Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

A menü engem is nagyon megfogott. Nem volt semmi bajom a DVD menüjével, de ez a futurisztikus holoszerű effektes cucc a film jeleneteivel sokkal jobban bejön.

Főleg a különböző bolygók szekciói nyűgöztek le. Gyönyörű a háttérfestés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sikerült megnézni az ep2-t is.

Film: egyértelműen felnőttesebb és árnyaltabb a jellege. Nagyon jól kijön a párhuzam Anakin és a Köztársaság állapota között.

Anakin néhol azt érezteti, hogy már érett és kész az önállóságra, viszont sokszor pont az ellenkezőjét tapasztalni. Még nem egyértelmű, hogy ő egy kész jedi lenne. Hasonlóan a Köztársaságnál is úgy tűnik, hogy meg vannak az eszközei a problémák kezelésére, a rendszer még áll és reagál a fennálló krízisre ahogyan ez elvárható tőle, azonban erősen láthatóak a gyengeségei is, mely főként a jedik meggyengülésében csúcsosodik ki. Míg az ep1 egy jelzésértékű pofont adott a Köztársaságnak, addig az ep2 egy erőteljes jobb horgot, mely után a bizonytalanság érzése a meghatározó. Kiváló folytatás.

Anakin rémálma és az anyja sikolya jót tett a jelenetnek, ellenben a film végi Dooku menekülés átszabása érthetetlen. Eléggé furcsa, nem lesz könnyű megszokni.

Kép: kétségtelen, hogy az ep1 feljavítása jóval szembetűnőbb érzést kelt. Az ep2 dvd-n is egy erős minőséget képviselt, és a HDTV-s változat is jónak mondható volt. Így akkora minőségi ugrást nem éreztem, mint az ep1-nél, de ez nem jelenti azt, hogy csalódás lenne. A közeli felvételeknél fogott meg a legjobban a részletgazdaság. Szó volt valami zöldes hatásról, én ilyet nem tapasztaltam. Talán egy hajszállal jobb a képe, mint az ep1-nek, de nem jelentős.

Hang: egyértelmű tesztanyag. Itt is jól tudjuk, hogy a dvd-n kiváló volt. Nagy különbségeket nem véltem felfedezni, amiben viszont a DTS-HD Master előnye kijön, hogy emelhetjük a hangerőt nyugodtan, nem csak hangosabb lesz, hanem továbbra is tisztán, jól elkülöníthetően szólnak a jelenetek. A droidgyáras rész nagyon tetszett, és persze a film végi csatánál - főleg a geonosis-i vadászgépek durranó lövedékei - egyértelműen az új hangformátum felé billen a mérleg.

Összegzés: továbbra is kiváló minőség. Anno 2002-ben egyszer sikerült megnézni a filmet a Mom Park digitális termében. Na az a minőség végre otthon is élvezhető. Számomra azt hozta, amit vártam, vagyis igazán nem okozott meglepetést, de ez semmiképpen sem negatív jelentésű. Szerintem ez volt az a rész, aminél dvd-n a legjobb volt a minőség, így nyilván az ugrás is kisebb. De a lényeg, hogy a film ebben az új formátumban minden téren kiválóan teljesíti a célját: várakozást kelt az ep3-ra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ep4, amit kiemelnék lendületből, azok a hangok. A DVD-n szörnyű volt, ez tény. Hullámzott, recsegett, sokszor az érthetetlenségbe torzultak a párbeszédek. Nos, ha nem is teljesen, de a film 90%-ban sikerült teljesen feljavítaniuk a hangokat, és én csak lestem, hogy basszus, értem amit mondanak. Egyedül, ahol igazán éreztem még a DVD-s utóhatást, az a zúzdás jelenet volt.

Ami a képet illeti. Én nem vettem észre szemcsésedést, bár ez a kis monitor, a távolság és a rossz szemem kombinációja eredményezhette inkább. Ellenben nagyon sok gyönyörű kép volt. Külön lehidaltam, amikor a végső csatákban a modell X-szárnyúakon is észre lehetett már venni a vörös csíkot az orrán, meg akkor, mikor egy lehetetlen szögből mutatták Luke gépét, és látszódott a hajtómű lángja.

