Ugrás a kommentre

Ahsoka Tano


Dzséjt

Ahsoka a Rebelsben  

48 felhasználó szavazott

  1. 1. Szerinted jó ötlet volt behozni Ahsokát a Rebelsbe?

    • Igen
      42
    • Nem
      0
    • Majd meglátjuk
      6


Ajánlott hozzászólás

Annyiban játszott szerepet csak, hogy még ő sem tudta elnyerni Anakin bizalmát, aki nem avatta be Obi-t a vívódásaiba, így Obi segíteni sem tudott rajta. De valóban, jó barátok voltak, elég emlékezni arra a jelenetre, amikor még barátként elváltak, mielőtt Obi-wan elindult Utapau-ra.

Mondjuk annak a búcsújelenetnek a végén Anakin úgy néz a mestere után amiből sok jót nem olvasok ki. Pár jelenettel arrébb meg már azt ecseteli Padménak, hogy Obi-Wan nem bizik benne (sőt őt emeli ki külön a tanácsból ugye " Obi-Wan and the Council don't trust me"). Ebből nekem úgy tűnik, hogy egyrészt Anakin már csak játsza a "nagy barátot", másrészt azt hiszi, hogy a mestere is csak úgy csinál mintha haver lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Van egy új elméletem Ahsoka sorsával kapcsolatban az eddigi részek és a season finale trailer alapján:

 

 

Mivel Ahsokát gyanúba keverték a történet akárhogy is alakul, teljesen már nem fogja tudni tisztázni magát. A trailer alapján arra lehet következtetni, hogy a lány az elkövetkezendő részekben Coruscant alsóbb szintjein fog bujkálni és útközben összefut Asajj Ventressel is, akivel megvív. Ezalatt Anakin és klónok tovább üldözik. Ventress csinál valamit Ahsokával, ezzel Anakint felhergeli és megküzdenek... Aztán Ahsoka valahogy visszakerül a Jedi Templomba, ahol a Tanács fejesei elbírálják a sorsát és Anakin legnagyobb bánatára kicsapják a Rendből. The End. Innentől fogva Ahsoka valószínűleg Ventresshez hasonlóan kósza lélek lesz az elkövetkezendő évadokban... Vagy ha más sorrendbe rakjuk össze a képet, Ventress megöli Ahsokát és Anakin megöli Ventresst. Hogy miért? Nos, lehet, hogy Ventress látszólag jobb útra tért, de attól még csak nem felejtette el múltbéli találkozásait Ahsokával és Anakinnal. Az Obi-Wannal való kényszeres szövetsége simán lehetett kivételes eset, mert sosem volt igazán "olyan rosszban" a szakállas Jedi mesterrel. Anakin és Ahsoka helyzete már más tészta...

 

Ha végig elemezzük a trailert simán ki lehet ezt következtetni:

http://www.youtube.com/watch?v=0wSg3KvwkZU

 

0:18 - Ahsoka távozása a Rendből

0:48 - Ahsoka és Ventress találkozása

0:53 - Ahsokát Palpatine elé viszik

0:57 - Ahsoka és Ventress elkezdenek vívni

1:03 - Ventress leszorítja Ahsokát, aki elég halál közeli élménybe kerül

1:13 - a Tanács dönt Ahsoka sorsa felől

1:18 - Palpatine bíráskodik Ahsoka fölött

1:22 - Anakin Ahsoka nyomába ered

1:27 - Anakin megvív Ventressel és az arcából ítélve Ventress valami nagyon csúnya dolgot művelt, feltehetőleg Ahsokával

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem volt az olyan kényszerű szövetség a részéről, ha azt nézzük, hogy önként ment el őt megmenteni, anélkül, hogy erre bárki megkérte volna.

OFF

Te miről beszélsz? :D

Ventress nem azért ment Raydoniára, hogy megmentse Obi-Wan-t, nem is tudta, hogy ott van. Simán csak Savage-ra vadászott, és puszta véletlen (=az Erő akarata), volt, hogy pont akkor talált rá, amikor Maul-al épp készültek kinyírni Obi-Wan-t.

 

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

Te miről beszélsz? :D

Ha mást nem, a neveket tedd spoiler fül mögé! :D Az enyémről nem egyértelmű, kiről van szó, de a spoilermentesség kedvéért óvakodjunk a nyílt utalásoktól a folytatásra nézve. :D

 

OFF

Jogos, jogos. Ettől függetlenül nem éreztem úgy, mintha csak kényszerből léptek volna szövetségre...

ezért is nem esett neki, miután egyedül maradtak a hajóban. (Apropó, arra a jelenetre nagyon kíváncsi lettem volna.)

