Ugrás a kommentre

A TCW kronológiai sorrendje


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Simán lehet két külön klónról szó.

A 2x05-ben Trapper a 212-es tagja, míg a 2x18-ban lév Trapper a 91-es tagja.

 

Most vegyük úgy, hogy egy klónról van szó. Ponds, Trapper és Hawkeye ment a Csokival körülnézni.

Mikor Zillo elkezdte üldözni őket, a két teljesen egyforma klón közül az egyiket megöli, de a részből nem derül ki, hogy melyikük az.

A Wookiee szerkesztői meg eldöntötték, hogy legyen Trapper az áldozat.

A félreértés is ebből adódott, szóval ezúttal nem hibás a sorrend.

Szerkesztve: - Dei
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit OFF, de valamelyest mégis ide tartozik:

Csak én látom kissé irreálisnak azt, hogy a klónháború mindössze cirka 3 évig tart és ennyi idő telik el a 2. és 3. rész közt?

Korábban mindenféle "hivatalos" info nélkül besaccoltam a filmek közt hány év telik el. Ezt én 10-8-20-3-2 éves leosztásban képzeltem el. Leginkább a karakterek (elsősorban Anakin, Padmé, Obi-Wan, Palpi, Luke) potenciális életkora alapján próbáltam kalkulálni. Látszik, hogy durva különbség csak a háborúra datálódik.

Vhogy nekem nem elképzelhető, hogy Obi-Wan és Anakin csak 3 évet öregednének, kinézetük alapján többnek tűnik. Az se fekszik, hogy a többször említett "hosszúra nyúló, mindenki türelmét próbára tevő klónháború" 3 évig tartson. Pláne, hogy még egy ennyire szövevényes, eseménydús TCW sorozatot is beszúrtak az említett időszakba. Így még egyértelműbb nekem, hogy Anakin lovaggá válása, Ahsoka "hozzárendelése", az új klónosztagok csatasorba állítása, az egész szervezkedés és háború nem fér bele ekkora intervallumba.

De pl. egy Ahsoka jellemfejlődése vagy külalakja se arra enged következtetni, hogy csak néhány hónap ketyegett le a sorozat kezdete óta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tény, hogy mozgalmas 3 év a Klónháborúk időszaka. De felhozhatnám a 24 c. sorozatot, ahol 1 évad egyetlen nap eseményeit meséli el, így számomra nem zavaró a sűrítettség. Pont ez az, ami érzékelteti, mennyire intenzív, és eseménydús 3 év volt ez, ami kifárasztotta a Köztársaságot. A TCW kezdetét mindenképp legalább 1 évvel a geonosisi csata utánra tenném... elég, ha a karakterek külsejét (Anakin, Obi-Wan) vesszük alapul, vagy azt, hogy Anakin padawanból saját tanítványt fogadó lovaggá vált. Azaz, kb. a YE 21-es évben kezdődhetett a sorozat (Ahsoka ekkor 14, visszatérve a korábbi témára)... teltek a hónapok, a Cat and Mouse-tól a The Academy-ig (régi modellek), majd jöhetett kb. 1 év ugrás, ami alatt külsőre változtak a karakterek (ez főleg Ahsokán figyelhető meg)... tehát itt nagyjából YE 20 lehet (Ahsoka 15 év körüli), majd telnek a hónapok a Nightsisters-től a Wrong Jedi-ig, amikorra már csak néhány hónap választhat el minket az Ep3-tól (Ahsoka esetleg már 16 éves). Bőven el tudom képzelni, hogy a sorozat vége átnyúljon akár az Ep3 kezdetére is.

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézegettem ezt a kronológia sorrendet, a 3. és 4. évados részek nincsenek benne. Ezek szerint azóta minden rész úgy követte a másikat, ahogy a kronológiában? Én már nem emlékszem pontosan azért kérdeztem, de az biztos, hogy itt az 5. évadban nem minden rész kronológia szerinte következett :)

Szerkesztve: - Wilde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első világháború is 4 évig tartott, a második 6 évig. A Klónháború brutális volta miatt tűnt hosszúnak. és azt sem szabad feledni, hogy előtte 1000 évig a galaxis békében élt, generációk nőttek fel úgy, hogy a háborút nem ismerték (persze, csak a Köztársaság részén).

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, de ez még csak egy dolog, hogy nagyon sűrűnek tűnnek az események. Nem ez zavar igazán, hisz a háborúban minden napra juthat akár tucatnyi érdekes esemény, így valóban 1-2 hétről is lehetne komplett évadokat csinálni.

