Ugrás a kommentre

A Star Wars jövője


Zééé

Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak?  

30 felhasználó szavazott

  1. 1. Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak, ha Tarkin minőségben oldanák meg?

    • Igen, egy Tarkin szintű CGI-jal elégedett lennék, jöhet a sorozat
    • Igen, bár a Tarkin CGI kizökkentett, de Luke Skywalkert csak Mark Hamillként tudom elfogadni
    • Nem, a Tarkin szintű CGI nem volt elég jó ehhez, vagy találjanak más megoldást, vagy ne legyen ilyen sorozat
    • Nem érdekel semmilyen Luke Skywalker sorozat


Ajánlott hozzászólás

25 perccel korábban, Bence1997 írta:

Szerintem ez pont azt jelentené, hogy Filoni filmje 2029-re jelenne meg, a Mandalorian 10. évfordulójára. :)

 

De persze majd kiderül minden a maga idejében. Kennedy azt mondta, hogy sok mindent megfogunk tudni ezekről a projektekről az elkövetkező hónapokban.

Meglehet. James Mangold a DC-s Swamp Thing miatt viszont el lesz foglalva. Így az ő filmje is leghamarabb 2029-ben, vagy később fog megjelenni. A The New Jedi Order filmnél korábban sokan biztosra vették a 2025-öt, vagy 2026-ot. Én már nem. Ott lesz 2027, az 50 éves évforduló. Ezt illene egy új mozifilmmel megünnepelni.  Mivel nem akarják siettetni a projekteket a minőség rovására, így azt sem tartom lehetetlennek, hogy 2027-ben jön a The New Jedi Order film, és csak utána jóval a Mando film, majd a Dawn of the Jedi film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kérdés Iger mennyire akarja siettetni. Nekem rémlik valami, hogy ő kardoskodott azért nagyon, hogy már 2015-ben jöjjön az Episode VII, pedig a Lucasfilm több időt akart szánni az előkészületekre.

És ugye ott a korábbi pletyka is, hogy Kennedy állása függ attól, hogy lesz-e 2025-re film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

De nem úgy volt, hogy Kennedy amúgy is nyugdíjba menne az új Indy után? És nem Iger mondta, hogy túl gyors lett a tempó?

Ez is csak pletyka, mint ahogy a másik is :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

https://www.hollywoodreporter.com/business/business-news/no-writers-guild-deal-today-amptp-claims-1235404087/

Megkezdődött az írói sztrájk Hollywood-ban, ami több Star Wars produkciót is negatívan érinthet:

- Minden produkció, amit éppen írnak, leáll (itt jelenleg most a New Jedi Order film az érintett, nem tudni, hogy Steven Knight végzett-e a scripttel)

- A forgatás alatt lévő produkciók is érintettek, hiszen az írók távolléte miatt nem lehet változtatásokat eszközölni a forgatókönyveken a forgatás alatt (ez az Acolyte-ot érintheti, nem jött róla hír, hogy befejezték volna a forgatást, illetve az Andor is jelenleg forog, így szintén érintett)

  • Dühítő 2
  • Szomorú 4
  • Meglepő 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Yoda József írta:

https://www.hollywoodreporter.com/business/business-news/no-writers-guild-deal-today-amptp-claims-1235404087/

Megkezdődött az írói sztrájk Hollywood-ban, ami több Star Wars produkciót is negatívan érinthet:

- Minden produkció, amit éppen írnak, leáll (itt jelenleg most a New Jedi Order film az érintett, nem tudni, hogy Steven Knight végzett-e a scripttel)

- A forgatás alatt lévő produkciók is érintettek, hiszen az írók távolléte miatt nem lehet változtatásokat eszközölni a forgatókönyveken a forgatás alatt (ez az Acolyte-ot érintheti, nem jött róla hír, hogy befejezték volna a forgatást, illetve az Andor is jelenleg forog, így szintén érintett)

Az animációs SW projekteket nem érintheti ez a sztrájk? Vagy azokat külön kell kezelni, a nagyobb filmektől, sorozatoktól? 

Azoknál is van forgatókönyv, értem ide pl. TBB season 3, vagy a Tales of the Jedi season 2. 

Elméletileg ezek a projektek is jövőre érkeznek. 

 

Szerkesztve: - Cpt. Rex
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az animációs sorozatokkal általában jóóóóóóval előrébb szoktak járni. Mire bejelentik az új évadot, annak java már kész vagy közel kész állapotban van. Jól leszűrhető ez a TCW-n. Mikor bejelentették az ötödik évadnál a kaszát, már majdnem készen voltak azok az epizódok, amiből végül összeszórták a hatodik évadot (sőt, még a hatedik évadra is maradt belőlük). Plusz az animációs sorozatoknál a gyártási folyamat is más. Ha már elkezdődik az animáció, a forgatókönyvbe csak nagyon indokolt esetbe nyúlnak bele, hiszen a legkisebb változtatás is azt jelentheti, hogy hatalmas mennyiségű anyagot kell újra elkészíteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

55 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Egyébként nem tudom elképzelni, ahogy a showrunner Gilroy a munka közepén leteszi a lantot, mert ő most sztrájkol. :D 

Tagja a WGA-nak. Amúgy annyi, hogy írói munkát nem végez a forgatáson, azt kész :D minden mást meg igen

