Ugrás a kommentre

A Star Wars jövője


Zééé

Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak?  

30 felhasználó szavazott

  1. 1. Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak, ha Tarkin minőségben oldanák meg?

    • Igen, egy Tarkin szintű CGI-jal elégedett lennék, jöhet a sorozat
    • Igen, bár a Tarkin CGI kizökkentett, de Luke Skywalkert csak Mark Hamillként tudom elfogadni
    • Nem, a Tarkin szintű CGI nem volt elég jó ehhez, vagy találjanak más megoldást, vagy ne legyen ilyen sorozat
    • Nem érdekel semmilyen Luke Skywalker sorozat


Ajánlott hozzászólás

Én is megnéznék egy sequel érában játszódó animációs sorozatot, de szerintem ezek a témák inkább élőszereplősre maradnak. Talán a HR korszakban játszódó sorozat fog jönni. A YJA után kellene oda egy nem ovisoknak szánt matéria is. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy ilyet én is megnéznék szívesen. 

 

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Én is megnéznék egy sequel érában játszódó animációs sorozatot, de szerintem ezek a témák inkább élőszereplősre maradnak. Talán a HR korszakban játszódó sorozat fog jönni. A YJA után kellene oda egy nem ovisoknak szánt matéria is. 

Hát ez attól függ, hogy meddig tervezik a Mandoverzumot elvinni időben. Mert ha az egésznek az a fő sztorija, hogy a Thrawn által egyesített birodalmi hadurakat legyőzik, akkor már nem húzódhat sokáig időben a történet. Max két vagy három év és le kell záródnia. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ez igaz, de azért nem hiszem, hogy Thrawn legyőzése után még kitalálnának egy komolyabb konfliktust a galaxisba. Mert azért akármennyire is aktívak voltak ekkor a kalózok, bűnszervezetek, meg a birodalmi maradványok is ténykedtek, de az ÚK regnálása akkor is egy békés korszakként vonult be a galaktikus történelembe. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 minutes ago, Ody Mandrell said:

Igen, azért túl sok nagy konfliktus ne legyen. Ezért is lenne jobb egy HR sorozat. 

Persze, de egy olyan sorozatban amit Dzséjt vázolt fel szerintem nem is a katonai, hanem inkább a politikai konfliktusok lennének előtérben. Érdekes is lenne látni egy politikai thrillert vagy drámát animációs köntösben a Star Warsban. Ez lehetne a fővonal, ami mellett megjelenhetnének az első sporadikus összecsapások az Első Rend és az ÚK-Ellenállás között. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézzük csak, hogy az egyes érákba miképp tudnak animációs sorozatot betenni. Menjünk el visszafelé, úgy izgalmasabb:

 

1. TROS utáni éra: lesz 15 évünk (ha időközben nem fognak változtatni ezen az infón) a Skywalker Saga lezárása és az Új Jedi Rendes film között. Előbb-utóbb jöhet ide majd valami, de van egy érzésem, hogy a Lucasfilm addig nem fog kiadni ide tartalmakat, amíg vagy ki nem jön a NJO film vagy elérjük azt az időszakot, amikor a filmhez kapcsolódó projektek (könyvek-képregények) érkezni fognak.

Tehát egy ilyen sorozat lenne a következő animációs sorozat? Én úgy gondolom, hogy nem.

 

2. ST érában játszódó: Itt most kb. 7 évet vennék figyelembe (Bloodline/TRoKR -től a TROS végéig), ide a Dzséjt által felvetett dolgokat én is érdekesnek találnám. A kérdés itt szerintem az lesz, hogy a következő animációs tartalom merre megy el:

a, visszatér egy picit a TCW-s meséléshez, vagyis a filmek főbb szereplőit fogja nyomon követni

b, inkább új karakterekkel fog operálni és a filmes karakterek inkább cameo/apróbb szerepekben fognak megjelenni

Látva az eddigi animációs palettát, amit a Disney éra alatt hoztak ki, én a b mellett tenném le a voksom.