Jobban zavar a karakterek kinézete. Másik topikban volt szó róla, hogy nem kell komolyan venni a TCW modelljeit, mert amúgy is csak mese és lazán kezeli az öregedést, ill. úgy összességében az idő múlását. Már önmagában ezzel sem értek feltétlenül egyet, de korábban (a TCW előtt) tisztán csak a filmekből indultam ki, amikor számolgattam/tippelgettem az éveket.

Megnézem a 2. rész Obi-Wanját és a 3.-ét, elég masszív a különbség. Ok, fogjuk a szakáll és frizura váltására, bár látványosan az egész arca öregedett. De Anakinnál ugyanez a helyzet. Persze itt is ráfoghatjuk a frizurára és a sebhelyre, de elég erőltetett. Padmén mondjuk nem igazán látszik az öregedés sosem. De én az előbbi két karakter alapján reálisabbnak éreztem a kb. 8 eltelt évet. Ami vicc, hogy még Yodán is meglátszanak az eltelt évek, pedig egy több, mint 800 éves figurának mi az a 3 év...

Aztán jött a TCW. Abba okosan beletrafáltak, hogy olyan modelleket használtak, amik a 2 rész közti állapotot mutatták, majd a későbbi modellváltásokkor behozták az Ep3-as kinézeteket. De nekem elég furcsának tűnik, hogy 1 év se telik el és Anakinból nemcsak hogy Jedi lovag lett, de még tanítványt is kapott. Azok után, amiket leművelt a 2. részben... Meg persze mindenki teljesen megváltozott e rövid idő alatt.

A TCW-s modellváltások is masszívabbnak tűnnek max. 1 évnél. Rendben van, Ahsoka még csak "tini", látványosan idősödik, de ugye pont Yularen került elő másik topikban, de említhetném megint csak Yodát.

 

Persze alapjában lényegtelen ez, nem sok múlik azon, hogy most 3 vagy 8 év, csupán azt akartam érzékeltetni, hogy ne akadjunk ki azon ha pl. a "hivatalos" kronológiában másképp sorolnak be 1-2 részt. Vegyük úgy a dolgokat, ahogy nekünk logikusak és kész. Nekem pl. mindenféle készítői infotól függetlenül nem csak 3 év telik el a két rész közt. Anakin lovaggá, majd tanítóvá válása, ill. a kapcsolatának kibontakozása Ahsokával is egy sokkal lassabb folyamat számomra.

Készpénznek azt veszem, ami explicit elhangzik/megtörténik a "vásznon". Pláne, hogy a fejesek is sokszor meggondolják magukat, aztán mást mondanak mint előtte. Pont ez az egyik szépsége a műfajnak, hogy a lyukakat, hiányzó részeket, mindenki a saját fantáziája, gondolatmenete alapján tölti ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Wookiee szerint a christophsisi csata 7 héttel, azaz (SW naptár szerint) 40 nappal játszódik a geonosisi után, ami nekem elég kevésnek tűnik. Bár a Deception után nehéz kiindulni a karakterek hajhosszából, mondhatni, semmit nem jelent. Azért Anakin tudhat ezt-azt, ha 40 nap alatt így megnövesztette a haját...

 

Egyébként az is lehet, hogy az animáció javulása, a kidolgozottság miatt tűnnek a kelleténél idősebbnek egyes karakterek. Elég megnézni pl. egy Downfall of a Droid vagy egy The Jedi Who Kew Too Much karaktermimikát. Yoda is egyik pillanatról a másikra kapott új modellt, szerintem Yularennél is erről lehet szó, nem féltetlen a látványos öregítésről. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Wookiee szerint a christophsisi csata 7 héttel azaz (SW naptár szerint) 40 nappal játszódik a geonosisi után

A wookie a TCW:Wild Space regény alapján tette a háború 7. hetére cristophsis-t, és őszintén szólva az a regény enyhén szólva amatőr volt idő behatárolás szempontjából, ugyanis a könyv alapján a Downfall of a Droid és a Duel of Droids eseményei közt közel két hét telt el. Szóval ezt tényleg nem érdemes komolyan venni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel a való életben is 3 év telt el a két film elkészítése között, így szerintem ez az időintervallum in-universe is elfogadható. Anakin és Obi-Wan a haj- illetve utóbbi esetében a szakállviseletük miatt tűnnek idősebbnek, ráadásul Anakin jóval masszívabb felépítésű az EP3-ra. Mindketten megjárták a háború legmélyebb poklát, három év szüntelen háborúskodás... persze, hogy idősebbnek tűnnek.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnézem a 2. rész Obi-Wanját és a 3.-ét, elég masszív a különbség. Ok, fogjuk a szakáll és frizura váltására, bár látványosan az egész arca öregedett. De Anakinnál ugyanez a helyzet. Persze itt is ráfoghatjuk a frizurára és a sebhelyre, de elég erőltetett. Padmén mondjuk nem igazán látszik az öregedés sosem. De én az előbbi két karakter alapján reálisabbnak éreztem a kb. 8 eltelt évet. Ami vicc, hogy még Yodán is meglátszanak az eltelt évek, pedig egy több, mint 800 éves figurának mi az a 3 év...