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Yoda József írta:

írói munkát nem végez a forgatáson, azt kész :D

Szóban is el lehet mondani, vagy lediktálja valakinek, aki nem WGA tag. Vagy mondhatja, hogy ő nem az Andor következő részét írja, hanem fan-fictiont magának. Hát tehet ő arról, ha később a Disney megvásárolja a rajongói agyszüleményét? :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

https://www.empireonline.com/movies/news/kathleen-kennedy-james-bond-eventise-star-wars-movies-exclusive/

 

 

A fentebbi interjúban Kennedyt arról kérdezték, hogy a Celebrationön bejelentett három film vajon mikor is érkezhet. Persze túl korai még a Filoni/Mangold filmekről beszélni, de Kathleen ebben az interjúban azt válaszolta, hogy próbálják ezeket a filmeket eventként kiadni, a Bond filmeket hozta fel példának, amik akár 3-4 évente jöttek ki, pont akkor, amikor azok készen lettek. Itt is ezt a megközelítést akarják használni, egy film akkor fog kijönni, amikor úgy érzik, hogy ki kell jönnie.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 05. 03. - 9:15, Ody Mandrell írta:

Egyébként nem tudom elképzelni, ahogy a showrunner Gilroy a munka közepén leteszi a lantot, mert ő most sztrájkol. :D 

Hát... Konkrétan ez történt pedig :(

 

https://www.hollywoodreporter.com/tv/tv-news/andor-tony-gilroy-scabbing-accusations-strike-1235483978/

 

Én a Lucasfilm helyében megfomtolnám a forgatás leállítását. Inkább csússzon, minthogy a minőség rovására menjen ez az egész ügy

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha tényleg úgy van ahogy korábban mondták és kész vannak a scriptek akkor totál értelmetlen lenne leállni. És ugy tünik ők is ugyanezt gondolják hisz a forgatás nem állt le. Egy ekkora produkciónál aligha a producer jelenlétén múlik hogy jó lesz-e a sorozat. Nem ő rendez :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy sorozatnál a showrunner, az kb ugyanaz, mint egy mozifilmnél a rendező, nem? Gyakorlatilag a lelke az egész produkciónak. Az epizódrendezőknek messze nincs igazán nagy szerepe egy sorozat esetén, amennyire én tudom.

 

Az meg egy dolog, hogy befejezte a scriptet, de akkor meg ott a gond, változtatásokat nem lehet csinálni a scripten forgatás alatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A tizensok évvel ezelőttinek volt.

 

Szerintem nem kell aggódni. Erről a sztrájkról régóta lehetett tudni, úgyhogy kétlem, hogy Gilroy nem intézett volna el mindent előre. Mondjuk szerintem kicsit gáz, hogy az írók szakszervezete kábé azt is tiltja, hogy más feladatait is ellása az illető. Annak az Abdullah Saeednak meg egyenesen nevetséges a követelése, hogy Gilroy mutassa be a kész forgatókönyveket, és ha a kész produkcióban egy mondat is eltér, rúgják ki a WGA-ból. Ez hülye! Egyrészt, na persze, majd a Disney engedélyt ad egy készülő produkció forgatókönyvének kiadására. Az internetre ne töltsék már fel rögtön? Másrészt, forgatás során akármi megváltoztathat dolgokat. A rendező hozzátesz valamit, a színész rögtönöz, stb. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

A tizensok évvel ezelőttinek volt.

 

Szerintem nem kell aggódni. Erről a sztrájkról régóta lehetett tudni, úgyhogy kétlem, hogy Gilroy nem intézett volna el mindent előre. Mondjuk szerintem kicsit gáz, hogy az írók szakszervezete kábé azt is tiltja, hogy más feladatait is ellása az illető. Annak az Abdullah Saeednak meg egyenesen nevetséges a követelése, hogy Gilroy mutassa be a kész forgatókönyveket, és ha a kész produkcióban egy mondat is eltér, rúgják ki a WGA-ból. Ez hülye! Egyrészt, na persze, majd a Disney engedélyt ad egy készülő produkció forgatókönyvének kiadására. Az internetre ne töltsék már fel rögtön? Másrészt, forgatás során akármi megváltoztathat dolgokat. A rendező hozzátesz valamit, a színész rögtönöz, stb. 

Ti már azt sem tudjátok, milyen egy igazi sztrájk. Na meg azt is figyelembe kéne venni, hogy az írók el akarnak érni valamit. Nem valaki kitalálja, hogy sztrájkoljuk, többségi döntés. Ha meg valaki nem sztrájkol, azt hívják sztrájktörésnek. Régen ezeket jól meg is verték.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És most ez hogy jön ide? Senki sem törte meg a sztrájkot, Gilroy letette a lantot. Amit meg Abdullah követel, az igenis baromság. Az írók meg foglalkozzanak csak az írói dolgokkal, azért ők az írók, nem a producerek vagy rendezők vagy a többi szövetség. Még jó, hogy ha a vasutasok sztrájkolnak, nem adják utasításba, hogy mindenki hagyja abba a mellékállását is. Az meg, hogy régen megverték azt, aki nem állt be a sorba, ja, hát ez igazán nagy érdem. Bár máshol meg úgy hívják, hogy bűntény, és azt, aki ilyet tesz, sittre kell vágni a p*csába.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.