 

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kis változás az elméletben:

 

 

Megtudtam egy hivatalos forrásból, hogy Ahsoka és Ventress valóban kényszeres szövetségre lépnek. Tehát az már biztos, hogy nem Ventress lesz a ludas az egészben, de Anakin feltehetőleg őt fogja gyanúsítani. Így már annak is jóval csökken az esélye, hogy Ahsoka meghal. Aki tudja milyen filmek inspirálták ennek a szálnak a részeit, az már következtethet, hogy inkább életben marad. Minden esetre jól forgatják a lapokat Filoniék. :yeah: Az tuti, hogy ezek az események mély nyomot hagynak majd Ahsokában és ezek után számára már semmi sem lesz a régi...

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Agyaltam egy kicsit Ahsoka jelenlegi helyzetén és lehet, hogy csak én magyarázok bele dolgokat, de szerintem ez a szál Ahsoka Jedi próbája lesz:

1: Ügyesség próbája: Megszökött egy egész klón zászlóalj elől. Kiállta.

2: Bátorság próbája: Fejest ugrott Corruscant alvilágába, és teljesen egyedül nekivágott megkeresni az igazi tettest. Kiállta.

3: Lélek próbája és 4: A Tisztánlátás próbája: Ahhoz, hogy megtalálja a tettest, tisztán kell látnia, és ehhez le kell győznie a legnagyobb hibáját: túlzott önbizalmát és az ebből fakadó tendenciáját, hogy elhamarkodottan ítél meg dolgokat (Heroes on Both Sides: a Szepik mind gonoszak, Sabotage: nem tudja elképzelni, hogy egy Jedi legyen a robbantás mögött, The Jedi Who Knew Too Much: simán belesétál a csapdába, mert azt hiszi, hogy Anakin csempészte oda a kulcskártyát stb).

5: Fájdalom próbája: Hát itt egy kicsit már nagyon találgatás a dolog, de ha tényleg Barriss az elkövető, akit Ahsoka a barátjának tart, akkor azzal ha őt elkapja, mindenképp kiállta ezt a próbát is.

Ha sikerrel jár Lovaggá ütik, ha elbukik abba valószínűleg belehal, vagy ha túl is éli, börtönbe kerül.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Agyaltam egy kicsit Ahsoka jelenlegi helyzetén és lehet, hogy csak én magyarázok bele dolgokat, de szerintem ez a szál Ahsoka Jedi próbája lesz:

1: Ügyesség próbája: Megszökött egy egész klón zászlóalj elől. Kiállta.

2: Bátorság próbája: Fejest ugrott Corruscant alvilágába, és teljesen egyedül nekivágott megkeresni az igazi tettest. Kiállta.

3: Lélek próbája és 4: A Tisztánlátás próbája: Ahhoz, hogy megtalálja a tettest, tisztán kell látnia, és ehhez le kell győznie a legnagyobb hibáját: túlzott önbizalmát és az ebből fakadó tendenciáját, hogy meggondolatlanul ítél meg dolgokat (Heroes on Both Sides: a Szepik mind gonoszak, Sabotage: nem tudja elképzelni, hogy egy Jedi legyen a robbantás mögött, The Jedi Who Knew Too Much: simán belesétál a csapdába, mert azt hiszi, hogy Anakin csempészte oda a kulcskártyát stb).

5: Fájdalom próbája: Hát itt egy kicsit már nagyon találgatás a dolog, de ha tényleg Barriss az elkövető, akit Ahsoka a barátjának tart, akkor azzal ha őt elkapja, mindenképp kiállta ezt a próbát is.

Ha sikerrel jár Lovaggá ütik, ha elbukik abba valószínűleg belehal, vagy ha túl is éli, börtönbe kerül.

Vagy ezek után a Jedi Tanács továbbra sem üti őt lovaggá, mert nem elég felkészült. De egyébként tetszik ez az eszmefuttatás. :) Egy biztos, nem túl jók a kilátásai.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy ezek után a Jedi Tanács továbbra sem üti őt lovaggá, mert nem elég felkészült. De egyébként tetszik ez az eszmefuttatás. :) Egy biztos, nem túl jók a kilátásai.