Pedig itt tényleg nincs szó drasztikus öregedésről, csak fizimiska váltásról, mivel még csak extra sminket sem használtak ilyen célból. Nagyon sokat tud változtatni az emberen a haj vagy szakáll. Amíg nekem is hosszú hajam volt és szakállam, lazán elhitték, hogy annyi idős vagyok, amennyi. Amióta rövid hajam van és viszonylag rendszeresen borotválkozom, elkérik a kocsmában a személyim, pedig közeledek a harmadik X-hez. :) Obi-Wan és Anakin is csak azért látszik öregebbnek, mert megváltozott a fizimiskájuk, plusz némileg a viselkedésük is érettebb lett, ami szintén rátesz egy lapáttal. De a karakterek tényleg csak annyit öregedtek, amennyit a színészek, semmi smink nem került rájuk (sőt, Ian McDiarmid esetében még le is került, így Palpatine az ep2-3 között visszafiatalodott :)).

 

(Luke meg azért tűnik az ep4-5 között jóval öregebbnek, mert Mark Hamil a két film forgatása között átfejelte egy autó szélvédőjét, így szétment az arca, ezt végül a wampa támadással magyarázták meg).

 

Viszont a TCW valóban nagyon sűrűvé teszi ezt a három évet, mert azért egy naprendszerekre kiterjedő hadjáratot lezavarni napok alatt vicces. Még úgy is, hogy a Star Warsban a háborúk egyetlen dolog elpusztításával eldőlnek. Viszont, erre mondhatjuk, hogy a messzi-messzi Galaxisban réges-régen nem 365 napból állt egy év, hiszen ott nincsen Föld bolygó. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg nem akarok ezen a témán annyit lovagolni (még kivívom a népharagot :)), de nekem pl. az 1. és 2. rész közti Obi-Wan közt sincs nagyobb különbség, mint a 2. és 3. rész köztin. Ugyanúgy ráfogható minden a frizurára/szakállra.

Hamill balesetéről tudtam, de a többi ilyen időréssel nem éreztem problémát, reálisnak tartottam őket alapból is. Amúgy Anakin is felszedi azt a sebet a két ominózus rész közt, ill. valóban nagyon kemény időszak volt mindenkinek.

 

De pl. az mi, hogy Anakint a 2. részbeli parádézásai után szinte egyből lovaggá "ütik" és még egy padawant is rábíznak? Vagy Obi-Wan beadta a kulcsot és inkább rábeszélte a Tanácsra, hogy bizony érett már annyira az az ifjú, hogy megszabaduljon tőle? :D

 

De hogy ne csak offoljam a topikot, a TCW időrendjével csak ez a sokat emlegetett jóember foglalkozik "Lucaséknál"? Csak mert tényleg van 1-2 igénytelen (talán ez a legjobb szó) magyarázat, amivel kiszúrja a fanok szemét. Bár szerencsére eddig talán nincsenek olyan fajsúlyos részek, amiket bekevert volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin már az epII-ben is közel állta a lovagsághoz (jó voltak még kirohanásai, de ez nála megszokott) a Köztársaságnak - így a Jedi Rendnek is - meg szüksége volt a lovagokra. Az meg hogy nem sokkal a lovaggá ütése után kapott egy padawant meg azért sem meglepő, hisz Obi-Wan is rögtön megkapta a kicsi Ani-t. Rátermettségét mi sem bizonyítja jobban, hogy ő a valaha volt legfiatalabb tanácstag (és valószínűleg ezt a megtiszteltetést, akkor is megkapta volna ha nincs ott a Palpi féle hátszél)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért szerintem a Tanácsbeli tagságot nem kéne annak bizonyításául felhozni, hogy milyen rátermedt, mivel nem érdemei elismeréseként kapta a Tanácstól, hanem Sidious választás nélkül bedobta közéjük. Windu és Yoda ki is fejezte, hogy semmi keresnivalója ott, persze szépen, burkoltan. Valószínűleg gyorsabban lett volna mester, mint mások, talán a Tanács tagja is viszonylag fiatalon lett volna, de tuti, hogy nem három évvel a lovaggá ütése után.

