Ugrás a kommentre

A Walt Disney megvette a Lucasfilmet!


Zééé

Ajánlott hozzászólás

2021. 07. 04. - 17:37, reaper írta:

 

A rendszeresen írott SW-t olvasók köre mindig is csak egy részhalmaz volt a teljes rajongói táborhoz képest, a mindenkori EU mondhatni egy jutalom azoknak, akik szeretnének beljebb mászni ebbe a világba. Kereslet meg pont van annyi, hogy megérje csinálni, szerintem legyen nekünk ennyi elég. 

Az átlag SW kedvelők ahogy én látom többségében a mozifilmeknél kevéssé mennek túl - a Mandalorian talán a kivétel - de pl. az animációs sorozatokat is felnőtten már nehezebben kezdik el, a regényekhez viszonyulás meg a rajongói körben is mindig megoszló volt - emlékezzünk, a Legends-könyvekre is a fénykorukban is sokan húzták a szájukat, hogy "lassan bárki írhat SW-t, elinflálják a nevet a sok ilyen olyan könyvvel", ellenben aki meg  belemászott az olvasásukba, azok nagyon belemásztak, viszont ebből a nagyátlag rajongó nem sokat érzékelt. 

A Star Wars azért alapvetően mindig is filmes történet volt/marad, a közönség is főleg így tekint rá, az új olvasók is a filmek/sorozatok felől jelennek meg, egy EU-s siker, mint pl most a High Republic is természetesen örvendetes (a két magyarul megjelent regény tényleg kiváló!), de a teljes képhez képest eléggé viszonylagos.

Nyilván ezt mind tudom. Ahogy fentebb le is írtam. Amikor a THR népszerűségéről beszéltem a könyv/képregényolvasói körre gondoltam. Sokszor sajnálom is, hogy a Köztársaság Fénykorának - egészen egy filmig vagy sorozatig - nem is lesz akkora népszerűsége. Én személy szerint már most úgy vagyok vele, hogy egy új Köztársaság Fénykora könyvnek jobban örülök, mint az elmúlt időkben bejelentett bármelyik filmnek, vagy sorozatnak. 

Ha lesz film a The High Republic korszakból, akkor viszont érdekes reakciókat lehet kicsiholni az átlag közönségből.

És pont e miatt az átlag közönség miatt is lehet félteni a Star Wars jövőjét. Könnyen meglehet, hogy ebben az átlag közönségben elsöprő többségben vannak azok, akik filmekben a  már eddig látott elemeket akarják csak és kizárólag látni. X-szárnyú, TIE-vadász, Millenium Falcon, csillagromboló, lepusztult világok, ismert szereplők, ismerős elemek. Lehet, hogy pont ez a begyepesedett agyú közönség, mely nem nem tud elszakadni az eddigi filmektől, vagy éppen a klasszikus trilógiától buktatja meg a Köztársaság Fénykora, vagy a Régi Köztársaság filmjeit.... Bár remélem, hogy nem így lesz.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

És pont e miatt az átlag közönség miatt is lehet félteni a Star Wars jövőjét. Könnyen meglehet, hogy ebben az átlag közönségben elsöprő többségben vannak azok, akik filmekben a  már eddig látott elemeket akarják csak és kizárólag látni. X-szárnyú, TIE-vadász, Millenium Falcon, csillagromboló, lepusztult világok, ismert szereplők, ismerős elemek. Lehet, hogy pont ez a begyepesedett agyú közönség, mely nem nem tud elszakadni az eddigi filmektől, vagy éppen a klasszikus trilógiától buktatja meg a Köztársaság Fénykora, vagy a Régi Köztársaság filmjeit.... Bár remélem, hogy nem így lesz.

Nem így lesz, és erre bizonyíték minden, amit manapság Star Warsban látsz. A begyöpösödött OT rajongók ugyanis fogynak, és sokasodnak azok, akiknek már az OT-n, sőt a PT-n túl is van élet. Mert már a "csak a 6 lucasi film" rajongói is fogynak. Felnőttek a PT érával SW rajongókká vált emberek, felnőttek a TCW-t is maguknak tekintő rajongók. És ott a The Acolyte showrunnere, aki eddigi nyilatkozatai alapján PT rajongó, és ez látszódni fog a sorozaton. Nem X-szárnyúak és TIE vadászok lesznek, nem lesznek csillagrombolók, és bár a Millennium Falcon akár még fel is tűnhetne, szerintem az sem lesz. Sőt úgy érzem, lepusztult világban sem fog tobzódni, bár az azért nem teljesen idegen a PT-től, hiszen abban is éppen eleget szerepelt Tatooine, de Geonosis és Mustafar sem éppen a beépítettségéről vagy a népsűrűségéről híres.

