Ugrás a kommentre

A Star Wars jövője


Zééé

Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak?  

30 felhasználó szavazott

  1. 1. Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak, ha Tarkin minőségben oldanák meg?

    • Igen, egy Tarkin szintű CGI-jal elégedett lennék, jöhet a sorozat
    • Igen, bár a Tarkin CGI kizökkentett, de Luke Skywalkert csak Mark Hamillként tudom elfogadni
    • Nem, a Tarkin szintű CGI nem volt elég jó ehhez, vagy találjanak más megoldást, vagy ne legyen ilyen sorozat
    • Nem érdekel semmilyen Luke Skywalker sorozat


Ajánlott hozzászólás

8 perccel korábban, Donát írta:

az EpIX-ben pedig Hayden hozza fel az Egyensúlyt

Ráadásul ezzel Abrams adta meg azt az egyértelmű választ, amit Lucas két trilógia helyett csak egy interjúban mondott el: tényleg Anakin Skywalker állította be az egyensúlyt az Erőben. Igazából az egész egyensúly témát az ST rázta gatyába. Nagyon szeretem a PT-t, de a TCW-nek és az ST-nek nagyon sokat köszönhet, mert sok kérdésre, amit a PT felvetett és a levegőben hagyott, ezekben kerültek megválaszolásra, vagy ezek adtak stabil fogodzót arra, hogy mi meg tudjuk válaszolni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem, hogy nem tűnik úgy a posztjaim alapján, mintha sequel-gyűlölő lennék. Elismerem a filmek erényeit. A színészek és a hozzá tartozó karakterek - Rey, Poe, Finn, Kylo, Hux - mind kiválóak. A harcjelenetek, csaták, koreográfiák nagyszerűek. A három film külön-külön jó tempójú, sokszor nézhető. De vannak döntések, amikkel nem tudok egyetérteni. Ilyen a variálás a rendezőkkel, Luke akadémiájának kicsinálása, vagy az, hogy megint a lázadó-birodalom ellentétre húzták fel a történetet. A sok titkolózás szintén a filmek rovására ment. Az előzménytrilógia idején ontotta magából a filmek korszakában játszódó tartalmakat a Lucasfilm, ott tényleg úgy érződött, mintha abban az érában lennénk. A sequeleknél viszont a filmeken kívül alig volt kapcsolatunk az új karakterekkel. És végül nem volt különösebb csavar (Rey származását leszámítva), ami miatt megérte volna öt éven át titkolózni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Whill írta:

És végül nem volt különösebb csavar (Rey származását leszámítva)

Azt meg bőven kihagyhatták volna. Az egyébként nagyszerű EP9 legrosszabb része számomra az, hogy Rey-ről kiderül, hogy Palpatine-származék (a másik magának a Sith nagyúrnak a visszatérése, vagyis pontosabban, ahogy az fel lett vezetve). 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 11/18/2021 at 11:28 PM , Nute Gunray said:

Azt meg bőven kihagyhatták volna. Az egyébként nagyszerű EP9 legrosszabb része számomra az, hogy Rey-ről kiderül, hogy Palpatine-származék (a másik magának a Sith nagyúrnak a visszatérése, vagyis pontosabban, ahogy az fel lett vezetve). 

Igen, ez a moziban engem is kidobott az addigi eufóriámból, de a végére tudott a film fordítani.

Szerkesztve: - Iqvi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Whill írta:

Remélem, hogy nem tűnik úgy a posztjaim alapján, mintha sequel-gyűlölő lennék. Elismerem a filmek erényeit. A színészek és a hozzá tartozó karakterek - Rey, Poe, Finn, Kylo, Hux - mind kiválóak. A harcjelenetek, csaták, koreográfiák nagyszerűek. A három film külön-külön jó tempójú, sokszor nézhető. De vannak döntések, amikkel nem tudok egyetérteni. Ilyen a variálás a rendezőkkel, Luke akadémiájának kicsinálása, vagy az, hogy megint a lázadó-birodalom ellentétre húzták fel a történetet. A sok titkolózás szintén a filmek rovására ment. Az előzménytrilógia idején ontotta magából a filmek korszakában játszódó tartalmakat a Lucasfilm, ott tényleg úgy érződött, mintha abban az érában lennénk. A sequeleknél viszont a filmeken kívül alig volt kapcsolatunk az új karakterekkel. És végül nem volt különösebb csavar (Rey származását leszámítva), ami miatt megérte volna öt éven át titkolózni.