Nehezen tudom elképzelni, hogy a hagyományos Jedi próbák ennél nehezebbek legyenek. Ha Ahsoka ezt képes kiállni, akkor azzal egyszer s mint azt is bizonyítja, hogy felkészült a Lovagságra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A háborúban nagy szükség van lovagokra, ami talán ésszerű magyarázat lenne arra, miért ütik Ahsokát 15 évesen (!) Jedi-lovaggá. Koraérettsége (egyébként is, az átlagnál korábban lett padawan) jó alapot szolgáltathatna arra, hogy lovaggá ütése is idejekorán legyen.

 

Ami viszont ellene szól, hogy 1-2 év alatt nehéz elképzelni, hogy valakiből teljes értékű lovag legyen, bármilyen kiemelkedő teljesítményt is nyújt. Másrészt, ha Anakin kitanított egy padawant, teljes joggal pampoghatna az Ep3-ban, hogy nem kapja meg a mester címet. Tudtommal, ha valaki sikeresen kitanít egy padawant, az mesterré válhat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahsokát 15 évesen (!) Jedi-lovaggá

Ashley Eckstein szerint már 17 körül van :P

Ami viszont ellene szól, hogy 1-2 év alatt nehéz elképzelni, hogy valakiből teljes értékű lovag legyen, bármilyen kiemelkedő teljesítményt is nyújt.

Szerintem a padawanságban töltött évek száma nem számít annyira. Ha egyszer kiállta a próbákat, akkor kiállta őket, és megérdemli a Lovag rangot akárhány éves is legyen.

 

Másrészt, ha Anakin kitanított egy padawant, teljes joggal pampoghatna az Ep3-ban, hogy nem kapja meg a mester címet.

És miért volna baj, ha joggal pampogna? Szerintem még jobb is volna, ha a saját egóján kívül más, objektív oka is lenne a felháborodásra.

 

Tudtommal, ha valaki sikeresen kitanít egy padawant, az mesterré válhat.

Ezt már megbeszéltük párszor: EU találmány, a TCW-ben bármikor felülírhatják ;)

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ashley Eckstein szerint már 17 körül van :P

Állítólag 14 éves a Christophsison. Azóta eltelt 1 év, ami a karakterváltást segíti elő. Legjobb esetben is maximum 16 éves, különben már az Ep3-at is elhagytuk volna 1 évvel. ;)

 

A többi erős belemagyarázás, de oké, nem vagyok Ahsoka lovaggá válásának elrontója.

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kicsit általánosabban írnék arról, hogy szerintem mi lehet, minek kéne lenni Ahsoka sorsának az Ep.III-ra, ugyanis itt is elég magas szinten merült már fel többször.

 

Rögtön belecsapva a közepébe, bármilyen fájó is ezt kimondani, de szerintem meg kéne halnia.

Az biztos, hogy nagyon perifériára kell kerülnie a 3. részre, mert még csak halovány említést se tesznek róla.

 

Kezdeném néhány mások által népszerű lehetőséggel, hogy részemről miért nem fekszik:

Szerelmük kiteljesedhet Luxszal, kizárhatják/kiléphet a Rendből és elvonulhatnak vhova a "világvégére". Ez nekem több szempontból nem tetszik. Egyrészt Padmé és Anakin románcának unikumnak kéne maradnia, olyan dolognak, ami nem mindennapi. Anakin későn lett jedi, nem tudták még kisgyerekként annyira tudatosan nevelni és "kiherélni" érzelmileg, hogy ne kötődjön az anyjához, ne essen bele teljesen Padméba, stb.. Ahsoka időben bekerült a Rendbe, ettől még nyilván meginoghat ő is, de egy Obi-Wanéhoz hasonló fájdalmas önmegtartóztatást gondolnék méltónak hozzá. Eleve karakteridegen lenne az, hogy egy ennyire eltökélt, kitartó, reményteli és egyre érettebb gondolkodású Ahsoka, akinek látványosan mindene a Jedi Rend, Anakin és szívén viseli a Köztársaság sorsát, egyszer csak félredobjon mindent és elforduljon attól, ami eddig 100%-osan kitette életét.

Aztán lehet az, hogy más okból kikerül a Rendből (az aktuális cselekmények tükrében esélyes lehet) és elvonul vhova. De akár a 66-os parancsot is túlélheti így vagy úgy.

