Ugrás a kommentre

A Star Wars jövője


Zééé

Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak?  

30 felhasználó szavazott

  1. 1. Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak, ha Tarkin minőségben oldanák meg?

    • Igen, egy Tarkin szintű CGI-jal elégedett lennék, jöhet a sorozat
    • Igen, bár a Tarkin CGI kizökkentett, de Luke Skywalkert csak Mark Hamillként tudom elfogadni
    • Nem, a Tarkin szintű CGI nem volt elég jó ehhez, vagy találjanak más megoldást, vagy ne legyen ilyen sorozat
    • Nem érdekel semmilyen Luke Skywalker sorozat


Ajánlott hozzászólás

Jordan Maison a blogjára érdekes dolgot írt:

 

Arra a kérdésre, hogy mi fogja váltani a Rogue Squadron filmet 2023. decemberében, azt felelte:

"Ha pénteken (vagy a mai nap korábban) megkérdeztétek volna, mi érkezik a RS helyett, gyorsan rávágtam volna, hogy egy Régi Köztársaság érájában játszódó film. Elvégre a forgatókönyv 2019 óta készül. Viszont egy forrásom elért engem és azt mondta, hogy a Zsivány Osztagot váltó film 250 évvel a Baljós Árnyak előtt fog játszódni. Ez a Köztársaság Fénykorába helyezi a történetet, nem pedig a KOTOR időszakába.

 

Összegezve: vannak forrásaim akik azt mondják, hogy a Régi Köztársaság lesz a következő éra, más forrásaim viszont a Köztársaság Fénykorát mondják. Már korábban is hallottam Régi Köztársasággal kapcsolatos projektekről és egy Disney+ -os sorozaton is dolgoznak egy ideje, szóval egy részem erre hajlik.

 

Viszont a Köztársaság Fénykora most sokkal inkább fókuszban van az embereknek. A könyvek és képregények nagyon sikeresek és folyamatosan felkerülnek a bestseller listára minden egyes megjelenéssel. Mivel már egy csomó titkos megbeszélésen/tervezésen vannak túl a résztvevők, eltudom képzelni, hogy titokban egy forgatókönyv is megírásra került. Szóval nem ördögtől való gondolat, hogy jövőre akár már indulásra készen álljanak."

 

 

Illetve nekem még az eszembe jutott, hogy még az év elején nagyon titokzatosan nyilatkoztak Claudia Grey projektjéről. Tudjuk, hogy ő fogja írni az első fázis lezárását (The Fallen Star), de azon kívül semmilyen projektben nincs benne. Azt hiszem még az első fázis második hullámában sem írt semmit. Egyedüli könyve jelenleg az Into the Dark. Persze az Old Republic szinte kézenfekvő lehet, de talán Claudia besegíthetett a fentebbi "titkos" forgatókönyvbe? Álmodik a nyomor, de szép lenne. :D

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akár így lesz, akár úgy, úgy tűnik egyvalami biztos: a következő film valamelyik Köztársaságban fog játszódni. Vagy a Régi Köztársaságban, vagy a Galakitkus Köztársaságban, vagy az Új Köztársaságban, vagy a Legújabb Köztársaságban, vagy a Legeslegújabb Köztársaságban, de az is lehet, hogy a Még Régebbi Köztársaságban vagy a Tök Régi Köztársaságban. :D

Kivéve, ha kiderül, hogy mégis a Rogue Squadron jön, amiről végül kiderülne, hogy a polgárháborúban játszódik, mert akkor a Birodalomban fog játszódni. :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóba került már, hogy amennyiben a Rogue Squadron polcra kerül és helyette más film lesz, akkor az legyen egy nagyszabású, epikus, teljesen új korszakban játszódó mozifilm. Tehát azt vettem észre, hogy sokaknak az az igénye, hogy egy vadonatúj, hosszú történetszál induljon el.

Az merült fel bennem, hogy egyáltalán reális ilyet várni? Vannak a fiókban ilyen ötletek? Van elég idő arra, hogy 2023-ban egy új Saga filmsor kezdődjön? Kicsit kevésnek érzem hozzá az időt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

És van esély arra, hogy ennek az érának a gerince látszódjon? Már szó volt róla, hogy a folytatás-trilógia esetében nem vált be ez az elindítjuk aztán útközben kitaláljuk mi legyen a folytatásban dolog.

Hát hogy mennyire vált be az ST esetében, arról vitatkozhatnánk, de van tér fejlődésre ebben egyetértek. Viszont ha fog is látszódni valamiféle "gerinc", az szerintem az elkövetkező folytatásos filmek ívében, következetességében és egymásra épülésében fog látszódni, nem pedig ezen a ponton, előre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Donát írta:

Hát hogy mennyire vált be az ST esetében, arról vitatkozhatnánk, de van tér fejlődésre ebben egyetértek. Viszont ha fog is látszódni valamiféle "gerinc", az szerintem az elkövetkező folytatásos filmek ívében, következetességében és egymásra épülésében fog látszódni, nem pedig ezen a ponton, előre.

