Ugrás a kommentre

A Walt Disney megvette a Lucasfilmet!


Zééé

Ajánlott hozzászólás

Szerintem mindkettő gáz.

 

Nekem az a bajom, hogy egyre több az ilyen szélsőséges, idióta követelés PC részről, amiknek rendre le is fekszenek (nemcsak az SW-ben) és ha valamit át tudtak vinni akkor megpróbálkoznak egy kicsit nagyobb volumenű valamivel, mert miért ne, aztán az is átmegy, mert hát az nem sokkal több, mint az előző amit elfogadtak és így tovább és így tovább és kitudja hol lesz a vége.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hááááát.., Szerintem 2021-ben azt gondolni, hogy az SW amerikai produktum, már eleve gáz. Nyilván, amerikai, de a támája világi. Plusz pont a fekete rabszolgaság az, ami k*rávra nincs megjelenítve benne, míg a római nagyjából teljes egsészében, hiszen nem csak fehér rabszolgákat kapunk, de római gladiátorarénát is. Úgyhogy szerintem ezen a téren a Slave I szó száműzése legalább akkora gáz, mint a bikinis Leiáé. Nyilván, ahogy azt már korábban kifejtettem, én még díjaznám is a Slave I átnevezését, mert baromira nem csípem ezt a nevet, ugyanakkor íróként gáznak tartom ezt a rettegést nagyjából mindentől. Hol az írói szabadság, az alkotás művészete, amikor már minden szavadat tízszer át kell kondolnod, nehogy megsérts valakit, akit az anyucija és az apucija a széltől is óvott?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Dzséjt írta:

Hááááát.., Szerintem 2021-ben azt gondolni, hogy az SW amerikai produktum, már eleve gáz. Nyilván, amerikai, de a támája világi.

Amerikaiak gyártják Amerikában. Ennél amerikaibb aligha lehetne. És igen az Amerikában élő amerikai alkotóktól elvárni hogy ne hasson rájuk az amerikai kultúra.... hát minimum furcsa :)

Az hogy az SW-ben hogy néznek ki a rabszolgák az semmit nem oszt vagy szoroz a rabszolga szó amerikai megitélésén.

9 perccel korábban, Dzséjt írta:

Hol az írói szabadság, az alkotás művészete, amikor már minden szavadat tízszer át kell kondolnod, nehogy megsérts valakit, akit az anyucija és az apucija a széltől is óvott?

Hát aki alkotói szabadságra vágyik az ne franchise műhöz menjen írni mert itt eleve soha nem is volt teljes alkotói szabadság. Mindig is igazodni kellett egy csomó dologhoz így például ahhoz hogy ezaz egész főleg tinédzsereknek készül, ezért minden felnőtt témát csak nagyon szőrmentén lehet érinteni. Zoli, aki hivatalos Lucasfilm művész minderről bővebben tudna nyilatkozni. Neki aztán rengeteg szabályt kell betartania ahhoz hogy egy kép átmenjen minden szűrőn, de tudtommal ez őt azért annyira nem zavarja hisz ez része annak hogy közvetve a Lucasfilmnek dolgozik. És ez igazából valamilyen formában minden bizonnyal mindig is igy volt. Lucas alatt se élhette ki senki csak úgy az alkotói szabadságát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Bomarr írta:

Amerikaiak gyártják Amerikában. Ennél amerikaibb aligha lehetne.

Aha... És a londoni Pinenwood studio mennyire amerikai? Az Új Zéland-i Temuarrea Morrison? Az angol Disey Ridley? A chile-i Pedro Pascal? A makaói Ming-Na We? A mexikóxi Diego Luna? A skót Ewan McGregor? És én csak a Disney éra produkcióiból szemezgettem. Az ST főhőse, a The Madaloeian főhőse, az Andor főhőse, a Kenobi főhőse és a The Book of Boba Fett főhőse sem amerikai. Az ST-t meg nagyjából mindehol forgatták, kivéve Amerikában. Kis hányadát, maximum. De már a PT nagy része, sőt az OT egy része sem Amerikában készült. Hol gyártják ezt Amerikában? A főhősök és a helyszínek nagy része már a PT idejében sem kötődtek Amerikához, a színészek még úgy sem. A skót Ewan McGregor, az ír Liam Neeson, a szintén skót Ian McDiarmid, az izraelli Natalie Portman és a kanadai Hayden Christensen? Helyesebb úgy mondani, hogy amerikában is gyártják amerikaiaknak is. Az amerikaiak lassan kissebségben vannak a Star Warsban. Lassan... de lehet, hogy már rég.

