DVD vásárlás is inkább afféle úri hobortnak tünik (kivéve talán a 990Ft-os filmeket), amihez képest a netes anyagok azért szerintem valamivel elterjedtebbek, bár lehet hogy rosszul gondolom.

 

(ui: tudom, tudom, ez már inkább OFF; bocsesz!)

Én úgy gondolnám, hogy ismertebbé válna a Revisited. Zééé jól írja fentebb, ha most Ody ezt nem rakta volna be hírbe tuti nem tudtunk róla volna az ég egy adta világon semmit se.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És miután külön kiadták őket, egybecsomagolva alap és extra dobozban is kiadják őket. És utána nagy felbontásban egy stream rendszeren keresztül letölthetővé teszik a filmeket...először a sima DVD verziót aztán a HD változatokat. És ez így megy majd örökkön örökké...

Na szerintem ez az, amibe most beleszóltak. Egyszerűen nem hiszem hogy ezek után egy ennél gagyibb kiadással akár elő lenne érdemes merészkedniük....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még a StarWars.hu sem rakta hírbe...és talán a Barta féle klubnapok egyikén HA(!!!) előtérbe kerül mint érdekesség.

A Barta Zoli messze elkerül minden rajongói változatot a filmekből, nem egy fan-manipulációt ajánlottam már figyelmébe, de csak nevetett egy jót. Nem hiszem, hogy ez valaha téma lesz klubnapon.

 

Még április elején áradoztam Plokoom-nak és Lokatellinek a Burger Kinges klubtalálkozóról hazafelé, hogy mekkora dolog ez a Revisited, hogy leesett az állam, mikor először megnéztem (azért SW terén ritkán esik le az állam), erre ők összemosolyogtak, Plok a "bajsza alatt" megjegyezte, hogy nem kéne ennyire piszkálni az ep4-et, de majd egyszer megnézi.

 

Heh, most meg pár nap alatt ennyi hozzászólás érkezik a témára, ez igen!

 

Én annyit mondok erről a változatról, hogy igen, ez az ep4 mai színvonalra feljavítva. Ha kedvem támad ep4-et nézni, ezentúl ezt teszem be a lejátszóba. Nekem egyedül az új Ben kunyhója jelenet nem akar összeállni, abba kár volt belepiszkálni, de a többi változtatás nagyon jó. Jöhet akármilyen HD meg Blu-Ray változat a hivatalos kiadásokról, amíg ezt fel nem javítja Adywan, nem fogok átállni.

 

Mekkora már a sok-sok holokép a yavini csatánál Dodonnáék előtt!!! Meg az új Halálcsillag-csata! Meg a Vader - Ben párbaj a régi/új zenével! Meg a Halálcsillag új belépője rombolókkal meg birodalmi indulóval! Nagyon feldobja a hangulatot!

 

Egyre viszont figyeljetek - először az NTSC változatot szedtem le, és az LCD tévémen ugrált a kép. A PAL változatnál nem viszont már nem volt semmi gond (rá is ment vagy 1 hetem, mire a hülye Rapidshare-ről leszedtem), az tökéletes. Ha valakinek hasonló gondja van, kérje el havertól a PAL -t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nemrég a "keménymag" kérésére kijött a Revisited - The "Purist" Edition.

Voltak jópáran, akiknek túl sok volt a jóból. Az ő kedvükért Adywan visszaállított pár dolgot (amik nélkül viszont nem az igazi a film):

 

- visszakerült a teljes 3PO mondat: "There'll be no excape for the princess this time"

- Ben kunyhója jelenet a normális sorrendben zajlik

- nincs kibővített Halálcsillag bemutatkozó jelenet

- nincs kibővített Tie Fighter feltűnés jelenet

- kiszedte az összes zenét, ami eredetileg nincs a filmben (birodalmi induló, stb.)

Szerkesztve: - Tibur55
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nemrég a "keménymag" kérésére kijött a Revisited - The "Purist" Edition.

Voltak jópáran, akiknek túl sok volt a jóból. Az ő kedvükért Adywan visszaállított pár dolgot (amik nélkül viszont nem az igazi a film):

 

- visszakerült a teljes 3PO mondat: "There'll be no excape for the princess this time"

- Ben kunyhója jelenet a normális sorrendben zajlik

- nincs kibővített Halálcsillag bemutatkozó jelenet

- nincs kibővített Tie Fighter feltűnés jelenet

- kiszedte az összes zenét, ami eredetileg nincs a filmben (birodalmi induló, stb.)