De az is bizonyító erejű, hogy a rajongók vissza tudták hozni a TCW-t egy utolsó körre. Mi ez, ha nem annak tanúvallomása, hogy a begyöpösödött OT rajongóknak már nincs erejük? A TCW nem csak PT érás mű, hanem animációs sorozat is olyan elemekkel, amiket a konzervatív OT rajongók elvből gyűlölnek. A Bad Batch sem éppen sikertelen, pedig Tarkint leszámítva semmilyen OT-s dolog nincs még benne, hiába játszódik a Birodalom idején. Eleve, Tarkin is már saga karakter, nem lehet a figurát egyetlen korszakra belőni, másrészt, még V-szárnyúak kísérik a hajókat, AT-TE lépegetők és klón katonák fenyítik a karaktereket, és lepusztult világot sem láttunk még nagyon.

A mai Star Wars rajongói közösség már sokkal szélesebb perspktívában látja a Star Warst, mint a PT idején. Mit gondolsz, miért húzták le annyira az ep7-et azzal kapcsolatban, hogy ep4 helyszíneket láttunk, ep4 űrhajókat és az ep4-hez hasonlóan semmit sem tudtunk meg, ami a szereplők látószögén túl van. A Disney ezzel kielégítette az OT megafanokat, de kapott egy rendes visszajelzést azzal kapcsolatban, hogy szabad a PT érára jellemzőbb dolgokkal is előállnia. Jött is Kaffene gyűrűje, Jedha, Cantonica, Kijimi, Corellia, Darth Maul, prequelesített Millennium Falcon, a PT-t idéző cselekményszálak és beállítások. És ezek csak a filmek, amiket nyugodtan múltidőbe tehetünk ilyen téren, mert azóta van egy The Mandalorian sorozat, amikben TCW-s szereplők elevenednek meg, vagy éppen PT-s karakterekre írják PT-s színészekkel. Vagy éppen TCW-s karakter kap komplett sorozatot.

A High Republic-kal sem csinálják rosszúl A Star Wars legnagyobb ellenségeinek, a rajongóknak szépen adagolják könyvekkel és képregényekkel, így megszokják a jelenlétét, nem fognak morogni és harapni, mikor jön a The Acolyte (ami azért a biztonság kedvéért még PT-re hajazó alkotás lesz), azzal meg beetetik az átlagosabb nézőket is, felkészítve őket egy mozifilmre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy HR éra filmmel a következő aggályaim vannak: A könyvek, képregények vélhetően jól körbejárják a fő eseményeket, így egy filmben bemutatott új storynak valami kevésbé jelentősről kellene szólnia. Egy ilyen "spin-off" kategóriás filmmel bemutatni az érát a nagyközönségnek a Disney is problémásnak érezhet. Attól meg az isten óvjon, hogy valamit átdolgozzanak könyvből filmmé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Szerintem mára elértünk oda, hogy a PT utálat túlhaladott lett, gyakorlatilag megszűnt.

Néha még feltűnik egy jó Jar-Jar, zöldháttér, nemszeretemahomokot központú megmondás, de valóban, durva látni, hogy azok a PT-elemek, amiktől 10-15-20 éve még lángoltak a fórumok, mára alap dolgok lettek, a fiatalabbak számára meg bőven a mindig is úgy volt kategóriába esnek. Egyrészt ugye, ahogy @Dzséjt is írta, sok minden is történt azóta, viszont a "Zigazirajongóság" azon ismérve megmaradt, hogy annak valaminek az utálatában/tagadásában mutatkozik meg, arra meg most (még) sokaknak ott a ST.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

56 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Egy HR éra filmmel a következő aggályaim vannak: A könyvek, képregények vélhetően jól körbejárják a fő eseményeket, így egy filmben bemutatott új storynak valami kevésbé jelentősről kellene szólnia. Egy ilyen "spin-off" kategóriás filmmel bemutatni az érát a nagyközönségnek a Disney is problémásnak érezhet. Attól meg az isten óvjon, hogy valamit átdolgozzanak könyvből filmmé.

A High Republic éra több mint 200 évet ölel fel. Eléggé megriasztana, ha ebbe nem tudnának még kitalálni néhány jelentős eseményt, miközben a Skywalker Saga művei mindössze 60+ évet fognak le, aztán valahogy mégis belefért három galaktikus háború, a Jedi Rend kiirtása és feltámasztása, öt különböző kormány (Köztársaság, Konföderáció, Birodalom, Új Köztársaság, Első Rend) pusztulásának elmesélése, stb. Nyilván galaktikus háború nem lehet, se a Jedik kiirtása, de lehet bőven kitalálni olyan sztorit egy több mint 200 évet átölelő korszakban, ami nem csak spin-off. Ráadásul, a wookieepedia alapján nekem úgy tűnik, hogy az eddigi HR történetek java egy évet ölel fel ebből a több mint 200-ból, YE 232-231-ben játszódnak. Nem érzem úgy, hogy a Disney rá lenne kényszerítve a HR spin-offok gyártására.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ráadásul, a wookieepedia alapján nekem úgy tűnik, hogy az eddigi HR történetek java egy évet ölel fel ebből a több mint 200-ból, YE 232-231-ben játszódnak.