Ez lesz-e a következő animációs sorozat? Esély van rá, de kérdés, hogy mennyire akarja a Lucasfilm érinteni ezt az érát.

 

3. Új Köztársaság idején játszódó: itt én kétfelé indulnék el:

a, Luke akadémiája

b, a "Mandoverzumot" megelőző időszak

Az első opció érdekes lehetne, amit igazából már idestova a TFA/TLJ óta vár a rajongóbázis, de eddig nem igen kezdtek vele semmit. Itt megintcsak bejönne az a dolog, hogy új karakterek lesznek a fókuszban vagy a filmes karakterek. Igazából itt előbbivel is megoldhatják, nem igen ismerjük Luke tanítványait, össz-vissz 4-5 ismert.

A b választás talán kedvező lenne, hiszen szépen felvezetnék egy animációs sorozattal mindazt, amit Favreau és Filoni az élőszereplős sorozatokkal alkot. Gondolok itt Ahsoka és Sabine párosára, az Ezer Könnyek Éjszakájára, Gideon ténykedésére, Baylan és Shin valamint Morgan ténykedései, stb.

Bár utóbbival ott van az a helyzet, hogy egyelőre nem tudni, hogy a Marvel merre akar továbbmenni, miután végez az Ep5-6 közti érával. Nagyon valószínűnek tartom, hogy továbbmennek és az Új Köztársaság érájában fognak elkalandozni jó sok ideig. Persze ez nem zárna ki egy ebben az érában játszódó szériát (pláne, hogy Filoni lefektethetné az alapokat, aztán hagyná, hogy a csapata végezze a munka nagy részét).

 

4. OT időszakában:

Season 5 No GIF by The Office

:P

 

5. Sötét Idők: Van nekünk egy sorozat az éra elején (Bad Batch), van egy sorozat nekünk az éra végén (Rebels), kérdés: akarnak egy sorozatot az éra közepére is? :P Őszintén? Én látok benne rációt. Vannak témák, amivel még tudnának itt foglalkozni (Vörös Hajnal-Maul-Qi'ra történetszál, alvilági bonyodalmak, a Hidden Path, amit a Jedi: Survivor és a Kenobi is bemutatott, stb.), meg ugye kérdés, hogy egy esetleges klónlázadást lezárnak-e a Bad Batch szériában, mert ha nem, akkor én látom magam előtt a következő animációs szériát, amely a klónlázadást teszi középpontjává. Ne legyen igazam. :D

 

6. Előzmények korszaka: egy hely van, ami érdekes lehet, az pedig a TPM-AOTC közti egy évtized. Nagyon reménykedek benne, hogy a Marvel fog ide elmenni a képregényekkel, mert van itt alapanyag bőven (Dooku további története, Anakin képzése, Szakadárok megalakulása, Jango-Cad Bane-Hondo-Aurra Sing, alvilág, csak hogy párat említsek).

Szóval nem feltétlenül hiszek egy ilyenben.

 

7. Skywalker Saga előtti kor: itt az Acolyte-TPM közti érát gondolom. Lenne itt is alapanyag bőven, de jelenleg nem gondolnám, hogy ide elkalandoznánk.

 

8. High Republic korszaka: nos, több lehetőséget is kibonthatnak:

a, a legesélyesebbnek én egy Acolyte előzményt érzek, egy olyat, amely pár évvel (akár egy évtizeddel) a sorozat előtt játszódna és teszem azt mondjuk egy, a sorozatban elhangzott eseményt bontana ki.

b, mivel a következő animációs sorozat leghamarabb 2025 elején/tavaszán érkezne, mi lesz vége akkor? Hát a 3. fázis. Egyik vágyam lenne egy olyan, amiben egy animációs sorozat ugorna pár évet előre a nihil konfliktus lezárta után és a könyvekben/képregényekben megismert karakterek életét követnénk tovább, akik mondjuk átadják a stafétabotot egy új generációnak.

c, A második fázis és az első fázis között van 150 év. Előbbi rengeteg mindent bemutatott, amivel lehetne foglalkozni. Útkereső csapatok kalandjai, a nihilek további kialakulása, de akár egy önálló történetet is elmesélhetnek.

d, valami, ami még a második fázis előtt történik, bár ezt nem tartom esélyesnek.