Ez így rosszul hangzik, mert azért minden rajongó igényét nem lehet kielégíteni. Szerintem okés volt a Revisited és isten ments, hogy most még ezt-azt változtassanak rajta, mégha egy-két jelent után nekem is keserű maradt a szám. Nem lehet mindenre figyelmesnek lenni. Szóval felesleges most tovább csiszolni rajta. Szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Namost nem azért az öt fillérért...de a REVISITED változat pont nem az ortodox Star Wars rajongókat célozta meg.

 

Ortodox rajongó: Jó jó amit csináltak a srácok...le is töltöm...csak elötte megkérném őket, hogy állítsanak vissza mindent eredetibe és akkor tényleg nekem is megfelel ez a változat.

 

Sok változtatásba bele lehet kötni...de pont a TIE vadászok új megérkezésébe?

 

Hát emberek ezek?

 

Hát az új jelenet akkora feelinges...akkorát üt ahogy végre nem 4 TIE támad ráadásul idióta szögben. Komolyan mondom ez már sok nekem. Ha ennek a DVD változatnak van egy értékelhetően komolyan kimunkált technikai csúcspontja, akkor az mindenképpen az új TIE szekvencia. Nem kiollózott, nem lopott hanem egy minőségi új render shot.

 

Aki a régi változathoz ragaszkodik, annak ott van az...nem kell kujtorogni a srácoknál, hogy ezt meg azt változtassa vissza. Hát akkor mi értelme egy alternatív változatnak?

 

Had legyen már azokank is egyszer jó akik megunták a régi változatok egyes kevésbé jól sikerült technikai megoldásait és valami újat szeretnének látni.

 

Ha valaki idegenkedik ettől a változattól...nem erőszak a disznótor...senki nem kényszerít senkit puskával a megtekintésére...annyi sok változat elérhető, senki nem "panaszkodhat".

 

Amúgy Tibur....szólhattál volna hogy van egy ilyen REVISITED változat...ha már zártkörűen megtárgyaltátok, dobhattál volna egy emailt és akkor hamarabb hírbe ment volna, vagy valami fórumbejegyzést igazán megereszthettél volna. Én ahogy tudomást szereztem róla, riasztottam Odyt és szétküldtem postán.

:D

 

(majd minden mondatba betettem a változat szót.....de komoly:D)

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaja, jól mondod Zééé. Ezen igényességük ezeknek a rajongóknak már túlzás. Mostmár pedig lehet választani a sok változat közül. :S

 

 

Máskülönben meg olyan szöveget dobtál fel a szomszéd hon-ba, hogy a fényezésedtől még most is röhögök. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon helyes. :D

 

Egyébiránt ha lenne kellő tárhelyem, feltölteném a cuccost szivesen.

Anno a Babylon5 magyar rajongói oldala üzemeltetett tárhelyet ahonnan DVD-től kezdve divx-ig minden letölthető volt, még képregényeket is pakoltak fel. Bazi nagy tárhely lehetett, mert az egész sorozat fenn volt...meg DVD filmek is.

 

Tök jó lenne egy nyilvános SAGA FÓRUM FTP és akkor oda mehetne minden cuccos...a jogvédők meg le vannak sz*rva.

 

Elnézést, kissé elkalandoztam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre én is megnéztem! Izgatottam ültem le a TV elé, hisz az eddigi infók és képek nagy dolgokat sejtettek. Nem kellett csalódnom! Mondom ezt annak ellenére, hogy jó pár dolog nem nyerte el a tetszésemet. A változtatások 80%-a remek, viszont a maradék százalék nálam rombolja a hangulatot. Pl. nem értem miért kell jól bevált szövegeket megváltoztatni, vagy remek háttereket eltüntetni.... Ez a rajongói ízlésre van bízva, ezért végülis szólni nem lehet, hisz ez nem hivatalos változat így a készítő úgy variál ahogy neki tetszik. De mondja már meg valaki, hogy a remek X-Wing kijelzőket miért keleltt felcserélni gagyira? A fénykardok is zavartak néhol mert igaz, hogy szépek, de vagy a vastagságuk vagy az aktiválsuk nem tetszett. Csupán egyetlen jelenet volt a filmben amit totálisan feleslegesnek és oda nem illőnek éreztem, ez pedig a Halálcsillag első feltünése... Továbbá a színek nekem túl fakók, pedig a felújításban épp az élénkséget szerettem.

