Ugrás a kommentre

Számítástechnika


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

OP rendszerekről:

 

Én a Commodore 64 beépített rendszerével kezdtem először az ismerkedést. Aztán jött az első PC-m, amin DOS 6.22-t és Windows 3.1/3.11-et használtam. Később az 586-os gépemen már a forradalminak számító Windows 95-öt toltam. A Windows NT-t csak futólag próbáltam ki. '97-ben a gépemen már a Win98 angol nyelvű beta változatát nyúztam, majd jött a végleges Win98 és a Win98 SE. Később a Windows 2000 és Windows Me. Aztán ugye a Windows XP, amit én sohasem szerettem annyira, mint általában az emberek... persze jó volt, de teljesen sohasem tudta belopni magát a szívembe. Aztán jött a Vista beta... majd a teljes verzió. Szerintem nekem óriási mákom volt, mert az akkori gépem mindenféle probléma nélkül abszolút jól kezelte a Vista rendszert (kivéve hangkártya, de azt később orvosoltam).... majd az SP2 megjelenése után végképp teljesen jól használható rendszer lett. De azért az igaz, hogy a Vista mellett mindig fent volt egy XP is a gépen, így dual boot-os megoldással kiválaszthattam, hogy éppen melyik OP rendszert kívánom használni. Sőt, ebben az időben éltem Ubuntus időszakomat, és próbaképpen volt egy idő, amikor Ubuntu 7.10, Win XP és Win Vista volt egyszerre a gépemen választható boottal. Nem sokal később jött a Win7 beta, majd az RC és végül ugye a végleges (RTM) változat. Én is azt mondom, amit Frenkie, a Win7 a valaha készült legjobb Windows. Hihetetlenül szeretem. Az Ubuntuval pár éve leálltam, de hallom, hogy a 12.4-es verziójú vaci új disztribúció nagyon jól sikerült, szóval ha élesben nem is (bár úgy lenne az igazi) LiveCD formájában tuti ki fogom próbálni, mert nagyon kíváncsi vagyok rá.

 

Jelenleg (megjelenést követő napokban került fel) magyarított Windows 8 Consumer Preview x64 van a gépemen... és imádom. Még gyorsabban bootol, még gyorsabban indítja az alkalmazásokat, mint a Win7, pedig az is elég gyors. Nekem a csempés felületű "új Start menü"-vel sincs semmi bajom. Én alapvetően szeretem az innovatív újításokat. Mindig is szerettem. Hamarosan jön az RC verzió, év vége felé pedig a végleges RTM is megjelenik.

 

Ja igen... eszembe jutott, hogy régen volt egy rövid kikacsintásom az OS/2 WARP (IBM) rendszerre is. Nagyon kevésre emlékszem belőle, de az megmaradt, hogy kb 1 nap erejéig próbálgattuk, nézegettük az unokatestvéremmel. :)

 

Eddig amihez nem volt szerencsém, az az Apple gépek OP rendszere, a Mac OSX... de ami késik ... nem múlik :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te nem vagy semmi. Ez a kártya már ősrégi és te Win7-et raksz alá? Nem lassú egy kicsit? :D Csoda hogy a Win7 egyáltalán feltelepült. Mikor lesz meg az új géped? A Win 7 a valaha készült legjobb Windows de ahhoz vas is kell.

 

Igazat megvalva ahhoz képest hogy mekkora gép kell a W7-nek, annyira nem lassú, persze én az árnyékokat meg a többi nekem nem kellő dolgot alapból kikapcsolom, így annyira nem terheli le a videókártyát. Persze azért így is van hogy befagy egy program, marha idegesítő tud lenni mikor Firefoxban (az kompatibilis az admin oldallal) akarok cikket írni, akkor van hogy befagy, kiírja hogy nem válaszol, majd 1 percig várat mire felébred az álmából. Ilyenkor szét tudnám ütni az egészet. Persze lehet én vagyok a hülye hogy erre a gépre W7-et rakok, de XP-t nem szeretem, Vista meg erőforrás igényesebb, így marad a W7. Néha azért elcsodálkozok hogy a gépem mi mindent kibír, 8 éve van meg, azóta csak a videókari meg a memória lett kicserélve, csoda hogy még működik :D

 

Gépem nem tudom mikor lesz meg, ha minden jól megy 1-2-3 hét és kapok fizetést, (nem akarom elszólni magam, le is kopogom: kop-kop-kop) de elviekben kapok annyit hogy összejöjjön végre a maradék 14.000 forint ami még kell. Hál isten az árak kicsit lejebb mentek, még a vinyó is olcsóbb lett egy ezressel, így hamarabb összejöhet. Remélem :D De jó lenne nyár előtt, nem vagyok benne biztos hogy kibírná a nyarat :D

 

Az FX az tök lényegtelen, abból készültek olyanok is, hogy a te kártyád árának kétszereséből sem tudnál olyat venni. Inkább, vagyis mindig széria számra keress rá, így könnyebben boldogulsz.