A Falconon a kard végre nem zöld, bár nem is végig kék, de ez ilyen '77 óta, engem nem zavart (annyira, mint a zöld kard). Ami a sziklát illeti, így egyben nézve a jelenetet szerintem jól működik. Elég sokáig mutatták Luke-ot és Bent, hogy azalatt R2 arrébb görgesse őket, de én még azt is megkockáztatom, hogy nem is új sziklákat akartak oda tenni, hanem inkább R2-t próbálták beljebb helyezni. Tudom, ez hülyén hangzik és nem is annyira megalapozott, de valahogy azt sugallta a jelenet, hogy R2 csak jobban bebújt az üregbe.

Egyszóval, a film remekül fest BR-en. Holnap jön az ep5.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A jelenetek sorrendje is gáz, hiszen így Dooku még ott dekkol, amikor Yoda már vígan ráugorhatna a hajó hátuljára és kivághatná onnan.

Megint megnézve nem ugorhatna Yoda sehova, mert a rámpa becsukódik időközben. Jó ez a vágás, ami furává teszi az a zenei taktusok érintetlenül hagyása. Azt is meg kellett volna vágni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megjöttek az első adatok. Egy hét alatt minden eddigi BD eladási rekordot megdöntött a SAGA kiadás. Világszerte 1 milliót adtak el belőle, a bevétel pedig 84 millió dollár. Az amcsiknál is ez lett a BD történetének eddigi legsikeresebb kiadványa. Az első héten 515.000 darab fogyott belőle.

 

SAGA rekord

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Volt bennem egy bizonytalanság, hogy vajon mi lesz ha mindenki csak a régi trilógiás dobozra megy rá és az fogja vinni a toplistákat, de nem. Ez nagyon jó hír, főleg így a 3D-s Baljós Árnyak előtt nem sokkal (aminek a sikerén múlik majd a többi filmbemutató). Az embereket úgy tűnik az egész Saga érdekli :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Volt bennem egy bizonytalanság, hogy vajon mi lesz ha mindenki csak a régi trilógiás dobozra megy rá és az fogja vinni a toplistákat, de nem. Ez nagyon jó hír, főleg így a 3D-s Baljós Árnyak előtt nem sokkal (aminek a sikerén múlik majd a többi filmbemutató). Az embereket úgy tűnik az egész Saga érdekli :)

Ez így van. Gondoltam, hogy jól fogy majd de azt nem, hogy ennyire. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Volt bennem egy bizonytalanság, hogy vajon mi lesz ha mindenki csak a régi trilógiás dobozra megy rá és az fogja vinni a toplistákat, de nem. Ez nagyon jó hír, főleg így a 3D-s Baljós Árnyak előtt nem sokkal (aminek a sikerén múlik majd a többi filmbemutató). Az embereket úgy tűnik az egész Saga érdekli :)

Én pont akkor csodálkoztam volna, ha nem így lenne. Még ha sokan nem is egyformán szeretik a két trilógiát, de ha már blu-ray lemezre áldoznak bármelyik miatt, csak jobb a kettő együtt, mert úgy teljes egész. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én pont akkor csodálkoztam volna, ha nem így lenne. Még ha sokan nem is egyformán szeretik a két trilógiát, de ha már blu-ray lemezre áldoznak bármelyik miatt, csak jobb a kettő együtt, mert úgy teljes egész. :)

Főleg ha a családok veszik, mert ott a gyerkőcök az új filmekért lehetnek oda. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon meg vagyok elégedve a kiadvánnyal! Az extráktól féltem, de alaptalanul. Fantasztikusak azok a dolgok amiket eddig láttam. És még az első lemezzel se végeztem... Tényleg azt tudom mondani, hogy aki teheti vegye meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Főleg ha a családok veszik, mert ott a gyerkőcök az új filmekért lehetnek oda. :)

Érdekes, nálunk nem látok ilyen különbséget, sőt, a múltkor, amikor csak úgy belenéztünk a saga BD-be, akkor nem a Baljós árnyaknál követelték a teljes filmet, hanem a Birodalom visszavágnál. Én sem értem. :D

 

 

Nagyon meg vagyok elégedve a kiadvánnyal! Az extráktól féltem, de alaptalanul. Fantasztikusak azok a dolgok amiket eddig láttam. És még az első lemezzel se végeztem... Tényleg azt tudom mondani, hogy aki teheti vegye meg.