Az összes olyan alternatívával, miszerint életben marad, egyszerűen nem tudok megbarátkozni. Történjen is bármi, elképzelhetetlennek tartom azt, hogy háttérbe szorulva csendben és reakció nélkül nézze végig, ahogy a mesterét elragadja a sötétség, a Jedi Rendet kiirtják, a klónok árulókká lesznek, a Köztársaság megszűnik létezni, Padmé meghal, stb.. Aztán azt is szótlanul tűri ahogy kiépül a Birodalom, a galaxison úrrá lesz a diktatúra. Mindez annyira kiábrándító lenne vele kapcsolatban, hogy inkább elviselem ha megölik, csak ne kelljen ezeket elfogadnom.

 

Most pedig az elméletem az egészről:

A legjobb lenne ha Palpi tervébe bekerülne az, hogy Ahsokát is el kell tenni láb alól és ez meg is történne. Egyértelmű, hogy a togruta túlságosan is veszélyezteti a sith nagyúr tervét. Nagyon szoros viszonyban van Anakinnal és jó hatással is van rá. Így logikus ha el akarja tüntetni.

Aztán jön Anakin jellemfejlődése, ami engem leginkább inspirál. A TCW-ben fejlődik, érettebb, higgadtabb lesz. Mostanság a sorozatban már szinte nyoma sincs az Ep.II-es beképzelt, arrogáns, önkontroll nélküli fiúnak. Egyértelműen bejött Yodáék ötlete a padawannal, Anakin jó útra került és jelenleg pozitívabb a sorsa, mint bmikor.

Aztán mi fogad minket a 3. részben? Ahsoka sehol, Anakin meg újra a homályban tapogatózik és látványosan nem ott halad, ahol a TCW-ben. Ha Ahsokát megölik, ráadásul úgy, hogy Anakin mondjuk ezt végignézi, az tökéletesen alkalmas arra, hogy visszalökje őt a lejtőre. A 2. részben megfogadta, hogy nem történik meg újra az, ami az anyjával. Úgy is tűnt, hogy minden rendben, aztán nem tudta megakadályozni a padawanja halálát sem. Újra előtörnek benne az érzések, miszerint gyenge, erősebb lehetne, a jedik visszafogják, ennél nagyobb hatalom kell neki, ki akarja játszani a halált, stb.. Pl. átadva magát a sötétségnek, lekaszabolhatná egy látványos csatában Ahsoka gyilkosát. Majdhogynem ugyanabba a zaklatott állapotba kerülne, mint a 2. részben, ráadásul utána jönnének a padmás látomások is. Jól kapcsolódna az egész a 3. rész vonalába.

Senki még csak nem is akarná felemlegetni Ahsokát később, hogy ne tépjék fel Anakin sebeit. Ez tehát azt az örökzöld kérdést is megválaszolná, miért nem kerül szóba a lány a 3-ban.

Szintén jó magyarázat lenne arra, miért nem lehet Anakin mester és miért veszi ezt annyira zokon. Ahsokával parádésan jó munkát végzett, remek jedivé nevelte, valószínűleg közel volt a végső próbához és a lovaggá váláshoz, amivel Anakin mester lehetett volna. Ehelyett meghalt, nem lett lovag, de Anakin úgy érzi, ő mindent megtett a lányért és már csak az ő tiszteletére is kijárna neki a mester titulus. Sértve érzi magát, de lenyeli vhogy a dolgot, de kibukik belőle minden, amikor a Tanácsba bekerül, de még akkor sem kapja meg a mester címet.

Tehát összességében Ahsoka halálával rájön gyengeségeire, csalódik a Rendben, bosszút akar állni, természetellenes képességeket akar, sokkal érzékenyebb lesz a Padméval kapcsolatos látomásaira, egyre közelebb sodródik a sötét oldalhoz. Mindez Palpatinnak tökéletes, már csak tálalni kell Anakin részére az általa kívánt fogásokat az előre tökéletesen megterített asztalra.

 

Amúgy azt is el tudnám képzelni, hogy egyáltalán nem zárják le egyértelműen az Ahsoka szálat. Lehet ez lenne a legjobb. A filmek közt is nagyon sok olyan fontos dolog van, amit nem fejtenek ki, nem magyaráznak meg. A nézőre bízzák, hogy a lyukakat kitöltsék ahogy akarják. Itt is meghúzhatnák ezt, aztán döntse el mindenki maga mi lett Ahsokával. Így ráadásul a TCW-t is folytathatják bmikor ha gyorsan siker és pénz kell az illetékeseknek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen, már az is önmagában megérne egy kisebb regényt, hogyan sikerült ennyire megkedvelnem egy olyan karaktert, akitől az elején elég sokszor borsódzott a hátam (Skysrác, büdöske, stb.) és teljesen indokolatlannak tartottam a jelenlétét.