12 perccel korábban, Bomarr írta:

Hát aki alkotói szabadságra vágyik az ne franchise műhöz menjen írni mert itt eleve soha nem is volt teljes alkotói szabadság. Mindig is igazodni kellett egy csomó dologhoz így például ahhoz hogy ezaz egész főleg tinédzsereknek készül, ezért minden felnőtt témát csak nagyon szőrmentén lehet érinteni. Zoli, aki hivatalos Lucasfilm művész minderről bővebben tudna nyilatkozni. Neki aztán rengeteg szabályt kell betartania ahhoz hogy egy kép átmenjen minden szűrőn, de tudtommal ez őt azért annyira nem zavarja hisz ez része annak hogy a Lucasfilmnek dolgozik. És ez igazából valamilyen formában minden bizonnyal mindig is igy volt. Lucas alatt se élhette ki senki csak úgy az alkotói szabadságát.

A mérték a kulcs, a prezentáció. Amikor már egy hétköznapi szótól is fosnak, az gáz. Most akkor mi van? Amerikában egy római rabszolgaságról szóló filmben sem lehet használni a rabszolga szót, mert a fekete rabszolgaságra utal? Vagy kettős mérce van, és amíg fehérek a rabszolgák, addig lehet használni, mert az nem gáz? Hol a határ? Fehér rabszolga jó, fekete rabszolga nem jó?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

34 perccel korábban, Dzséjt írta:

Aha... És a londoni Pinenwood studio mennyire amerikai? Az Új Zéland-i Temuarrea Morrison? Az angol Disey Ridley? A chile-i Pedro Pascal? A makaói Ming-Na We? A mexikóxi Diego Luna? A skót Ewan McGregor? És én csak a Disney éra produkcióiból szemezgettem.

Nem hinném hogy meg fog lepni a dolog de a szinészeknek úgy kb. zéró ráhatásuk van a történet irásra meg a világ alkotásra. Ha nem igy lenne akkor Luke Skywalker az ep.8-ban egy szuperhős lett volna az első pillanattól fogva. 

A Lucasfilm egy amerikai stúdió amely egy annál is nagyobb amerikai stúdiohoz a Disney-hez tartozik. A produkcióik amerikai produkciók, amerikai pénzből, ahol kreativ döntések legfőbb elbirálója is amerikai (Kennedy). Ha mindez nem lenne elég a Star Wars fő piaca az amerikai piac.

Szerinted amikor egy ilyen kérdés felmerül mint a mostani (Slave 1) akkor azt hol és ki birálja el: az Új Zéland-i Temuarrea Morrison, az angol Disey Ridley, illetve a többi nemzetközi SW-s ember, vagy inkább a Lucasfilm amerikai központjában az illetékes?

 

Egyébként nem tudom hogy jönnek ide a római filmek. Ez egy Lucasfilmes döntés volt. Tudtommal ők nem készitenek ókori történelmi filmeket. Arra pedig szerintem senki nem utalt, hogy a fehér rabszolgák okék. Ez a narrativa nekem elég falsnak tűnik. Egyelőre annyi látszik hogy a rabszolgaságot szeretnék ha csak negativ kontextusban tűnne fel. Nem látom be hogy ez mitől annyira problémás. Senki nem mondta hogy innentől egyáltalán nem lesz a rabszolga szó az SW-ben. Az ellenkezője valószinübb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bomarr írta:

Nem hinném hogy meg fog lepni a dolog de a szinészeknek úgy kb. zéró ráhatásuk van a történet irásra meg a világ alkotásra. Ha nem igy lenne akkor Luke Skywalker az ep.8-ban egy szuperhős lett volna az első pillanattól fogva. 

A Lucasfilm egy amerikai stúdió amely egy annál is nagyobb amerikai stúdiohoz a Disney-hez tartozik. A produkcióik amerikai produkciók, amerikai pénzből, ahol kreativ döntések legfőbb elbirálója is amerikai (Kennedy). Ha mindez nem lenne elég a Star Wars fő piaca az amerikai piac.