Arra nincs lehetőségem, hogy mostanában a filmeket megnézzem idő hiányában, ezért maradnak az extrák, mert azokat jobban be lehet osztani 1-1 órás szakaszokra. És ezen kívül kiváncsi is vagyok rájuk nagyon. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kivégeztem az EPI-II-III extra lemezt. Nagyszerű volt!! Eszméletlen, hogy szinte az összes bolygó modelleken alapul. Sőt az egész látványvilág ezek vállán nyugszik. Aki pedig attól félt, hogy nem tud újat mutatni majd az extra tartalom a DVD-k után az csalódni fog - pozitívan. Sőt talán azt kell mondjam, itt több extra van mint a DVD-ken egyenként.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kivégeztem az EPI-II-III extra lemezt. Nagyszerű volt!! Eszméletlen, hogy szinte az összes bolygó modelleken alapul. Sőt az egész látványvilág ezek vállán nyugszik. Aki pedig attól félt, hogy nem tud újat mutatni majd az extra tartalom a DVD-k után az csalódni fog - pozitívan. Sőt talán azt kell mondjam, itt több extra van mint a DVD-ken egyenként.

 

Nekem a collection menüpontok alatt található cuccokhoz tartozó rövid leírások a kedvenceim, tök érdekes apró infók. Pl. az, hogy mit mi ihletett, miből merítettek hozzá ötletet, hol van most. De az egész tele van pakolva apró érdekességekkel, olyanok amiket (a magam részéről legalábbis) először hallani. Pl. csirkeól ajtajaként funkcionál a cantina jelenet egyik díszlete. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a collection menüpontok alatt található cuccokhoz tartozó rövid leírások a kedvenceim, tök érdekes apró infók. Pl. az, hogy mit mi ihletett, miből merítettek hozzá ötletet, hol van most. De az egész tele van pakolva apró érdekességekkel, olyanok amiket (a magam részéről legalábbis) először hallani. Pl. csirkeól ajtajaként funkcionál a cantina jelenet egyik díszlete. :)

Pontosan! Nekem az a funkció tetszik a legjobban, amikor rá lehet zoomolni a kellékekre. Azért egy Vader páncélt vagy Anakin kardját így látni nem piskóta. Mintha tényleg itt lenne az orrom előtt. A csirkeól ajtó meg óriási. :lol: A Cantina helyén egy csirkeól van. :lol: Érdemes megnézni azt a kisfilmet. McCallum hozza a formáját. Az utolsó poénja se semmi. Látott egy fickót a forgatási helyszínen a zegyik utcán, akin '77 -es SW póló volt. Epésen megjegyezte, hogy bár tudná a fickó, hogy az a póló kb. 10 ezer dollárt ér. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap sikerült befejeznem az ep5-öt (a múltkor elaludtam rajta... ilyen sem történt még velem, Star Warson elalszom... :pfff: ). A kép itt is gyönyörű, bár ez az első eset, hogy én is észleltem szemcsésedést. Persze nem volt vészes. A fénykardok gyönyörűek lettek, különösen Luké, szerintem az ep1-2-3-ban nem festenek ilyen jól a kék kardok. Vader rózsaszín pengéje azért egyszer előtűnik, de úgy éreztem, nem olyan erőteljes, mint a DVD-n. Az aszteroidás üldözés, a hoth-i csata és a bespini pillanatok pedig hihetetlenül gyönyörűek lettek. Bespin nekem amúgy is a kedvenc ep4-5-6-os világom, de most olyan apró részleteket is ki lehetett szúrni, ami még szebbé tették számomra (füves rétek, felhőjáró-parkolók).

A hang is pazar, nagyos sok apró hangfoszlány jobban kivehető, ezt leginkább az Echo bázis hangárjeleneteiben észleltem.