Ahsoka jellemfejlődése valahogy annyira szépen leírja, közvetíti egyben a teljes TCW sorozat fejlődését és kiteljesedését is. A butuska, gyerekes és komolytalan lányból szépen fokozatosan egyre eltökéltebb, tisztább és érdekesebb szereplőt faragtak. Aki eleinte csak affektált és cserfeskedett, később egyre mélyebb érzelmi és gondolati szálakat kezdett közvetíteni. Mindezt úgy, hogy azért megtartotta az eredeti alapvető személyiségét, érezzük (és nem csak látjuk), hogy ugyanarról a togrutáról van szó és nem lett egy teljesen karakteridegen vki.

Szép, nagyívű folyamat, ami a sorozatra is tökéletesen illeszkedik.

 

Most már egyértelműen azt gondolom, hogy Ahsoka kihagyásával sokat vesztettünk volna és maximálisan megérte behozni a sztoriba. Önmagában is komoly értékeket képvisel, ráadásul Anakinnal is olyan a viszonyuk, ami a fiú esetében is sokat ad a jelleméhez.

Pl. én Anakinnal soha nem szimpatizáltam igazán, nagyon kevés olyan megnyilvánulása volt a filmekben, amivel egyetértettem volna, vagy tiszteletet vívott volna ki vele a szememben. a TCW-ban viszont még őt is megkedveltem valamelyest és jobban átlátom a helyzetét, személyiségét. Ez pedig nem kis részben köszönhető a padawanjának.

 

(Zárójelben jegyzem meg (nehogy Ben engem is megtaláljon magának :D), hogy azért Ahsoka dekoratív megjelenése és kislányos bája is nagyban hozzájárulhatott ahhoz, hogy a legtöbb ellenzője viszonylag hamar elfogadta, sőt akár meg is kedvelte őt.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pb :clap: Ezt ismét nagyon jól összefoglaltad. Én most nemrég értem a hivatalos "sorrend" első évadának a végére, és így visszanézve elképesztően jól megcsinálták Ahsoka fejlődését. Már olyanokat is olvastam, hogy akik még mindig utálják a sorozatot, azok azért teszik, mert szerintük "Ahsoka az egyetlen jó karakter a sok selejt közt" :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

pb kis litániái engem is megihlettek.

Na nem..írni azért nem fogok sokat, de ráébredtem, hogy Ahsoka az én szememben is a Klónháborúk szimbóluma.

Az egyetlen igazi jellemzője és sajátossága a sorozatnak tulajdonképpen ő.

Ez egyrész jó, másrészt érdekes, hisz a Kéónháborúk, mint fogalom az Egy új remény óta mindenkinek piszkálta a fantáziáját.

Fene se tudja ki hányféleképp képzelte el egészen, félig, vagy csak egy szösszenetre.

De kérem szépen 2008-tól 2013-ig beigazolódott, hogy ez a lány lett az arca az egésznek.

(2008-ban például ezt még magam sem hittem volna és kiröhögtem volna, ha valaki ezzel jön).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az kinek tűnt fel egyébként, hogy Ahsoka mennyire ellentmondásos szerepben van a "jedik részvétele a háborúban" problémakörben?

 

Egyrészt egy teljesen tiszta, már-már sok esetben naivnak mondható felfogása van. Tökéletesen bízik mesterében és úgy általában a jedikben. Zsigerből elutasítja a másik oldalt, kifejezetten megveti a sötét oldalt. A Rendet egy eszményi szervezetnek tartja, akik mindig mindenben a jót képviselik és nem félnek áldozatokat hozni a pozitív célok érdekében. Ő maga is többször bizonyította áldozatkészségét, önfeláldozását. Látványosan törődik mások sorsával, nem érzéketlen, jobbá akarja tenni a világot és nem csak kaszabolni. Lelkiismeretes padawan, akiben nem igazán lelhető fel a hatalomvágy, mások eltiprása, noha az igazságérzete igencsak fejlett. Ezzel a mentalitással simán elképzelhető lenne akár az ezer évvel korábbi "békeidőkben" is, a klasszikus békeőr szerepben, amit annyit emlegetnek.

