Ugrás a kommentre

Videjó játékok


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Én még Commodore 64-en kezdtem játszani! :):P (Imádtam azt a gépet... lehet beszerzek egyet nosztalgiaképpen)

 

Emlékszem mennyi jó emléket idéz pl a

... sokkal jobban tetszett, mint a Mario. Kiváló játékélmény nagyszerű zene és hamisítatlan C64 feeling. És ez csak egy példa a számtalanból.

 

Azt a mindenit áááá...

ezt is hányszor játszottuk az unokatesómmal... óriási kedvenc volt. Imádtuk.

 

(Most már nem lehet, hogy beszerzek egy C64-et, hanem tuti. Oké, hogy emulátorral mennek ezek a játékok rendes PC-ken, de a C64 varázsát az adja, ha eredeti gépen játsza az ember.) :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én TV-játékokkal kezdtem (Television Computer System volt a neve az ilyen TV-hez csatlakoztatható kütyüknek). Ott főleg ilyen pár pixelből álló figurákat lehetett tologatni a képernyőn (bowling, lólasszózás meg ehhez hasonló gémek voltak rajta). Aztán egy haver egyszer áthivott és megmutatta a Commodore gépét. Az nagyon menőnek tünt ahhoz képest ami nekem volt otthon.

Aztán '95-ben kaptam egy 486-os gépet VGA monitorral. Ez akkor a környéken csúcsgépnek számított. Főleg platformjátékok (Coolspot, Prehistorik, Aladdin stb) voltak rajta no meg Wolfenstein 3D és a Doom 1. De a haverokkal főleg a Mortal Kombat-tal játszottunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem van itthon 2db C64, meg 27kazetta, ebből 12 eredeti, a többin pedig 5-6játék van. Én is régi játékokkal kezdtem, pl. Battle Ship, jó sokat szórakoztunk vele öcsémmel. Meg ugye a jó öreg PacMan. Aztán lett C128asom is, ebből is még van 2db, de ezt már egy igen komoly 486os DX2-es követte, amin már ment az MP3 is, ha monora állítottam a Winampot! :) Aztán jöttek a jobb gépek P1, P2, P3, minden szériából próbáltam többet is, de egy idő után kialakult bennem, hogy AMD-t és Ati-t nem veszek Prociban csakis Pentium, VGA meg Nvidia, szerintem igen jó párosítás.

 

Az Unreal és au Undying nekem is tetszett, de a 2. játékkal volt valami difi és még patch-el is fagyogatott, nem lehetett rendesen menteni, így nem is toltam végig. Én amit még kedveltem az a Soldier of Fortune II, no meg a Postal sorozat (én mondjuk annak a 3. részét jobban várom bárminél. neten volt is kint egy lopott verzió, de valami förtelmes volt, és persze még nyers).

Stratégiában pedig nálam az Age of 1 volt az alap, a kor és a grafika is bejött, a 2. is még elment, de a 3része már nagyon nem tetszett. De ott meg asszem lehetett pingelni az MI-t és jött segíteni, védekezett, magyarul ha úgy nézzük őt is irányíthattad, ezt hiányolom a mai RTS-ekből.

 

Na, meg a nagy kedvencem a GYűrük ura játék, az első remek volt, a film széria is nagyon tetszett, a 2. már más stratégiát igényelt, a kiegészítő, Boszorkány királyos lemez pedig szerintem túl nehézre sikeredett, én a Single-t sem tudtam végigtolni.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ott mindig a gonoszakkal voltam, a mordori erők sokkal jobban kombinálhatóak és szerintem erősebbek is, kivéve nehéz lovasság és erős várak ellen. Ha lehetett mindig Lurtz-al támadtam, tetszett maga a karakter. Meg az is hangulatos volt, amikor körülvettem az embereket, minden nyersanyag lelőhelyet elfoglaltam és nekiálltam szétrombolni a vár falait, hiába fért volna már be a seregem, mindig teljesen megaláztam az ellenfeleket! :)

Az is tetszett, hogy a trollok képesek voltak fákat kitépni és leszaggatni az ágakat, majd lvl 2en már páncélzatot kaptak és a fatörzsből is szegecses bunkó lett. No, meg, hogy életerő visszanyerés szempontjából megettek 1-2 orkot...nagyon nagy ötlet! :) A folytatásban már annyira túlbonyolították, hogy a Single részt végigtoltam és szinte elég is volt, habár a hős kreálás nem volt rossz ötlet!

