Ugrás a kommentre

A Walt Disney megvette a Lucasfilmet!


Zééé

Ajánlott hozzászólás

1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

Viszont mozifilmek terén nyilván számolnak a szélesebb közönséggel. Így felmerül a kérdés: lesznek-e Régi Köztársaság mozik?

Igen ott már számít. Ha Régi Köztársaság alatt az ilyen Sith-Jedi nagy háborút értesz az szerintem előbb utóbb lesz. Abból a korszakból olyan akcióorientált filmeket tudnak összedobni (rakat Jedi vs. rakat Sith) amit a nagyközönség is zabálna. HR esetében már nem vagyok biztos, hogy nagy vásznon érkezik bármi is.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Igen ott már számít. Ha Régi Köztársaság alatt az ilyen Sith-Jedi nagy háborút értesz az szerintem előbb utóbb lesz. Abból a korszakból olyan akcióorientált filmeket tudnak összedobni (rakat Jedi vs. rakat Sith) amit a nagyközönség is zabálna. HR esetében már nem vagyok biztos, hogy nagy vásznon érkezik bármi is.

Igen, ez fantasztikus lenne. Az Igazság Ligája rendezői változata óta egyre inkább úgy gondolom, hogy Zack Snyder pl. valami hatalmasat ki tudna hozni ebből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Én azért őt se szívesen látnám a franchise közelében. :para:

Abból a szempontból megértem ezt, hogy van olyan rendező, akit én se szívesen látnék SW körül. Ez pl. Joss Whedon.

Viszont egy epikus Jedi-Sith SW filmet nem tudom még ki rendezhetne. Talán Peter Jackson. Esetleg Rian Johnson, ha képes arra, hogy nem csak a drámai pillanatokat, de az epikus faktort is feltolja a maximumra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egész Nagy Sith-Jedi háborúra még egy trilógiát is kevésnek éreznék arra, hogy megfelelően ki legyen bontva. viszont a Sithek eltűnésével bezáróan olyan szépen meg lehetne csinálni az egészet az MCU féle világépítéssel 10+ filmmel, hogy ihaj. A jó forgatókönyvek lennének a fontosak leginkább, meg hogy meg legyen az egésznek a gerince, honnan, hogyan és hová akarnak eljutni, a rendezőket meg szorosabb gyeplőn fogni, hogy ettől ne kacsázzanak el túlságosan.
Abban reménykedem, hogy valahol a Lucasfilm bugyraiban valami hasonló folyik Kevin Feige vezetésével. A HR nyomtatott médiás project akár lehetne ennek a bétatesztje, hogy tudnak egy komplex világot felépíteni több művön keresztül. Aztán az ebből levont következtetésekkel a zsebükben szintet léphetnének a mozgó kép irányába egy másik korszakot bemutatva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én pont ezt tartom a 3. trilógia legnagyobb hibájának, hogy nem volt egy konkrét vízió amin keresztülvezették volna a 3 részt úgy, hogy fogják a gyeplőt, hanem kis túlzással mindenki ment a maga feje után. Sokkal több egyeztetés kellett volna a rendezők között, hogy ki mit szeretne, a 9. részen meg nyugodtan lehetett volna tolni akár 1 évet és nem kutyafuttában összedobni valamit. De hát ezt a blamát úgy tűnik nem akarták felvállalni.

 

Az meg világosan látszik 3 sorozat után is az MCU-nál, hogy nagyon jól beleintegrálhatóak a sorozatok, nekem a Loki önmagában simán kenterbe ver pár MCU filmet. A HR ilyen szempontból eddig tök jól működik, ha valaki össze tudja ugyanazt hozni a Star Wars-nál mint az MCU-nál az Feige, benne nagy a bizodalmam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Abból a szempontból megértem ezt, hogy van olyan rendező, akit én se szívesen látnék SW körül. Ez pl. Joss Whedon.

Dettó. Abban hogy az MCU első fele, amit láttam annyira gyenge volt az részben neki is köszönhető. Mivel azokhoz Feige is asszisztált igy tőle se vagyok elájulva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Abban reménykedem, hogy valahol a Lucasfilm bugyraiban valami hasonló folyik Kevin Feige vezetésével. A HR nyomtatott médiás project akár lehetne ennek a bétatesztje, hogy tudnak egy komplex világot felépíteni több művön keresztül. Aztán az ebből levont következtetésekkel a zsebükben szintet léphetnének a mozgó kép irányába egy másik korszakot bemutatva.