 

Másrészt viszont lerí róla mennyire élvezi a háborút és a harcot. Mindig nagy lelkesedéssel és hévvel veti bele magát a harcba. Jó irányító készségei vannak és megvan a taktikai érzéke is. Eleinte ugyan idegenkedett a klónok irányításától, de aztán belejött és élvezi is. Nem igazán merül fel benne a békés megoldás lehetősége, legtöbbször hamarabb kerül elő a fénykardjának pengéje, mint hogy kérdezne. Ha harcra kerül a sor, már korántsem olyan taktikus (mint pl. Obi-Wan). Konkrétan úgy gondolja, hogy a másik oldal képviselői arra jók, hogy eltüntessék őket az útból, mert így lehet elérni a jót. Ezen kicsit Lux tud változtatni, de összességében nem sokat. Ez az a vonulat, amiért rásüthető az a közhelyes kritika is, miszerint az ilyenek köpik szembe a klasszikus jedi értékeket és miattuk romlik/bomlik a Rend.

 

Valószínűleg az lehet az oka, hogy Ahsoka neveltetése a klasszikus úton történt (Anakinnal ellentétben), részben ezért is, a személyiségével alapjában összeegyeztethető az első bekezdés.

Azonban a "komolyabb" ténykedését a háborúban kezdte, abba csöppent bele, magával értetődő volt számára ez a fajta harc.

Ráadásul Yoda és Anakin tanítása együttesen formálta személyiségét, márpedig ők elég másképp látják a galaxist, így a Rend és a háború szerepét is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az kinek tűnt fel egyébként, hogy Ahsoka mennyire ellentmondásos szerepben van a "jedik részvétele a háborúban" problémakörben?

 

Egyrészt egy teljesen tiszta, már-már sok esetben naivnak mondható felfogása van. Tökéletesen bízik mesterében és úgy általában a jedikben. Zsigerből elutasítja a másik oldalt, kifejezetten megveti a sötét oldalt. A Rendet egy eszményi szervezetnek tartja, akik mindig mindenben a jót képviselik és nem félnek áldozatokat hozni a pozitív célok érdekében. Ő maga is többször bizonyította áldozatkészségét, önfeláldozását. Látványosan törődik mások sorsával, nem érzéketlen, jobbá akarja tenni a világot és nem csak kaszabolni. Lelkiismeretes padawan, akiben nem igazán lelhető fel a hatalomvágy, mások eltiprása, noha az igazságérzete igencsak fejlett. Ezzel a mentalitással simán elképzelhető lenne akár az ezer évvel korábbi "békeidőkben" is, a klasszikus békeőr szerepben, amit annyit emlegetnek.

Ahsoka lényegét tekintve egy 4-5-6 -ba illő karakter. Tisztán jó. Ez nagy szó ha a Köztársasági filmeket vesszük alapul, ahol minden történés, minden karakter szürke inkább. Nem tiszták a kontúrok se a karakterek se a motivációk szempontjából. Ebben a világban Ahsoka a legtisztább szívű szereplő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahsoka lényegét tekintve egy 4-5-6 -ba illő karakter. Tisztán jó. Ez nagy szó ha a Köztársasági filmeket vesszük alapul, ahol minden történés, minden karakter szürke inkább. Nem tiszták a kontúrok se a karakterek se a motivációk szempontjából. Ebben a világban Ahsoka a legtisztább szívű szereplő.

Lehet hogy az elfogultság beszél belőlem, de én azért Obi-Want is a tisztán jó kategóriába sorolnám. De lényegében Padmét vagy Yodát is.

Ezzel szemben Han vagy Lando azért nem feltétlenül feddhetetlenek, de maga Vader is "megtér".

 

Abban mondjuk tökéletesen igazad van, hogy a klasszikus trilógiában masszívan vezetnek minket, a jó és a rossz markánsan elkülönül, egyértelmű ki melyik oldalon áll. Az újban viszont többször koncepcionálisan, tudatosan elbizonytalanítanak minket, miszerint a jó és rossz csak nézőpont kérdése, hősök harcolnak mindkét oldalon, stb..