Utána néztem neked, a Win7, elméletben ezt a Drivert felismeri, frissíti, én annyira nem értek hozzá, de ha leszeded és hagyod, hogy újra tegye, akkor a 7 a legújabbat pakolja fel. Más OPokhoz sem nagyon frissíták már ezt a típust:

Driverek

 

Köszi, megnézem majd :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyerekek, lenne 1 kérdésem: A procim típusa: AMD Athlon XP 2400+. Ugye nálam alapból 2.0ghz-en pörög, ha 2400+ akkor gondolom 2.4 ghz-ig lehet felnyomni az órajelet nem? Vagy meddig érdemes hogy ne menjen tönkre, vagy érdemes e egyáltalán?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyerekek, lenne 1 kérdésem: A procim típusa: AMD Athlon XP 2400+. Ugye nálam alapból 2.0ghz-en pörög, ha 2400+ akkor gondolom 2.4 ghz-ig lehet felnyomni az órajelet nem? Vagy meddig érdemes hogy ne menjen tönkre, vagy érdemes e egyáltalán?

 

Amennyire én tudom, a 2400+ csak típusjelzés, az órajelhez semmi köze nincsen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyerekek, lenne 1 kérdésem: A procim típusa: AMD Athlon XP 2400+. Ugye nálam alapból 2.0ghz-en pörög, ha 2400+ akkor gondolom 2.4 ghz-ig lehet felnyomni az órajelet nem? Vagy meddig érdemes hogy ne menjen tönkre, vagy érdemes e egyáltalán?

 

 

Kolmilan jól tudja. Az AMD annak idején kitalálta hogy a procijaik számozását az aktuális Intel procik teljesítményéhez igazítja. Azaz ha egy Athlon XP-re az volt írva hogy 2400+ akkor az(az AMD szerint, mert persze nem igazán volt így) megfelelt egy 2,4 GHz-es P4-es sebességének. A valódi órajele persze nem ennyi volt az AMD procinak.

Azaz nem azt jelenti a 2400+ hogy addig lehet felhúzni az órajelét hanem azt hogy az akkor P! 2,4 GHz-es Intel proci sebességének felel meg.

Viszont megint meglepődtem. Ez a proci ősöreg. Még ezt használod? Ezen még fut egy mai program megfelelő sebességgel?

Semmi értelme felhúzni. Az architektúrája annyira elavult már hogy tökmindegy hogy hány Mhz-en fut. Nekem egy 2500+os Barton-magos procim volt 2007 decembere előtt akkor nagyon jó volt, de mam ár a 2-4-6 magos procik korában őskövület. Gyűjtsd a pénzt és végy egy Sandy Bridge-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kolmilan jól tudja. Az AMD annak idején kitalálta hogy a procijaik számozását az aktuális Intel procik teljesítményéhez igazítja. Azaz ha egy Athlon XP-re az volt írva hogy 2400+ akkor az(az AMD szerint, mert persze nem igazán volt így) megfelelt egy 2,4 GHz-es P4-es sebességének. A valódi órajele persze nem ennyi volt az AMD procinak.

Azaz nem azt jelenti a 2400+ hogy addig lehet felhúzni az órajelét hanem azt hogy az akkor P! 2,4 GHz-es Intel proci sebességének felel meg.

Viszont megint meglepődtem. Ez a proci ősöreg. Még ezt használod? Ezen még fut egy mai program megfelelő sebességgel?

Semmi értelme felhúzni. Az architektúrája annyira elavult már hogy tökmindegy hogy hány Mhz-en fut. Nekem egy 2500+os Barton-magos procim volt 2007 decembere előtt akkor nagyon jó volt, de mam ár a 2-4-6 magos procik korában őskövület. Gyűjtsd a pénzt és végy egy Sandy Bridge-t.

 

Köszi a válaszotokat, akkor én értettem félre :)

 

Tudom hogy ősöreg, mint minden ezen a gépen, de még mindig a fizetésemre várok, utánna lesz csere :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

A levelező rendszerek, mint például a citromail, a freemail...stb több szerveren működnek, vagy egy levelezőrendszer csak egy szerveren?

 

 

Jó kérdés. Sajnos nem ismerem melyik emailszolgáltató melyik szerveren van. Elvi szinten lehetséges hogy 1 fizikai szerveren legyen több szolgáltató. Ezen cégek is bérelnek szerintem egy helyet egy szerverparkban és azt osszák meg. De ez csak tipp. A freemailnek lehet saját külön szervere. Ami tuti hogy a gmailnek saját bejáratú van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jól tudom, a freemail szervere ugyanaz, ami az origo.hu szervere is (meg ezen ül az iwiw is).