Ezzel csak az a probléma, hogy Kevin Feige egyelőre csak egy filmhez van hozzárendelve, mint producer. Mivel nemrég lett kinevezve a Marvel Studios fejesének, eléggé furcsálnám, ha emellé még időt tudna szakítani egy hatalmas SW projekt előkészítésében. Ha esetleg nem lenne annyi dolga a Marvelnél, eltudnám képzelni Feiget, ahogy néhány SW-s guruval kidolgozzák a Régi Köztársaság idejét, de egyelőre nem látom ezt, pláne most, amikor szerintem méginkább ki lesz terjesztve a Marvel, hiszen hozzájuk került az X-men, a F4 és még ki tudja mi.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Bence1997 írta:

Mivel nemrég lett kinevezve a Marvel Studios fejesének, eléggé furcsálnám, ha emellé még időt tudna szakítani egy hatalmas SW projekt előkészítésében.

 

Tudok róla, reális esélyt én sem nagyon látok rá, ezért írtam, hogy reménykedem, mert az hal meg utoljára. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem bőven megelégedhetnénk olyan arccal, aki úgy vágja a Star Wars-t, mint Feige a Marvelt és át tud fogni egy hatalmas, több szálon futó projektet. Bár én nem érzek jelenleg gondot ezen a téren. A leggyengébb láncszem valóban a kissé rohamfuttában és kapkodósan elkészült PT, de bár minden franchise-ban ilyen jó lenne a leggyengébb láncszem. A sorozatok viszont remekül építik a világot, tömik be a lyukakat, amiket a filmeknek nem állt módjában, és szerintem a spin-off mozik is értékes elemek. Sok-sok kapcsolódási pont van, és ahhoz képest, hogy mennyi és hányféle művet kell összefésülni, nagyon kevés és főleg jelentéktelen a hiba - és csak egy konkrét kánon felrúgást láttunk eddig.

Nagyobb sztori tekintetében meg momentán csak a Mandalorian-univerzum van, de ott úgy tűnik, van egy kidolgozottabb fonal, ami mentén haladnak. Minden más alkotás jelenleg önállónak tűnik. A High Republic éra az, ami halad valamerre, de mozifilmek híján szerintem az összességében nem mozgat meg sok embert. Engem például totálisan hidegen hagy. A hozzám hasonlók számára lehet vízválasztó a The Acolyte. És ha abban vagy egy másik lárában indítanak el egy többrészes filmsorozatot (meg mellé mondjuk néhány élőszereplős és animációs sorozatot), oda kellhet egy Feige-kaliberű alak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

A leggyengébb láncszem valóban a kissé rohamfuttában és kapkodósan elkészült PT

ST. :P 

 

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

A High Republic éra az, ami halad valamerre, de mozifilmek híján szerintem az összességében nem mozgat meg sok embert. Engem például totálisan hidegen hagy.

Ez isten káromlás....lenne ha elvakult lennék. Amúgy meg szimplán érthetetlen, hogy egy SW rajongót nem érdekel egy olyan korszaka az SW-nek, ami végre vadonatúj. Kis túlzással mondhatjuk, hogy a 2012-es Disney vásárlás lényege a HR-ben csúcsosodik ki. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

ST. :P 

 

Ez isten káromlás....lenne ha elvakult lennék. Amúgy meg szimplán érthetetlen, hogy egy SW rajongót nem érdekel egy olyan korszaka az SW-nek, ami végre vadonatúj. Kis túlzással mondhatjuk, hogy a 2012-es Disney vásárlás lényege a HR-ben csúcsosodik ki. 

Ja, azaz, ST. :)

Attól, hogy SW rajongó vagyok, még nem érdekel minden, amire ráírják, hogy Star Wars. A High Republicot én egy fikarcnyit sem érzem a Disney felvásárlás kicsúcsosodásának. Új éra, szép, de nekem az új Köztársaság érája is új volt, és jelenleg úgy érzem, van ott még bőven elmesélni való, ami jobban érdekel. Arról nem is beszélve, hogy elég jól le vagyok maradva a "régi" érák könyveivel és képregényeivel, amiket pótolnom kéne. Emiatt sem akarok belevágni egy olyan érába ami jelenleg még csak könyveket és képregényeket tartalmaz, de legalább egy fikarcnyit sem érdekel még? Még semmi olyanról nem hallottam a High Republic-ban, amivel kapcsolatban elfogott volna az érzés, hogy na ezt aztán nekem olvasnom kéne. Ellenben egy tucat könyv és a fene sem tudja már hány képregény van a korábbi érákból, amit el akarok olvasni. Szóval a High Republic nálam jelenleg a "hidegen hagy" kategóriába esik. Illetve, az utóbbi napokban jött infók olvasása után a The Acolyte már várós, ám a lelkesedésemet még az sem hozta meg. Jelen pillanatban az SW-vel kapcsolatban a Bad Batch az, ami igazán érdekel és a Birodalom eme korai időszaka, ez tart lázaban. Nálam amúgy is van egyfajta érdeklődési hiearchia:

- Filmek

- Élőszereplős sorozatok

- Animációs sorozatok

- Videojátékok

- Könyvek

- Kérpegények

Az utolsó kettő kategóriára főleg akkor "fanyalodok rá", amikor az első négyben éppen nincsen semmi új.

Amúgy, a már régmúlt, engem sokkal jobban érdekelne az, hogy mi volt 1000 évvel az ep1 előtt. Amikor még nem csak két Sith volt, amikor a Jedik még nem a Köztársaság végrehajtói voltak, amikor még a mandaloriak meghatározó hatalomnak számítottak a Galaxisban, stb. Magyarán, a High Republicnál jobban érdekel az Old Republic. Most. Aztán majd meglátjuk, mit hoz a jövő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Papiron tényleg érdekesebbnek hangzik az Old Republic, de a gyakorlatban egyelőre a High Republic sava borsát pont az adja hogy ez nem az ezredik történet ahol a jedik és a sithek harcolnak csak más felállásban. Ennyire érdekes, eredeti és epikus a Star Wars kb. évtizedek óta nem volt mint itt a HR-ben. Viszont annak is meglehetnek utólag az előnyei hogy most ignorálod. Mert ha esetleg az Acolyte meghozza a kedved hozzá akkor már várakozás nélkül tudod darálni a regény és a képregény sorozatokat.

Amik egyébként merőben mások mint bármilyen másik SW képregény vagy regény. Hisz azok alapból csak kiegészitik amit láttunk a vásznon. Itt viszont pont a nyomtatott termékekben történnek a nagy dolgok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Rossz a tendencia Dzséjt. Te, aki a az SW iránti nyitottság fontosságát fennen hirdetted már ott tartasz, hogy ignorálsz egy egész korszakot úgy, hogy bele se szagoltál. Fura...

Hol írtam én, hogy ignorálom, kérlek, idézd már be. A "most nem érdekel" semmilyen nyelven nem szinonímája az ignorálásnak. :roll: Tudomást veszek a létezéséről, arról, hogy ezek a történetek az eddigi SW múltját tárják fel. Nem csinálok úgy, mintha nem léteznének, nincsen velük semmi bajom sem (ha már a nyitottságom is meg lett itt nagy hirtelen kérdőjelezve a rajongásom mellett) csak egyelőre nem foglalkozom vele, mert nem mozgat meg. Majd lesz olyan, amikor meg más sem fog érdekelni. Remélem, akkor újra Star Wars rajongónak leszek titulálva. Vagy most azonnal vegyek erőszakot magamon, és úgy "élvezzem"? Vagy mi az elvárás? És egyáltalán miért olyan nagy baj, hogy van néhány olyan szegmense az SW-nek, ami jelen pillanatban hidegen hagy engem. Az agyan eldobom... :pfff:

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A stílus amiben leírod ezt sugallja. De már ebben is van belemagyarázás:

4 perccel korábban, Dzséjt írta:

ha már a nyitottságom is meg lett itt nagy hirtelen kérdőjelezve a rajongásom mellett

A rajongásod nem hiszem, hogy meg lett volna kérdőjelezve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A rajongásod nem hiszem, hogy meg lett volna kérdőjelezve.

Hát pedig ezen a ponton én nagyon úgy éreztem:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

szimplán érthetetlen, hogy egy SW rajongót nem érdekel [...] Te, aki a az SW iránti nyitottság fontosságát fennen hirdetted már ott tartasz, hogy ignorálsz egy egész korszakot

 

De akkor még egyszer, hogy legyen érthető mindenkinek: semmi bajom a High Republic-kal, csak momentán nem foglalkoztat. Jelenleg vannak a Star Warsnak olyan szegmenseni, amik jobban érdekelnek, például a Bad Batch. Ez nem egyenlő azzal, hogy ignorálom, utálom, tudomást sem veszek a High Republic-ról, vagy sz*rnak tartom, stb. Nem negatív a felhang, nem kell belelátni a stílusba semmilyen negatívumot, nem szóltam róla semmi rosszat. Nem tudom véleményezni, mert, hogy téged idézzelek, "még bele sem szagoltam". És nem is fogom véleményezni addig se pozitívan, se negatívan. Remélem, ez így elfogadható, és végre megérthető, hogy egy SW rajongó így is viszonyulhat egy érához.

