Ugrás a kommentre

A Walt Disney megvette a Lucasfilmet!


Zééé

Ajánlott hozzászólás

Előbb-utóbb mindenképpen változtatniuk kell a dolgon. Most még nincs olyan sok sorozatuk, de jövőre, 2023 -ra pedig aztán mindenképpen több napra kell osztaniuk a tartalmaikat. Pláne a SW-Marvel kettős a macerás. Valószínűleg a Disney figyel az első napok nézettségére, a Loki ebből a szempontból nagyon jót hozott. De lesz egy pont, ahol éppen egy SW sorozat és egy Marvel sorozat jön ki egy azon héten. Ha nézettségileg jó számokat akarnak, akkor muszáj lesz két külön napra tenniük majd eme két franchise darabját. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 06. 16. - 22:35, ati írta:

Ennek semmi értelme.
Nem azon múlik egy sorozat sikere, hogy melyik nap adják le.
Eddig jó volt várni a pénteket, mert a hétvége mellé mindig jött az új tartalom. Milyen jó volt a fárasztó hét után leülni és megnézni az új részt. Hétköznap nem biztos, hogy mindenki ráér megnézni.

Egyszer olvastam arról, hogy a Gotham-nek nagyon rosszul jött ki, hogy a negyedik évadnál elmozdították az eredeti premier napjáról. Ezek alapján számíthat a premier napja is. Szerinem a Disney-nél is így gondolják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Egyszer olvastam arról, hogy a Gotham-nek nagyon rosszul jött ki, hogy a negyedik évadnál elmozdították az eredeti premier napjáról. Ezek alapján számíthat a premier napja is. Szerinem a Disney-nél is így gondolják.

Ha minden igaz, akkor úgy néz ki, hogy szerdánként jönnek ki a sorozatok, pénteken pedig maradnak a Disney+-os filmek. A Disney valószínűleg azzal számol, hogy hamarosan mindenhol megnyílnak a mozik és az emberek oda mennek majd hétvégenként. Különösen csütörtök este illetve péntek az, amikor megindul a nép a mozik felé. És mivel a Disney -nek nagyon fontos a nyitó nap, ezért más napra pakolja a sorozatait. Mindenképpen lesz változtatás, talán már jövőre is, hiszen egy idő után elég sok tartalmuk lesz, sőt előbb-utóbb egy Marvel és egy SW sorozat egy azon héten fog kijönni - tippre a Hawkeye/Book of Boba Fett kettős ilyen lesz év végén - így szinte muszáj lesz nekik két külön napra tenniük eme két sorozatot, ha mindenképpen azt szeretnék, hogy mindkettő streamelésben tejeljen. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Egyszer olvastam arról, hogy a Gotham-nek nagyon rosszul jött ki, hogy a negyedik évadnál elmozdították az eredeti premier napjáról. Ezek alapján számíthat a premier napja is. Szerinem a Disney-nél is így gondolják.

Az teljesen más. A Gotham negyedik évad kábelen debütált. Kábelen a premiernek kell nagyot dobbantania. Ha nem akkor máris ott a bukás. Mig streamingen ennek kevesebb jelentősége van hisz bármikor meglehet nézni a részeket a hivatalos csatornán. 

A Disney+-nak annyi bizonyosan fontos hogy ne csak a hét egy adott napján legyen új kontent, mert az nem mutat jól úgyhogy egyre több napra osztják szét a debütáló tartalmakat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, gafz írta:

Még jó, hogy az IDE csatoló kiment a divatból (ott is volt master-slave) :) 

 

Az is erre vezethető vissza.

https://www.eetimes.com/its-time-for-ieee-to-retire-master-slave/?fbclid=IwAR1ppGr2SxH_W4qBQNAEVgOdLtASWKWp6_p71KrRaWW7IegK-EZ_sqBUuMc

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel a véleményemmel valószínűleg egyedül vagyok, de én azt sem bánnám, ha átneveznék (nyilván nem fogják, az azért balhét generálna, hisz negyven éve hívják így). Sosem tetszett ez a név. Ha Jabbáé lenne vagy valami rabszolgatartó bűnözőé, akkor érteném, miért ez a neve, de valahogy egy fejvadászhoz nem passzol. Már az ep2 előtt sem értettem, miért nevezné el egy fejvadász a hajóját Rabszolga I-nek, Jango Fett esetében meg még ködösebbé vált a dolog. Ráadásul mi ez az 1-es szám a névben? Mi indokolja? Ha ez az első hajója a Fett családnak, akkor érthetetlen az 1-es szám használata. Annak meg semmi jele, hogy lenne más hajójuk is (tudom, a Legendsben volt Slave II is - meg 3 és 4 is -, amit azután szerzett Fett, hogy kimászott a Sarlacc-ból - de ez ugye már irreleváns, plusz a Slave II későbbi megszerzése sem tette indokoltá, hogy a korábbi egyetlen hajót 1-es számmal lássák el).