 

A többi dolog viszont nagyon bejött! Abszolút kedvencem amikor a film elején az escape pod R2 -val C3PO -val belép a Tatooine -i légkörbe. Egyébként is úgy érzem, hogy valamiért az apróságokat sokkal jobban sikerült felturbózni! Szerintem még a jó öreg ILM -es arcok is csak csettinthetnek ezeket látva. Rengeteg olyan apró hiba lett kijavítva amik nekem már régóta szúrták a szemem. Nincs több box a hajók körül, nincs effekt hiba a Falcon dokkolásánál a Halálcsillagon, és nincs gagyi ajtó a börtönblokkban. Remek dolgok ezek. Az űrcsata is jó lett, sokkal mozgalmasabb, ráadásul itt is sikerült betömni a legtöbb űrt. :D A Yavin feltűnésével viszont nem értek egyet, hisz ez a csata a Halálcsillag napos oldalán játszódott, ami éppen az átellenes oldalon van, így onnan nem is látható a Yavin. Ellenben a felkelők bázisán látható eligazítás, és a terepasztal effektjei szenzációsak! A film leghangulatosabb, és legjobb újításai közé tartoznak!

 

Összegzésül mit is lehetne mondani? Szerintem a mű elérte célját. Ha valaki ezt az ILM -nél megnézi, lesülhet a pofájáról a bőr, hogy még mindig tökörésznek néhány dolog kijavításával akkor, amikor pár lelkes fan már otthon jobbat készít. Sajnos azt kell mondanom, ha nem szedik össze magukat a következő verzióra, akkor végképp leírják magukat a rajongók előtt, és hatalmas presztizs veszteséget szenvednek el. Ezt pedig nem engedhetik meg maguknak.

 

Végül pedig szeretnék gratulálok az Adywan csoportosulásnak, hisz első osztályú munkát végeztek!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy tűnik mindenkinél vannak kisebb hibák amiket nehezményez, de összességében még így is ez a változat a Lucasfilm fölé emeli a színvonalat. :D

Én azt nem mondanám, hogy fölé emeli, de azért ez egy jó figyelmeztető nekik! Ha valaki önszorgalomból ilyet képes letenni az asztalra, akkor az ILM -nek és Lucas -nak is muszály lesz odatenni magát. Még elképzelni is borzongató, hogy ha az említett páros ennyire belelovalná magát a dologba, milyen fincsi dolgok sülhetnének ki...

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt nem mondanám, hogy fölé emeli, de azért ez jó figyelmeztető nekik! Ha valaki önszorgalomból ilyet képes letenni az asztalra, akkor nekik is muszály odatenni magukat. Még elképzelni is borzongató, hogy ha az ILM ennyire belelovalná magát a dologba, milyen fincsi dolgok sülhetnének ki...

Hát látod, amíg az ILM és a Lucasfilm tökölődik és inkább a nyereséget hajszolja mintsem a minőségi munkát ezen téren, addig ez a független stúdió olyat tett le az asztalra, hogy nagyobb sikere van mint nekik volt 2004-ben. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, a'szondom Ody, hogy nosza, csináljuk meg mi is az Sw-Saga fórum féle verziót, amit abszolút a mi szánk íze szerint csinálunk. Ody te leszel a koordinátor, Oldie a látvány és hangfelelős, Obi1 az animáció és újrafestésért felel, Pildié a szövegkönyv, Dzséjtté az olló (és a ragasztó), mi meg elnézelődünk addig a Lucasfilm régi anyagai között, amit a rendelkezésünkre bocsátanak mindehhez (stúdióval együtt) :D

 

Na az olyan lenne, amit mi szeretnék :P

 

Összegezve: tényleg minden elismerést megérdemelnek ezek az "amatőr" srácok, akik mindezt non-profit alapon összehozták :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A cenzoroknak messzire elér a kezük

 

 

A 97SE változat sem kerülhette el az ollót, hiszen a lézerlövedék testbe hatolását kísérő fehér égésnyommal járó kauterizációt (pirotechnika) az ILM szakemberei sikeresen eltávolították. Igazából megvágták pár frameval mindazokat a jeleneteket, amikben a gaz birodalmiak testét olyan frankón átégette a piros lézerlövedék.

 

És ha már cenzúra, nyugodtan vissza is ugorhatunk a régi trilógiához. Merthogy a 77-es Új Remény ominózus kantina jelenetében a cenzúra miatt nem jelenhetett meg levágott emberi kéz, minekután Obi jótékonyan suhintott párat villámló pálcájával.

 

Most mondjam azt hogy a REVISITED-re visszaállították az égésnyomokat és még újakat is generáltak? Mondjam?

 

Inkább mutatom.