Akkor meg ne hírdessék magukat a PC támogatóinak, hanem legyen szépen mindenki olyan, amilyen a vezetés. Ez is gáz. Mindenkinek meg akarnak felelni papíron, valójában meg csak az amerikai piacnak? Legyen mexikói, meg leszbikus, rúgjuk ki a "nácizós színésznőt", meg legyen nem váltó karakter, de amúgy csak a hetero fehér férfiakat elégítjük ki (szádnékos túlzás). Alapevetően ez az egész gáz, úgy ahogy van. Mondom ezt úgy, hogy szeretem az új Star Warsokat és lesz*rom, hogy hívják a Slave I-et. De maga a tendencia gáz, és nem fog jó dolgokat szülni hosszú távon ez az álszent, kettős mércén alapuló felfogás.

Amúgy én nemzetközi produkciónak tartom a Star Warsokat, mert nem azon az alapon skatujázom be, hogy ki pénzeli és melyik féltekén született a stúdió vezetője. A Star Warsban nagyon-nagyon-nagyon sok nem amerikai vesz részt, a legtöbb dolog, ami ma naggyá teszi az SW-t, nem Amerikához kötődik, így szerintem velük szemben tiszteletlenség pusztán amerikainak bélyegezni.

 

1 órával korábban, Bomarr írta:

Egyébként nem tudom hogy jönnek ide a római filmek.

Úgy, hogy valószínűleg a Slave szó használata nem csak a Star Warsra vonatkozik. Ha John McClane hívná a kocsiját Slave Baby-nek a Die Hard 88-ban, az is kicsapná a biztosítékot. Ez egy egyre általánosabb jelenség, hogy lassan hatszor át kell gondolnod egy szót, mert lesz valami f*sz, aki elég hangosan tudja verni a tamtamdobot, hogy téged örökre megbélyegezzenek.

 

1 órával korábban, Bomarr írta:

Egyelőre annyi látszik hogy a rabszolgaságot szeretnék ha csak negativ kontextusban tűnne fel.

És szerinted Amerikában - téged idézve - egy amerikaiaknak szóló amerikai produkcióba nem a fekete rabszolgaság miatt van ez a hőzöngés a Slave I körül? Szintén téged idézve: "a fekete rabszolgaság többet mond mint a római féle. Az előbbi része a történelmüknek a másik meg nem igazán." Nagyon-nagyon meglepne ennek tükrében, ha bárkinek is eszébe jutott volna, hogy a fehér rabszolgák miatt se hívják Slave I-nek a Slave I-et. Ez csak és kizárólag a feketék miatt van, mert amerikában ez a kényes téma.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Dzséjt írta:

És szerinted Amerikában - téged idézve - egy amerikaiaknak szóló amerikai produkcióba nem a fekete rabszolgaság miatt van ez a hőzöngés a Slave I körül? Szintén téged idézve: "a fekete rabszolgaság többet mond mint a római féle. Az előbbi része a történelmüknek a másik meg nem igazán." Nagyon-nagyon meglepne ennek tükrében, ha bárkinek is eszébe jutott volna, hogy a fehér rabszolgák miatt se hívják Slave I-nek a Slave I-et. Ez csak és kizárólag a feketék miatt van, mert amerikában ez a kényes téma.

Természetesen az amerikaiakban a fekete rabszolgaság miatt merült fel ezaz egész, de a döntésből nekem sehogy se jön le az hogy a fehér rabszolgaság oké.  

Eleve bevallom engem meg is lepett amikor a Bad Batchben pár hete épp hogy egy fehér rabszolga tünt fel - és egyáltalán nem abban a kontextusban hogy ez oké. Még eszembe is jutott hogy csodálom, hogy ebből nincs balhé és nem kezdik el páran verni a tamtamot hogy hogy merik a fehéreket a rabszolgaság áldozataként ábrázolni. Már pedig a Bad Batch épp ezt tette. A mostani közegben sokkal jobban adta volna magát, hogy ha már emberi rabszolga akit sajnálni kell akkor még úgy is hogy csak egy háttérszereplő legyen fekete az illető, de a készitők másként döntöttek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Bomarr írta:

Természetesen az amerikaiakban a fekete rabszolgaság miatt merült fel ezaz egész, de a döntésből nekem sehogy se jön le az hogy a fehér rabszolgaság oké. 