 

Ezt nem tudtam, az eddigi HR-es ismereteim kimerülnek a 2 futó képregény eddig megjelent számainál. Az meg már egy ideje kialakult nálam, hogy egy olyan franchisenál, ami valamennyire is érdekel nem igazán szoktam infókat olvasni az adott művekről, mert mivel a franchise érdekel előbb-utóbb úgy is megfogom nézni, el fogom olvasni azt meg úgy szeretem, ha minél több dologgal ott és akkor szembesülök. Jelenleg sem igazán követem a HR-es topikokat, viszont azért szembe jön néhány infó, ami nem zavar, ha belefutok hát belefutok csak direkt nem szoktam ezeket keresni, egy ilyen "belefutásnál" találkoztam azzal, hogy lesz vagy négy fázis vagy hullám vagy micsoda és gondoltam ezek alatt fullra ki fogják tölteni az érát. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A HR éráról: az alkotók 3 fázisról beszéltek (Light of the Jedi, Quest of the Jedi és Trials of the Jedi), egyelőre még az első fázisnál tartanak, de ha igazak a hírek, a következő hullámmal - amely év végén jöhet - véget is ér az első fázis. Hogy milyen hosszú lesz a másik két fázis, azt még nem árulták el, de már megvan a vázlat egészen a végéig. Mivel nagy valószínűséggel a kitalált karaktereikkel fogják végigvinni a történetet, az adott konfliktust le is zárják majd a projekt végére. Az űrt pedig, amely az utolsó könyvek/képregények és a The Acolyte között alakul majd ki, minden bizonnyal be fogják tömni, lesz egy A és egy B pont, amely közti évtizedeket feltudják tárni filmekkel és további sorozatokkal is. Konfliktust meg nem nehéz kitalálni, elvégre a HR is kitalálta a nihileket és a drengireket. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már most is bőven lenne arra tér hogy teljesen új karakterekkel megcsináljanak egy önálló sztorit a HR érában. Az egyik fenyegetésnél például vannak hiresztelések arról hogy bizonyos rendszerekben nagy gebaszt okozott, de a részletek nem derülnek ki. Erre nyugodtan lehetne épiteni külön filmet ami teljesen jól megállna a saját lábán. Nyugodtan kalandozhatnának teljesen új jedik teljes új világokban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Nem így lesz, és erre bizonyíték minden, amit manapság Star Warsban látsz. A begyöpösödött OT rajongók ugyanis fogynak, és sokasodnak azok, akiknek már az OT-n, sőt a PT-n túl is van élet. Mert már a "csak a 6 lucasi film" rajongói is fogynak. Felnőttek a PT érával SW rajongókká vált emberek, felnőttek a TCW-t is maguknak tekintő rajongók. És ott a The Acolyte showrunnere, aki eddigi nyilatkozatai alapján PT rajongó, és ez látszódni fog a sorozaton. Nem X-szárnyúak és TIE vadászok lesznek, nem lesznek csillagrombolók, és bár a Millennium Falcon akár még fel is tűnhetne, szerintem az sem lesz. Sőt úgy érzem, lepusztult világban sem fog tobzódni, bár az azért nem teljesen idegen a PT-től, hiszen abban is éppen eleget szerepelt Tatooine, de Geonosis és Mustafar sem éppen a beépítettségéről vagy a népsűrűségéről híres.

De az is bizonyító erejű, hogy a rajongók vissza tudták hozni a TCW-t egy utolsó körre. Mi ez, ha nem annak tanúvallomása, hogy a begyöpösödött OT rajongóknak már nincs erejük? A TCW nem csak PT érás mű, hanem animációs sorozat is olyan elemekkel, amiket a konzervatív OT rajongók elvből gyűlölnek. A Bad Batch sem éppen sikertelen, pedig Tarkint leszámítva semmilyen OT-s dolog nincs még benne, hiába játszódik a Birodalom idején. Eleve, Tarkin is már saga karakter, nem lehet a figurát egyetlen korszakra belőni, másrészt, még V-szárnyúak kísérik a hajókat, AT-TE lépegetők és klón katonák fenyítik a karaktereket, és lepusztult világot sem láttunk még nagyon.