Én azt az álláspontot osztom, amit @Bomarr is kifejtett korábban. Nem igazán vált be ez az ad-hoc majd kitalálunk valamit taktika.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is az lenne a legjobb döntés, ha a következő SW film (de inkább trilógia) egy felderítetlen érában játszódó történetet mesélne el. Egy olyat, ami szakít a Skywalkerekkel, és ismeretlen vizekre evez. Engem a Star Wars minden szegmense érdekel (persze nyilván nem ugyanolyan mértékben), de nagyszabású eseményekkel, látványos és grandiózus ütközetekkel (fénykardpárbajokkal/űrcsatákkal), új és emlékezetes karakterekkel, hajókkal, világokkal, a lore bővítésével stb. szélesebb körben is be lehetne vonzani a nézőket. A saját tapasztalataim alapján legalábbis ezek a legnépszerűbb elemei a messzi-messzi galaxisnak, ez az, amire sokan vágynak. A jellegzetes SW-ikonok újra-újrafelhasználása helyett jobban örülnék új - leendő - ikonok megteremtésének, melyek tovább tágítanák ezt a már eleve nem szegényes univerzumot. A régi jelképek által okozott nosztalgikus érzések ugyanúgy velünk maradnának pl. a Mandoverse sorozataiban, vagy a Skywalker Saga idején játszódó könyvekben/képregényekben/játékokban.

 

Az egyik legideálisabb korszakot a fentebb írtak megvalósításához a Régi Köztársaság korát tartom, a Jedi-Sith harcok idején. A Kánonban ez egy érintetlen aranybánya, ahol szinte csak a készítők kreativitása szabna határt, hiszen minimális a behatároltságuk. Rengeteg érdekesség kiderülhetne a két Erő-használó rendről, az első Köztársaságról, a Sith Birodalomról, akár a Mandaloriakról, Huttokról, meg úgy anblokk az egész Galaxisról. És hiába tudjuk, hová fut ki az egész a jelenleg létező mozifilmek által látott jövőben, ugyanúgy lehetne érdekesen tálalni, ahogy az Ep1-2-3 is érdekes volt a végkimenetel ismeretének fényében. 

 

A Köztársaság Fénykorának időszaka szintén jó választás lenne, bár én meghagynám tv-sorozatoknak, könyveknek, képregényeknek, játékoknak. Persze filmeket is el tudnék képzelni belőle, de a Régi Köztárasági érában több potenciált látok ezen a téren.  

 

Az Ep9 utáni felállásra is kíváncsi lennék, de oda szerintem bőven elég lenne egy-két könyv/képregény, amik bemutatják a Galaxis helyzetét Palpatine halálát követően: milyen államforma jött létre az egyaránt felsülő demokrácia és diktatúra után? Mi lett Rey és a Jedi Rend sorsa? Ilyenek. Viszont jó lenne, ha a karakterek - meg amúgy az egész Galaxis népe - kiélvezhetnék az évtizedekig tartó galaktikus konfliktus utáni békét.  

 

A Rogue Squadron számomra is meglepően érdektelen (volt?), persze nem zárom ki annak lehetőségét, hogy a végeredményt látva akár az egyik legjobb SW-film lenne/lett volna belőle. Meglátjuk, lesz-e valami ebből a projektből, de nem ülök tűkön, mert mint írtam, sokkal érdekesebb irányba is el lehetne indulni.

 

Nyilván nem látok be a kulisszák mögé, így csak bízhatok abban, hogy a Disney/Lucasfilm vezérek tudják, mihez szeretnének kezdeni a Star Warsszal a jövőben. Nem érzem azt, hogy a túl sűrű mozipremierek jelentettek gondot (bár tény, hogy az esemény jelleg vesztett a varázsából), így a megoldást sem abban látom, hogy x évig kiéheztetik a népet annak érdekében, hogy utána elárasszák a mozikat az új SW-filmre vágyók. Főleg, hogy a sorozatos vonal szépen hasít. Szerintem egy előre átgondolt elképzelés mentén kellene felépíteni a jövőbeli filmek világát, mondanivalóját - kitalálni azt, hogy mit és hogyan szeretnének elmesélni - aztán jöhetnek a forgatókönyvírók és rendezők, majd végül a bejelentések. Tudom, biztos nem egyszerű egy ilyen kaliberű franchise jövőjéről dönteni (hiszen mindig ott lesznek a negatívok, akiknek semmi nem jó és hatást gyakorolnak az átlagnézőkre, még a fejesekre is), de egy hosszú távra meghatározott irányba akkor is időszerű lenne elindulni. Aztán persze lehet, hogy már folyamatban van mindez a színfalak mögött.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Szóba került már, hogy amennyiben a Rogue Squadron polcra kerül és helyette más film lesz, akkor az legyen egy nagyszabású, epikus, teljesen új korszakban játszódó mozifilm. Tehát azt vettem észre, hogy sokaknak az az igénye, hogy egy vadonatúj, hosszú történetszál induljon el.

