Ugrás a kommentre

A Star Wars jövője


Zééé

Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak?  

30 felhasználó szavazott

  1. 1. Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak, ha Tarkin minőségben oldanák meg?

    • Igen, egy Tarkin szintű CGI-jal elégedett lennék, jöhet a sorozat
    • Igen, bár a Tarkin CGI kizökkentett, de Luke Skywalkert csak Mark Hamillként tudom elfogadni
    • Nem, a Tarkin szintű CGI nem volt elég jó ehhez, vagy találjanak más megoldást, vagy ne legyen ilyen sorozat
    • Nem érdekel semmilyen Luke Skywalker sorozat


Ajánlott hozzászólás

2020. 12. 17. - 19:01, Bence1997 írta:

2021:

- The Bad Batch S1

- Droid story(?)

- Visions(?)

- The Mandalorian S3

 

2022:

- The Bad Batch S2

- Andor

- Kenobi

- Ahsoka

- Rangers of the New Republic

 

2023:

- The Mandalorian S4

- The Bad Batch S3

- The Acolyte

- Lando

Akkor egy kis variálás:

2021:

- The Bad Batch

- The Book of Boba Fett

 

2022:

- The Mandalorian S3

- Andor

- Kenobi

- The Bad Batch S2

- Ahsoka

- Rangers of the New Republic

 

2023:

- The Mandalorian S4

- The Bad Batch S3

- Lando

- The Acolyte

 

Visions és a droidos filmet nem számolom bele, azok jöhetnek jövőre is, '22 -re is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Yoda József írta:

Szerintem 2022-re sok lesz az

Lehet, de ha az a cél, hogy minden héten jöjjön egy SW, akkor megtudják oldani még egy ilyen felállással is. Most mondok egy példát, hogy a fenti 6-os hogyan jönne ki.

 

Tudjuk, hogy a Book of Boba Fett karácsonykor jön - december 24. -én - és legalább 4-6 részt kapni fogunk belőle.

Számoljunk 6 résszel:

Book of Boba Fett: 2021. december 24. - 2022. január 28.

 

A Mandi 3. évadja 8 részes lesz, kivéve ha nem variálnak rajta. De ha back-to-back mennek majd a sorozatok, akkor a következő héten már a Mandi jön. Ezzel a menettel:

Mandalorian S3: 2022. február 4. - 2022. március 25.

 

Ha úgy számolunk a Bad Batchnél, hogy tavasszal jönne és berendelik a 2. évadot (amely szintén tavasszal jön) és 12 résszel fog operálni (mint a TCW utolsó évada), akkor a menetrend:

Bad Batch S2: 2022. április 1. - 2022. június 10. (itt ugye ha azzal számolunk, hogy május 4. -én megdobnak minket 1 résszel :))

 

Kenobi, event sorozat lesz, szóval számoljunk 4 résszel, a legutóbbi pletykák erről szólnak amúgyis.

Obi-wan Kenobi: 2022. június 17. - 2022. július 8.

 

Andor, 12 résszel operál majd.

2022. július 15. - 2022. szeptember 30.

 

Ahsoka, limitált széria lesz, de számoljunk 6 résszel, az kb. pont a közepe, se nem rövid (kb. 4 rész), se nem hosszú (8-10 rész).

2022. október 7. - 2022. november 11.

 

Rangers of the New Republic, szintúgy számoljunk 6 résszel.

2022. november 18. - 2022. december 23.

 

 

Ezek pusztán spekulációk, de nagy valószínűséggel amint befejezik a Mandi 3. évadját, máris nekiállnak a másik két sorozatnak is. Persze a fentebbi egy saját magam által felállított menetrend, nem lesz ilyen, de egy lehetséges opcióként szolgál. Valami hasonlót szeretne szerintem a Disney is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Camee írta:

Egyértelmű hogy nem az ideológiai komisszár Kennedy, hanem a Filoni féle (Rebels + Mando) út visz a jövőbe.

Majd holnap megnézem és írok róla, mindenesetre a TLJ ,,kritikájával" Retroshock hatalmasat zuhant a szememben. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

50 perccel korábban, Camee írta:

Egyértelmű hogy nem az ideológiai komisszár Kennedy, hanem a Filoni féle (Rebels + Mando) út visz a jövőbe.

Te figyu, azért azt ugye vágod, hogy Kathleen Kennedy a Mandalorian producere. Pont ugyanannyi szerepe van a Mandalorian elkészítésében, mint a sequel trilógiáéban.

 

Egyesek, köztük Retroshock is, nagyon szeretnek valamiféle háttérben megbúvó belső konfliktust (Filoni-Favreu vs Kennedy-Disney) látni, de ennek az égvilágon nincsen semmi alapja. Miért nem lehet azt mondani, hogy "köszönöm Kathleen Kennedy-nek is", ha végre valami olyat tesz le az asztalra, ami neked is tetszik? Miért kell azt a tipikus haterlogikát alkalmazni, miszerint ha valami nem tetszik nekem akkor: "fujjkennedymondjonle", ha pedig tetszik nekem akkor pedig: "hátehhezbiztossemmiközenincsenkennedynek". Miért? 