 

STAR_WARS_REVISITED_NTSC_DVD_5-47_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

STAR_WARS_REVISITED_NTSC_DVD_5-48_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

STAR_WARS_REVISITED_NTSC_DVD_5-46_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

STAR_WARS_REVISITED_NTSC_DVD_5-44_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

STAR_WARS_REVISITED_NTSC_DVD_5-45_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

STAR_WARS_REVISITED_NTSC_DVD_5-46_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Gyermekkoromban nagy coolságnak tartottam ezt az apró effektet. MErt súlyt adott a lövéseknek. Volt fizikája a becsapódásnak...és ez megérintett.:D

(Jaj szegények...mondogattam magamban)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nemrég a "keménymag" kérésére kijött a Revisited - The "Purist" Edition.

Voltak jópáran, akiknek túl sok volt a jóból. Az ő kedvükért Adywan visszaállított pár dolgot (amik nélkül viszont nem az igazi a film):

 

- visszakerült a teljes 3PO mondat: "There'll be no excape for the princess this time"

- Ben kunyhója jelenet a normális sorrendben zajlik

- nincs kibővített Halálcsillag bemutatkozó jelenet

- nincs kibővített Tie Fighter feltűnés jelenet

- kiszedte az összes zenét, ami eredetileg nincs a filmben (birodalmi induló, stb.)

Én meg kérnék egy olyan verziót, amiben a kunyhóban újra a régi sorrendben jönnek a szövegek, amiben benne vannak a mini droidok, a rontok, Jabba, amiben már jó a fénykard a Falconon, amiben újra vannak hangszerelve az új/régi zenék, amiben már nem más részekből átvágott jelenetek vannak, hanem a Lucasfilm archívumából előszedettek, illetve újonnan lemodellezettek. És nevezzék el Revisited - Dzséjt's Happy Face Cut-nak :D

Komolyan, ez röhely. Ha igényeinek megfelelő változat kell, csókolom, Sony Vega x.y vagy Adobe Premier Izébizé, és csinálja meg maga... ámbátor nem tudom, mióta szokás filmeket saját iglnyre szabni... már látom magam előtt a világot, melyben saját igényre szabják Picasso műveit, Mozart zenéit, Einstein elméleteit, Petőfi verseit, Shakespera drámáit, Tolkien regényeit, John Carmac játékait... stb... azért a pofátlanságnak is van határa. Egy rajongói, ami afféle iránymutatás a valóban nem kicsit tesze-tosza alkotók felé, illetve ami kedveskedés a rajongóknak, az még szerintem messze nincs túl ezen a határon. De amikor ezt a kedveskedést is visszadobják, és benyújtják a saját igényüket, mintha kocsmában lennének, hát az már túlmegy minden határon. :D:):D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A cenzoroknak messzire elér a kezük

 

 

A 97SE változat sem kerülhette el az ollót, hiszen a lézerlövedék testbe hatolását kísérő fehér égésnyommal járó kauterizációt (pirotechnika) az ILM szakemberei sikeresen eltávolították. Igazából megvágták pár frameval mindazokat a jeleneteket, amikben a gaz birodalmiak testét olyan frankón átégette a piros lézerlövedék.

Hm... na ez egy olyan pontja az SE-nek, amiben én mindig is kételkedtem, hogy a cenzúra áldozata lett. Miért gondolom így? Egyrészt, néhány pirotechnikai villanás a közelébe sem ér olyannak, mint karlevágás (ep4-5, ráadásul az 5-ben elég hirtelen a jelenet, így sokkolóbb), Sith kettényiszálása, Sith lefejezése és lekezelése, fejvadász lefejezése, klónok lefejezése, Sith élve elégetése, emberek kínzása (villámozás ala Palpatine), nő folytogatása... szóval, mindent összevetve, valahogy a Star Wars ilyen téren nem volt éppen cenzorális alkotás. Ezért nem hiszem, hogy a vérben tocsogó kar maradhatott az SE-ben, de két-három rózsaszínen villanó frame-nek mennie kellett.

Sokkal inkább érzem azt, hogy az effekt gagyisága miatt tűntették el őket. Mert az, legalábbis szerintem nagyon. Ráadásul azóta se éltek ezzel, pedig készült még ugye öt SW és semikor sem alkalmazták újra ezt a fajta villogást. Pedig azért lelőttek már egy-két embert, akiknek azért csak-csak ott maradt a füstölgő nyom, de villanás sose volt (igazából, még az ep4-ben sem látható minden lelőtt egyénnél, szóval szerintem ez egy trükk-kísérlet volt, mint sok más a filmben, amit a forgatás közben elvethettek, de a filmben végül benne maradt. Az SE meg megadta a lehetőséget, hogy eltűntessék, aminek és speciel örülök is).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.