 

Azt meg azért ne feledjük, hogy a TCW mozifilm és az ep2 között több hónap eltelhetett, lehet akár egy év is. Azalatt Anakin bőségesen bizonyíthatott. De már az ep2-ben is azért megmutatta, hogy képességeiben érett a próbákra. Oké, az első küldetését elszúrta, viszont Yoda mellett az egyetlen Jedi, aki például épkézláb parancsot adott ki a klónoknak, plusz padawanként ugyanúgy helytállt egy Sith nagyúr, ráadásul egy Jedi mesterből lett Sith nagyúr ellen, mint anno Obi-Wan. Azért sem piskóta. Ezen a ponton szükséghelyzetben botorság lett volna még mindig csak padawanként tartani.

Plusz, azért azt is észben kell tartani, hogy Ahsokát azért testálta rá Obi-Wan és Yoda, hogy tovább tanuljon. Szóval nem teljesen vették le a kezüket Anakinról. Valószínűleg az sem véletlen, hogy Obi-Wan és Anakin baromi sokszor dolgozik együtt. Azért ez általában nem jellemző a többi Jedire, pedig nyilván nem ők ketten az egyetlen jól összeszokott Jedi páros a Rendben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem Anakin teljesen éretlennek és kiforratlannak tűnik a 2. részben. Nem csak a tehetség vagy a képességek döntik el, ki érdemli meg, hogy lovag legyen. Ahsoka pl. már 1 éven belül simán rögtön lovag lehetne, mert sokkal "jobban" viselkedik, mint Anakin és a képességeivel sincs gond.

Anakin hibát hibára halmozott a részben, 1-2 épkézláb megoldáson kívül látványosan nem találta a helyét a szituációkban. Szófogadatlanság, parancsmegtagadás, felelőtlen magánakciók, céltalan villongások, "ártatlanok" lekaszabolása, vérbosszú, tiltott házasság, stb.. Ezek nagy részéről legalább Yoda tudott. Kevés olyat tett, ami igazolta volna, hogy kiérdemli a lovag címet. Ráadásul nem is az a típus, aki pár napon belül túltette volna magát az őt ért drámákon és egyik napról a másikra komolyabb, érettebb lett volna.

 

A Tanács tagja lehetett, mert Palpi be akarta erőszakolni oda, a jedik meg bevették, hogy akkor már kémkedhessen. Érettebb volt már akkor Anakin, közel volt ahhoz, hogy történelmet írjon a jedik világában, de aligha lett volna akkor mester és Tanácstag. Ha érdemesnek gondolták volna a szerepre, akkor a mester címet is megkapta volna. Szerintem a háború lezártával akarták volna mesterré és akár Tanácstaggá is avatni.

 

Obi-Wan pedig azért eléggé benne volt a korban, ideje volt a lovaggá válásnak. Eszmeiségében, viselkedésében pedig korántsem volt olyan renitens, mint Anakin. Az pedig, hogy rögtön padawant kapott, valószínűleg Anakin kivételes helyzetén múlott. Ahhoz túlkoros és teljesen "más" volt, hogy bepakolják az "iskolapadba" Yodához és a többi vele egykorú mellé, így kellett neki egy mester. Qui-Gon meghalt és Obi-Wanra bízta, aki ígéretet tett neki. Ráadásul Anakin ismerte is vmilyen szinten, leginkább nyilván őt fogadta volna el Qui-Gon helyett. Elég kézenfekvő volt, hogy rábízzák.

 

Persze ezek abszolút csak az én következtetéseim, nem tények. A többiek által vázolt dolgok is simán reálisak lehetnek, csupán nekem ez jobban illik a képbe.

Sok olyan tényező van, ami miatt mindenki kicsit másképp értelmez és lát dolgokat, pl. az idővonalat. De ez szerintem tök jó, mert nem rágnak mindent a szánkba, tényleg mindenki a saját fantáziájára bízhatja az elemek összekötését.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jogos, elnézést érte.

 

Van olyan, aki esetleg a "hivatalos" kronológiai sorrendben is végignézte az eddigi TCW epizódokat? Kíváncsi lennék arra, hogy a szereplők (elsősorban Ahsoka) jellemfejlődését nem keverték-e nagyon össze.

