Ugrás a kommentre

A Star Wars jövője


Zééé

Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak?  

30 felhasználó szavazott

  1. 1. Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak, ha Tarkin minőségben oldanák meg?

    • Igen, egy Tarkin szintű CGI-jal elégedett lennék, jöhet a sorozat
    • Igen, bár a Tarkin CGI kizökkentett, de Luke Skywalkert csak Mark Hamillként tudom elfogadni
    • Nem, a Tarkin szintű CGI nem volt elég jó ehhez, vagy találjanak más megoldást, vagy ne legyen ilyen sorozat
    • Nem érdekel semmilyen Luke Skywalker sorozat


Ajánlott hozzászólás

8 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Szerintem ez a cím ferdít kicsit. A videóban Iger ki sem ejtette sem a Star Wars, sem a Lucasfilm nevét (a Marvelt valóban emlegette, hogy visszavesznek). Szerintem a Star Wars kapcsán ez a visszavétel már megtörtént az elmúlt években.

Az idézett mondatot nem tudom hogy lehet ferdíteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Donát írta:

Az idézett mondatot nem tudom hogy lehet ferdíteni.

Akkor az idézett mondat nem ferdítés, hanem szimplán hazugság, hiszen ha megnézed a videót, Iger ki sem ejtette a Lucasfilm és Star Wars kifejezéseket ;)

 

A cikkben konkrétan, szóról szóra idézett mondataiban sem szerepel amúgy, csak a Marvel. A többit a cikk írója költötte hozzá.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Yoda József írta:

Akkor az idézett mondat nem ferdítés, hanem szimplán hazugság, hiszen ha megnézed a videót, Iger ki sem ejtette a Lucasfilm és Star Wars kifejezéseket ;)

 

A cikkben konkrétan, szóról szóra idézett mondataiban sem szerepel amúgy, csak a Marvel. A többit a cikk írója költötte hozzá.

Nice......

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Yoda József írta:

A cikkben konkrétan, szóról szóra idézett mondataiban sem szerepel amúgy, csak a Marvel. A többit a cikk írója költötte hozzá.

Kellett valami clickbait, mert a kutya nem olvassa el. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 2 héttel később...

"Nem kiabálnám el, hogy berendelték, de a Produkciós Közlönyben szerepel, hogy AHSOKA 02 és a THE ACOLYTE 02, ami mindenképp arra utal, hogy a Disney+ mindkét Star Wars-sorozat, az Ahsoka és a The Acolyte esetében folytatásban gondolkodik"Sorozatjunkie

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez jó lenne, ha igaz lenne. Amúgy is voltak híresztelések, hogy az Ahsoka és az Acolyte több évad lenne.

Valahol olyat is olvastam, nem biztos, hogy lesz Mandalori 4. évad, helyette egyből a filmben folytatódna Dinék sztorija,. Ez utóbbi viszont kétes lábakon áll.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Valahol olyat is olvastam, nem biztos, hogy lesz Mandalori 4. évad, helyette egyből a filmben folytatódna Dinék sztorija,. Ez utóbbi viszont kétes lábakon áll.

Erről én is hallottam. Szerintem kacsa a hír, furának tartanám, hogy ha egy 8 részes sorozatból készítenek egy 2 órás filmet, persze ennek a fordítottját láthattuk (Obi-wan, bár ott rendesen átírták a sztorit), de akkor is furcsa lenne.

 

A fentebbi hírnek amúgy örülök, már egy ideje mentek a pletykák, hogy több évadra terveznek az említett sorozatokkal. Szerintem az lesz, hogy a Skeleton Crew után (amit egyre inkább érzek egy 2024-es debütálásnak) lesz nekünk egy Mandi 4. évadunk és egy Ahsoka 2. évadunk, majd csak utána érkezik Filoni filmje. Ha a jelenlegi sztrájkokat figyelembe veszem (és pesszimistán azt mondom, hogy a korábban emlegetett februárig elhúzódás megtörténik), akkor Filoni filmje legjobb esetben 2027-ben fog érkezni, amely a SW 50. évfordulójára nem is rossz ajándék lenne. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jövőre augusztusban lesz D23, ott lesznek majd tényleges információk a Disney egyes részlegeiről, köztük a Star Warsról is. Ha tippelnem kéne, a sztrájkok legkésőbb jövő februárig is elhúzódhatnak (legrosszabb forgatókönyv), de kb. fél év alatt a Lucasfilm annyit tud csinálni, hogy valamit prezentáljon nekünk. Remélhetőleg ezen a rendezvényen a következő filmről több mindent is megfogunk tudni. És persze az aktuális sorozatokról, ami ha a jelenlegi helyzetet nézzük, akkor az Acolyte lehet és az Andor befejező évada. A többiről pedig apró infómorzsák. :)

És talán az új animációs sorozat bejelentése, mert úgy sejtem, addigra a Bad Batch már befejezi a pályafutását.