 

Na most megint a Forces of Corruption-el játszottam, nekem a Birodalmiak jönnek be a legjobban, hihetetlen, hogy ha elérik a maximum fejlettséget, a Csillagrombolókkal milyen pusztítást lehet végezni. Leszedtem jópár map pack-et, ahogy nézem, a németek szeretik ezt a játékot, nagyon sok pályának ilyen nyelvű a neve.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kaptam a virágboltból egy próbaverziót az ME3-ból, amíg ki nem hozzák a saját CE példányomat. :)

Eddigi véleményem: akkora hátast dobtam ettől a játéktól, hogy reccsent de nagyot!! :D Ez a legösszetettebb, legkiforrottabb, legjobb játék az ME trilógiában. A történetvezetés is nagyszerű. Nem csalódtam. Örömkönnyek hullnak szemeimből... :yes:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Fear minimum gépigénye:

 

CPU: 1,7Ghz

RAM: 512MB

VGA: 64MB

HDD: 5GB

 

 

A Fear ajánlott gépigénye:

CPU: 3Gzh

RAM: 1GB

VGA: 256MB

HDD: 5GB

 

Én is ebből indultam ki, procim 2.0 ghz-s, gondoltam csak elmegy, de hát aztán nem. Mondjuk vicces mert a kedvenc 2. vh-s repcsis játékom a Blazing Angelsnek a gépigénye így mutat:

 

Minimális rendszerkövetelmény Processzor órajel: 1000 Mhz

Memória: 256 MB

Video memória: 64 MB

Op. rendszer: -Windows XP

Processzor: 1 GHZ Pentium IV or equivalent1

Helyigény: 6000 MB

Egyéb: DirectX Version: v9.0c

 

Ajánlott rendszerkövetelmény Processzor órajel: 3000 Mhz

Memória: 1024 MB

Video memória: 256 MB

Op. rendszer: -Windows XP

Processzor: 3 GHz Pentium IV or equivalent

Helyigény: 6000 MB

Egyéb: DirectX Version: v9.0c

 

És elfut gond nélkül, minimumon és úgy is nagyon szép képe van. Ebből is kiindultam a FEAR-nél, hogy ha a Blazing elmegy akkor annak is el kellene.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kaptam a virágboltból egy próbaverziót az ME3-ból, amíg ki nem hozzák a saját CE példányomat. :)

Eddigi véleményem: akkora hátast dobtam ettől a játéktól, hogy reccsent de nagyot!! :D Ez a legösszetettebb, legkiforrottabb, legjobb játék az ME trilógiában. A történetvezetés is nagyszerű. Nem csalódtam. Örömkönnyek hullnak szemeimből... :yes:

Akkor sem tölteném le, ha ezen múlna az életem. Majd 9-én, amikor megjelent, játszom vele. De látom, ezzel csak én vagyok így... :(:para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor várj, kitalálom...Celeron procid van. Azoktól ne is várj semmi jót, irodai alkalmazásokra jók, vagy még arra sem...

 

Hát rájöttem az évek során hogy nem sok mindenre jó :) Majd nyáron akarok újítani ha összejön pénz rá, azt lehet nyomatni a Force Unleashed-et :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én az előbb tettem fel egy 700 megás modot a FoC-hoz és nagyon durva!!! Grievous is megtalálható benne, meg egy az összes Star Trek-es hős és hajó, plusz 3új faj, 10el több pálya és teljesen más grafika!!! Ezért kedvelem a régi játékokat, a rajongók sokszor csodákat művelnek, meg azért az sem mindegy, hogy régen is ment az Unreal, de 800*600-ban mediumon, most meg 1280ban, minden maxon és lehet ugyanaz a game, de ég és föld a grafikai megjelenítés!!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor sem tölteném le, ha ezen múlna az életem. Majd 9-én, amikor megjelent, játszom vele. De látom, ezzel csak én vagyok így... :(:para:

 

Igazából nem hagyott a kíváncsiság, na meg csak csütörtökön hozzák ki (ma telefonált az 576). A legrosszabb meg az, hogy jövő héten nem leszek itthon, szóval nem tudnék ennyit kibírni. :oops: A másik, ha jól emlékszem a második résznél előbb töltötted le a (virágbolti) tesztverziót, aztán vetted meg... :evil:

Szerkesztve: - barnez
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából nem hagyott a kíváncsiság, na meg csak csütörtökön hozzák ki (ma telefonált az 576). A legrosszabb meg az, hogy jövő héten nem leszek itthon, szóval nem tudnék ennyit kibírni. :oops: A másik, ha jól emlékszem a második résznél előbb töltötted le a (virágbolti) tesztverziót, aztán vetted meg... :evil:

Jól emlékszel, de ennek oka egyetlen dologban keresendő: pénz nélkül még én sem tudok vásárolni. Vagyis tudnék, de azt már nem vásárlásnak hívják. Ezért volt az, hogy hónapokkal később vettem meg (szóval nekem nem napokat kellett akkor várnom). De ha akkor elő tudom rendelni, ugyanúgy megvártam volna. De a pénz sajnos nagyúr.

Nekem már megjött, ma délelőtt. Kár, hogy nem vagyok otthon, a zenét meghallgatnám (ezt viszont lediszkontoltam, csak egy olyan zseniális változatot, ami kék halált okoz...), megnézném a könyvet, az így készült filmeket. Beizzítanám a DLC-ket (már így is van három, kell még pár :D). De majd csak holnap. Pénteken négy órától pedig... :psycho::rock::yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt az egy szintet már lazán megugrod a DLC-kel. Már eggyel is. :)

Meggondoltam magam és néhány plusz küldetés teljesítése és kitüntetés megszerzése után újra végigjátszottam és úgy meglett a 30-as. Ma este és holnap lejátszom a DLC-s küldetéseket és ha jól megy a dolog akkor holnapután neki is kezdek a harmadiknak.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Riddick: A Wizard of Wor nálunk is nagy kedvenc volt. A szörnyeknek különbejáratú neveket találtunk ki, amiket főleg a szülők távollétében használtunk. A Giana is nagyon jó volt, de annál jobban szerettem a Boulder Dash-t. Meg a Bruce Lee nevű játékot, amihez annak idején nagy buzgóságomban teljes pályarajzot is csináltam. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Telepítve, DLC-k felnyomva (marha jó, hogy már nem kell egyenként leszedni a Bioware oldaláról, egyszerűen az Origin magától telepíti a már regisztrált DLC-ket), minden indulásra kész. Holnap délután ajtó, ablak becsuk, három napi hideg élelem és ivóvíz bespájzol, telefon szeme kinyom és... MUHAHAHAHAAAAA, reszkessetek Kaszások!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó játékot, és sok sikert a galaxis fajainak összeszedéséhez! :) Apropó: ma jött meg a CE (+emailben a két előrendelői DLC)! Gyönyörű! :yes:

 

Telepítve, DLC-k felnyomva (marha jó, hogy már nem kell egyenként leszedni a Bioware oldaláról, egyszerűen az Origin magától telepíti a már regisztrált DLC-ket), minden indulásra kész. Holnap délután ajtó, ablak becsuk, három napi hideg élelem és ivóvíz bespájzol, telefon szeme kinyom és... MUHAHAHAHAAAAA, reszkessetek Kaszások!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is arra törekedtem. A másodikat alig egy nappal az első befejezése után míg a harmadikat az előző befejezésének napján kezdtem el.

Garrus és a DLC-s tag már benn is van a csapatban. Valakit nagyon hiányolok de remélem hogy hamarosan ő is csatlakozhat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.