 

Ahsokán azt látom, hogy olyan mint Anakin, szinte ugyanolyan erényekkel és hibákkal. A nagy különbség az, hogy benne szinte mindig a "jó" diadalmaskodik. Kicsit olyan érzésem van, mintha a készítők azt is akarnák mutatni vele, hogy milyen lehetett volna Anakin ha más előélettel indul, mint amivel kénytelen volt és jobban tudja kontrollálni magát. Az egyetlen nagy különbségnek a hatalomvágyat és a kényszeres bizonyítási vágyat látom kettejük közt. Ahsokán nem látom jelét annak, hogy egymaga akarná irányítani a galaxist, hogy ő akarna lenni a leghatalmasabb, hogy természetfeletti képességeket akarna birtokolni, stb..

Mondjuk belegondolva, ez tényleg nagyon nagy differencia. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit olyan érzésem van, mintha a készítők azt is akarnák mutatni vele, hogy milyen lehetett volna Anakin ha más előélettel indul, mint amivel kénytelen volt és jobban tudja kontrollálni magát. Az egyetlen nagy különbségnek a hatalomvágyat és a kényszeres bizonyítási vágyat látom kettejük közt. Ahsokán nem látom jelét annak, hogy egymaga akarná irányítani a galaxist, hogy ő akarna lenni a leghatalmasabb, hogy természetfeletti képességeket akarna birtokolni, stb..

Mondjuk belegondolva, ez tényleg nagyon nagy differencia. :)

Azért azt se felejtsd el, hogy a képességeikben is vannak különbségek. Nem akarom Ahsoka érdemeit kisebbíteni (mert én is nagyon kedvelem, és messzemenően egyetértek azzal, hogy ő alapvetően jó és tiszta lelkű :)), csak annyit tennék hozzá, hogy sokkal nehezebb úgy a jó úton maradni, hogy közben iszonyú energiák feszítenek belülről, amelyek mind arra űznek, hogy valami nagy dolgot kell véghez vinned, és szendvedsz a korlátoktól, amelyek körülvesznek. Anakin nem volt átlagos ember és nem volt átlagos Jedi sem, a midikloriánok teremtették, ezért nagyobb terhet vitt magával, mint bárki más.

 

Obi-wan számomra is mindig a feddhetetlenség mintája marad. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért azt se felejtsd el, hogy a képességeikben is vannak különbségek. Nem akarom Ahsoka érdemeit kisebbíteni (mert én is nagyon kedvelem, és messzemenően egyetértek azzal, hogy ő alapvetően jó és tiszta lelkű :)), csak annyit tennék hozzá, hogy sokkal nehezebb úgy a jó úton maradni, hogy közben iszonyú energiák feszítenek belülről, amelyek mind arra űznek, hogy valami nagy dolgot kell véghez vinned, és szendvedsz a korlátoktól, amelyek körülvesznek. Anakin nem volt átlagos ember és nem volt átlagos Jedi sem, a midikloriánok teremtették, ezért nagyobb terhet vitt magával, mint bárki más.

 

Obi-wan számomra is mindig a feddhetetlenség mintája marad. :)

Egyetértek, én is erre utaltam azzal, hogy "mi lett volna ha más előélettel indul".

Az is nyilvánvaló, hogy Anakin képességei és tehetsége azért messze felülmúlja Ahsokáét, de ez szinte minden jedire elmondható. Ahsoka rendkívüliségét inkább az átlagos, korban és rangban neki megfelelő tagokhoz mérten lehet vizsgálni. Ugyan sok más padawant nem látunk hosszabb távon akcióban, de az beszédes, hogy sokszor még Anakint is lenyűgözi a kis togruta találékonysága és ereje. Eleve legtöbbször nem "lógott ki" mestere mellől és nem fogott el az az érzés, hogy egy nyeretlen kezdővel van dolgunk. Anakin mellett ez pedig nagy szó. Pl. én nagy Obi-Wan fan vagyok, de sokszor égett az arcom, hogy azért zongorázni lehet a különbséget közte és tanítványa közt a harci kompetenciákat tekintve. (Persze Obinak nem ez volt a fő erénye, sok másban meg ő volt sokkal jobb.)

 

Ahsokával nem megtaníttatták mi a jó út, mi a jedik dolga, stb,. hanem eleve úgy nevelték pici kora óta, ebbe nőtt fel. Nem véletlenül volt ez a Rend bevett szokása. A forrófejűsége, türelmetlensége, makacssága és hiúsága leginkább a korának köszönhető (mégiscsak egy tini) és nem egy javíthatatlan berögződött attitűd. Obi-Wanról is mondta Qui-Gon és Yoda, hogy ő is ugyanilyen volt "karrierje" kezdetén, pedig aztán belőle igazán elvhű és példaértékű jedi lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én magam nagyjából két éve kapcsolódtam be a sorozatba. Akkor úgy gondoltam, hogy Ahsoka kiírására csak a egyféle megoldás fogadható el: ha meghal. Így Anakin ezzel is közelebb kerülne a sötét oldalhoz.