Az merült fel bennem, hogy egyáltalán reális ilyet várni? Vannak a fiókban ilyen ötletek? Van elég idő arra, hogy 2023-ban egy új Saga filmsor kezdődjön? Kicsit kevésnek érzem hozzá az időt.

Egy film önmagában is lehet epikus és nagyszabású. Én csak annyit várok, hogy végre legyen sok fénykard, sok jedi és sith, mert ezen a téren továbbra is nagyon visszafogottak a mozifilmek. A folytatástrilógiában ez Abrams prequel-fóbiája miatt nem valósulhatott meg, a többi film meg olyan érákban játszódott, ahol nem volt erre lehetőség. Akarok végre a moziban is látni egy olyan jelenetet, mint az Old Republic: Deceived előzetes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Whill írta:

Egy film önmagában is lehet epikus és nagyszabású. Én csak annyit várok, hogy végre legyen sok fénykard, sok jedi és sith, mert ezen a téren továbbra is nagyon visszafogottak a mozifilmek. A folytatástrilógiában ez Abrams prequel-fóbiája miatt nem valósulhatott meg, a többi film meg olyan érákban játszódott, ahol nem volt erre lehetőség. Akarok végre a moziban is látni egy olyan jelenetet, mint az Old Republic: Deceived előzetes.

Olyat én is nagyon szeretnék. Azt pedig még jobban, hogy az Abrams-es prequel-fóbia nem fog annyira érvényesülni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

És van esély arra, hogy ennek az érának a gerince látszódjon? Már szó volt róla, hogy a folytatás-trilógia esetében nem vált be ez az elindítjuk aztán útközben kitaláljuk mi legyen a folytatásban dolog.

Szerintem elég jól bevált az. Legalábbis aki elmerült benne annak mindenképpen. Biztos lehet más koncepciójú történetet létrehozni, de az nem garancia a minőségre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hiszem, hogy bevált. Sajnos érezhetően csökkent az érdeklődés a folytatás-trilógia iránt filmről filmre. A Skywalker korának kellett volna legalább annyit hoznia, mint Az utolsó Jediknek, sőt még többet is, hisz saga-záró epizód volt. És akárhány emberrel beszéltem, akárhány véleményt olvastam, azt tapasztaltam, hogy a kidolgozatlanság sokaknak nem jött be. Ha ez annyira működőképes dolog lenne nem kellett volna megritkítani a filmeket sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt már ezerszer átbeszéltük. A prequel is pont ilyen volt anno, ráadásul amögött még "koncepció" is volt. 

 

A TROS lehet, hogy kevesebbet hozott a vártnál de bőven sikeres volt, mint ahogy az előző két rész is.

 

A jövőbeli történetek minőségét és sikerét nem az fogja meghatározni, hogy mennyit kotlanak rajta. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

42 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Szerintem elég jól bevált az. Legalábbis aki elmerült benne annak mindenképpen. Biztos lehet más koncepciójú történetet létrehozni, de az nem garancia a minőségre.

Nem vált be. Én, aki rendszeresen megvédem a folytatástrilógiát, még én is látom a részek közötti koncepció hiányát. Miért verte szét Kylo a maszkot, ha a következő filmben összeforrasztja? Miért szedték szét nagy elánnal, a film központi jeleneteként Anakin kardját, ha a következő filmben összerakják? Miért vezettek be egy csomó rejtélyt a 7. és 8. részben, amiket aztán sosem magyaráztak meg normálisan? Ezek a filmek külön-külön nagyon jó, élvezhető kalandfilmek. A színészek jók, a forgatókönyvek jók, de mint trilógia, nem működik. Nincs meg az a grandiózus, átívelő, jól felépített történetszál, mint a prequelek esetében.

Szerkesztve: - Whill
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Olyat én is nagyon szeretnék. Azt pedig még jobban, hogy az Abrams-es prequel-fóbia nem fog annyira érvényesülni.