A mai Star Wars rajongói közösség már sokkal szélesebb perspktívában látja a Star Warst, mint a PT idején. Mit gondolsz, miért húzták le annyira az ep7-et azzal kapcsolatban, hogy ep4 helyszíneket láttunk, ep4 űrhajókat és az ep4-hez hasonlóan semmit sem tudtunk meg, ami a szereplők látószögén túl van. A Disney ezzel kielégítette az OT megafanokat, de kapott egy rendes visszajelzést azzal kapcsolatban, hogy szabad a PT érára jellemzőbb dolgokkal is előállnia. Jött is Kaffene gyűrűje, Jedha, Cantonica, Kijimi, Corellia, Darth Maul, prequelesített Millennium Falcon, a PT-t idéző cselekményszálak és beállítások. És ezek csak a filmek, amiket nyugodtan múltidőbe tehetünk ilyen téren, mert azóta van egy The Mandalorian sorozat, amikben TCW-s szereplők elevenednek meg, vagy éppen PT-s karakterekre írják PT-s színészekkel. Vagy éppen TCW-s karakter kap komplett sorozatot.

A High Republic-kal sem csinálják rosszúl A Star Wars legnagyobb ellenségeinek, a rajongóknak szépen adagolják könyvekkel és képregényekkel, így megszokják a jelenlétét, nem fognak morogni és harapni, mikor jön a The Acolyte (ami azért a biztonság kedvéért még PT-re hajazó alkotás lesz), azzal meg beetetik az átlagosabb nézőket is, felkészítve őket egy mozifilmre.

Reméljük, hogy így lesz. Viszont ott vannak a folytatás trilógia bevételi adatai. Az ébredő Erő kb. 2 milliárdot hozott, Az utolső Jedik kb. 1 milliárd 300 milliót, míg a Skywalker kora kb. 1 milliárdot hozott. Most a pontos összegeket nem tudom, de az arányok kb. helytállóak. Az ébredő Erő 2 milliárdjában szerintem benne vannak nagyrészt azok, akiknél Luke-Leia-Han a Star Wars és nem is érdeklődnek különösebben a SW iránt. Csak látni akarták a nagy öregeket. Aztán kiderült számukra, hogy a folytatás-trilógia inkább egy új generációról fog szólni. És leléptek, legalábbis elég sokan. Bár a bevételi adatok így is gyönyörűek, azért a Saga-zárótól én reméltem, hogy eléri Az utolsó Jedik szintjét, vagy túlteljesíti azt. Nem így lett. Egy kicsit aggódom e miatt. Talán tűl nagy lesz a negatív visszhangkamra, én ettől félek. De remélem, hogy inkább úgy lesz, ahogy leírtad.

A mandalori sikeréhez. Hogyan is néz ki Din Djarin, milyen is a mi főhősünk? Egy bepáncélozott, menő harcos, aki Boba Fettre emlékeztet. Ráadásul férfi és fehér bőrű. Vajon, ha nő lenne, vagy ha fekete, vagy ázsiai lenne, akkor is ilyen sikeres lenne ez a sorozat? Vagy ott van Grogu. Úgy néz ki, mint Yoda. Tehát van két olyan elemünk a sorozatban, mely inkább a klassszikus trilógia, illetve inkább az első hat film eleme.

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

A High Republic éra több mint 200 évet ölel fel. Eléggé megriasztana, ha ebbe nem tudnának még kitalálni néhány jelentős eseményt, miközben a Skywalker Saga művei mindössze 60+ évet fognak le, aztán valahogy mégis belefért három galaktikus háború, a Jedi Rend kiirtása és feltámasztása, öt különböző kormány (Köztársaság, Konföderáció, Birodalom, Új Köztársaság, Első Rend) pusztulásának elmesélése, stb. Nyilván galaktikus háború nem lehet, se a Jedik kiirtása, de lehet bőven kitalálni olyan sztorit egy több mint 200 évet átölelő korszakban, ami nem csak spin-off. Ráadásul, a wookieepedia alapján nekem úgy tűnik, hogy az eddigi HR történetek java egy évet ölel fel ebből a több mint 200-ból, YE 232-231-ben játszódnak. Nem érzem úgy, hogy a Disney rá lenne kényszerítve a HR spin-offok gyártására.

Jedi Rend feltámasztása? Értékelhetjük azt, hogy Luke elkezdett pár tanítványt kiképezni, aztán ők meghaltak (esetleg egy pár eltűnt?) és így feltámadt a Jedi Rend? Rendben, ott van Rey és a Skywalker kora arra utal, hogy ő feltámaszthatja a Jedi Rendet. Remélem, hogy így lesz, de sajnos még nem láttuk, hogy tényleg így lesz-e.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

A mandalori sikeréhez. Hogyan is néz ki Din Djarin, milyen is a mi főhősünk? Egy bepáncélozott, menő harcos, aki Boba Fettre emlékeztet. Ráadásul férfi és fehér bőrű. Vajon, ha nő lenne, vagy ha fekete, vagy ázsiai lenne, akkor is ilyen sikeres lenne ez a sorozat? Vagy ott van Grogu. Úgy néz ki, mint Yoda. Tehát van két olyan elemünk a sorozatban, mely inkább a klassszikus trilógia, illetve inkább az első hat film eleme.