A Star Warsban azért általában a karakterhez passzoló neveket adnak. Millennium Falcon, aminél a név egyszerre utal a hajó korára és a tulajdonosa szabadságára (szabad, mint a madár). Az Executor, ami tökéletes a Sith végrehajtó Darth Vaderhez. Ghost, ami nagyszerűen passzol a szellemekként ténykedő csapathoz. Scimitar, ami remek volt az ep1-ben csak fegyverként funkcionáló Darth Maul számára. Havoc Marauder, ami kifejezi a 99-esek pusztító és renegát imázsát. De a Slave I nem passzol se Jango Fetthez, se Boba Fetthez. 

 

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A filmekben egyszer se hangzik el ez a név

A TCW-ben viszont elhangzik, a Death Trapben és a Lethal Trackdown-ban is a nevén nevezi Aurra Sing. Szóval, ha új nevet kap a hajó, azt meg kell indokolni. Mondjuk ez sem lenne bonyolult. A Lethal Trackdown-ban összetört a Salve I, aztán a roncs Hondóhoz került, aki újjáépítette és a kalózjelét is ráfestette. Ide már simán befér, hogy átnevezte a hajót, és, amikor Boba Fett visszaszerezte vagy visszakapta, akkor megtartotta azt a nevet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 06. 28. - 14:50, Dzséjt írta:

Ezzel a véleményemmel valószínűleg egyedül vagyok, de én azt sem bánnám, ha átneveznék (nyilván nem fogják, az azért balhét generálna, hisz negyven éve hívják így). Sosem tetszett ez a név. Ha Jabbáé lenne vagy valami rabszolgatartó bűnözőé, akkor érteném, miért ez a neve, de valahogy egy fejvadászhoz nem passzol. 


Nem vagy egyedül. :) Szerintem kifejezetten idétlen név egy hajónak, akármilyen okból, akárkié is legyen. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eltekintve attól, hogy kinek mi a véleménye a név cenzúrázásáról, szerintetek ha már egy nevet/szót sem fognak merni bevállalni, akkor majd magát a rabszolgaság intézményét merni fogják bármilyen szinten is ábrázolni? Kötve hiszem. Szvsz. pedig az szerves része az univerzumnak.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

A BB részei már rég le lettek gyártva, nyilván nem fognak kidobni kész műveket ezáltal pénzt is az ablakon (a degenerációnak az a foka még nincs meg). A jövőben viszont van egy olyan "érzésem", hogy száműzve lesz a téma.

Nem hinném. Itt az a bajuk a Slave szóval, hogy van egy cool, kultikus, a világ számára pozitív színben tündöklő hajó, aminek Rabszolga 1 a neve. Tehát a pozitív megítélésű hajóhoz egy pejoratív jelentésű szó társul. Viszont ettől még miért ne jeleníthetnének meg rabszolgákat SW művekben továbbra is elítélve a rabszolgaságot és negatív üzenetként feltüntetve azt (ahogy eddig is)? Az nem hogy megtűrt, hanem egyenesen kívánatos tartalom lehet, hiszen a Disney értékrendje szerint rabszolgaság = negatív dolog, és az SW univerzum is így tekint rá, tehát ha ezzel foglalkoznak, csak ráerősítenek az üzenetre. Én itt nem érzek érdekellentétet.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Donát írta:

Itt az a bajuk a Slave szóval, hogy van egy cool, kultikus, a világ számára pozitív színben tündöklő hajó, aminek Rabszolga 1 a neve. Tehát a pozitív megítélésű hajóhoz egy pejoratív jelentésű szó társul.

 

Ha valakinek ebből, hogy a Slave I (Rabszolga 1) egy cool hajó az jön le, hogy a rabszolgaság is cool, az hülye, illetve az is aki azt feltételezi, hogy épeszű embernek ez a következtetése lesz a név és a jelentés tartalma közt. Aki ezen meggyőződésében még változtatásokat akar elérni, az általa vélt "probléma" ellen, na az még hülyébb és ennél már csak az a böszmébb aki ennek még enged is.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

38 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

A jövőben viszont van egy olyan "érzésem", hogy száműzve lesz a téma.

