Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

25 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Mert bemozdult jobbra, Kalmár viszont okosan visszarúgta a helyére. Technikailag pazar megoldás volt.

Azért van a sorfal, hogy azt az oldalt levédje, a hosszúért meg a kapus felel. Szépen visszarúgta Kalmár, ezt nem vitatom, de egy jobb kapusnál ez bizony nem gól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az elmúlt három VB-n az előző bajnok mindig kiesett a csoportkörben. Meg is tipszmixelem Ausztrália holnapi győzelmét Franciaország ellen. :D

Már négy éve is meg akartam tenni, hogy Dél-Korea megveri a németeket, de sajnos végül nem tettem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mai hosszabbítások kapcsán (nettó 38 perc a két meccs alatt) az fogalmazódott meg bennem, ami már régebben is felmerült, hogy el kellene engedni ezt a folyamatosan futó óra koncepciót. Legyen rövidebb 20-25 perc egy-egy félidő, viszont bizonyos játékmegszakításoknál a játékvezető szépen állítsa meg az órát és utána folytassák. Azt szokták mondani a futball-konzervatívok, hogy de hát ez mindig is 90 percig tartott... csak az a baj ezzel, hogy már jó ideje egyáltalán nem eddig tart egy mérkőzés. Nekem már az 5 perces ráadások sem tetszenek, de amikor még annál is többet hosszabbítanak, az már komolytalanná teszi a játékidő meghatározását is. Gyakorlatilag addig tart a meccs, ameddig a bíró úgy nem dönt, hogy vége van. Ezzel az a bajom, hogy egy teljesen szubjektív döntéshez köti a játék egyik legfontosabb elemét.

 

Emlékszem még talán a 2010-es vb idején láttam az ESPN-en, ahol Skip Bayless (NBA/NFL sportújságíró, kb. az amerikai sportmédia Puzsér Róbertjeként kell elképzelni) teljesen ki volt akadva, hogy hát a 90 perc letelte után nem fújták le a meccset és elsőre én is úgy reagáltam, hogy 'na hülye amerikai nem érti az igazi focit', de aztán azt kellett mondanom, hogy amit mondott abban valahol igaza van. Ugyanis mi lenne, ha mondjuk a gólokat is úgy ítélnék meg, hogy megvan egy irányadó meghatározás (ez a játékidő esetében a 90 perc, gól esetén, hogy átment a labda teljes terjedelmében a gólvonalon), de aztán azon túl a bíró maga dönthetne, hogy mikor volt gól, mikor nem, mint ahogy a játékidő letelte után ő úgy dönt, hogy akkor még ezt a szögletet engedem, vagy nem engedem. Itt nem arról van szó, hogy látta e, hogy átment a gólvonalon, hanem rá van bízva, hogy ő teljesen szabadon eldönheti egy gólvonaltechnológia után is, hogy ő nem adja meg a gólt. Láttunk már olyat, hogy a 90. perc után megfordult egy BL-döntő (1999) és ez teljesen oda van adva a játékvezető kezébe ez a döntés úgy, hogy az egyik legalapvetőbb meghatározása a játéknak az, hogy meddig tart egy mérkőzés. A 11-eseknél, leshelyzeteknél az segíti minél jobban a játék érdekét, ha a lehető legpontosabban igyekeznek meghatározni, hogy mi minek számít, míg egy ennyire könnyen konkretizálható kérdésben nincs lefektetve, hogy exakt módon meddig tart egy félidő. Én abban is benne lennék, hogy jó legyen akkor 90 perc, de akkor amint lepereg az utolsó másodperc fújjon bele hármat a sípjába a sporttárs és ne legyen az, hogy 5-10 perceket hosszabbítanak, aki meg nem akar a tradíciókon változtatni az élvezze a félidőnként legalább negyedórát felölelő holtjátékot, sérülést, reklamálást, fetrengést, időhúzást...

 

Holnapi tippek:

Argentína - Szaúd-Arábia: 4 - 0

Dánia - Tunézia: 3 - 0

Mexikó - Lengyelország: 0 - 1

Franciaország - Ausztrália: 2 - 0

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Whill írta:

Mik ezek a hosszabbítások? Anglia-Irán meccsen 14 és 10 perc, most is 9 az USA-Walesen. :?

Ez nekem is feltűnt. :hmm:

 

Holnapra:

Argentína - Szaúd-Arábia: 4-0

Dánia - Tunézia: 3-0

Mexikó - Lengyelország: 1-1

Franciaország - Ausztrália: 2-0

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Sőt, Szenegál-Hollandia meccsen is volt 8 perc. Én sem értem.

image.png

 

Ennyit a hosszabbításokról. Nekem amúgy tetszik. :) 

 

Tabella:

 

image.png

 

Nap legjobbjai: @Yoda József @Nabopolasszar

 

Holnapi meccsek:

 

Argentína - Szaúd-Arábia
Dánia - Tunézia
Mexikó - Lengyelország
Franciaország - Ausztrália

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

54 perccel korábban, Donát írta:

image.png

 

Ennyit a hosszabbításokról. Nekem amúgy tetszik. :) 

Van olyan, hogy jó egy meccs, és jól esik a hosszabbítás, de szerintem az túlzás, ha minden meccsre 8-10 perc körüli időket raknak. Sosem az volt a cél, hogy mind a 90 perc hasznos játékidővel teljen. Sok eredményt fog befolyásolni ez az új szabály.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.