Ugrás a kommentre

A Star Wars jövője


Zééé

Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak?  

30 felhasználó szavazott

  1. 1. Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak, ha Tarkin minőségben oldanák meg?

    • Igen, egy Tarkin szintű CGI-jal elégedett lennék, jöhet a sorozat
    • Igen, bár a Tarkin CGI kizökkentett, de Luke Skywalkert csak Mark Hamillként tudom elfogadni
    • Nem, a Tarkin szintű CGI nem volt elég jó ehhez, vagy találjanak más megoldást, vagy ne legyen ilyen sorozat
    • Nem érdekel semmilyen Luke Skywalker sorozat


Ajánlott hozzászólás

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Miért nem a Lucasfilm Animation? A TCW és a TBB után a minőség garantált lenne. 

Egyébként mit lehet tudni erről a cégről?

Lehet, hogy a Lucasfilm Animation már túl sok mindenen dolgozik. Amúgy ennek az ICON-nak az oldalát elnézve, ők sem amatőr kezdők. Elég komoly stúdiókkal dolgoznak együtt (Disney, EA, Ubisoft, Warner, Netflix), és az animációs sorozataik képei alapján a Rebels minőségi szintjét simán hozzák (természetesen a 2022-es igényekhez igazítva azt a szintet).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

41 minutes ago, Dzséjt said:

Lehet, hogy a Lucasfilm Animation már túl sok mindenen dolgozik. Amúgy ennek az ICON-nak az oldalát elnézve, ők sem amatőr kezdők. Elég komoly stúdiókkal dolgoznak együtt (Disney, EA, Ubisoft, Warner, Netflix), és az animációs sorozataik képei alapján a Rebels minőségi szintjét simán hozzák (természetesen a 2022-es igényekhez igazítva azt a szintet).

De jelenleg csak a The Bad Batch az amiről tudunk, hogy ők csinálják. Persze ha az ICON animációja tudja hozni a Rebels szintet, akkor elégedett leszek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Iqvi írta:

De jelenleg csak a The Bad Batch az amiről tudunk, hogy ők csinálják.

Az, hogy mi mit tudunk és az, hogy ők min dolgoznak még, az két különböző dolog. ;) De akár egyetlen egy projekt is lehet olyan, hogy másra már nem marad idő és/vagy erőforrás. A The Bad Batch egy baromi magas minőségű animációs sorozat, ami könnyedén lekötheti a stúdió minden emberi és technikai erőforrását. És inkább dolgozzanak egyen magas minőségen, mint kettőn átlagos vagy hármon átlagon aluli minőségen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Lucasfilm Animation több projekten is tud dolgozni. 2017-ben javában dolgoztak a Rebels utolsó évadán, de eközben már a Resistance munkálatai is elkezdődtek, 2018-ban a Rebelst felváltotta a TCW. 2 évvel ezelőtt pedig a Resistance sorozat után rögtön a The Bad Batch sorozaton munkálkodtak.

 

Jelenleg amit tudunk, hogy a Bad Batch sorozaton dolgoznak, de ezek mellett még van kollaboráció az ILM-el, hiszen valamikor a közel vagy távoli jövőben jön majd egy Droid story animációs film. És ez ugye csak olyan projekt, ami hivatalos, kitudja hogy min dolgoznak még.

 

De a Lucasfilm úgy néz ki nyit másfelé is. A Visions például az egyik példa, amely történetein több anime stúdió is dolgozott. Valószínűleg a jövőben több olyan projekt is jöhet majd, amelyhez a Lucasfilm Animationnek nem vagy csak csekély mértékben lesz köze. Pl. szinte biztosra veszem, hogy valamikor a Pixar is gyárt majd egy animációs filmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy látom, a Disney most több médiumban is szemléletet váltott, és az exkluzivitásról átállt arra, hogy többen is dolgozhassanak Star Wars projekteken. A Marvel mellett a Dark Horse is kap lehetőséget képergényeket csinálni, az EA-n túl már a Ubisoft és a Quantic Dreams is gyárthat Star Wars játékot, és akkor a Lucasfilm Animation mellé betársul az ICON. Már, ha animációs sorozaton dolgoznak, mert igazából a fenti álláshirdetés a Lucasfilmmel való együttműködést jelenti, és az ICON oldalán szerepel, hogy élőszereplős filmekhez is készítenek animációt. Szóval könnyen lehet, hogy az ILM mellett fognak filmekhez és sorozatokhoz CGI-t gyártani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bence1997 írta:

szinte biztosra veszem, hogy valamikor a Pixar is gyárt majd egy animációs filmet.