Én imádom az előzményeket. Szóval nekem ez a prequel-fóbia egyszerűen felfoghatatlan. Azt megértem ha valakinek nem tetszik Jar-jar meg a szerelmi szál. De mi a baj az embereknek a zsúfolt nagyvárosokkal, a CGI világokkal, a rengeteg idegen fajjal, a sok erőhasználóval, a politikával, az epikus fénykardpárbajokkal? Amiket mind- mind a prequel hozott be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

47 perccel korábban, ati írta:

Én imádom az előzményeket. Szóval nekem ez a prequel-fóbia egyszerűen felfoghatatlan. Azt megértem ha valakinek nem tetszik Jar-jar meg a szerelmi szál. De mi a baj az embereknek a zsúfolt nagyvárosokkal, a CGI világokkal, a rengeteg idegen fajjal, a sok erőhasználóval, a politikával, az epikus fénykardpárbajokkal? Amiket mind- mind a prequel hozott be.

 

Ez egyszerűen annyi, hogy az OT-ben ezek nem voltak, és aki nem tudta elengedni, hogy nem annak a hangulatnak a reprodukálása volt a cél az előzményeknél, az SW-idegennek érezte, amiket felsoroltál. Sok mindenki más meg örömmel nézte, hogy ez a világ többet tud koszos/fényes űrhajóbelsőknél, és "hátsó udvarban" is felvehető helyszíneknél. Sőt, a sequel filmek fogadtatásánál is kijött, hogyan lettek később elvárássá az előzményfilmek azon elemei is, amiket annak idején univerzumidegennek (politika, nagyvárosok, látványosabbra koreografált párbajok), vagy sima marketingelemnek, akciófigurareklámnak (a rengeteg faj, izgalmas háttérkarakter, jelmezváltozat) tartottak.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezért is volt az ősbűn egy olyan emberre bízni a folytatástrilógiát (J. J. Abrams), aki fanatikusan gyűlöli az előzményfilmeket. Egy olyan rendező, mint például Jon Favreau, sokkal jobban integrálni tudta volna az új filmeket a saga egészébe.

  • Nem értek egyet 1
  • Zavaros 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Bocsi @Whill de ez nem igaz. :) Abrams nem gyűlöli a prequelt. De erről @Dzséjt többet tud mondani.

Valóban nem gyűlöli, de nem is rajongója. Az tény, hogy ő az OT-ért rajong. De sosem mondott olyat, hogy gyűlölné a prequeleket, éppen ellenkezőleg, elismerte, hogy azoknak is vanank erőteljes pillanatai. És mivel már az ep7 első párbeszédében ott az a téma, amit az ep1-ben vezettek be, azt sem mondhatjuk, hogy nem vette figyelembe. Az Erő egyensúlyára még lepkefingnyi utalás sincs az OT-ben, az ep7-ben meg a harmadik mondatban elhangzik, sőt a koncepciós rajzokon ugye az is fellelhető, hogy egy ideig Anakin Skywalker szerepeltetésén is gondolkodtak Hayden Christensen megformálásában.

Ebben a videóban azt is elmondja, melyik a kedvenc jelenete a prequelekben, és azt is, miért nem tetszett neki az ep1-ben a végső párbaj.

 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Donát írta:

Más: konkrétan van olyan dátum a 2022-es megjelenések kapcsán, amit biztosra vehetünk? Hogy néz ki jelenleg a jövő évi timeline?

Egyelőre ennyit tudunk:

 

- Book of Boba Fett --> ugye ez idén jön, de a legtöbb rész jövőre jön ki. Nagyjából február közepéig fog tartani, ha valóban 8 - vagy a pletykák szerint 9 - rész lesz.

- Andor ---> előző héten volt earning calls, ahol elmondták a sorozat érkezését: Q4, 2022. Ez a Disney pénzügyi évét jelenti, amely szerint a sorozat 2022. július eleje és szeptember vége között fog jönni, 12 epizód lesz.

 

Az Obi-wan Kenobi premierjét május 4.-re teszik sokan - az amúgy egy szerdai nap - de mindenképpen úgy sejtem, az a sorozat fog jönni a Boba Fett után. Nincs hivatalos közlemény egyelőre.

Bad Batch 2. évad: nem tudni sokat róla, nem biztos, hogy az első évadhoz hasonlóan 16 epizódos lesz. Premierdátum sincs hozzárendelve, valamikor jövőre jön.

Mandalorian 3. évad: 2 hónapja forgatják, szóval leghamarabb jövő év őszén jön.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Dzséjt írta:

Az Erő egyensúlyára még lepkefingnyi utalás sincs az OT-ben, az ep7-ben meg a harmadik mondatban elhangzik, sőt a koncepciós rajzokon ugye az is fellelhető, hogy egy ideig Anakin Skywalker szerepeltetésén is gondolkodtak Hayden Christensen megformálásában.

És ez a motívum szépen keresztül is megy a teljes STn. Az EpVIII-ban Luke, az EpIX-ben pedig Hayden hozza fel az Egyensúlyt, tehát Abrams (és Rian is) tényleg szépen használta a PT legfontosabb motívumát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.