Változtatás nincs sok, az is apróság, a wampa karja, amit sosem szúrtam ki (bár miután megmutatták, valószínűleg állandóan arra figyeltem volna...), meg Leiáék apartmanja Cloud City-ben, amivel kapcsolatban még mindig nem értem, mi volt a baj a régivel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, a végére jutottam, megvolt az ep6 is. Kétség kívül az ep4-5-6 közül ennek van a legszebb képe, valószínűleg pont azért, mert ez készült a legkésőbb. Mi sem jelzi jobban a képminőséget, hogy mikor Vader kompja közelít a II. Halálcsillag hangárjához, kiszúrtam két ácsot, amint űrruhában építkeznek. Az egyik hegesztett, a másik meg éppen felé bandukol! Gyorsan megnéztem DVD-n is, ott is ott vannak, de épp csak látszik két fehér maszat. Itt meg szépen kivehető, hogy azok emberek. Hihetetlen a különbség a két formátum között, pedig a DVD-nek is gyönyörű képe van.

De ugyanígy kiszúrtam egy bakit is - akik érzékenyek az ilyesmire, ne olvassák ezt a bekezdést. Mikor az ewok faluban C-3PO hű népét győzködi, hogy ugyan ne tálalják már fel barátait főfogásként, a háttérben először látszik, hogy R2-ról félig lecsúszik a kötél, kicsivel később pedig az, hogy teljesen szabadon van. Pedig C-3PO még csak ezután "fedi fel" varázserejét, minek folytán az ewokok szabadkerékre helyezik a morcos R2-t. :)

Ami az újításokat illeti. A dug nálam közvetlen ott állhat ep1 CGI Yoda mellé. Hatalmas ötlet volt beletenni, teljesen bele is illik a képbe, és csak azt bánom, hogy nincs ilyen kis apró nüánsz az ep4-5-ben. Így az ep6-ra jut a legtöbb ep1-2-3-as faj (gungan és dug). Ami a kaput illeti, szerintem fel sem tűnt volna, ha nem látom előre. Maximum furcsálltam volna, de nem hiszem, hogy rájövök az okára egyből. Teljesen jól nézett ki, pláne azokkal a lövésnyomokkal. Valaki drasztikusabban kopogott be, mint C-3PO. Ami pedig a "noooo"-t illeti, nos, gondoltam, hogy mire ide jutok, megszokom, de nem, hogy ennyire. Eleve, már vártam, és talán ezért lepett meg, hogy ennyire belesimult a filmbe. Szerintem még pár megtekintés, és már az lesz szokatlan, hogy nem hallom (persze tartom azt, hogy Vader néma pálfordulása hatásosabb volt).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

meg Leiáék apartmanja Cloud City-ben, amivel kapcsolatban még mindig nem értem, mi volt a baj a régivel.

Oda betettek egy tükröződő ablak effektet. Sokkal jobb lett. :) Bár én az űrhajókon is elviseltem volna ilyet. Örülök, hogy bejött a Nooo. Nem arról van szó, hogy most ez ezerszer jobb lett mint volt, mert nem lett jobb csak másabb. Ennek is meg van a szépsége.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oda betettek egy tükröződő ablak effektet. Sokkal jobb lett. :) Bár a én az űrhajókon is elviseltem volna ilyet. Örülök, ho gy bejött a Nooo. Nem arról van szó, hogy most ez ezerszer jobb lett mint volt, mert nem lett jobb csak másabb. Ennek is meg van a szépsége.

Ha az életem múlott volna rajta, akkor sem jövök rá, hogy ez a változtatás fő oka. Annyit láttam, hogy kicsit más az ablak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha az életem múlott volna rajta, akkor sem jövök rá, hogy ez a változtatás fő oka. Annyit láttam, hogy kicsit más az ablak.

Van ott más bibi is, méghozzá a tetőablakkal.Adywan ha jól tudom kicserélte, javította ezt a szitut, amikor is a távoli snitten van egy kiugró rész felfelé, míg belső jeleneteknél ez a tornyosulás nem látszik.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van ott más bibi is, méghozzá a tetőablakkal.Adywan ha jól tudom kicserélte, javította ezt a szitut, amikor is a távoli snitten van egy kiugró rész felfelé, míg belső jeleneteknél ez a tornyosulás nem látszik.

