Ugrás a kommentre

A Star Wars jövője


Zééé

Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak?  

30 felhasználó szavazott

  1. 1. Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak, ha Tarkin minőségben oldanák meg?

    • Igen, egy Tarkin szintű CGI-jal elégedett lennék, jöhet a sorozat
    • Igen, bár a Tarkin CGI kizökkentett, de Luke Skywalkert csak Mark Hamillként tudom elfogadni
    • Nem, a Tarkin szintű CGI nem volt elég jó ehhez, vagy találjanak más megoldást, vagy ne legyen ilyen sorozat
    • Nem érdekel semmilyen Luke Skywalker sorozat


Ajánlott hozzászólás

9 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Amikor Kathy Kennedy megkeresett, hogy rendezzek egy Star Wars filmet, azt mondta, hogy "egy "Shawn Levy-filmet" szeretnék látni

 

Ehhez csak gratulálni tudok... ezt csinálják már mióta... fognak egy rendezőt, mert 1 vagy több filmje nagyot ment ezért éppen felkapott, aztán írnak neki egy filmet vagy kapásból a rendező írja magának... hát ez eddig k*rvára bejött... félúton meg kaszálgatnak már évek óta mindent, mert időközben rájönnek, hogy nem tetszik a rendező víziója... mi lenne ha előbb lenne egy normálisan kidolgozott storyjuk aztán ahhoz keresnének rendezőt

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

47 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Valamiről lemaradtam? Shawn Levy Star Wars filmet készít? :o

Igen, erről már hónapok óta írogat a net. Még valamikor az év elején(?) röppent fel ez a hír, a rendező meg megerősítette, azóta meg kb. minden egyes interjúján szóba jött a filmje, csak eddig ha jól tudom az írósztrájk miatt nem beszélhetett róla.

 

Sőt a Celebration előtt volt olyan hír, hogy a rendezvényen bejelentik Sharment, Filonit és Shawnt, mint az érkező SW filmek rendezőit. Ebből csak legutóbbi maradt lakat alatt, de ezt úgy látni a fickót nem igen foglalkoztatja, beszél ő róla. :D

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újabb fejlemény a színészek sztrájkjával kapcsolatban: a napokban (pontosabban kedden) újra elkezdődtek a tárgyalások a színészek és a stúdiók között. A variety néhány órája leközölt egy cikket, amiben szó van arról, hogy ha nem sikerül megegyezni a színészekkel, akkor a stúdiók elkezdenek különböző sorozatokat elkaszálgatni. Mivel a sztrájk a Star Wars jövőjét is érinti, ezért ide teszem a tweetet. 

A SAG sztrájka amúgy jelenleg 104 napja tart.

Idézet a variety cikkből:

"Egy forrás szerint a vezérigazgatók azt javasolták, hogy bizonyos sorozatokat törölni kell, ha a sztrájk tovább tart. Egyesek a szakszervezeti oldalon ezt fenyegetésként értelmezték, míg a stúdiók részéről úgy tekintettek rá, mint a televíziós gyártási menetrend alapvető realitásainak ismertetésére."

 

 

 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hatalmas nagy veszélyvben van a Skeleton Crew és The Acolyte is, hiszen ezeket teljesen leforgatták, így a színészek, akik már amúgy sem dolgoznak rajtuk több mint fél éve, abszolút nélkülözhetetlenek a további munkálatok során. Tudod, így működnek a nagy cégek. Miután bizonytalan, hogy mikor tudnak új terméket gyártani, a kukába b*sszák a már kész, de még nem polcra helyezett termékeiket is, hogy azokon se keressenek egy petákot sem, de legalább a beléjük invesztált milliókat is elbukják. És mivel már az Andorban is több hónapnyi munka és valószínűleg jó pár millió dollár van, nyilván azt is kukázzák, hiszen esélytelen, hogy ha befejezik, ezt bárki is nézné.

the naked gun facepalm GIF

 

Komolyan, józan paraszti ésszel ki lehet találni, hogy nem a gyártás alatt lévő, és pláne nem a már legyártott szériákat fogják kukázni, hanem azokat, amiknek a gyártása még el sem kezdődött, hiszen azokkal buknak kevesebbet. Szóval a legnagyobb veszélyben a The Mandalorian 4. évada van, esetleg egy Ahsoka második évad, ha már létezik tervezőasztalon, de van egy olyan sanda gyanúm, hogy a Disney nem a zászlóshajói között fog ritkítani első körben, hanem a kevésbé jelentős projektjei között. Éppen ezért az Andor 2. évada is csak akkor kerülne veszélybe, ha a sztrájk extrém hosszú ideig elhúzódik. Mert nem az aranytojás tojó tyúkkal szokás kezdeni a levágást.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Némi optimizmusra adhat okot a sztrájkkal kapcsolatban: az HBO bejelentette, hogy 2024 elején elkezdik a The Last of Us második évadának forgatását. Ez alapján a sztrájk időtartalmával kapcsolatos bizonytalanság megszűnt, hiszen Bella Ramsey és Pedro Pascal is SAG tag. Pascal visszatérésével pedig a The Mandalorian esetleges 4. évadának forgatása is elkezdődhet.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt olvastam, hogy vasárnap lehet vége a sztrájknak. De már kvázi az alagút végét járják a felek, ami nekünk csak jót jelenthet.