 

Az utolsó kérdésem pedig, hogy miért akarod ennyire kibannoltatni magad? :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , RacerX írta:

Megint csak azt mondom, Kenny maradjon inkább a sz@r retro filmek vicces bemutatóinál, mert az SW-t nagyon nem érzi.

Amúgy ebben a videóban mondott egész jókat, csak ne tenné mindig hozzá a baromságait

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Amúgy ebben a videóban mondott egész jókat, csak ne tenné mindig hozzá a baromságait

Nem szokásom ócsároló videókat nézni, mert sajnálom rá az időt, de az idézett véleményed miatt most mégis megtettem, és végül is nem bántam meg.

 

Amikről elítélően nyilatkozik, azokkal abszolút nem értek egyet, a komplett ST szapulásával elsősorban, na meg a Mandalorian berkeiből Cara Dune és Gideon vonatkozásában. De ahogy ezt leszámítva méltatja a sorozatot, az tetszett, vannak benne kifejezetten jó gondolatok is. Szerencsére ez a többség, így a bántóan ócsároló mondatait át lehetett vészelni.

 

Azt nem értem, hogy miért kell úgy dicsérni valamit, hogy mellette másba újra és újra belerúg... Az első percekben lejött, mi a véleménye a ST-ról, ott kellett volna ezt befejezni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hu, hát én is megnéztem. Nem is tudom mit mondjak, mert olyan cringe tudott néha lenne. Komolyan mondom hihetetlen, amikor jó dolgokat mond, és van értelme, azzal én maximálisan egyet tudok érteni, például hogy milyen jó a sorozat tempója, és a látvány, az élőlények, de amikor baromságokat mond:facepalm:. Kezdve azzal, hogy az egész videó, még a leírással is, egy újabb ST fikával indul, és mindig valahogy beletud rúgni, totál nem érti Luke karakterfejlődését, és hogy Filoni, és Favreau nem fű alatt, Kennedy háta mögött rekanonizál bizonyos elemeket a legendsből. Teljesen érthetetlen hogy képes valami háttérharcot látni Kennedy, az ST, és Filoni meg a Mando közt, mert ez a sorozat közelsem erről szól, hanem ez konkrétan a Sequel Trilogynak az, mint ami a Prequel Trilogynak volt anno a TCW. Szóval, emiatt nem fogok több Retroshockot nézni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Pildi írta:

Azt nem értem, hogy miért kell úgy dicsérni valamit, hogy mellette másba újra és újra belerúg... Az első percekben lejött, mi a véleménye a ST-ról, ott kellett volna ezt befejezni. 

Na igen, pontosan erről van szó. Ezt nem értem én se. Készített videókat az új trilógiáról, abban részletesen kifejtette mi a meglátása ezekről. Voltak jó és jogos meglátásai, sok szemponttal nem értettem egyet, a végkövetkeztetésekkel pedig pláne nem. De oké, ő így látta, elmondta mi újság, érvelt is, kifejtette a gondolatait, nemcsak fröcsögött. Annak ott volt a helye, semmi gond.

De az, hogy egy teljesen más alkotás értékelésébe ilyen szinten bele legyen fűzve a ST-ról alkotott véleménye, ráadásul ennyire leegyszerűsítve, kész tényként kezelve, az a röhej és szánalom kategória. Amit a másik topikban is írtam, megy gőzerővel az önigazolás keresése, emiatt jönnek ezek az értelmetlen összehasonlítások. Nem lehet kibírni, hogy ha vmi tetszik, akkor azt úgy dicsérjem, hogy nem mocskolok közben vmi mást, hogy bezzeg az meg milyen fos.

Egyébként ez egy általános jelenség. Ez ment pl. a PT esetében is, de a MCU vagy DCEU és sok más téma kapcsán. Van a haterkedésnek az a szintje, amikor vki minden egyes alkalmat megragad arra, hogy belerúgjon egyet a gyűlölet tárgyába. És erre keresi az ürügyet, ha egy más témáról is van szó, megtalálja az opciót arra, hogy behozza a mondandójába.

 

És akkor tegyük hozzá, hogy Keny (akié a RetroShock) messze a magyar online netes tartalomkészítői közösség krémjében van, az egyik legértelmesebb és legösszeszedettebb közülük. Nem mindenben értek vele egyet, de meglehetősen elgondolkodtató és mély tartalommal bíró videói is vannak. A megvalósítási minőség is parádés, de ez most ilyen téren irreleváns.