 

1 órával korábban, Bomarr írta:

Papiron tényleg érdekesebbnek hangzik az Old Republic, de a gyakorlatban egyelőre a High Republic sava borsát pont az adja hogy ez nem az ezredik történet ahol a jedik és a sithek harcolnak csak más felállásban. Ennyire érdekes, eredeti és epikus a Star Wars kb. évtizedek óta nem volt mint itt a HR-ben. Viszont annak is meglehetnek utólag az előnyei hogy most ignorálod. Mert ha esetleg az Acolyte meghozza a kedved hozzá akkor már várakozás nélkül tudod darálni a regény és a képregény sorozatokat.

Amik egyébként merőben mások mint bármilyen másik SW képregény vagy regény. Hisz azok alapból csak kiegészitik amit láttunk a vásznon. Itt viszont pont a nyomtatott termékekben történnek a nagy dolgok.

Az mindenképpen nagy előny lesz, hogy egyben falhatom be az egészet, ha egyszer eljutok oda és/vagy megjön hozzá a kedvem. Szerintem tényleg a The Acolyte lesz ebben a nagy vízválasztó számomra. Vagy esetleg, ha a Visions-ban is megjelenik valami HR cucc és az tetszeni fog. Bár - kapaszkodj meg Ody, újra blaszfémiát követek el - a Visions is hidegen hagy jelenleg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

A High Republic éra az, ami halad valamerre, de mozifilmek híján szerintem az összességében nem mozgat meg sok embert.

A könyvek és képregények eddigi eladásai nem ezt mutatják. Sem külföldön, sem nálunk. Most úgy tudom, hogy a Jedik fénye és a Fenyegető sötétség jobban teljesítenek eladásban, mint mondjuk a Poe Dameron: Szabadesés, az Ellenállás újjászületése, az Alphabet osztag... Tehát a könyvek és képregények iránt érdeklődő közönség jelenleg szívesebben költi a pénzét a Köztársaság Fénykora kiadványaira, mint az Új Köztársaság könyveire.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván senki nem lesz kisebb rajongó attól hogy teljesen kihagyja a High Republicot. Tényleg annyi minden jön ki hogy elkerülhetetlen hogy kihagyjunk dolgokat. Nekem is hegyekben állnak azok az SW könyvek amiket elkéne olvasnom de nem tudom mikor fogom. És persze ilyenkor muszáj sorrendet csinálni ami alapján be lehet osztani hogy mi az ami kellően érdekes hogy következő SW műként szóba jöjjön.

 

Abszolút nem erőltetésként, inkább tényleg csak egy rajongói ajánlásként írom: a High Republic a nagy betűs Star Wars. Nekem élményben a Jedik fénye és most a Rising Storm könyv, amit olvasok élményben ott van az ep.8, a Rogue One és a Jedi Fallen Order mellett, mint az utóbbi évek egyik legnagyobb SW élménye.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

A könyvek és képregények eddigi eladásai nem ezt mutatják. Sem külföldön, sem nálunk. Most úgy tudom, hogy a Jedik fénye és a Fenyegető sötétség jobban teljesítenek eladásban, mint mondjuk a Poe Dameron: Szabadesés, az Ellenállás újjászületése, az Alphabet osztag... Tehát a könyvek és képregények iránt érdeklődő közönség jelenleg szívesebben költi a pénzét a Köztársaság Fénykora kiadványaira, mint az Új Köztársaság könyveire.

Jó, de ez nem változtat azon, amit írtam. Világviszonylatban a Star Wars könyvek és képregények sosem fognak akkora tömegeket megmozgatni, mint egy mozifilm, de még akkorát sem, mint egy élőszereplős sorozat. A nem rajongók között szerintem elenyésző azok száma, akik kézbe vesznek Star Wars filmet vagy képregényt, és a rajongók között is szubcsoportnak számítanak a könyvekkel és képregényekkel is foglalkozók csoportja. Ez mindig is így volt és így is lesz. Népszerű a Star Wars rajongó olvasók körében, de ez még mindig elenyésző mennyiség.