Nekem abból jön le, hogy 1999 óta van egy fehér rabszolga gyerek a Star Warsban, és még senki sem verte emiatt a tamtamdobot. A Black Matters óta érzékeny ez a dolog, és nem Anakin kéztette arra a vezetést, hogy a Slave I név ne legyen használva. És éppen ezért nem is volt nekem meglepő az, ami neked a Bad Batch-ben:

 

3 perccel korábban, Bomarr írta:

Még eszembe is jutott hogy csodálom, hogy ebből nincs balhé és nem kezdik el páran verni a tamtamot hogy hogy merik a fehéreket a rabszolgaság áldozataként ábrázolni.

A feketék miatt van ez a cirkusz, ők és az ő nevükben felszólaló fehérek verik a tamptamdobot, és ez még mindig sokkal-sokkal érzékenyebb téma az USA-ban is, mint az, hogy fehérek legyenek rabszolgák. Egy fehér lehet bármi. Jó és gonosz, lehet rabszolga, eljátszhatja fekete, nem lesz abból nagy baj. Egy-két ember hisztizik egy napot, azt szevasz. Fordítva, na akkor borul a bili és locsog a sz/r. Van itt egy látványos, bőrszínre kihegyezett kettős mérce. Pedig szerintem a korrekt dolog az lenne, ha a rabszolgaság bőrszíntől függően negatív színben lenne feltűntetve (vagyis a Star Warsban is lennének a fehér mellett fekete rabszolgák is), és egy negatív karakter, amilyen Boba Fett, nyugodtan hívja a hajóját Slave I-nak. Mert Boba Fett nem pozitív hős. Alsó hangon is sorozatgyilkos és úgy tűnik, hogy most már maffiózó is. És szerintem ez is gáz. Egy negatív karakter lett feltűntetve pozitív színben, és emiatt nem lehet bizonyos neve a hajójának. Mintha azon menne a hiszti, hogy Tony Montana nem nevezheti el a jachtját Slave Girlnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont ebben a témában én semmiféle kettős mércét nem látok mivel az amerikaiak mostanság egy rakás fekete rabszolgás produkciót csináltak és ezzel senkinek semmi baja. De miért is lenne? Hát pont ezaz amiről imádnak most beszélni: hogy milyen rossz volt a feketéknek rabszolgaként. Egy fekete rabszolga az tökéletesen PC. Az ellenkezője az ami kirivó, mert azt viszont nem nagyon látni. Pont azt rovod fel az SW-nek, amiben kifejezetten formabontó most az amerikai közegben hogy fehéreket is mer rabszolga szerepbe rakni.

 

1999-ben meg úgy általában a 2000-es évek elején rengeteg olyan film lement a mozikban simán botrány nélkül ami ma már botrányos lenne. Sajnos vagy nem de az már egy másik világ volt ilyen szempontból. A Baljós Árnyak simán megtehette azt is, hogy az összes főszereplő fehér volt. Senki nem háborodott fel rajta. De ez egyáltalán nem jelenti hogy ma ugyanez lenne rá a reakció. Dettó ugyanez a rabszolgaság ábrázolására is igaz szerintem.

 

Az pedig hogy egy negativ hős, vagyis Boba Fett hősi státuszba kerülhet, pedig nálam épp hogy pozitivum. Imádom hogy nem csak patyolattiszta lelkü hősei vannak az SW-nek. Mivel épp egy bűnbanda trónjára ült rá ezért felteszem nem ételosztásba és karitativ tevékenységbe fog fogni a Tatooine-on. De ettől még nyilván ő lesz a pozitiv szereplő akinek drukkolunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, Bomarr írta:

Pont ebben a témában én semmiféle kettős mércét nem látok mivel az amerikaiak mostanság egy rakás fekete rabszolgás produkciót csináltak és ezzel senkinek semmi baja. De miért is lenne? Hát pont ezaz amiről imádnak most beszélni: hogy milyen rossz volt a feketéknek rabszolgaként. Egy fekete rabszolga az tökéletesen PC. Az ellenkezője az ami kirivó, mert azt viszont nem nagyon látni. Pont azt rovod fel az SW-nek, amiben kifejezetten formabontó most az amerikai közegben hogy fehéreket is mer rabszolga szerepbe rakni.