Hűűű... hááá... húúú... Mennyire lelkibeteg az, aki ilyeneket kiszúr és elkezd molyolni vele? Szerintem tízből tizenegy embernek az sem tűnt fel, hogy a mozi és az SE között megváltozott az egész épület. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hűűű... hááá... húúú... Mennyire lelkibeteg az, aki ilyeneket kiszúr és elkezd molyolni vele? Szerintem tízből tizenegy embernek az sem tűnt fel, hogy a mozi és az SE között megváltozott az egész épület. :)

Nekem se tűnt fel...és nem is érdekel. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hűűű... hááá... húúú... Mennyire lelkibeteg az, aki ilyeneket kiszúr és elkezd molyolni vele? Szerintem tízből tizenegy embernek az sem tűnt fel, hogy a mozi és az SE között megváltozott az egész épület. :)

 

 

Pont te mondod, akinek minden feltűnik? :P:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont te mondod, akinek minden feltűnik? :P:D

Feltűnik - már ha feltűnik, sok dolgot azért én sem veszek észre :) -, de azért nem kezdek el nekiállni átalakítani. És most nem csak Adywanra gondolok, hanem arra is, hogy vannak feltűnőbb dolgok is, amiken az ILM módosíthatott volna. Érdekes, hogy azokat meghagyták, az ilyen kis kevés ember által kiszúrt semmiségeket meg kijavították. Mázli, hogy van CG Yoda, javított kardok és "nooo", mert különben nesze semmi fogd meg jól érzésem lenne (a szikla sem apróság, de annak nincs nagy jelentősége, a jelenet anélkül is jó volt). Így azért inkább mondom apró szépészeti beavatkozásnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jók az extrák, bár még csak szemezgettem belőlük. :) Tetszik, hogy minden epizódnál bolygók köré csoportosították a témákat, amelyek közül különösöen a videokommentárok jók nagyon, amelyeket egy-egy tárgyhoz vagy jelmezhez ill. a kapcsolódó karakterhez vagy jelenethez fűznek. :) A concept art-okat is érdemes végignézni, mert érdekes, honnan indult egy-egy helyszín, vagy ruha ötlete. No és a menük... nagyon impresszívek, gyönyörű háttérképekkel. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No és végre sikerült megnézni A klónok támadását. :) Nem sorrendben fogok haladni, az már biztos, hanem érzésből. Bombasztikus volt a film! A szinek valami gyönyörűek, új életre kelt az egész ezáltal.

A következő szinte biztos, hogy A Sith-ek bosszúja lesz.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No és végre sikerült megnézni A klónok támadását. :) Nem sorrendben fogok haladni, az már biztos, hanem érzésből. Bombasztikus volt a film! A szinek valami gyönyörűek, új életre kelt az egész ezáltal.

A következő szinte biztos, hogy A Sith-ek bosszúja lesz.

Akkor mégis csak sorban haladsz? :P:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is megnéztem az Episode I-II-t az elmúlt napokban, nos eddig sem tagadtam, hogy leginkább a TPM-et vártam, és ezt kell mondjam, eddig ennek a résznek jön be leginkább a képe... az új CG Yoda egyszerűen fantasztikus, mintha sosem lett volna ott báb :D remekül megoldották. A Klónok támadása képe alapvetően tényleg kicsit élesebb volt, de ugye azt már digitális kamerával rögzítették, de amit az EP I-el műveltek az számomra egészen elképesztő, éppen ezért nálam MAGASAN vezet (eddig :P)

 

A filmekről: mit is mondhatnék, ezerszer látott ZSENIALITÁS, de hozzá is adott valamit a tűéles kép és a részletgazdagság az élményhez? NANÁ, teljes mértékben! Páran említettétek, hogy olyan, mintha új filmet néznél, és tényleg :) főleg az EP I-nél. Elképesztő, hogy egy 12 éves filmről beszélünk és sok mai filmet lealáz technológiában és látványban... hihetetlen.

 

Na akkor hamarosan jön a Sith-ek bosszúja és a Klasszikus Trilógia :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.