Ugrás a kommentre

Akik eggyé váltak az Erővel


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

A legnagyobb legendák egyike, akik a XX. század egyik legnagyobb mítoszává tették a Star Wars-ot.

 

Sajnos egyre kevesebb van belőlük. Lucas, John Williams, Hamill, Ford, Daniels, Oz, Billy Dee Williams, McDiarmid, Davis. Az ILM-zsenik (Tippett, Muren, Dykstra, Johnston, Edlund, Peterson), és persze Ben Burtt.

 

Én bízom benne, hogy ezeket a legendákat még szerepelteti a Lucasfilm, amíg lehet, gondolok itt elsősorban a színészekre, vagy épp John Williams-re. 

 

Olyan jó lenne még látni Frank Oz-t, ahogy Yodát bábozza (mondjuk az Acolyte folytatásában, vagy egy Mandoverse szellem-cameoban), vagy Ian McDiarmid-et az Andorban... Tudom, sokan mondják, hagyjuk el a Skywalkereket, de nekem ezek a karakterek is a Star Wars. És a karakterek pedig az őket életre keltő színészek. Ha pedig ők nem lesznek, akkor már a figurák sem lesznek olyan hatásúak.

 

Annyira hálás vagyok például a Rebelsnek, hogy még jó időben, egy jól megválasztott korszakban kérte fel az ikonikus OT-színészeket, hogy szinkronizálják a figuráikat.

 

Furcsa lesz majd a következő SW-kontent, amiben feltűnik Darth Vader (és meg is szólal, mert az Ahsokában, TotE-ben ez elmaradt), furcsa lesz respeecherrel hallani Jones hangját. Lehet, nem is erőltetném így igazából...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

Furcsa lesz majd a következő SW-kontent, amiben feltűnik Darth Vader (és meg is szólal, mert az Ahsokában, TotE-ben ez elmaradt), furcsa lesz respeecherrel hallani Jones hangját. Lehet, nem is erőltetném így igazából...

Már az Obi-Wan sorozatban is úgy hallhattad

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Yoda József írta:

Már az Obi-Wan sorozatban is úgy hallhattad

 

Tisztában vagyok vele, hiszen nem szoptam volna ki az ujjamból a Respeecher gondolatát. Abba a sorozatba egyrészt még életében egyezett bele, másrészt pedig, azt gondolom, és ezt már akkor is írtam, hogy jó lenne kideríteni, hogy mi volt az az egész... Hogy ki mondta fel azokat a szövegeket. Jones, Christensen, vagy valaki más. Az AI nem tud színészkedni. Egy meglévő hangfelvételt tud átszerkeszteni. Még azt se tartom kizártnak, hogy Jones mondta még fel ezeket a szövegeket, elvégre csak utána lett hír, hogy ezután már nem vállalja Vader szerepét, és a hangját "odaadja" a Lucasfilmnek. Nyilván a filmen már egy fiatalos, OT-szerű JEJ hang hallható. Jó lenne ebben tisztán látni. Az a baj, egyre ritkábbak a QnA-k a Celebration-ökön, ahol egy ilyet meg lehetne kérdezni.

 

Azt is jó lenne tudni, hogy az OT-ról, a RotS-ról, a RO-ról vagy a Rebelsről készült-e olyan felvétel, amikor Jones a hangstúdióban van. Egyet sem láttam, soha. Jó lenne ezeket a felvételeket látni. Mindenről mindent dokumentálnak, kötve hiszem, hogy éppen ezeknél nem volt senki ott kamerával. Az ANH-nál még csak-csak értem, de a többinél ez valószínűtlen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.