 

Nekem is a legnagyobb bajom az ST-vel az volt, hogy megint ahogy te is írod a lázadó-birodalom ellentét van, nem igen érzem azt, hogy változott valami, ami persze így nem igaz, hisz van Új Köztársaság, volt Új Jedi Rend stb. de nincs bemutatva csak beszélnek róla 1 kicsit. Én értem, hogy a Jedi Visszatér után eltelt 30 év, de én személy szerint ezekre a dolgokra lettem volna kíváncsi, és egész egyszerűen hidegen hagytak az olyan karakterek mint Finn.. nem érdekelt, belőle a 9. rész tudott érdekes karaktert alkotni számomra azzal, hogy erőérzékeny.
Szóval úgy voltam vele, hogy én a család történetének folytatására voltam kíváncsi, Lucas is elmondta, hogy a SW a családról szól, nem az űrcsata a lényeg stb.

Erre Ben Solobol is keveset kaptam, aki érdekelt is volna.

De mára most, hogy kijött mind a 3 rész és jelennek meg a kiegészítő történetek már megbékéltem a dologgal teljesen, sőt nekem ez a sztori tetszik is :D

Viszont a kiegészítő sztorik nélkül a 3 film csak magában szerintem nem áll a legbiztosabb talajon, de ez az én egyéni szubjektív véleményem, és hálisten sokan máshogy is gondolják.

A trilógia utóélete úgyis a most fiatal generáción áll, ha nekik bejött nincs nagy baj. Akiknek meg nem elég ez, mint pl: nekem akkor majd nézem a sorozatokat meg olvasok könyvet képregényt hogy még tisztább legyen a kép :D 

Szóval nekem most a Bad Batchel, a mandaloriannal, a mostani regények/képregényekkel azt látom, hogy pörögnek az események, pl: a Qirás Vörös hajnalos szál rohadtul érdekel, a klónozós Nala Se-s Palpatine-os események szintén, hova tovább Luke és Grogu és még sorolhatnám.

Mindent összevetve az ST utáni töredezett érdeklődésem a SW iránt ismét szárba szökött, úgyhogy hajrá Lucasfilm! :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, most határozottan jobban a kilátások, mint pár éve. A High Republic nagyon bejött, a Mandalorian szintén, remélhetőleg a többi új sorozat is hasonlóan jó lesz. A Bad Batch is zseniális. Képregényes téren is jól áll most az SW, és a többi könyv (pld. Thrawn Ascendancy) is kiváló.

Szerkesztve: - Whill
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Egyelőre ennyit tudunk:

 

- Book of Boba Fett --> ugye ez idén jön, de a legtöbb rész jövőre jön ki. Nagyjából február közepéig fog tartani, ha valóban 8 - vagy a pletykák szerint 9 - rész lesz.

- Andor ---> előző héten volt earning calls, ahol elmondták a sorozat érkezését: Q4, 2022. Ez a Disney pénzügyi évét jelenti, amely szerint a sorozat 2022. július eleje és szeptember vége között fog jönni, 12 epizód lesz.

 

Az Obi-wan Kenobi premierjét május 4.-re teszik sokan - az amúgy egy szerdai nap - de mindenképpen úgy sejtem, az a sorozat fog jönni a Boba Fett után. Nincs hivatalos közlemény egyelőre.

Bad Batch 2. évad: nem tudni sokat róla, nem biztos, hogy az első évadhoz hasonlóan 16 epizódos lesz. Premierdátum sincs hozzárendelve, valamikor jövőre jön.

Mandalorian 3. évad: 2 hónapja forgatják, szóval leghamarabb jövő év őszén jön.

Nagyon kíváncsi leszek hogyan fogják ezt a sok sorozatot elosztani. Nem tartom kizártnak, hogy lesz ebből olyan ami majd csak 2023-ban jön. 

 

11 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Az biztos azonban, hogy így se úgy se ártott volna az ST-nek, ha legalább forgatókönyv szinten egy ember viszi az egész trilógiát.

A PT-nek se ártott volna ha Lucas felkér egy normális forgatókönyvírót. :D 

 

11 órával ezelőtt, Whill írta:

Remélem, hogy nem tűnik úgy a posztjaim alapján, mintha sequel-gyűlölő lennék. 

A gyűlölet nem itt kezdődik, ez csak a véleményed, amivel nincs baj. :)

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg Abrams simán diplomatikus volt és csak magyarázkodott. Az ő helyében valószínűleg mindenki ezt tette volna. Beleszórt előzményes elemeket, de azok csak morzsák voltak. Egyértelműen érezhető volt a folytatás trilógia alaptörténetén és motívumain is hogy elsősorban az Abrams képviselte első generációsok felé hajlik a keze. Nem volt semmi szükség rá például, hogy újra lenullázzák a Jedi Rendet és újra csak egy ismeretlen Erő-használón múljon minden. A Csillagpusztító alkalmazása a Hosnian Prime-on is elsősorban szerintem azért kellett, hogy kiiktassák a folytatás trilógiából a politikai vonalat. De ott van Kylo Ren, az újabb rossz útra tért maszkos Skywalker. Még Az ébredő Erő premierje előtt vagy annak környékén még itt is volt ezzel kapcsolatban kifakadás: valaki írta, hogy nincs más ötletük, mint egy újabb rossz útra tért maszkos Skywalker?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt ilyenkor sokszor elfelejtik, hogy ez nem a PT éra folytatása volt, hanem az OT-beli eseményeké.