Én eddig pont fordítva tapasztalom, ezért is rovom fel, hogy a fehér rabszolgák körül nincs hiszti. Lehet rossz körökben mozgok/tájékozódom, nem vitatom, de én még egy büdös felszólalást nem olvastam azzal szemben, ha egy fehér volt rabszolga, ezzel szemben csak hisztit láttam, ha egy fekete volt az. :( 

 

25 perccel korábban, Bomarr írta:

1999-ben meg úgy általában a 2000-es évek elején rengeteg olyan film lement a mozikban simán botrány nélkül ami ma már botrányos lenne. Sajnos vagy nem de az már egy másik világ volt ilyen szempontból. A Baljós Árnyak simán megtehette azt is, hogy az összes főszereplő fehér volt. Senki nem háborodott fel rajta. De ez egyáltalán nem jelenti hogy ma ugyanez lenne rá a reakció. Dettó ugyanez a rabszolgaság ábrázolására is igaz szerintem.

De ez nem jó, ez is jelzi, mennyir érzékeny és/vagy intoleráns már a világ. Ami '99-ben még simán működött, az ma már tuti belegázol valami érzékeny mimóza lelkivilágába. Nem a jó irányba tolódott el a dolog. Nem jó, hogy ma már kis túlzással betiltanak olyan filmeket, mint az Elfújta a szél és nem nevezhetnek egy kitalált hajót Slave I-nak, és ez csak egy-egy példa. A tolerancia szó lassan az intolerancia szinonímája lesz, mert X közösség semmit sem fogad el, ami a tolerancia hirdetése közben nem fér bele az ő nézőpontjukba. És igen, k*rva nagy gáz, hogy ma az ep1 már nem lenne elfogadott, mert három fehér ember a főszereplő.

 

29 perccel korábban, Bomarr írta:

Az pedig hogy egy negativ hős, vagyis Boba Fett hősi státuszba kerülhet, pedig nálam épp hogy pozitivum. Imádom hogy nem csak patyolattiszta lelkü hősei vannak az SW-nek. Mivel épp egy bűnbanda trónjára ült rá ezért felteszem nem ételosztásba és karitativ tevékenységbe fog fogni a Tatooine-on. De ettől még nyilván ő lesz a pozitiv szereplő akinek drukkolunk.

Azzal, hogy egy negatív karakter is lehet (anti)hős, nekem sincs bajom. Ez nagyon tetszik. Azzal van bajom, hogy most ezt az antihőst úgy próbálják lefesteni, mintha ő fehér lovag lenne, és ezért nem nevezhetik a hajóját úgy, ahogy. Fogadjuk el szépen, hogy hősi státusza ellenére ő egy negatív karakter, mint Montana, Corleone vagy Anakin Skywalker. Ha azon akadnának ki a népek, hogy Luke Skywalker vagy Obi-Wan Kenobi, esetleg Padmé Amidala hívja a hajóját Rabszolgának, akkor érteném a dolgot. Na de egy terrorcselekményekben, gyilkosságokban, gyilkossági kísérletekben és emberrablásban részt vett egyénnél nekem ne mondja senki, hogy ami hozzá kötődik, az pozitív üzenetet hordoz. Ő egy negatív karakert, antihős, így a hozzá kötődő dolgok sem feltétlen mind pozitívak. Boba Fett-ről még a mostani, pár fokkal gerincesebb valójában sem tudok pozitívan gondolkodni, mert eszembe jut, hogy mégis csak ő az, aki 12-13 évesen már úgy öldöste az embereket, mint ahogy más horgászik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Dzséjt írta:

De ez nem jó, ez is jelzi, mennyir érzékeny és/vagy intoleráns már a világ. Ami '99-ben még simán működött, az ma már tuti belegázol valami érzékeny mimóza lelkivilágába. Nem a jó irányba tolódott el a dolog. Nem jó, hogy ma már kis túlzással betiltanak olyan filmeket, mint az Elfújta a szél és nem nevezhetnek egy kitalált hajót Slave I-nak, és ez csak egy-egy példa. A tolerancia szó lassan az intolerancia szinonímája lesz, mert X közösség semmit sem fogad el, ami a tolerancia hirdetése közben nem fér bele az ő nézőpontjukba. És igen, k*rva nagy gáz, hogy ma az ep1 már nem lenne elfogadott, mert három fehér ember a főszereplő.