1 perccel korábban, Bomarr írta:

Abszolút nem erőltetésként, inkább tényleg csak egy rajongói ajánlásként írom: a High Republic a nagy betűs Star Wars. Nekem élményben a Jedik fénye és most a Rising Storm könyv, amit olvasok élményben ott van az ep.8, a Rogue One és a Jedi Fallen Order mellett, mint az utóbbi évek egyik legnagyobb SW élménye.

Felőled nem is éreztem erőltetést vagy kisebbítést, és köszönöm az ajánlást. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én se erőltettem semmit, csak nem értettem a azt a hozzáállást ami azon alapul, hogy: "Attól, hogy SW rajongó vagyok, még nem érdekel minden, amire ráírják, hogy Star Wars." Ez arra emlékeztet, amikor a f*szfejek azzal jönnek, hogy ők nyilván nem fognak mindent szeretni amire ráírják, hogy SW! Pedig nem is tudja miről van szó... Nem moslak össze velük, de azért remélem érted a problémámat. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozom Bomarrhoz, a High Republic valóban nagyszerű. Nekem is akkora élmény volt elolvasni ezeket a könyveket - és képregényeket - mintha egy SW filmet néznék. Például pár napja fejeztem be a The Rising Stormot és még így, 2 nappal a befejezése után is a hatása alatt vagyok. Ilyet nálam eddig csak két SW film tudott tenni: az Ep3 és az Ep8. Maximálisan ajánlom én is a korszakot. :)

 

Amúgy nekem így a The Acolyte kissé csalóka abból a szempontból, hogy az az érának a végét fogja elmesélni, hangulatilag és kinézetileg inkább már a PT éra elevenedik majd meg - hogyha esetleg kb. 50-70(?) évvel az EpI előtt játszódik, valószínűleg egy karakter se fog feltűnni a sorozatban, akik most a könyvekben és képregényekben aktívan részt vesznek - najó, Yoda és egypár jedi felbukkanásán kívül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Én se erőltettem semmit, csak nem értettem a azt a hozzáállást ami azon alapul, hogy: "Attól, hogy SW rajongó vagyok, még nem érdekel minden, amire ráírják, hogy Star Wars." Ez arra emlékeztet, amikor a f*szfejek azzal jönnek, hogy ők nyilván nem fognak mindent szeretni amire ráírják, hogy SW! Pedig nem is tudja miről van szó... Nem moslak össze velük, de azért remélem érted a problémámat. 

A problémát értem, de azért feltételezheted rólam, hogy én nem a f*szfejekhez hasonló negatívságokból írom ezt, hiába fogalmazok hasonlóan, hanem csak szimplán most nem izgat a dolog. Minden pozitív vagy negatív felhangtól mentesen nem hoz minden lázba a Star Warsban, még az olyan nagy dolgok sem feltétlen, mint egy vadonatúj, epikus éra vagy éppen egy mozifilm, mint amilyen a Solo volt. Amúgy legutóbb azzal kapcsolatban éreztem ugyanígy. Most meg az egyik kedvenc pólóm a solós. Illetve így viszonyulok még Aphrához is, akiért annyira oda meg vissza vannak, de még egyelőre ő sem keltette fel különösebben az érdeklődésemet. Kell valami, ami bebüzzentse azt, ami meg akármi lehet. Néha az a tény is elég, ha éppen nincs más. Most bőven van más. A bőség zavarát éljük. :) Hidd el, én is el fogok majd egyszer jutni a High Republicig. Lehet, hogy holnap, lehet, hogy a The Acolyte után, lehet, hogy majd nyugdíjas koromban. De a legvalószínűbb, hogy majd a The Acolyte első trailere vesz rá arra, hogy na, akkor felkészülök High Republicból, hogy mégse ismeretlenül üljek le elé, és tudjam, minek a végét látom - magamat ismerve erre tennék komoly tétet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Jó, de ez nem változtat azon, amit írtam. Világviszonylatban a Star Wars könyvek és képregények sosem fognak akkora tömegeket megmozgatni, mint egy mozifilm, de még akkorát sem, mint egy élőszereplős sorozat. A nem rajongók között szerintem elenyésző azok száma, akik kézbe vesznek Star Wars filmet vagy képregényt, és a rajongók között is szubcsoportnak számítanak a könyvekkel és képregényekkel is foglalkozók csoportja. Ez mindig is így volt és így is lesz. Népszerű a Star Wars rajongó olvasók körében, de ez még mindig elenyésző mennyiség.

Felőled nem is éreztem erőltetést vagy kisebbítést, és köszönöm az ajánlást. 