Közben lement még két évad és a véleményem megváltozott. A Season Finale preview és a Celebration VI videó alapján próbáltam valamit kitalálni, hogy mi történhet az Ahsoka-szálban. Úgy tűnt, hogy ez jó lehetőséget biztosít arra, hogy történjen valami a lánnyal, ami egészen a ROTS-ig kihat (most a filmnél tovább ne menjünk, mert tudom, hogy az tabu :P) Vagy ha nem itt, akkor később történik meg a sorozat folyamán. És ez az esemény olyan hatást gyakorol a film szereplőire, ami után már nem akarnak beszélni a lányról, vagy nincs értelme szóba hozni. És itt elsősorban Palpatine hozhatná szóba, hiszen azzal tudná Anakint szadizni, egyengetni az útját a sötét oldal felé. De ha Anakint már nem izgatja, nem érdekli a lány, a köztük levő kapocs az ő részéről meggyengült, akkor már Palpinak sem lenne értelme beszélni Ahsokáról. Ilyen meg akkor állhat elő, ha olyan módon 'válnak szét útjaik', hogy ezt a dolgot Anakin túlreagálja, s ez benne csalódottságot/haragot/sértődöttséget/dacot stb. váltson ki (hogy tehette ezt meg vele pont a padawanja, amikor ő olyan sok mindent tett érte). Így aztán az egója miatt hallani sem akar majd róla (és esetleg arról sem, mi történt vele), s mire eljutunk a ROTS-hoz már senki nem is akarja szóba hozni: ő egyáltalán nem, még azt is letagadná, hogy valaha volt padawanja; Padmé nem akar vitázni vele; ahogy a Jedi Tanács sem, így egyik oldalról sem merülne fel a Mesteri címével kapcsolatban sem. És hát ugye Palpi sem említené.

Ez alapján a végkimenetel szempontjából végülis teljesen mindegy, hogy Ahsoka meghal-e vagy sem, a lényeg, hogy ilyen módon váljanak szét útjaik.

Mondok rá két példát (beleszőve a mostani történet-szálat):

- Anakin birtokába kerülne egy olyan bizonyíték (pl. holofelvétel), ami látszólag Ahsoka bűnösségét bizonyítaná, s mikor a coruscanti alvilágban ráakadna, akkor az ő szokásos stílusában számon kérné ezt a lányon és megölné. Utána

- A Jedi Tanács Ahsokát vádolja meg olyasmivel, amit nem ő követett el, nem hisznek benne. S amikor kiderül, hogy mégis ártatlan, ő csalódottsága miatt úgy dönt, hogy inkább elhagyja a Rendet. Anakin, aki talán végig hitt neki, emiatt csalódik benne/megsértődik rá, s többet nem is akarna szóba állni vele.

 

Jó, nyilván nem ezt, hanem mást találtak ki Filonék. De nekem valami ilyesmi jutott az eszembe. Az utolsó részben pedig szerintem

 

 

a második lehetőség fog megvalósulni. S ezzel a lány CW-beli hiányát is meg lehetne magyarázni, illetve hosszabb távra is lehetne tervezni vele, akár a ROTS időpontjáig is.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az az egy bajom van Ahsoka életben maradásával, hogy nem csak a 3. részre kell elvarrni a szálakat, hogy ne kerüljön elő, de későbbre is.

Tehát a volt mestere árulása, a Jedi Rend bukása, a sok halál és szenvedés, a háború vége,a Birodalom felemelkedése, a lázadók felbukkanása és hasonló események idején egyszerűen elképzelhetetlen, hogy egy olyan karakter, mint Ahsoka csak tétlenül üldögéljen vhol. Ez nekem nagy csalódást jelentene.

Persze az is lehet, hogy a TCW-ból eltűnik bhogy, de halál nélkül és a többit ránk bízzák. Én ez esetben pl. úgy gondolnám, hogy off screen meghalt és ezért nem kerül elő többet. De ez nem lenne az igazi megoldás, Filoniék azt ígérték, hogy a sorozat végén egyértelműen kiderül a sorsa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.