Teljesen egyetértek veled abban hogy ez gáz, de én már valahogy beletörődtem. Bár ebben sokat segít, hogy nagyon kevés új amerikai filmet és sorozatot fogyasztok és főleg 20-30 éves. vagy annál is régebbi produkciókat nézek, igy engem ez kevésbé érint.

Én úgy vagyok vele, hogy ez a túlérzékenység a Star Warsnak szerencsére kárt nem okozott olyan értelemben hogy a történetek továbbra is jók és érdekesek. A PC-nél fontosabb a kreatív tartalom. Teljesen az SW persze nem tudja kivonni magát az amerikai valóságból, pláne hogy egy többmilliárdot érő franchise-ről beszélünk, úgyhogy elkerülhetetlen hogy az ilyen marhaságok mint a Slave 1 név letiltása itt is megjelenjen. De érzésem szerint egyelőre bőven megúsztuk hogy érdemben bezavarjon a túlérzékenység. A döntés ettől még marhaság, de ez pont egy olyan részlet, ami lényegtelen. Már olyan értelemben hogyha nincs ez a bejelentés és csak úgy elmarad a Slave 1 szó használata, valszeg észre se vesszük mert eddig se nagyon hivatkoztak rá. A mögötte lévő elv, ami gáz, de a döntés következményei meglehetősen jelentéktelenek.

Mint minden kulturális dolog ez a PC dolog is le fog csengeni szerintem. Remélhetőleg erre nem kell pár évnél többet várni, bár ez nyilván megjósolhatatlan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

58 perccel korábban, Bomarr írta:

Én úgy vagyok vele, hogy ez a túlérzékenység a Star Warsnak szerencsére kárt nem okozott olyan értelemben hogy a történetek továbbra is jók és érdekesek. A PC-nél fontosabb a kreatív tartalom.

Én sem most látom a bajt, egyelőre nekem is teljesen megfelel a dolog. A Slave I sem bánt, hisz nem szeretem ezt a nevet, plusz momentán még átnevezésről sincs szó. A legrosszab esetben megsemmisül a hajó és Boba kap egy újat, a Slave I-et meg többé nem látjuk, vagy a ha mégis, nem használják a nevét.

De a mostani tendencia elvezethet oda, hogy már a Star Wars-ban is kárát látja a kreativitás a PC-nek, vagy pontosabban fogalmazva, az üzleti érdekeknek. Ez az a félelmem, amit már akkor is megírtam, amikor jött a híre, hogy a Disney megvette a Lucasfilmet. Az üzleti érdekek kiszolgálása miatti minőségi romlás. Persze még nincs baj, de akkor is, az ilyen lépések idején érzem, hogy azért nem hiába aggódtam anno.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egyelőre kifejezetten pozitivnak látom a Star Wars jövőjét. Jó emberek ülnek jó helyen és a projektek is szinte mind érdekesek. Nem is nagyon van olyan jövőbeli SW projekt amit valami miatt ne várnék és olyan sincs ami miatt különösebben aggódnék. De ha el is romlana valahol félúton a dolog már igy is rengeteget adott nekem a Disney éra. Nem csak a Rogue One, a Solo, az ST, a Mandalorian vagy a Bad Batch jelent sokat hanem ott van az is, hogy most először igazán elmélyedtem és élveztem az SW regényeket és képregényeket. Szinte bizarr visszatekintenem a 2012-es Disney felvásárlás előtti hónapokra, ahol épp ott tartottam hogy kiszerettem az SW-ből és eljutottam oda hogy olyan nagyon nem érdekelt már ez az egész. Ha akkor valaki azt mondja nekem hogy SW mozikat fogok még nézni amiket imádni fogok körberöhögtem volna. Pláne ha valaki közli hogy tényleg lesznek élőszereplős SW sorozatok. Ha ma-holnap teljesen elcsesznék az egészet én már akkoris nagyon hálás lennék az eddigiekért. Többet kaptam SW fronton mint amit korábban valaha remélni mertem volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem vélem másképpen. Úgy gondolom, hogy manapság Star Wars rajongónak lenni nagyon jó. Rengeteg érdekes és tartalmas mű születik, lehet válogatni, mondhatni, kánaán van. Pedig az ep1-3 idején sem volt rossz a helyzet, de ez a mai azon is túltesz. És nyilván nem lesz tragédia, ha egyszer az SW meghal úgy, ahogy megpusztult mondjuk a Star Trek vagy az Alien. És pont azért, mert ott vannak a régi művek, szóval, ha a jövőben ki is nyiffan az SW is, megmaradnak azok a művek, amiket addig kaptunk és élveztük. Csak azért azt a kinyúvadást remélem egy 10-15, vagy még inkább 20 évre datálják. Amire viszont nincs garancia, így azért lehet aggódni is az optimizmus mellett.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is örülök, hogy egyre több mű érkezik viszont pont ezek növelik annak a kockázatát is szerintem, hogy hirtelen meg is szűnjön a kánaán. Teszem azt besül pár sorozat meg a következő film, aztán kitudja, hogy dönt a Disney, a Solo után is visszafogták az agarakat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, Dzséjt írta:

És nyilván nem lesz tragédia, ha egyszer az SW meghal úgy, ahogy megpusztult mondjuk a Star Trek vagy az Alien.

Mindig ezekkel jössz, holott az élet bizonyította, hogy ezek rossz példák. Egyik se élt addig amíg az SW, ami jelenleg 44 évesen él és virul. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Mindig ezekkel jössz, holott az élet bizonyította, hogy ezek rossz példák. Egyik se élt addig amíg az SW, ami jelenleg 44 évesen él és virul. 

Az ugye megvan, hogy a Star Trek 11 évvel idősebb, mint a Star Wars, szóval még tovább is élt, mi több, él, hiszen feltámadt. ;) Az Alien meg mindössze két évvel ifjabb. Szóval kár ezzel az életkorral dobálózni, mindegyik franchise-nak megvan a létjogosultsága, a rajongói bázisa és a picai tere, még ha te nem is becsülöd ezeket annyira, mint az SW-t (ami sajnos tipikus hozzáállás hazánkban a Star Trekkel szemben, ami nem csoda, mint sok minden mással, hazánk ezzel is le van maradva egy húsz-harminc évvel :( ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Dzséjt írta:

Az ugye megvan, hogy a Star Trek 11 évvel idősebb, mint a Star Wars, szóval még tovább is élt, mi több, él, hiszen feltámadt. ;) Az Alien meg mindössze két évvel ifjabb. Szóval kár ezzel az életkorral dobálózni, mindegyik franchise-nak megvan a létjogosultsága, a rajongói bázisa és a picai tere, még ha te nem is becsülöd ezeket annyira, mint az SW-t (ami sajnos tipikus hozzáállás hazánkban a Star Trekkel szemben, ami nem csoda, mint sok minden mással, hazánk ezzel is le van maradva egy húsz-harminc évvel :( ).

Ha ez így van akkor minek írod róluk, hogy megpusztultak? És még engem kezdesz el fikázni... :lol2:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ha ez így van akkor minek írod róluk, hogy megpusztultak? És még engem kezdesz el fikázni... :lol2:

Azért írom, mert van egy időszak a Star Trekben, amikor a sorozatok és a filmek minősége is alaposan leromlott az üzleti érdekek miatt. Az Enterprise és a 9. és 10. film kicsinálta (plusz a videojátékok és könyvek minősége is megzuhant drasztikusan). Ezt követően évekre le is állt az addigi folyamatos Trek gyártás (négy évre, 2005-től 2009-ig), a Paramount már-már tagadta a létezését. Bevétel, minőség, gyártás, minden téren megzuhant és megdöglött a franchise. Ezt követte egy minőségi feltámadás a 2009-es filmmel, és az ezt követő 10 évben lassan újra visszatért a széria (bár még mindig nincs azon a szinten, mint a '90-es évek végén, 2000-es évek elején volt). Az Alien meg 1997 óta csak egy jó videojátékot tudott hozni, meg két, a fanchise-hoz lazán kapcsolód, minőségileg finoman fogalmazva is megkérdőjelezhető filmet tudott kitermelni. Ha ez nem hullaszag, akkor semmi.