Nem is akartam megváltoztatni. A fentebbi hozzászólásban csupán arra világítottam rá, hogy a Star Wars könyveket és képregényeket vásárló rétegben bizony népszerű a Köztársaság Fénykora. Te azt írtad, mozifilmek nélkül nem mozgat meg sok embert. Bizonyára elsősorban a mozgóképes alkotások kedvelőire gondoltál. Én viszont kiegészítettem azzal a szubcsoporttal, amibe tartozom. Azért viszont érdekes, hogy az Új Köztársaság könyvek többsége átlagos, vagy egy kissé gyengébb eladásokat produkál, pedig e könyvek mögött ott van a komplett, lezárt folytatás trilógia.

Nem azért írtam, hogy rábeszéljelek, olvasd mindenáron. Nálam is vannak olyan SW könyvek, melyeket nem olvastam. Pl. 2018-ból 5 könyvem is van, ami még olvasatlan. És mostanában azon gondolkodom, hogy bizonyos könyveket lehet, hogy el se olvasok - pl. Alphabet osztag 2. és 3. kötete, vagy a Végső dobás, vagy a Poe Dameron- Szabadesés. Nagyon kevés olyan rajongó van, aki minden iránt érdeklődik, én se tartozom már bele évek óta ebbe a körbe. Azok érdekelnek, amik lázba tudnak hozni, vagy érdekes a történet.

Plusz a Star Wars-on kívűl is van élet. És sok jó egyéb könyv.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

Bizonyára elsősorban a mozgóképes alkotások kedvelőire gondoltál.

Nem, az összes emberre gondoltam a világon. ;) 

 

1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

Azért viszont érdekes, hogy az Új Köztársaság könyvek többsége átlagos, vagy egy kissé gyengébb eladásokat produkál, pedig e könyvek mögött ott van a komplett, lezárt folytatás trilógia.

Igen, de a komplett lezárt trilógia sajnos vegyes megítélésű a fanok között, és Star Wars könyvet még mindig nem az átlagos emberkék vesznek többnyire, hanem többnyire a rajongók.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Nem, az összes emberre gondoltam a világon. ;) 

 

Igen, de a komplett lezárt trilógia sajnos vegyes megítélésű a fanok között, és Star Wars könyvet még mindig nem az átlagos emberkék vesznek többnyire, hanem többnyire a rajongók.

Ha ebből a szemszögből indulunk ki, akkor nem csak a THR-ra, hanem az összes többi regényre, képregényre sincs akkora globális kereslet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Ha ebből a szemszögből indulunk ki, akkor nem csak a THR-ra, hanem az összes többi regényre, képregényre sincs akkora globális kereslet.

Így van, és ezzel el is jutottunk a mondandóm lényegéhez: a High Republic érához tömegeket filmekkel és sorozatokkal lehetne igazán megnyerni, nem utolsó sorban, új rajongókat is ezekkel lehetne nagyobb számban megnyerni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Ha ebből a szemszögből indulunk ki, akkor nem csak a THR-ra, hanem az összes többi regényre, képregényre sincs akkora globális kereslet.

 

A rendszeresen írott SW-t olvasók köre mindig is csak egy részhalmaz volt a teljes rajongói táborhoz képest, a mindenkori EU mondhatni egy jutalom azoknak, akik szeretnének beljebb mászni ebbe a világba. Kereslet meg pont van annyi, hogy megérje csinálni, szerintem legyen nekünk ennyi elég. 

Az átlag SW kedvelők ahogy én látom többségében a mozifilmeknél kevéssé mennek túl - a Mandalorian talán a kivétel - de pl. az animációs sorozatokat is felnőtten már nehezebben kezdik el, a regényekhez viszonyulás meg a rajongói körben is mindig megoszló volt - emlékezzünk, a Legends-könyvekre is a fénykorukban is sokan húzták a szájukat, hogy "lassan bárki írhat SW-t, elinflálják a nevet a sok ilyen olyan könyvvel", ellenben aki meg  belemászott az olvasásukba, azok nagyon belemásztak, viszont ebből a nagyátlag rajongó nem sokat érzékelt. 

A Star Wars azért alapvetően mindig is filmes történet volt/marad, a közönség is főleg így tekint rá, az új olvasók is a filmek/sorozatok felől jelennek meg, egy EU-s siker, mint pl most a High Republic is természetesen örvendetes (a két magyarul megjelent regény tényleg kiváló!), de a teljes képhez képest eléggé viszonylagos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.