Jó hát ezen az alapon a prequel is tele van OT elemmel hisz van benne Yoda, Obi-Wan, Darth Vader, Boba Fett, meg a rá nagyon hasonló apja stb. stb. Azért a Star Warstól csak nem elvárás hogy dobjon minden létező Star Wars elemet az eredetiség kedvéért. 

A lényeg hogy az látszik hogy a régi elemek nagy része dobható, illetve az új elemek is tudnak hype-ot generálni, lásd Ahsoka felbukkanását a Mandaloriban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Bomarr írta:

Jó hát ezen az alapon a prequel is tele van OT elemmel hisz van benne Yoda, Obi-Wan, Darth Vader, Boba Fett, meg a rá nagyon hasonló apja stb. stb. Azért a Star Warstól csak nem elvárás hogy dobjon minden létező Star Wars elemet az eredetiség kedvéért. 

A lényeg hogy az látszik hogy a régi elemek nagy része dobható, illetve az új elemek is tudnak hype-ot generálni, lásd Ahsoka felbukkanását a Mandaloriban.

Ez így van. Viszont én úgy érzem, hogy A mandalori sikeréhez nagyban hozzájárult a menő maszkos, páncélos Boba Fett-szerű figura és a kicsi baby Yoda is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Az ébredő Erő 2 milliárdjában szerintem benne vannak nagyrészt azok, akiknél Luke-Leia-Han a Star Wars és nem is érdeklődnek különösebben a SW iránt.

Hát nem, ebben a 2 milliárdban az van benne, hogy 10 év után jött egy Star Wars mozi, miközben mindenki úgy hitte majdnem egy évtizeden át, hogy nem lesz több Star Wars mozi. Ezt már milliószor leírtuk. Az ep7-et én magam is többször láttam moziban, mint bármelyik másik Star Warst, pedig távolról sem ez a kedvenc epizódom. Az egy ugyanolyan esemény volt, mint anno az ep1, ami szintén többet hozott, mint az ep2-3, pedig hát Jar Jar és midi-chlorianok és CGI minden, meg Vader kilenc éves gyerek. De, ha már itt járunk, az ep5-6 is kevesebbett hozott, mint az ep4. Pedig hát az ep5 az hardcore OT rajongók alfája és omegája.

Azok, akik az öregeket akarták látni, nem lapátoltak össze a filmnek olyan sokat, mint ahogy te képzeled. Az a tény, hogy világeseménynek számított, az hozta a pénzt a konyhára. Ezt sanszos, hogy már sosem fogja egy SW sem megismételni, mert nem lesz több ilyen 10-15 éves szünet, mint az ep6 és az ep1 valamint az ep3 és az ep7 között volt. Sokáig nem kell úgy élnünk, hogy azt hisszük, soha többé nem lesz Star Wars film, de már attól sem kell tartanunk, hogy öt éven át nem látunk új SW-t a moziban.

 

1 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

A mandalori sikeréhez. Hogyan is néz ki Din Djarin, milyen is a mi főhősünk? Egy bepáncélozott, menő harcos, aki Boba Fettre emlékeztet. Ráadásul férfi és fehér bőrű. Vajon, ha nő lenne, vagy ha fekete, vagy ázsiai lenne, akkor is ilyen sikeres lenne ez a sorozat? Vagy ott van Grogu. Úgy néz ki, mint Yoda. Tehát van két olyan elemünk a sorozatban, mely inkább a klassszikus trilógia, illetve inkább az első hat film eleme.

Ahogy Bomarr is írta, ilyen alapon minden Star Wars filmnek sikeresnek kéne lennie, mert még a Holiday Specialban is ott volt Boba Fett. Aztán mégis elég nagyot bukott. Mondjuk azt sem értem, minek kevered ide a nemét és a bőrszínét, de ha már kérdezed, szerintem igen. Nem egy fehér férfi miatt lett sikeres a sorozat, és nem azért, mert mandi páncélt visel, amit amúgy már réééééééééég nem lehet csak Boba Fetthez kötni, sőt a rajongók nagy része már előbb köti Jango Fetthez és a TCW-s mandikhoz, mint Bobához (akit amúgy szintén nem túl jó húzás OT szereplőnek tekinteni, mivel az ep2 és a TCW bontotta ki a karaktert). Nagyon sok minden nagyon fasza abban a sorozatban, azért sikeres. Grogu is elbűvölt volna mindenkit, ha nem mini-Yoda, hanem mondjuk mini-gungen. A személyisége, nem az alakja a megynerő, ahogy Djarint sem a páncélja, hanem a karaktere miatt szeretjük.