 

CDN media

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

@Bomarr van remény! Guillermo del Toro állítólag egy Jabba filmet készít elő. Írja David S. Goyer. :D 

 

 

Műlt időben beszélnek róla mindannyian, tehát ez egy elkaszált projektnek tűnik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Időközben a WGA és a stúdiók között újra elkezdődtek a héten a tárgyalások. A Deadline szerint:

 

Bár a két félnek számos kérdésben sikerült megegyezésre jutnia, a tárgyalófelek egyelőre nem tudtak mindenki számára elfogadható megoldást találni olyan kérdésekben, mint a mesterséges intelligencia és az írói szobák minimális személyzeti létszáma.

 

A lényeg, hogy tárgyalnak, de hogy mikor ér véget az írói sztrájk, azt mindenki találgatja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na közben jött egy kis pozitívum is.

 

Az amerikai sajtóban az írók és a stúdiók részéről kikerült hírekre alapozva igencsak valószínűnek tűnik, hogy nemsokára bejelentik a sztrájk végét. Sajtóértesülések szerint több kardinális kérdéskörben megegyezés született, és már csak kvázi az apró betűs részről van szó.

 

Elképzelhető tehát, hogy napokon belül végetérhet az írói sztrájk. Ez azt jelentené, hogy az írók visszatérhetnek dolgozni és a lefújt munkálatok folytatódhatnak. A színészek sztrájkja marad így csak hátra (a rendezők sztrájkja végül nem történt meg, a stúdiók még időben intézkedtek), ha minden igaz, azt is letudják zavarni az ünnepekig (november/december), mert utána már jön a díjszezon, ami furán venné ki magát a színészek nélkül. :D

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A WGA sztrájk közel 150 nap után végre végetér!!! :clap:

 

A WGA elfogadta az AMPTP legutóbbi ajánlatát, megtörtént az előzetes megállapodás és most kedden lesz róla még egy kis szavazás. A közlemény:

 

 

KEDVES TAGJAINK,

Előzetes megállapodásra jutottunk egy új, 2023-as MBA-megállapodásról, ami azt jelenti, hogy a végleges szerződési nyelvezet kidolgozásától függően minden pontban elvi megállapodásra jutottunk. 

Mindaz, amit ebben a szerződésben nyertünk - különösen mindaz, amit május 2. óta elértünk - annak köszönhető, hogy a tagság hajlandó volt élni az erejével, szolidaritást tanúsítani, egymás mellett járni, elviselni az elmúlt 146 nap fájdalmát és bizonytalanságát. Az Önök sztrájkja által generált befolyással, valamint szakszervezeti testvéreink rendkívüli támogatásával együtt, a vállalatok végül visszatértek a tárgyalóasztalhoz, hogy alkut kössenek. 

 

Nagy büszkeséggel mondhatjuk, hogy ez a megállapodás kivételes - jelentős előnyöket és védelmet nyújt az íróknak a tagság minden ágazatában. 

Most már csak az van hátra, hogy munkatársaink gondoskodjanak arról, hogy minden, amiben megállapodtunk, bekerüljön a végleges szerződésbe. És bár alig várjuk, hogy megoszthassuk Önökkel az elért eredmények részleteit, ezt nem tehetjük meg, amíg az utolsó "i"-re is fel nem tettük a pontot. Ha ezt tennénk, az megnehezítené a munkánk befejezését. Ezért, mivel korábban is türelmesek voltak velünk, arra kérjük Önöket, hogy legyenek türelmesek velünk - még egyszer utoljára. 

 

Amint elkészül az AMPTP-vel kötendő megállapodás, a tárgyalóbizottság szavazni fog arról, hogy javasolja-e a megállapodást, és továbbítja-e azt jóváhagyásra a WGAW igazgatótanácsának és a WGAE tanácsának. Az elnökség és a tanács ezután szavazni fog arról, hogy a tagság felhatalmazza-e a szerződés ratifikálására irányuló szavazást. 

 

Ha ezt a felhatalmazást jóváhagyják, az igazgatótanács és a Tanács arról is szavazna, hogy a ratifikációig a korlátozó végzést feloldják-e, és a sztrájkot egy bizonyos (még meghatározandó) időpontban befejezik-e. Ez lehetővé tenné az írók számára, hogy a ratifikációs szavazás ideje alatt visszatérjenek a munkába, de nem befolyásolná a tagság azon jogát, hogy végleges döntést hozzon a szerződés jóváhagyásáról. 

 

Közvetlenül a vezetőségi szavazások után, amelyeket az előzetes tervek szerint kedden tartanak, ha a nyelvi megállapodás megszületik, átfogó összefoglalót fogunk készíteni a megállapodás pontjairól és a megállapodásról szóló memorandumról. Emellett olyan üléseket is összehívunk, ahol a tagoknak lehetőségük lesz többet megtudni és értékelni a megállapodást, mielőtt szavaznak a ratifikációról. 