Ezt viszont én felettébb valószínűtlennek tartom. A Pixar még soha nem csinált olyan filmet, ami nem a saját IP-juk lenne. Igaz, hogy ők is az egér égisze alá tartoznak, de tőlük viszonylag függetlenül működnek. Nem véletlen, hogy a Disney-nek a pixar megvásárlása után is megmaradt a sajánt animációs stúdiója, ami a mai napig ontja magából a könnyen merchendisingolható filmeket, mint a Frozen, vagy a Wreck it Ralph (amiben amúgy már szerepeltek is SW elemek)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az idei év:

 

Sorozatok:

- Book of Boba Fett maradék epizódjai

- Obi-wan Kenobi élőszereplős sorozat (6 epizód)

- Andor élőszereplős sorozat (úgy néz ki, hogy végül 6 epizódot kapunk, ugyanis a production weekly szerint egy "Andor 03" fog forogni idén, így úgy néz ki, hogy a 12 epizódot kettéosztották így valószínűleg 2023-ra is lesz plusz SW tartalom)

- Mandalorian 3. évad (leghamarabb ősszel)

- The Bad Batch 2. évad (esélyes, hogy megint 16 részt kapunk, egyelőre nem tudni hivatalost)

 

Könyvek:

- The High Republic: The Fallen Star (Del Rey regény, kedden jön ki Amerikában, amely lezárja az első fázist, a Light of the Jedi c. eseményt)

- The High Republic: Midnight Horizon (YA regény, február 1-jén jön ki Amerikában)

- The High Republic: Mission to Disaster (MG regény, március 1-jén jön ki Amerikában)

- Queen's Hope (E.K. Johnston regénye lezárja a Padmé-trilógiát. A történet az EpII után veszi fel a fonalat, áprilisban jön ki Amerikában)

- Brotherhood (Mike Chen regénye Obi-wanról és Anakinról, ahogy a Cato Neimoidián kalandoznak, az EpII után közvetlenül. Május 10-én jön ki Amerikában)

- Shadow of the Sith (Adam Christopher regénye, amely az ST egyik legégetőbb kérdéskörét válaszolja meg. Luke és Lando Ochi után mennek, hogy megállítsák Palpatine tervét. Júniusban fog megjelenni Amerikában)

- Padawan (Egy fiatal Obi-wanról szóló YA regény Kiersten White tollából, a könyv júliusban fog megjelenni Amerikában)

- The High Republic 2. fázis első Del Rey, YA és MG regényei --> én most azt mondom, hogy ezek ősszel fognak érkezni, talán leghamarabb augusztusban, majd pár nap múlva kiderül, hogy mennyire van igazam.

 

Képregények:

- The High Republic (még 3 szám maradt hátra és ezzel végetér az első fázis. Februárban jön ki a 15. szám, utána úgy néz ki, egy ideig nem fog jönni.)

- The High Republic Adventures (februárban végetér a széria és ezzel az IDW is elveszti a jogot további SW képregények kiadására)

- The Eye of the Storm (egy kétrészes történet Marchion Ro karakteréről, Charles Soule írja, első száma január 12-én fog megjelenni)

- Star Wars (Az Ep5-6 közti érát Charles Soule tölti fel, ahol is az OT főhősei megpróbálják összehozni a Szövetséget és valahogy megpróbálni kiszabadítani Han Solot Jabba karmai közül)

- Darth Vader (Ep5-6 közti sztori Greg Paktól, ahol Vader mestere elleni ármánykodását - és jelenleg a Vörös Hajnal elleni misszióját - követhetjük figyelemmel. Talán elképzelhető, hogy ez lesz az első olyan Vader ongoing sorozat, amely túlmegy majd a 25 számon. Ezt hamarosan megtudhatjuk)

- Bounty Hunters (Ep5-6 közti sztori Ethan Sackstól)

- Doctor Aphra (A 27/28 éves archeológus történetei az Ep5-6 közti érából Alyssa Wongtól)

- Halcyon Legacy (egy 5 részes antológia sorozat, amely a márciusban megjelenő Galactic Starcruiser promózására készült - nagy valószínűséggel. A történet az ST időszakában játszódik de flashback jelenetekként a többi éra is tiszteletét teszi. Az első szám eltolódott februárra)

- Han Solo & Chewbacca (Marc Guggenheim egy újabb ongoing sorozattal érkezik, ezúttal elmeséli, mi történt Hannal és Chewieval a Solo és az EpIV között. Márciusban indul a széria)

- Dark Horse képregények --> valamikor 2022 tavaszán visszatér a Dark Horse és újabb történetekkel kápráztat el bennünket. Elsősorban High Republic érában játszódók fognak érkezni.