Ami miatt ezt felhoztam, hogy mennyire szomorú látni, hogy még egy ilyen intelligens és értelmes embert is mennyire el tud vakítani bizonyos esetekben a harag és a gyűlölet. Amivel persze legtöbb esetben magát fosztja meg még nagyobb élményektől és élvezetktől, de hát ez van. Sok más gyűlölködőnek viszont pont ő adja a táptalajt és az igazolást. És ha ő ilyen, akkor tényleg mit várjunk a primitív "vérpistikéktől", akik sok esetben a cipőjüket se tudják bekötni, olyan értelmi szinten vannak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, gafz írta:

Az ízlés nem csak gyűlölet meg imádat, ezek a szélsőségek. Azt meg ne lehet számon kérni senkitől, hogy miért tetszik/nem tetszik neki valami. Még csak indokolni sem kell, ez van :)

Ebben tökéletesen igazad van, egyetértek. ;) 

 

Nekem pont ez a bajom, hogy a ST kapcsán leginkább a gyűlöletet, mint szélsőséget látom, ahogyan anno a PT esetében is. Semmi baj, ha vkinek nem tetszett, sajnálatos dolog, de lépjen túl rajta. Ha ezt mképp meg akarja osztani a nagyérdeművel, akkor tegye, de tegye úgy, hogy abból egyértelmű legyen, hogy az ő ízlésének nem felelt meg. Viszont ne akarja általános igazságként vagy tényként kijelenteni, hogy hulladék az egész, pláne ne akarjon erre kvázi kampányt építeni, mkit erről győzködni.

Vagy lehet ezt is, de akkor érvekkel támassza alá, amit gondol, indokolja miért tartja rossznak az adott dolgot. Csak legtöbbször ez nem történik meg, hanem egybites dolgoknál ragadnak le, nem is akarják megérteni, amit látnak, mert elvből elutasítják azt. Ennek ellenére próbálják úgy beállítani, mintha ők aztán mekkora szakértők lennének, akik joggal állíthatják vmiről, hogy objektíven fos.

 

A RetroShock csatornán korábban pont szépen ki lett fejtve miért nem tetszettek neki az egyes sequel filmek, az úgy rendben is volt. Lehetett vele egyetérteni vagy sem, de többnyire egy véleményt fogalmazott meg. Nem is volt azzal gond, csak azóta random témáknál előhúzza a tarsolyból immáron objektív tényként, hogy a ST mekkora értékelhetetlen fos, a Disney milyen rossz útra vitte a franchise-t, KK a "hóhérkisasszony" stb.. És ebben már semmi érvelés, semmi rányalás, még csak véleménykifejtés sincs, ezeket kijelenti színtiszta aranyigazságként.

Ezt viszont már igenis indokolni kéne, csak ez persze már nem megy. De már megszoktam, hogy az emberek képtelenek szétválasztani a véleményüket a valóságtól, a feltételezéseiket az igazságtól. Ugyanakkor, ha a saját negatív ítéleted mindenféle megalapozottság nélkül az egyetlen igazságként állítod be, ezt az igét pedig terjeszted a nagyvilágba, ráadásul igencsak szélsőséges stílusban, akkor ez már kimeríti a gyűlölködés fogalmát. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

@pb69 Ne vedd magadra, de nem akarsz leszokni az ilyen mki, vki, mképp és társairól? Más nem tudom, hogy van vele, de számomra roppant zavaró, hogy folyamatos szövegbe ilyen indokolatlan rövidítés van, ami nem csak megtöri az olvasás folyamatát, de még ki is kell találnom, hogy mit írtál oda. Pár betű, egy másodpercet sem nyersz velük, de legalább cefetül idegesítő. Legalábbis engem idegesít, ha valaki képtelen kiírni egy szót rendesen. Főleg, ha az a valaki közben hozzám hasonlóan litániák írására képes, de pár plusz betű már nem fér bele. Most komolyan, mit nyertél azzal (mármint a gyomrom felkavarásán túl), hogy a valakiből és a valamiből kihagytad az "ala", a mindenképpből és a mindenkitből az "inden" szakaszt? Közben 1918 karaktert meg le tudtál ütni. A maradék 16-tól letört volna a körmöd, vagy mi? Bocs a grammanácizmusért, de most már szóvá kellett tennem.

 

Ettől függetlenül a mondandóddal egyetértek. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ne vedd magadra, de nem akarsz leszokni az ilyen mki, vki, mképp és társairól?