A Trek meghalt, de feltámadt, hála Abramsnek. Az Alien még mindig halott, annak feltámasztásán most a Disney fáradozik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Star Wars vajon eljut addig, amíg a Star Trek, vagy az Alien, hogy egyre kevesebb legyen a tartalom, vagy akár meg is szűnjön?

Egyébként én az Alien-ben nem látok annyi potenciált, hogy egy ennyire folyamatos tartalomgyártás legyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Reméljük, hogy így lesz.

 

Hát most a High Republiccal biztos elleszünk legalább 10 évet ha nem többet, lassan jön a post ep-9 korszak is. Mivel a HR korszak sikeresnek mondható, szerintem már biztos agyalnak az azelőtti időkön is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Hát most a High Republiccal biztos elleszünk legalább 10 évet ha nem többet, lassan jön a post ep-9 korszak is. Mivel a HR korszak sikeresnek mondható, szerintem már biztos agyalnak az azelőtti időkön is.

Mikey Day Snl GIF by Saturday Night Live

:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

56 perccel korábban, NorbiLordi írta:

 

Hát most a High Republiccal biztos elleszünk legalább 10 évet ha nem többet, lassan jön a post ep-9 korszak is. Mivel a HR korszak sikeresnek mondható, szerintem már biztos agyalnak az azelőtti időkön is.

Én erősen kétlem, hogy a Köztársaság Fénykorát 2025-nél tovább húzzák. Legjobb esetben is szerintem max 2027-ig, de már az is sok lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Én erősen kétlem, hogy a Köztársaság Fénykorát 2025-nél tovább húzzák. Legjobb esetben is szerintem max 2027-ig, de már az is sok lehet.

Én arra vagyok kíváncsi, hogy milyen hosszú lesz a 2. és 3. fázis. Ha igaz, hogy a következő hullámmal - amely nagy valószínűséggel decemberben kezdődik majd - véget ér az első fázis, akkor ilyen 3-4 hullámból fog állni a másik két fázis is? Mert akkor nagyjából belőhető, hogy mikorra is számítsunk a projekt végére.

 

De igen, én nagyjából 2025-2026 -ig tudom elképzelni, hogy addig elviszik. Utána meg jöhetnek az összekötések az Acolyte c. sorozattal, illetve lehetnek előzmények is és jöhet a régi kor is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, Bence1997 írta:

Én arra vagyok kíváncsi, hogy milyen hosszú lesz a 2. és 3. fázis. Ha igaz, hogy a következő hullámmal - amely nagy valószínűséggel decemberben kezdődik majd - véget ér az első fázis, akkor ilyen 3-4 hullámból fog állni a másik két fázis is? Mert akkor nagyjából belőhető, hogy mikorra is számítsunk a projekt végére.

 

De igen, én nagyjából 2025-2026 -ig tudom elképzelni, hogy addig elviszik. Utána meg jöhetnek az összekötések az Acolyte c. sorozattal, illetve lehetnek előzmények is és jöhet a régi kor is. :)

A régi korok kiaknázásával még akár évtizedekig el tudnak játszani. A kérdés az, hogy ez a szélesebb közönséget érdekelni fogja-e, vagy az átlag nézőknál a Star Wars a 9 film időszaka és kész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

A régi korok kiaknázásával még akár évtizedekig el tudnak játszani. A kérdés az, hogy ez a szélesebb közönséget érdekelni fogja-e, vagy az átlag nézőknál a Star Wars a 9 film időszaka és kész.

 

Könyv, képregény, sőt talán még az animációs sorozatok tekintetében sem a szélesebb közönséggel számolnak, úgyhogy szerintem a szélesebb közönség nem mérvadó abból a szempontból, hogy meddig akarnak foglalkozni a HR-rel illetve egyéb régi korokkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

 

Könyv, képregény, sőt talán még az animációs sorozatok tekintetében sem a szélesebb közönséggel számolnak, úgyhogy szerintem a szélesebb közönség nem mérvadó abból a szempontból, hogy meddig akarnak foglalkozni a HR-rel illetve egyéb régi korokkal.

Viszont mozifilmek terén nyilván számolnak a szélesebb közönséggel. Így felmerül a kérdés: lesznek-e Régi Köztársaság mozik?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.