 

Videójátékok:

Lego Star Wars The Skywalker Saga (megjelenés: 2022. tavasza. De természetesen fenntartásokkal kell kezelni. Abban legalább biztos vagyok, hogy idén megjelenik... legalábbis remélem :D)

 

Egyéb események:

- Ahsoka c. sorozat forgatása elkezdődik Márciusban.

- The Acolyte c. sorozat forgatása elkezdődik Májusban.

- Május 26 és 29 között megrendezésre kerül a Star Wars Celebration.

- Valamikor idén elkezdik forgatni a 2023-as SW filmet --> bár ez megint kétes, amennyi hír jön a RS filmről.

 

 

Lehet valamiket kihagytam, de már ebből a felhozatalból is látni, hogy idén különösen elleszünk kényesztetve SW tartalommal. :)

  • Nagyon tetszik 2
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 3
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 minutes ago, Bence1997 said:

Dark Horse képregények --> valamikor 2022 tavaszán visszatér a Dark Horse és újabb történetekkel kápráztat el bennünket. Elsősorban High Republic érában játszódók fognak érkezni.

Remélem olyan sztorikat fognak kiadni, amik kitöltik a hullámok és a fázisok közti időt. Így sokkal jobban látszana az átmenet a peojektben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 minutes ago, Yoda József said:

Szerintem minden fontosat megtudunk a Star Wars filmes jövőjéről a Celebration-ön. Addig is, "legyünk türelemmel" :) 

Azért remélem a Celebration-re már lesz valami kész filmes tervük az évtizedre. Mert azt senki nem mondhatja, hogy idejük nincs erre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Iqvi írta:

Hallottam már pletykákat, hogy zajlik a tartalom szinkronjának készítése. De konkrét dátum még nem volt. Talán nyár vége, ősz eleje. 

Én is pont e miatt kérdeztem. Én is belefutottam ebbe a pletykába. Pontosabban öcsém hallotta.

Ha ez igaz, akkor készül A klónok háborúja 7. évad, Bad Batch. A mandalori, Viziók szinkronja....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha egy kiszivárgott előzetes órákig fent van a neten úgy hogy senki nem veteti le, ráadásul úgy van megcsinálva mintha moziban lett volna felvéve miközben szinte biztosan kijelenthető hogy egy képernyőn van lejátszva akkor az a trailer kamu.

Megjegyzem ez a kamu videók között eddig a legprofibb amit valaha láttam. Ebben rengeteg munka lehetett. Nem is értem hogy áldoz valaki ennyit egy kamu trailerre. Igazából ezaz egyetlen olyan tényező, ami miatt icipicit elvagyok bizonytalanodva. Miközben 100 százalék kamunak néz ki, mégis a minőség döbbenetes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Bomarr írta:

Ha egy kiszivárgott előzetes órákig fent van a neten úgy hogy senki nem veteti le, ráadásul úgy van megcsinálva mintha moziban lett volna felvéve miközben szinte biztosan kijelenthető hogy egy képernyőn van lejátszva akkor az a trailer kamu.

Megjegyzem ez a kamu videók között eddig a legprofibb amit valaha láttam. Ebben rengeteg munka lehetett. Nem is értem hogy áldoz valaki ennyit egy kamu trailerre. Igazából ezaz egyetlen olyan tényező, ami miatt icipicit elvagyok bizonytalanodva. Miközben 100 százalék kamunak néz ki, mégis a minőség döbbenetes.

 

Na hát ez az, ami miatt nehéz eldönteni :D De az is lehet, hogy valamilyen belsős meetingen vagy akármin lett ez levetítve. De igen, én is hajlok a fan made felé, csak hát tényleg a minőség azért eléggé kenterbe ver minden ilyet :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

40 minutes ago, Bence1997 said:

Nekem a kamerás felvevés mellett az is szemet szúrt, hogy oda van írva: A Star Wars Story. Tudtommal ezt a Lucasfilm már elhagyta. :hmm:

Tudtommal igen. Az új filmek tuti nem A Star Wars Story cím alatt fognak futni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mai nap lesz a TCA Winter Press Tour 22 Disney+ része.

 

Érdekesség ezzel az eseménnyel kapcsolatban, hogy tavaly ezen jelentették be a tavaszi és nyári premierjeiket (Bad Batch, Loki, Monsters at Work, Turner & Hooch, stb.) szóval elképzelhető, hogy végre kapunk egy bejelentést, hogy mikor jön az Obi-wan Kenobi, illetve a The Bad Batch 2. évada. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.