Ha ennyire zavaró, akkor ki tudom írni teljesen ezeket a szavakat is, nyilván. :) Úgy tudtam, hogy ezek mindenki által ismert és elfogadott rövidítések, mint például a "pl.", illetve az "ill.". Értelemszerűen ilyeneket, de igazából semmilyen rövidítést, nem használok hivatalosabb szövegek esetében, de ha problémás vagy kényelmetlen olvasni, akkor hanyagolom majd itt is. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én mindenképpen megköszönném. 35 év alatt még rajtad kívül senkinél nem láttam, hogy ezt baráti csevejek vagy hasonlók közben használná (valószínűleg ezért is zavar annyira). De még hivatalos szövegben is szerintem egy kezemen meg tudnám számolni, hányszor. Persze nem akarom rád erőltetni, csak most már úgy éreztem, jeleznem kell. "Szakmámból" adódóan hepciás vagyok az írásra. A sok facebookos, helyesírást, fogalmazást és központozást nem tartalmazó kommentek után kész felüdülés ide jönni, ahol az emberek összefüggő, értelmes mondatokban írnak. :) Na de elég az off-ból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, pb69 írta:

Ha ennyire zavaró, akkor ki tudom írni teljesen ezeket a szavakat is, nyilván. :) Úgy tudtam, hogy ezek mindenki által ismert és elfogadott rövidítések, mint például a "pl.", illetve az "ill.". Értelemszerűen ilyeneket, de igazából semmilyen rövidítést, nem használok hivatalosabb szövegek esetében, de ha problémás vagy kényelmetlen olvasni, akkor hanyagolom majd itt is. ;) 

Off

Szerintem nem zavaró. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Én mindenképpen megköszönném. 35 év alatt még rajtad kívül senkinél nem láttam, hogy ezt baráti csevejek vagy hasonlók közben használná (valószínűleg ezért is zavar annyira). De még hivatalos szövegben is szerintem egy kezemen meg tudnám számolni, hányszor. Persze nem akarom rád erőltetni, csak most már úgy éreztem, jeleznem kell. "Szakmámból" adódóan hepciás vagyok az írásra. A sok facebookos, helyesírást, fogalmazást és központozást nem tartalmazó kommentek után kész felüdülés ide jönni, ahol az emberek összefüggő, értelmes mondatokban írnak. :) Na de elég az off-ból.

OFF: katonának ne menj el :) Ott a hivatalos szöveg egy rövidítéshalmaz. Vagy legalább is az volt,

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a Mastermind-os erőltetését sem igazán értem. Thrawn-on kívül volt még ilyen figura? (Talán egy kis részben Revan a Régi Köztársaság idejében.) Ha behoznának egy új mesterelmét, akkor meg rá lehetne sütni, hogy Thrawn-klón. Az mennyivel lenne jobb? Bár szerintem a SW nem igazán tud majd újdonságokkal szolgálni, csak a korábbi elemeket  kombinálja valamilyen szinten. De nem is kell egyedit alkotni ahhoz, hogy élvezze az ember. Elég, ha szórakoztató és ha talál benne olyan elemeket, melyeket szeret. Ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 12. 27. - 17:53, Darth Revan9 írta:

Ezt a Mastermind-os erőltetését sem igazán értem. Thrawn-on kívül volt még ilyen figura? (Talán egy kis részben Revan a Régi Köztársaság idejében.) Ha behoznának egy új mesterelmét, akkor meg rá lehetne sütni, hogy Thrawn-klón. Az mennyivel lenne jobb? Bár szerintem a SW nem igazán tud majd újdonságokkal szolgálni, csak a korábbi elemeket  kombinálja valamilyen szinten. De nem is kell egyedit alkotni ahhoz, hogy élvezze az ember. Elég, ha szórakoztató és ha talál benne olyan elemeket, melyeket szeret. Ennyi.

Palpatine is mastermind volt, ha már így kérdezed. De nem is arról van szó, hogy ne jöjjön egy újabb lángelme gonosz, hanem, hogy az egyedi legyen a maga módján. Thrawn és Palpatine két teljesen különböző figura, akik csak abban hasonlítanak, hogy mindkettő magasan intelligens és hódolnak a művészeteknek. De vehetjük Tarkint és Krennic-et is. Mindkettő rengeteg tulajdonságban egyezik (ambiciózusak, jó politikai játékosok, magas rangú birodalmi tisztek, a saját területükön kiválóak), de mégis különböző figurák. Ha más célok hajtják, más habitusuk van, más érdeklődési körül, akkor az egyes attribútumaiban egyező karakterek is lehetnek teljesen más alkatok. Lehet akár 50 lángelme is a jövőben, ha mind az 50 más figura.

De ugyanez igaz a hősökre is. Például Anakin, Luke és Rey sok szempontból nagyon hasonló. Remek pilóták, kalandvágyóak, jól forgatják a fénykardot, piszok gyorsan tanulnak, mély kapcsolatuk van az Erővel és szenvedélyesek. De emellett van rengeteg különbség is köztük. Rey álmodozó, Anakin hatalomvágyó, Luke szűk látókörű, hogy csak három olyan negatívabb tulajdonságot mondjak, ami egyedileg jellemző e három hősre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.