Megjegyzem, Yodát is baromság OT-figurának mondani a mai világban, mivel a PT-ben és a TCW-ben szignifikánsabb nagyobb a szerepe, sőt most már ott van az ST-ben és a HR-ben is. Már csak az elvakult OT rajongók akarják azt bemagyarázni, hogy Yoda OT figura, meg azok, akik ezt próbálják meg felhozni azzal kapcsolatban, hogy a Star Wars még mindig az OT habzószájú rajongóin múlik. Mindenki más Star Wars karakternek tartja.

Akiktől te tartasz, azok alig léteznek már. És ki fognak teljesen kopni. Már az alkotók között is ott vannak a már nem csakk az OT-ben gondolkodók, úgymint Rian Johnson, Leslye Headland, Dave Filoni, Jon Favreau, Chris Terrio. Te egy kihalófélben lévő fajtól rettegsz teljesen feleslegesen, miközben minden, amit az utóbbi években láttunk, azt bizonyítja, hogy a Disney és a Lucasfilm egy egységes Star Warsban gondolkodik, nem OT-ben, PT-ben, ST-ben, akármiben. Lucas volt az, aki látványosan szétválasztotta az OT-t a PT-től, és a Disney az, aminek hála OT érában játszódó sztorikban is láthatunk PT-s cuccokat. Aminek hála már nincsenek éles határvonalak, hanem egy egyre finomabb átmenet az érák között. Az ep3 után az ep4 olyan volt régen, mintha két különböző Star Wars univerzumban játszódó filmet néznék, annyira kevés volt az átfedés. Most már a Solónak, a Rebelsnek, a Rogue One-nak és a Bad Batch-nek hála ilyen érzésem nincs. Nem vakarom a fejem, hogy hová lett az a bazi nagy hadsereg, mert láttam a Fallen Orderben és a Bad Batch-ben, hogy bezúzták őket, illetve a Rebelsben és a The Mandalorianben, hogy némelyik cuccot még mindig használják, például a Gozantit. És ezt a képet sorozatról sorozatra még mindig árnyalják. A Bad Batch most az élenjáró.

 

Szerk.:  De ebbe is érdemes belegondolnod: ma az egyik legjobban várt sorozat a Obi-Wan Kenobi, ami bár a Birodalom idején játszódik, mégis, a főbb szereplők névsora tisztán PT-s: Ewan McGregor, Joel Edgerton, Bonnie Maree Piesse és Hayden Christensen. Az a Hayden Christensen, akit minden valamire való hardcore OT hívő a pokolba kíván az esti, Darth Vaderhez intézett ima során. Emellett meg készül egy sorozat Ahsoka Tano főszereplésével (akit nem fehér férfi játszik, ha már a bőrszíné kérdéssé vált). Egy olyan animációs karakterről van szó, akit a TCW előtt és még az elején is még a PT rajongók sem szívleltek különösebben. Most meg az egyik legnézettebb Mandi-epizódot prezentálta a megjelenése és istant bepisiltek tőle a rajongók, a készítők meg egyből ráhúztak egy szériát.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És Boba Fettet sem fehér férfi játssza akkor, amikor az arcát látni vagy akárcsak a hangját hallani, hiszen Temuerra Morrison (ep5, Mandi, TBoBF) és Daniel Logan (ep2, TCW) is Új Zéland-i és egy színvak sem nézé őket fehérnek. :) Az már csak a slusszpoén, hogy Boba Fettet az a Temuerra Morrison fogja igazán népszerűvé tenni, aki amúgy eddig csak PT-s karaktereket keltett életre. Az ő jólfésült kobakját fogjuk a karakterhez kapcsolni, míg világ a világ, nem Jeremy Bullochét.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk pont Chile az egyik legfehérebb dél-amerikai ország. Majdnem 90 százalékuk fehér és túlnyomórészük annak is vallja magát (és Pascal is a kaukázusi nagyrasszba tartozik). Viszont egy egészen kicsavart logika mentén az amerikaiaknak az nem igazi fehér, aki nem az Egyesült Államokban (vagy Európában) született. A spanyol-ajkú területekről származókat hispánnak mondják és az etnikai felmérésekben is külön kategóriába rakják őket, de úgy hogy közben tudják hogy a hispánok jó része fehér ezért a hispánokat általában két részre bontják. "Non-white"-ra és "white"-ra. 

 

Na most igy érzem magam:

CONSPIRACY THEORY :: Are Marvin and Adam Bomb Related? - The Hundreds

 

  • Meglepő 2
  • Vicces 3
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az tényleg jó, ha már kezdenek kihalni a régi, csak az eredeti trilógiát szeretők. Egyébként én is azt kívánom, hogy adná az ég, hogy tűnnének már el. A molyon is volt egy srác, akinek semmi más témája nem volt, csak az, hogy a Disney Star Wars sz*r és aki nem ért vele egyet, az agymosott hülye.  Már azok is orvoshoz küldték volna, akik egyébként nagyrészt egyetértettek vele. Aztán egyszer csak eltűnt.