 

9. Old Republic/Dawn of the Jedi éra: ööö... egyelőre nem hiszem, hogy elmennénk ide.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 minutes ago, Bence1997 said:

Vörös Hajnal-Maul-Qi'ra történetszál,

Azért ezzel kapcsolatban én azt sem tartom kizártnak, hogy E.K Jonhson Qi'ra könyvei fognak foglalkozni, ha esetleg trilógiává, vagy négy részes sorozattá bővítik a Crimson Climbot. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Iqvi írta:

Persze, de egy olyan sorozatban amit Dzséjt vázolt fel szerintem nem is a katonai, hanem inkább a politikai konfliktusok lennének előtérben. Érdekes is lenne látni egy politikai thrillert vagy drámát animációs köntösben a Star Warsban. Ez lehetne a fővonal, ami mellett megjelenhetnének az első sporadikus összecsapások az Első Rend és az ÚK-Ellenállás között. 

Politikai animációs sorozat szinte kizárt. Egyrészt a téma komolysága nem ennek a médiának való, másrészt a fiatalabb korosztálynak ezek unalmasak lennének. Mert azért valljuk meg, az animációs szériák mindig is inkább a fiatalabbakat célozták meg. Igen, még a TCW is (főleg az elején).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Régi Köztársaságot szerintem legjobb esetben is csak 5-6 év múlva fogják érinteni - persze, ha tényleg filmmel fogják elindítani azt az érát. Bár a HR korszakot is írott formában kezdték el, onnan nőtt ki a dolog, lehet valami hasonlóra készülnek az OR korszakkal is. De még ha ez igaz is volna, akkor se érzem, hogy ebbe az irányba mennének el.

 

Szerintem ami a leginkább valószínű a fentebbi listám alapján, azok a következők:

1. valami a Sötét Időkből

2. Mandoverse előzmény

3. HR sorozat (Acolyte előzmény?)

 

Az első egy kvázi biztonsági játék lenne a részükről, amivel 2-4 évet megint elidőzhetnek (amúgy is ez az éra szerintem már mindent bemutatott, ami fontosnak érződött), utóbbi kettő mutatna véleményem szerint valami újdonságot (főleg a HR).

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az angol Disney+ legutóbbi sajtóközleményében listázták mindazon produktumokat, amik jövőre érkezni fognak.

 

A Star Wars brand alatt mindössze két sorozatot jeleznek: az Acolyte és a Skeleton Crew kettősét.

 

Mielőtt még kérdeznétek, hogy a közleményben csak élőszereplős anyagok szerepelnek-e, az a válaszom, hogy nem: a Marvel résznél például az Echo és az Agatha élőszereplősek mellett listázva van az X-men '97 animáció sorozat, továbbá a Disney Branded Television alatt a Monsters at Work 2. évada (ez ugye a Szörny Rt. folytatása).

 

Az, hogy az Andor nem szerepel benne, azt betudom annak, hogy ha szétszedik a jövő évet és az egyik élőszereplős sorozatot az év első felében, a másikat az év második felében adják ki, akkor a Lucasfilm/Disney szokásos Star Wars menetrendjét figyelembe véve a sorozat így csak '25-ben jönne. Továbbá még mindig nem tudni, hogy mikor fognak visszatérni forgatni.

A Bad Batch és a Tales of the Jedi hiánya fura, főleg előbbi. Persze nem hinném, hogy egyből rosszra kellene gondolni.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez fura, se TBB, se Jedikrónikák. 

Viszont az első évad és a második TBB évad között volt szűk másfél év szünet, mivel csúsztatták a 2. évadot párszor. Szóval nem lennék meglepve ha 2025 január lenne a kezdés. És akkor az Andor 2. évadjával majdnem együtt érkezhetne. Lényegében mindkettő a Birodalmi éra alatt játszódik, szóval, talán látok benne fantáziát. 