 

 

Na látod erről fogalmam sincs. Szerintem van pár cég akiknek bazi nagy szerverparkjaik vannak és a szolgáltatók tőlük bérelnek tárhelyet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Tud valaki videót vágni itt? :) Arról lenne szó, hogy a CW összes része egy fájlban van, és szét kellene vagdosni őket.

 

Én szét tudnám vágni őket csak videószerkesztőket már nem szereti a gépem, belassúl miattuk nagyon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még több

 

Itt jó párat felsorol. a Virtuál tényleg jó, de nálam 3 gépen is csinált olyat, hogyha sokat dolgoztam vele, vagy nagyon beterheltem, akkor kifagyott, fél óra munka után pedg baromi idegesítő lehet. Plusz nekem feltett egy raklap codec-et és utána fejtetőn játszotta le a gépem a filmeket, szaggatott a hang és a felirattal is adódtak gondok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Segítenél esetleg a pontos metódusban?

Persze. Miután megnyitottad a videó file-t (CTRL+O), két pár gombra lesz szükséged a szerkesztő sávban. Az egyik a kulcsos nyilak, a másik az utolsó két gomb, olyan félnyilak. Miután megnyitottad a videót, a balra mutató félnyilat nyomd le. Ezzel jelölöd ki a videó elejét. Aztán a kulcsos nyíllal (jobbra) ellapozhatsz a kivágni szánt videó szakasz végére. A csúszkát oda is húzhatod, ahol a végét akarod (gyorsabb) de (fontos!), a kivágásra szánt szakasz végén mindenképpen nyomj egyszer rá a kulcsos nyílra. Ez azért fontos, mert a videóknak mindig kulcsframe-mel kell befejeződniük (a kezdés mindegy, bár én szeretem, ha az is kulcsframe). Amint ott vagy a videó végének szánt kulcsframe-nél, rányomsz a jobbra félnyílra. Ezzel a csúszkán megjelenik a kivágásra szánt szakasz. Ezután még a menüben a videó -> direct stream copy és az audio -> direct stream copy beállításokra rányomsz, így nem lesz gigantikus a videó (ezzel voltaképpen megtartja az eredeti videó audió-videó beállításait). :) Végül a menüben file -> Save as Avi (vagy F7) és lehet menteni. A mentési idő a processzor teljesítményétől függően változó, de nem szokott túl sok időt igénybe venni.

A következő szakasz ugyanígy pepitában, csak akkor értelemszerűen az utolsó kulcsframe-nél (vagy a következő frame-nél, ezt a csúszkával vagy a "színes" nyilakkal tudod állítani) kell rányomni a balra félnyílra, hogy kijelöld a videó elejét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kéne nekem egy kis segítség. A lakótársam és én összeszeretnénk kötni a gépeinket, hogy egymás ellen játszhassunk. Ezt hogyan tehetjük meg? Az biztos, hogy kell hozzá egy kábel: a net kábel megfelel erre a célra?

 

Aztán arra is emlékszem, hogy valahol el kellett nevezni az egyik cépet 1-es ip címűnek, a másikat meg 2-esnek (vagy valami ilyesmi). Ezt hol lehet beállítani? Aztán: különböző op.rendszerű gépeket össze lehet kötni? Szóval nekem Win7 starter van, neki pedig Xp. Ez probléma?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kéne nekem egy kis segítség. A lakótársam és én összeszeretnénk kötni a gépeinket, hogy egymás ellen játszhassunk. Ezt hogyan tehetjük meg? Az biztos, hogy kell hozzá egy kábel: a net kábel megfelel erre a célra?

 

Aztán arra is emlékszem, hogy valahol el kellett nevezni az egyik cépet 1-es ip címűnek, a másikat meg 2-esnek (vagy valami ilyesmi). Ezt hol lehet beállítani? Aztán: különböző op.rendszerű gépeket össze lehet kötni? Szóval nekem Win7 starter van, neki pedig Xp. Ez probléma?

 

Nem akarok hülyeséget mondani de szerintem routert próbáljátok meg azzal tudjátok szétbontani a netet gépekre. IP címeset nem tudom, az OP rendszer szerintem mindegy.

 

Más: Úgy tűnik lassan összejön a pénz a konfigra amit kinéztem magamnak, most olcsóbbak is lettek a cuccok pár ezressel, szóval mondhatni célegyenbe vagyok :D

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem akarok hülyeséget mondani de szerintem routert próbáljátok meg azzal tudjátok szétbontani a netet gépekre. IP címeset nem tudom, az OP rendszer szerintem mindegy.

 

Más: Úgy tűnik lassan összejön a pénz a konfigra amit kinéztem magamnak, most olcsóbbak is lettek a cuccok pár ezressel, szóval mondhatni célegyenbe vagyok :D

Norbi, nem netet akarunk szétbontani, csak lannolni akarunk. :) Routerünk amúgy nincs. Vagyis egy közös routerhez van kapcsolva a koli összes gépe, de ott nem látjuk egymást, mert sztem az le van tiltva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.