Viszont még mindig elég nagy azoknak is a visszhangja, akik pár alkotástól kivéve (A mandalori, Zsivány Egyes, Jedi: Fallen Order, Bad Batch) szinte minden új SW produktumot sárral dobálnak ezerrel. Remélem, hogy ők is eltűnnek, vagy feloldódnak.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Igen, de valahogy úgy érzem, mintha a folytatás-trilógia sokkal negatívabb megítélés alá esik, mint az összes többi. Valahogy nehezen tudom elképzelni, hogy beérik idővel, úgy, ahogy az előzmények.

A PT-t is kb. ennyire fikázták anno, ha nem jobban. Ez az oldal is PT gyűlöletre adott egyfajta válasz volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Igen, de valahogy úgy érzem, mintha a folytatás-trilógia sokkal negatívabb megítélés alá esik, mint az összes többi. Valahogy nehezen tudom elképzelni, hogy beérik idővel, úgy, ahogy az előzmények.

Nekem mindig fura, hogy ennyire elfelejtődött mennyire gyűlölték az emberek a prequelt. Régen konkrétan minden létező helyen a sárga földig lehúzták és a prequeleket kikiáltották minden idők egyik legrosszabb filmjeinek. Ez volt a standard. Ehhez képest például az ep.7-et szinte imádták amikor a mozikba került. Az ep.8-nak pedig baromi erős kritikai fogadtatása volt és hiába húzták le egy csomó helyen a különféle a fórumokon, amikor készült érdemi felmérés a nézők körében (cinemascore) akkor az derült ki hogy a nézők is birták a filmet. Ez pedig meglátszott a Blu-ray eladásokon is, hisz ezen a fronton sikerült lepipálnia a sokkal jobban hype-olt Fekete párducot.

 

 

Mindez visszatérő elem a Star Warsoknál, hisz miközben a prequelek idején a filmes sajtó és az összes létező netes fórum pocskondiázta nem csak a Star Wars de magát Lucast is ("csak a pénzért csinálja" - emlékeztek erre az örökbecsűre?) addig az átlag néző jól elvolt a filmekkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg most nézem: az ep.2 megnyerte a legrosszabb forgatókönyvnek járó dijat és Haydent választották a legrosszabb mellékszereplőnek. Aztán az ep.3-al duplázott mert ott is ő nyert ugyanebben a kategóriában. Mondjuk nem értem hogy lett ő mellékszereplő a jelölésen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, Bomarr írta:

Tényleg most nézem: az ep.2 megnyerte a legrosszabb forgatókönyvnek járó dijat és Haydent választották a legrosszabb mellékszereplőnek. Aztán az ep.3-al duplázott mert ott is ő nyert ugyanebben a kategóriában. Mondjuk nem értem hogy lett ő mellékszereplő a jelölésen.

És most ez a Hayden Christensen tér vissza az Obi-Wan Kenobiba (miután hallhattuk a hangját az ep9-ben). Kell ennél jobb ajánlólevél azzal kapcsolatban, hogy a Disney magasról tojuk az OT vérfanok fejére? Oké, még egy lehetne: Anakin és Jar Jar egy prequel érás flashbackben a midi-chlorianokról beszélget a naboo-i homokos parton. :D :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Bomarr írta:

miközben a prequelek idején a filmes sajtó és az összes létező netes fórum pocskondiázta nem csak a Star Wars de magát Lucast is ("csak a pénzért csinálja" - emlékeztek erre az örökbecsűre?) addig az átlag néző jól elvolt a filmekkel.

Mondjuk én anno megkaptam a baráti körömtől, akik legkevésbé sem voltak fanok, hogy mi tetszett az Ep3-ban ennyire (én azzal lettem újra rajongó), szóval az átlag mozinézőket is megosztotta valamilyen szinten. Más kérdés, hogy ehhez képest elég sokan megnézték. :D De persze ez azért is volt, mert akkor még mindenki azt hitte, hogy nem lesz több SW film, ez a lezárás. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Igen, de valahogy úgy érzem, mintha a folytatás-trilógia sokkal negatívabb megítélés alá esik, mint az összes többi. Valahogy nehezen tudom elképzelni, hogy beérik idővel, úgy, ahogy az előzmények.

 

Ó, a maguk idejében bevallani, hogy az előzményekben a végefőcímen kívül bármi tetszett, simán a széllel szemben vizelés kategóriájába esett, és biztos minden véleménynyilvánító-felületen várt valaki, aki elmagyarázta, hogy ha nem voltál ott a vöröscsillagmunkásdózsa moziban 82-ben, a lépcsőn ülve eredeti szinkronnal nézve a Birodalom visszavágot, szavad nem lehet SW ügyben... (mellékesen, a Birodalom... is jóval megosztóbb volt a maga idejében, mint amilyen státuszba később került).