De a disney-nél nem lehet sosem tudni, mi a helyzet....

Szerkesztve: - Cpt. Rex
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

34 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

Hát ez fura, se TBB, se Jedikrónikák. 

Előbbi szinte biztos, hogy jönni fog jövőre. Jennifer pár napja kitett üzenete alapján lassan a célvonalba érnek.

 

Utóbbi már más kérdés, mivel egyedüli információnk róla csak annyi, hogy jövőre jön, nincs több konkrétumunk. Filoni bejelentette áprilisban, azóta meg síri csend van körülötte, de ezen nem is csodálkozok. Azért az első évadról se tudtunk semmit 5 hónappal a premier előttig. A sorozat pedig 21 decemberében, egy Lucasfilmes ünnepség keretén belül lett kiszivárogtatva. :D

Ha ez is ősszel jön, akkor bőven van idejük. De ha ne adj Isten átkerül 2025-re, akkor legalább abban az évben is jön valami animációs tartalom - persze, ha '25-ben nem lesz Bad Batchet pótló sori, de reménykedek benne, hogy igen. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én arra számítok, hogy idén már semmit sem kapunk, így max kellemes csalódás fog érni :D

 

Viszont a Disney+ szokott kitenni év vége felé egy "Mi várható 2024-ben?" jellegű előzetest youtube-ra, talán abban felvillannak majd képkockák az Acolyte-ból, esetleg a Bad Batch 3. évadából

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most szembesültem azzal, egy Miki egeres cikkben, hogy Amerikában 95 évig védi a szerzőjog az adott művet, utána közkinccsé válik, ezért lehetett Micimaciból is horror. Ezt tovább gondolva eszembe jutott, hogy akkor egy szűk 50 év múlva boldog boldogtalan csinálhat SW filmet, amilyet csak akar... jó valószínűleg nem érem meg, de azért szürreális belegondolni.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 12/18/2023 at 11:55 AM , Darth Cupsy said:

Most szembesültem azzal, egy Miki egeres cikkben, hogy Amerikában 95 évig védi a szerzőjog az adott művet, utána közkinccsé válik, ezért lehetett Micimaciból is horror. Ezt tovább gondolva eszembe jutott, hogy akkor egy szűk 50 év múlva boldog boldogtalan csinálhat SW filmet, amilyet csak akar... jó valószínűleg nem érem meg, de azért szürreális belegondolni.

Ezt amúgy a jogtulajdonos nem tudja valahogyan meghosszabbítani? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért van itt újdonság, főleg konkrétum. A pár nappal ezelőtti hírekben még nem volt TBB, pláne nem Tales of the Jedi.

 

Amúgy jól elleszünk ezzel a négy sorozattal. :) Messze az Acolyte a legígéretesebb. Meglátjuk beváltja-e a hozzáfűzött reményeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 hours ago, Ody Mandrell said:

Azért van itt újdonság, főleg konkrétum. A pár nappal ezelőtti hírekben még nem volt TBB, pláne nem Tales of the Jedi.

 

Amúgy jól elleszünk ezzel a négy sorozattal. :) Messze az Acolyte a legígéretesebb. Meglátjuk beváltja-e a hozzáfűzött reményeket.

Igen, azért jó, hogy már megerősítették legalább azt ennél a két animációs sorozatnál, hogy melyik évben jön. Kiváncsi vagyok amúgy, hogy a Tales of the Jediban most majd kiket fog Filoni főszerepbe rakni. Esetleg megmarad az ismertebb karaktereknél, vagy meri venni a bátorságot ahhoz, hogy bevállaljon mondjuk egy Rey animációt az ep9 után, vagy elkalandozzon a Köztársaság Fénykorának az idejébe. De nekem az is jó lenne, ha esetleg Luke-ról mutatna egy három részes kis sztorit ahogy éppen valami jedi ereklye után kutat az endori csata után. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.