 

Az biztos, hogy ha a héten tényleg befejeződik a sztrájk, akkor a következők történnek:

- Végre elkezdhetik a Skeleton Crew marketingjét. Egyelőre azért azt a januárt én "placeholdernek" érzem, de a lényeg, hogy akár már idén láthatunk belőle valamit.

- Az Andor 2. évadát folytatni tudják, nagyjából 1 hónapnyi anyag van még hátra, de gondolom nem egyik napról a másikra kezdik el folytatni a forgatásokat, hanem lesz egy kis idő, amíg előkészülnek, meg nem tudom, hogy a színészek jelenleg milyen passzban vannak, ami jól tippelem, hogy fontos a forgatásra nézve?

- Újra visszaáll a rend és a különböző projektek zöld utat kaphatnak. Az Ahsoka például eddig azért nem lett bejelentve véleményem szerint, mert a színészek sztrájkolnak, nincs kit szerződtetni új évadra. De ez abban a pillanatban, amikor megszületik a megállapodás, végre megtörténhet.

 

Ha jelenleg tippelnem kéne, hogy hogyan fog kinézni nekünk a Star Wars jövője, akkor szerintem így:

2024:

- Skeleton Crew (év első fele)

- Bad Batch S3 (év első fele)

- The Acolyte (év második fele)

- Tales of the Jedi S2 (év második fele? - legutóbb azt mondták áprilisban, hogy jövőre érkezik, kérdés, hogy amikor ezt Filoni közölte, miképp álltak a sorozattal, volt-e forgatókönyv készen (tippre igen), szinkronizálás milyen fázisban volt, stb.)

 

2025:

- Andor S2 (év első fele)

- The Mandalorian S4 (év második fele)

- új animációs széria (? - mivel a Bad Batch végetér jövőre, mi fogja váltani? És vajon két év múlva érkezik?)

- Visions S3 (nem tudom, hogy bevan-e jelentve már, de szerintem '25-re nyugodtan kijöhetnek vele)

 

2026:

- Ahsoka S2 (év első fele?)

- NJO film (december?)

 

Ez most egy biztonsági játék a részemről, De szerintem valami ilyen lehet majd a menetrend. Persze ebbe nem vettem bele például azt, hogy ha a TOTJ kapna egy 3. évadot és azt mondjuk '26-ra kiadják, vagy más projekteket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A SAG-AFTRA most fejezte be a beszélgetést több stúdió vezetőjével az AMPTP állítólag "legjobb és végleges" ajánlatáról.

Egy stúdióforrás szerint az alku már egy "teljes csomag", és "erős MI-védelmet" tartalmaz, ami ugye a legfőbb kérdéskör volt a sztrájk alatt.

A SAG-AFTRA várhatóan valamikor ma vagy holnap válaszol, és végül remélhetőleg lehetővé teszi ez az ajánlat, hogy a színészek végre megkapják a megérdemelt fizetést és kompenzációt és minden visszaálljon a régi kerékvágásba.

 

E Online Pca GIF by E!

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kevin Feige megerősítette az Entertainment Weekly-nek, amit igazából eddig lehetett is sejteni: a Star Wars filmjéből semmi sem lesz

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy néz ki, hogy sikerült megegyezniük a stúdióknak a színészekkel. Reggelre minden bizonnyal közlik a hírt az újabb 3 éves szerződésről. :)

 

szerk.: magyar idő szerint reggel 9-től véget ér a színészek sztrájkja, megtörtént az ajánlat elfogadása. Még annyi az egész, hogy a megállapodás pénteken kerül a SAG-AFTRA nemzeti elnökségének jóváhagyására, majd a SAG-tagok ratifikációs szavazására. De ezen kívül vége van ennek is, ami csak egyet jelenthet...

 

INVÁZIÓT! Na jó nem (:P), csupán csak annyit, hogy a színészek vissza térhetnek dolgozni, újra a marketingkampány részei lehetnek, stb. :yeah:

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Még annyi az egész, hogy a megállapodás pénteken kerül a SAG-AFTRA nemzeti elnökségének jóváhagyására, majd a SAG-tagok ratifikációs szavazására.