 

Tisztázzuk, hogy senki sem térhet vissza a munkába, amíg a Céh erre külön engedélyt nem ad. Addig még mindig sztrájkolunk. De mától kezdve felfüggesztjük a WGA sztrájkőrséget. Ehelyett, ha tudtok, arra bátorítunk benneteket, hogy csatlakozzatok a SAG-AFTRA sztrájkőrséghez ezen a héten. 

 

Végezetül nagyra értékeltük a türelmüket, amikor a tárgyalások utolsó néhány napja alatt a hírekre vártak tőlünk - és a pletykákat kellett elhárítaniuk. Kérjük, várják meg a további információkat a Céhtől. Az elkövetkező napokban többet tudunk majd megosztani Önökkel, amint véglegesítjük a szerződés nyelvezetét és végigmegyünk a szakszervezetek eljárásain.  

 

Mint mindig, ezúton is köszönjük támogatásukat. Hamarosan újra hallani fognak rólunk.

SZOLIDARITÁSBAN,
WGA TÁRGYALÁSI BIZOTTSÁG

 

Következő állomás: a SAG sztrájk megoldása, ami a hírek szerint gyorsabban lefolyhat, mint az íróké. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 09. 25. - 7:59, Bence1997 írta:

A WGA elfogadta az AMPTP legutóbbi ajánlatát, megtörtént az előzetes megállapodás és most kedden lesz róla még egy kis szavazás.

Megszavazták, btw :) 

 

https://www.hollywoodreporter.com/business/business-news/writers-guild-strike-end-1235600992/

 

Az írók ma visszatérhettek dolgozni :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

A múlt héten elkezdődött a színészek szakszervezete (SAG-AFTRA) és a stúdiók (AMPTP) között is a tárgyalások, ám tegnap utóbbi felfüggesztette az egészet.

 

"Az AMPTP és a SAG-AFTRA közötti tárgyalásokat felfüggesztették, miután a SAG-AFTRA október 11-én benyújtotta legújabb javaslatát" - közölte a stúdiókat és a közvetítőket a tárgyalásokon képviselő szakszervezet szerda esti sajtóközleményben. "Az értelmes beszélgetések után egyértelmű, hogy az AMPTP és a SAG-AFTRA közötti szakadék túl nagy, és a beszélgetések már nem visznek minket produktív irányba".

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Shawn Levy emlegette a Star Wars filmjét:

 

Amikor Kathy Kennedy megkeresett, hogy rendezzek egy Star Wars filmet, azt mondta, hogy "egy "Shawn Levy-filmet" szeretnék látni. Olyan történetet és hangvételt akarok, amely tükrözi a te ízlésedet és azt, amit a filmjeidbe beleviszel - persze Star Wars köntösben." Szóval rendkívül fellelkesültem. Sajnos még az elején járunk, mert az előkészületek hirtelen megszakadtak [a WGA sztrájkja miatt], de úgy érzem, hogy bízhatok az ösztöneimben a történet és a film készítése során.

 

A kérdésre, hogy a Deadpool 3 jó felkészülés lehet-e egy SW filmre:

 

Az a tapasztalat, amelyet jelenleg a Marvellel a Deadpoolon keresztül szerzek, első kézből mutatja meg nekem, hogy valóban lehetséges, hogy egy olyan univerzumon belül, amely nagyobb, mint bármelyik film, erőt és személyességet érezzek egy film elkészítésében. A "Deadpool" filmem pontosan azzá válik, amit Ryan [Reynolds] és én reméltünk, amikor elkezdtük. Ezért hasonló optimizmussal vágok bele a Star Wars-filmem fejlesztésébe, és bízom abban, hogy hagyják, hogy az ösztöneim vezessenek.

 

A kérdésre, hogy mivel Adam Driver közeli barátja, lehetséges-e, hogy a filmje Az ébredő Erő előzménye lesz, amelyben feltűnhet Kylo Ren:

 

Te mondtad, nem én! Adam a haverom, én pedig nagy fanja vagyok Kylo Rennek. Ez mind amit hozzáfűznék ehhez.

 

Szerk: a forrás a variety

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Yoda József írta:

A kérdésre, hogy mivel Adam Driver közeli barátja, lehetséges-e, hogy a filmje Az ébredő Erő előzménye lesz, amelyben feltűnhet Kylo Ren:

 

Te mondtad, nem én! Adam a haverom, én pedig nagy fanja vagyok Kylo Rennek. Ez mind amit hozzáfűznék ehhez.

Egy ilyen filmmel gyorsan felkeltenék az érdeklődésemet. De igazából az ep9 után is játszódhatna, hiszen Ben Solo szellemként is megjelenhetne.

 

1 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Én csak egy dolgot akarok, egy Star Wars filmet a moziban. Bejelentés már nem egy volt. 

Az is el fog jönni. Az ep9 utáni Rey-film és a Mandoverse-zárófilm szerintem nagy eséllyel már tényleg elkészül - a Jedi Rend kezdetéről szólóra annyira már em mernék fogadni, de csak azért, mert a három közül az a legmegfoghatatlanabb, a másik kettőnek már kész alapjai vannak a filmek és sorozatok képében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.