Bár egyetértek veled abban, hogy a Slave I név miatti kiakadás a hülyeség netovábbja (még úgy is, hogy én idióta névnek tartome ezt), ugyanakkor nem tartok attól, hogy a Star Wars-ban a rabszolgaság, mint téma kikopna. Itt ugye a "világ" baja a fekete rabszolgákkal van. Nos, a Star Wars ezt a tételt konzekvensen kerüli. Kezdve Oolával, akit bár fekete színésznő játszott, maga a krakter nem volt fekete, befejezve Leiával vagy éppen Anakinnal, akik mind hőfehérkék voltak. És már a The Mandalorian 2. évadának legeslegvége is ilyen téren pozitív üzenetet tartalmazott, hiszen Fennec szétlőtte a rabszolganő láncát. Nem maga a téma, hanem a téma ábrázolása a kulcs. A Slave I ilyen téren visszás lehet, hiszen míg az ep5-6-ban, de még a TCW-ben is Boba Fett negatív karakter, azaz antagonista volt (ugyanez igaz Jangra is), addig a The Mandalorian árnyalta, és most már pozitívabb színben tűnik fel (bár mondjuk még most is legjobb esteben antihős).

Szerintem a legrosszabb az, ami történhet ezen a téren az SW-vel, hogy továbbra sem lesznek fekete rabszolgák, ami nagy tragédia, mert eddig sem voltak. Még az ep1-ben is az összes rabszolga, aki megjelent, gyanúsan fehér vagy idegen lény volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából ennyi: télen jön egy sorozat, aminek Boba Fett lesz a hőse és úgy gondolták, hogy egy hős hajójának inkább ne legyen rabszolga a neve mert az rosszul mutat. Ettől még a rabszolgaságot mint témát aligha fogják dobni az SW-ből.

Nekem nem úgy tűnik hogy magától a témától félnek. Hanem attól tartanak hogy egy ennyire negatív dolog egy pozitiv dologhoz vagyis egy cool hajóhoz legyen kötve ahogy Donát remekül leirta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Bomarr írta:

Igazából ennyi: télen jön egy sorozat, aminek Boba Fett lesz a hőse és úgy gondolták, hogy egy hős hajójának inkább ne legyen rabszolga a neve mert az rosszul mutat. Ettől még a rabszolgaságot mint témát aligha fogják dobni az SW-ből.

Nekem nem úgy tűnik hogy magától a témától félnek. Hanem attól tartanak hogy egy ennyire negatív dolog egy pozitiz dologhoz vagyis egy cool hajóhoz legyen kötve ahogy Donát remekül leirta.

Megjegyzem, szerintem ez is gáz. Itt már konkrétan szavaktól félnek az emberek. Mindezt egy elég egyoldalú dologra felhúzva: a fekete rabszolgaságra. Miközben az emberiség tetetemes részében például fehérek is simán voltak rabszolgák. Vagy a római birodalom ma már smafu? Ráadásul a dolog egész kicsavart: Bobe Fett pozitív színben van feltűntetve, miközben a filmekben Obi-Wanra lőtt és Han Solót elfogta, és persze Luke-ot is megpróbálta kinyírni. De a TCW-ben is azzal lopta be magát a szívünkbe, hogy terrortámadást hajtott végre egy Ventaort ellen, megpróbálta megölni Windut majd (második alkalommal) Obi-Want, plusz némi szexrabszolga-kereskedelemből is kivette a részét. És mégis, most a The Book of Boba Fett és persze a The Mandalorian miatt pozitív szereplő - az, aki gyilkossággal vette át az uralmas az alvilág fölött. És kibuknak a Slave I néven. Miközben a "főhős" egy bűnöző sorozatgyilkos, aki a pizitív főhősök megölésével (is) próbálkozott. Tipkus Star Wars logika, mint Hondónál. Tök jó fej, simán elfelejthető, hogy gyerekeket akart megölni a TCW egyik részébem.... Vagy Darth Vader, akinek a gyerekek lemészárlsása megbocsátható, mert lehajította Palpatine-t az aknába...

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Star Wars amerikai produktum. Amerikának pedig a fekete rabszolgaság többet mond mint a római féle. Az előbbi része a történelmüknek a másik meg nem igazán. Öszintén szólva engem egyáltalán nem érdekel, hogy hivják Boba Fett hajóját. Az szerintem sokkal gázabb volt amikor kitalálták, hogy a bikinis Leiát száműzni fogják a PR-ből meg úgy egyáltalán szinte minden SW ábrázolásból, miközben az egy kifejezetten ikonikus kinézete volt a hercegnőnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.