 

29 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Nem volt semmi szükség rá például, hogy újra lenullázzák a Jedi Rendet és újra csak egy ismeretlen Erő-használón múljon minden.

Sok mindenre nincs szükség. Ez ilyen lett, és mivel neked a kedvenceid a Jedik meg az Erőhasználók, minden egyes alkalommal a fejére olvasod az ST-nek, hogy abban nincsenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Azt ilyenkor sokszor elfelejtik, hogy ez nem a PT éra folytatása volt, hanem az OT-beli eseményeké.

 

Sok mindenre nincs szükség. Ez ilyen lett, és mivel neked a kedvenceid a Jedik meg az Erőhasználók, minden egyes alkalommal a fejére olvasod az ST-nek, hogy abban nincsenek.

Igen, minden bizonnyal. Mindenkinek megvan a saját nézőpontja. A kánonistáknak meg az a nézőpontja, hogy tök mindegy mi van a Star Wars filmben, a lényeg, hogy kánon és ezért mindenféleképpen szeretni kell minden elemét.

  • Zavaros 2
  • Vicces 1
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

35 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Igen, minden bizonnyal. Mindenkinek megvan a saját nézőpontja. A kánonistáknak meg az a nézőpontja, hogy tök mindegy mi van a Star Wars filmben, a lényeg, hogy kánon és ezért mindenféleképpen szeretni kell minden elemét.

És ki a kánonista itt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

39 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Igen, minden bizonnyal. Mindenkinek megvan a saját nézőpontja. A kánonistáknak meg az a nézőpontja, hogy tök mindegy mi van a Star Wars filmben, a lényeg, hogy kánon és ezért mindenféleképpen szeretni kell minden elemét.

A legtöbbünk azért elég kritikus a művekkel itt szerintem. A Resistance kánon aztán mégsem tudtam végignézni mert nem tetszett a minősége. Még a kedvenc SW írónőmnek, Claudia Graynek is bizonyítania kell könyvről könyvre, hogy nem felejtett el írni, mert ha gyengébbnek érzem az írását a 37. oldal környékén megelégelem a dolgot.  :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

November 25.-én fog kijönni az Empire száma - ez jövőhét csütörtök. Ahogy olvasom, exkluzív új képek lesznek a sorozatból, Jon, Dave és Robert fognak a sorozatról beszélni, illetve még Kathleen és a sorozat főszereplői, Temuera és Ming is tiszteletét teszik.

 

Továbbá Kennedy és Filoni a többi sorozatról is fog beszélni. :D

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebbe a megfogalmazásba a haikutól a könyveken át egy komplett új filmtrilógiáig bármi belefér, és szerintem még újat sem igazán mondott. Eddig is biztosra vehettük, hogyha máshol nem, képregényekben és könyvekben még találkozuk Poe-val, Rey-jel és Finn-nel. Ráadásul most, amikor már az sem jelent garanciát egy film elkészültére, ha rendező és forgatókönyvíró dolgozik a projekten, az, hogy a kreatív csapat gondolkodik valamin, nem jelent túl sokat.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben én eddig sem kételkedtem. Pláne, hogy Kennedy nem először mondta ezt. Például már 2019. decemberében is mondta a Los Angeles Timesnak:

"Kennedy said she plans to make key decisions about the direction of the franchise in the coming weeks. But some things she already knows. While the “Skywalker” saga is ending, the company won’t abandon the characters created in the most recent trilogy."

 

Hovatovább, május óta pletykálják, hogy Daisy Ridley tárgyal a visszatérésről. Októberben az a hír is felröppent, hogy találkozott Kennedy-vel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az lenne, az biztos, a kérdés az, hogy igaz-e a pletyka, meg, hogy milyen formában. Film, sorozat, animációs sorozat? Én igazából egy élőszereplős sorozatnak örülnék. Ep10-12 már nem kéne. Legyen az ep9 az utolsó szó a Skywalkerek történetében. :) Egy sorozatban viszont tök jól ki lehetne bontani az új Jedi rend formálódását és akár a Galaxis újraformálódását is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Megnézném pl. Rey-t és Finn-t ahogy létrehozzák az új Jedi rendet.

 

Az tényleg jó lenne, még az ST-vel szemben is megenyhülnék, ha látnám a saját szememmel, hogy mindaz az önfeláldozás, amit láttunk maximálisan megérte

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.