De emlékezzünk, amikor indult, a TCW-ba is csak ott nem kötöttek bele, ahol lehet, Ahsoka karakteréről is majdnem csak a 18+ fanart rajzolók felől jött ha kétes is, de pozitív visszajelzés... ahhoz képest hol vagyunk.

Simán benne van a pakliban, hogy a ST is idővel átesik egy rehabilitálódási folyamaton.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Őszintén fogalmam se volt Chile rassz arányairól, meg hogy ki minek vallja magát, de a felvetésem szempontjából nem is volt fontos, ezért is azt a szót használtam, hogy "elkönyvelve". Amit abból eredeztettem, hogy ha fehérnek lenne titulálva akkor valószínűleg "Juan", "Javier" stb. vagy akár a Trónok harcában szereplő erőteljesen az arab/török kultúrára hajazó kitalált nép egyik tagjának szerepére se őt kérnék fel. Szerintem ezzel nincs is baj, ettől lesz hiteles egy film/sorozat, pl.: Chris Pine elég furán nézne ki hasonló szerepekben és ne is kapjon ilyen szerepeket, mert az legalább annyira felháborítana, mint amikor egy nyilvánvalóan fehér karaktert játszatnak el más rasszba tartozóval. A probléma az, hogy ha az első eset mégis megtörténne annak totális üldöztetés lenne a vége a forgatókönyv írótól kezdve a színészig, míg az utóbbi megtörténése (mert ez meg is történik sokszor) kifejezetten üdvözletes dolog manapság.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Nekem mindig fura, hogy ennyire elfelejtődött mennyire gyűlölték az emberek a prequelt. Régen konkrétan minden létező helyen a sárga földig lehúzták és a prequeleket kikiáltották minden idők egyik legrosszabb filmjeinek. Ez volt a standard. Ehhez képest például az ep.7-et szinte imádták amikor a mozikba került. Az ep.8-nak pedig baromi erős kritikai fogadtatása volt és hiába húzták le egy csomó helyen a különféle a fórumokon, amikor készült érdemi felmérés a nézők körében (cinemascore) akkor az derült ki hogy a nézők is birták a filmet. Ez pedig meglátszott a Blu-ray eladásokon is, hisz ezen a fronton sikerült lepipálnia a sokkal jobban hype-olt Fekete párducot.

 

 

Mindez visszatérő elem a Star Warsoknál, hisz miközben a prequelek idején a filmes sajtó és az összes létező netes fórum pocskondiázta nem csak a Star Wars de magát Lucast is ("csak a pénzért csinálja" - emlékeztek erre az örökbecsűre?) addig az átlag néző jól elvolt a filmekkel.

 

2 órával ezelőtt, reaper írta:

 

Ó, a maguk idejében bevallani, hogy az előzményekben a végefőcímen kívül bármi tetszett, simán a széllel szemben vizelés kategóriájába esett, és biztos minden véleménynyilvánító-felületen várt valaki, aki elmagyarázta, hogy ha nem voltál ott a vöröscsillagmunkásdózsa moziban 82-ben, a lépcsőn ülve eredeti szinkronnal nézve a Birodalom visszavágot, szavad nem lehet SW ügyben... (mellékesen, a Birodalom... is jóval megosztóbb volt a maga idejében, mint amilyen státuszba később került).

De emlékezzünk, amikor indult, a TCW-ba is csak ott nem kötöttek bele, ahol lehet, Ahsoka karakteréről is majdnem csak a 18+ fanart rajzolók felől jött ha kétes is, de pozitív visszajelzés... ahhoz képest hol vagyunk.

Simán benne van a pakliban, hogy a ST is idővel átesik egy rehabilitálódási folyamaton.

Jó, hogy annak idején netmentesen néztem az előzményeket. Csak 2006-ban tapasztaltam ezt a hatalmas sz*rlavinát, amit az előzményekre zúdítottak. Ezen jelenség előtt is értetlenül álltam.

Már bennem is megfogalmazódott az a gondolat, hogy A Birodalom visszavág csakis azért került kult státuszba, mivel akkoriban nem volt internet, közösségi média és nem léteztek a fikagép trollok sem.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

A Birodalom visszavág csakis azért került kult státuszba, mivel akkoriban nem volt internet, közösségi média és nem léteztek a fikagép trollok sem.

 

Hát azért ez nem így van, az internet óta is emelkedtek filmek kult státuszba ráadásul olyanok amelyeket nem Gipsz Jakab fikázott akármilyen komment szekcióban, hanem hivatásos kritikusok ekéztek. Pontosan ez a "kult" lényege, ha a film megérdemli, hogy azzá váljon akkor az azzá fog válni attól függetlenül, hogy milyen a fogadtatása kezdetben.

 

Korabeli kritika a Harcosok klubjáról: „klisés, átgondolatlan kritikája az anyagias világnak”, valamint „korántsem korszakalkoktó”,

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.