Te jó ég.... :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na igen, macerás a dolog, de a lényeg már megtörtént: véget ért a SAG-sztrájk! :yeah:

 

Időközben a SAG-AFTRA is közölte a hírt, sőt, néhány filmprojektről máris elkezdtek szállingózni a hírek, hogy hamarosan folytathatják a forgatást vagy végre elkezdhetik (Minecraft film, Mortal Kombat 2, Venom 3, Deadpool 3, Gladiator 2, stb.).

 

Nem is lennék meglepve, ha a héten (vagy valamikor e hónapban) a Lucasfilm is néhány infómorzsát közölne az elkövetkezendő projektjeiről:

- Skeleton Crew --> végre a színészek is nyilatkozhatnak róla és gondolom hamarosan egy előzetest is láthatunk belőle, hiszen az Ahsoka már 1 hónapja, hogy befejeződött

- Andor 2. évad --> folytatódhat a forgatás a közeljövőben. Nagyjából 1 hónap maradt még hátra belőle (én azért még +/- pár hetet rászámolok, kitudja, hogy Gilroy mennyire volt megelégedett azokkal a felvételekkel, amiket az írói sztrájk alatt készítettek, hisz akkor nem nyúlhattak a forgatókönyvhöz)

- SW filmek --> itt főleg a NJO film az érdekes, a forgatókönyv még idén elkészülhet (aztán, hogy további módosításokat hajtanak-e végre rajta, azt majd a Lucasfilm eldönti), és talán már jövőre elkezdhetik a forgatást. Most már szerintem (talán?) végleges premierdátumot is kaphatunk az év végéig bezárólag, az a 2026 május lehet, hogy marad, lehet, hogy végül visszakerül '25 decemberére, lehet csúszni fog, kitudja. De a fő, hogy véleményem szerint infókat tudhatunk meg róla.

- Más sorozatok bejelentése --> itt főleg a Mandi 4. évada és az Ahsoka 2. évada, ami érdekes lehet. Előbbinek a forgatása is megkezdődhet, heteken/néhány hónapon belül. Ahsoka kövi évadát is bejelenthetik most már, hisz a színészeket végre tudják szerződtetni, ami gondolom gátolva volt eddig a sztrájk miatt. (Aztán ha valaki jobban tudja, javítson ki pls. :peace:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Bence1997 írta:

Andor 2. évad --> folytatódhat a forgatás a közeljövőben. Nagyjából 1 hónap maradt még hátra belőle (én azért még +/- pár hetet rászámolok, kitudja, hogy Gilroy mennyire volt megelégedett azokkal a felvételekkel, amiket az írói sztrájk alatt készítettek, hisz akkor nem nyúlhattak a forgatókönyvhöz)

Valahol azt olvastam a díszletek is el lettek bontva, mert közben lejárt a bérleti szerződés :lol: úgyhogy ja, azért itt még lesz munka

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Yoda József írta:

Valahol azt olvastam a díszletek is el lettek bontva, mert közben lejárt a bérleti szerződés :lol: úgyhogy ja, azért itt még lesz munka

Igen, sejtettem, hogy valami ilyen miatt akár több időbe telik majd a Lucasfilmnek befejezni a produkciót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Valahol azt olvastam a díszletek is el lettek bontva, mert közben lejárt a bérleti szerződés :lol: úgyhogy ja, azért itt még lesz munka

Ez azért annyira nem nagy gond, mivel az ilyen díszleteket könnyen szét- és összerakhatóra építik meg. Pont azpért, mert ki tudja, hogy kellenek még más évadokban, na meg sokszor egy kicsi vagy nagyobb részét is simán újra tudják hasznosítani más díszleteknél. 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Dave Filoni a Lucasfilm kreatív igazgatójává lépett elő (Chief Creative Officer of Lucasfilm). 

 

"Most a Lucasfilm kreatív igazgatója vagyok" - mondta Filoni a Vanity Fairnek, ami a korábbi tanácsadói feladataihoz képest sokkal korábban és sokkal szélesebb körűen vonja be a fejlesztési folyamatba. "A múltban egy csomó projektbe csak akkor kerültem bele, amikor már jócskán előrehaladott állapotban voltak."

 

Filoni mostantól közvetlenebbül fog együtt dolgozni Kathleen Kennedyvel, a Lucasfilm elnökével és Carrie Beckkel, a veterán producerből lett fejlesztési vezetővel, hogy a Star Wars-sorozatok és -filmek következő generációját megalkossák és irányítsák.

"Amikor a jövőt tervezzük, amit most csinálunk, már a kezdeti fázisban részt veszek benne".