Mert azt nem hinném, hogy már az adott részek készítésénél terveztek volna azzal, hogy majd később be-beszúrnak még epizódokat. Így viszont az a kérdés, hogy legalább az ilyen "utólagos" részeknél mennyire vették a fáradtságot arra, hogy a szereplőket az akkorinak megfelelő szinten ábrázolják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Jajjj, mikor lesz már új kronológiás bejegyzés? Annyira várom. Kinyomtattam egy oldalt, gondosan úgy kialakítva, hogy elférjen rajta mind a 108 epizód. Három oszlopban helyezkednek el az epizódok tetején pedig szépen a TCW logó. Jelenleg is ott lóg a faliújságomon. (Én még a Brain Invadersig kiegészítettem, mert Chee megállt a Landing At Point Rainnél, de tuti biztos, hogy azok következnek.) Ha pedig érkeznek majd új epizódok a listába, akkor minden mást elfehérítek a dokumentumon, hogy csak azokat nyomtassa rá. Elég jól mutat a falamon. :)

 

Apropó, felemlegetve egy régi dolgot. A Wookieepedia már azt írja, hogy Hawkeye halt meg. (Nem tudom, hogy eredetileg is ő volt-e az, vagy sem.) Trappert pedig simán áthelyezhették, mert ha jól emlékszem, bár nagyon rég láttam, a Death Trapben is Boba Fett-et úgy helyezték át abba a csoportba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Íme a kronológiai sorrend:

 

2.16: Cat and Mouse

1.16: The Hidden Enemy

3.01: Clone Cadets

3.03: Supply Lines

1.01: Ambush

1.02: Rising Malevolence

1.03: Shadow of Malevolence

1.04: Destroy Malevolence

1.05: Rookies

1.06: Downfall of a Droid

1.07: Duel of the Droids

1.08: Bombad Jedi

1.09: Cloak of Darkness

1.10: Lair of Grievous

1.11: Dooku Captured

1.12: The Gungan General

1.13: Jedi Crash

1.14: Defenders of Peace

1.15: Trespass

1.17: Blue Shadow Virus

1.18: Mystery of a Thousand Moons

1.19: Storm Over Ryloth

1.20: Innocents of Ryloth

1.21: Liberty on Ryloth

2.01: Holocron Heist

2.02: Cargo of Doom

2.03: Children of the Force

2.17: Bounty Hunters

2.18: The Zillo Beast

2.19: The Zillo Beast Strikes Back

 

21 BBY

2.04: Senate Spy

2.05: Landing at Point Rain

2.06: Weapons Factory

2.07: Legacy of Terror

2.08: Brain Invaders

2.09: Grievous Intrigue

2.10: The Deserter

2.11: Lightsaber Lost

2.20: Death Trap

2.21: R2 Come Home

2.22: Lethal Trackdown

3.04: Sphere of Influence

3.02: ARC Troopers

2.12: The Mandalore Plot

2.13: Voyage of Temptation

2.14: Duchess of Mandalore

3.05: Corruption

3.06: The Academy

3.07: Assassin

3.08: Evil Plans

1.22: Hostage Crisis

3.09: Hunt for Ziro

3.10: Heroes on Both Sides

3.11: Pursuit of Peace

2.15: Senate Murders

3.12: Nightsisters

3.13: Monster

3.14: Witches of the Mist

3.15: Overlords

3.16: Altar of Mortis

3.17: Ghosts of Mortis

3.18: The Citadel

3.19: Counterattack

3.20: Citadel Rescue

3.21: Padawan Lost

3.22: Wookiee Hunt

4.01: Water War

4.02: Gungan Attack

4.03: Prisoners

4.04: Shadow Warrior

4.05: Mercy Mission

4.06: Nomad Droids

4.07: Darkness on Umbara

4.08: The General

4.09: Plan of Dissent

4.10: Carnage of Krell

4.11: Kidnapped

4.12: Slaves of the Republic

4.13: Escape from Kadavo

4.14: A Friend in Need

4.15: Deception

4.16: Friends and Enemies

4.17: The Box

4.18: Crisis on Naboo

4.19: Massacre

4.20: Bounty

4.21: Brothers

4.22: Revenge

 

20 BBY

5.02: A War on Two Fronts

5.03: Front Runners

5.04: The Soft War

5.05: Tipping Points

5.06: The Gathering

5.07: A Test of Strength

5.08: Bound for Rescue

5.09: A Necessary Bond

5.10: Secret Weapons

5.11: A Sunny Day in the Void

5.12: Missing in Action

5.13: Point of No Return

5.01: Revival

5.14: Eminence

5.15: Shades of Reason

5.16: The Lawless

5.17: Sabotage

5.18: The Jedi Who Knew Too Much

5.19: To Catch a Jedi

5.20: The Wrong Jedi

 

Forrás: 250px-SW_UVG_2012.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.