 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt hittem, hogy ez régi hír. Valahogy nem emlékeztem rá, hogy mi is volt Filoni pozíciójának a neve. :P A Blind Wave discordján láttam berakva a DiscussingFilm tweetjét, én meg úgy voltam vele, hogy mi a fene? Rámentem, megnyitottam a Vanity Fairt és ott volt az információ. :D

 

Ami érdekes ebben a hírben, hogy nemcsak Filoni szerzett magasabb rangot, hanem Carrie Beck is. Ő pedig a a fejlesztési részleg vezetőjévé lépett elő. Kennedy ezek szerint félig-meddig megosztja a döntéseit Filonival és Beckkel.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem igen.

 

Amúgy valahogy így nézhet ki a Lucasfilm "felsőháza", ha jól vettem ki a dolgokat:

- Carrie Beck fogja eldönteni, hogy mely új sorozatok és filmek kapjanak "zöldet", valamint más történetmesélőket csalogathat be a Star Wars világába.
- Dave Filoni lesz a felelős azért, hogy ezek a sorozatok/filmek mit csinálnak narratív szempontból, és segít irányítani őket, hogy egy koherens univerzumot tartsanak fenn.

 

Míg korábban általában egyik sem történt meg, és nagyjából minden Kathleen Kennedyn keresztül ment, de most ezeket a feladatokat átruházza a Filoni-Beck párosra.

 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 11. 21. - 19:34, Bence1997 írta:

Én azt hittem, hogy ez régi hír.

Az egész Holonet erről beszél. Számomra az a kérdés, hogy ha a Jedi tanács nevezte ki megkapta-e a mester címet vagy Palpatin keresztelte éppen el Vadernek? Gondolom tudjátok hollandul mit jelent a Vader. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csütörtöktől újra lesz CCXP, ahol tavaly például megtudtuk a Mandi 3. évadának a premierdátumát (meg utána ha jól emlékszem az Indy 5 volt terítéken). Egyelőre még vannak csütörtökön és vasárnap olyan panelek, amiken lakat van (ezt gondolom úgy kell értelmezni, hogy még nincs felfedve azon az időponton ki lesz jelen), valamint a szombati napnál is van 2 titkos panel.

 

1-2 órája még az egyik szombati időpont nem volt köztudott, most viszont a Paramount+ foglalja el az ottani idő szerint 16:15-kor kezdődő panelbeszélgetést. A Sony is jelezte, hogy részt fog venni és a Disney is képviselteti magát (egyelőre ahogy látom csak a Percy Jackson szerepel szombaton).

 

A Lucasfilm tavaly ugye képviseltette magát, meglátjuk, hogy idén is részt fog-e venni. Annyiban jó lenne, mert jelenleg nem tudjuk, mikor is fog érkezni a következő SW sorozat. Persze még korábban kiszivárgott egy januári kezdés a Skeleton Crew-nál, de azt én egy "placeholder"nek érzem és majd csak később fog startolni.

Talán holnapra okosabbak leszünk. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy szerintetek mi lesz a Bad Batch befejezésődése után a következő lineáris történetű animációs sorozat? Vagy szerintetek ezt a formátumot most pihentetik egy ideig, és az antológiáktra fognak fókuszálni, mint a Tales of the Jedi? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Iqvi írta:

Amúgy szerintetek mi lesz a Bad Batch befejezésődése után a következő lineáris történetű animációs sorozat? Vagy szerintetek ezt a formátumot most pihentetik egy ideig, és az antológiáktra fognak fókuszálni, mint a Tales of the Jedi? 

Lehetőség még sok van. Én egy olyan sorozatnak örülnék, ami az ep7-hez közelebbi időszakot meséli el rendesen, nem úgy, mint a Resistance. A Vérvonal  és a The Force Awakens közti időszakra gondolok. Szerintem egy ilyenbe még rengeteg lehetőség van. Láthatnánk, hogyan alakítja ki Leia az Ellenállást, hogyan foglalja el a helyét Kylo Ren az Első Rendben Snoke fővezér mellett, sőt akár még olyasmit is behozhatnának, hogy hogyan viselte Luke Kylo árulását. Itt most olyanokra gondolok, hogy mennyit árult el Leiáéknak, milyen gyorsan döntött úgy, hogy felszívódik, miért pont az Ahch-Tót választotta, stb. És akkor még ott vannak a nagyobb, galaktikus dolgok, hiszen az új Köztársaságból ekkor válnak ki a korábbi centristák és alapítják meg hivatalosan is az Első Rendet, válnak ők a szervezet politikai ágává, egyben ezzel az Első Rend a Galaxis ismert szegletében is megveti a lábát. Itt már jöhetnek, hogy milyen politikai összefonódások és ellentétek vannak az ÚK, az ER és az Ellenállás között, és behozhatnának olyan karaktereket, mint az öreg Xiono vagy Carise Sindian úrnő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.