Ugrás a kommentre

EPVII spoileres topic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Finn 5 másodpercet sem fog kardozni, Kylo egyből levágja, hogy aztán Rey sírjon a "teteme" felett egy picit. Az igazi kardpárbaj majd csak azután következik!

De Rey mitől tudni jobban párbajozni mint Finn? Nekem a filmben az egyik legnagyobb sötét foltja hogy hogyan lesznek jó párabajok ha a jó oldalon Luke-t leszámítva senkinek sincs gyakorlata ilyen téren.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az már nem éppen elegáns ha az ep.7 elkezdődik és ad egy teljesen új bolygót egy szereplőt nulla felvezetéssel és azt mondja, hogy ja egyébként pont ugyanaz a helyzet mint Luke-al. A bújdosás okai? Valami pár mondatos expozició. Mindezt azért mert muszáj Skywalker legyen. Miért muszáj? Azon túl hogy korábban is így volt.

Mert az elegánsabb, ha az ep7 elkezdődik és ad egy teljesen új bolygót egy gonosz szereplővel és nulla felvezetéssel, és azt mondja, hogy ja, egyébként pont ugyanaz a helyzet, mint Anakinnal. Bocs, de a helyzet semmivel sem jobb, ha Kylo a Skywalker-sarj. Nincs háromfilmes felvezetés, alapozás, semmi, van egy ifjú Jedi tehetség, aki valamiért átállt a Sötét Oldalra és bár nem Sith-nek hívják, azért csak az egyik Sith nyomdokaiban jár. Kapunk expozíciónak egy flashbackot két mondat helyett, azt csók. Mindezt azért, mert muszáj, hogy legyen egy Skywalker. Akár Rey, akár Kylo a leszármazott, ugyanaz a helyzet. Rey Luke, Kylo Vader újragondolása. De mindkét esetben szépen fel lehetne fűszerezni a dolgokat, hiszen az alap ugyanaz Luke-nál és Anakinnál is: mindkettő ugyanannak a bolygónak a fogja, a maguk módján szolgák, élik a senkik életét miközben nagy dolgokra hivatottak.

Rey azért lenne szerintem jobb, mert akkor van egy szép ívünk: ep1-2-3 cselekménye az első, az ep4-5-6 cselekménye a második, az ep7-8-9 cselekménye a harmadik Skywalker-generáció körül bonyolódik.

 

Ezért hoztam fel a légi ütközetet példának. Nincs olyan aranyszabály, hogy a sequel csak abban térhet el a régi trilógiától amiben a prequel. Lehet, hogy valamiben a korábbi kettő egyezett és pont ez fog először eltérni.

Azért egy csata és a főszereplő mibenléte nem éppen ugyanolyan fajsúlyú, pláne a Star Warsban, ahol az űrcsata és a légi csata között csak a háttér a különbség, mert minden űrcsata úgy van megcsinálva, mintha a levegőben röpködnének. Lásd ep4, ami annyira légi csata, hogy van felszín, vannak "hegyek" és kanyonok is. Szóval, lecserélték a háttért, azt szevasz. Attól az még megmarad vadászok vadászok elleni csatának.

Ha mondjuk tengeralatti csatát prezentálnának, akkor a serpenyőben még mindig nem állnának ugyanúgy a példák, de legalább megtörné a hagyományt. Már ha annak a közegnek van is jelentősége.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Rey mitől tudni jobban párbajozni mint Finn? Nekem a filmben az egyik legnagyobb sötét foltja hogy hogyan lesznek jó párabajok ha a jó oldalon Luke-t leszámítva senkinek sincs gyakorlata ilyen téren.

 

Úgy, hogy Reynek van benne gyakorlata (már az akrobatikában és a harcban), különben nem cígelné magával azt a kályhacsövet és nem mutatnák be, amint a roncsok között akrobatikázik a szokásos szemétszedő hadjárata során, ráadásul Kylo Ren kardja meg nem alkalmas olyan trükkökre, mint amit a PT-ben elsütöttek. Így lesz kiegyensúlyozva a csata. De ahogy idéztem Kasdant, nem lesz nagy párviadal, csak egy rövid, de hatásos kűzdelem (látványost írtam korábban, de ha jól rémlik, a hatásos szó volt ott, a lényeg, hogy rövid lesz.)

 

szerk.: nem lesznek többé olyan párbajok, mint a PT idejében. Luke - Rey/Finn - Kylo Ren, ezekből gazdálkodik az EPVII. Lukenak nem lesz párbaj jelenete az ismert okok miatt, Rey/Finn nem jedik, Kylo Ren harcmodorát meg a kardja limitálja. Vissza fog térni a kendó, az OT harcmodora. (de biztosan fel lesz turbózva, hogy megfeleljen a mai igényeknek.)

 

szerk2.: a lányok alapból akrobatikusabbak, mint a srácok. Ha ezt még hozzá adjuk a fentiekhez, tényleg kiegyensúlyozott küzdelemre számíthatunk. De miért is kell kiegyensúlyozottnak lennie? Nem lenne ésszerűbb, ha a párbajt Rey (Finn ha még él) menekülése zárná? A hírek szerint a Falconnál lesz az utolsó csata (ez mondjuk a koncepteken is látható és egyes spoilerek szerint a Falcon súlyosan megsérül/lezuhan, megint más spoilerek szerint Csubakka menti ki Rey-t és rálő Kylo Renre, majd elhúznak a Falconnal.)

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert az elegánsabb, ha az ep7 elkezdődik és ad egy teljesen új bolygót egy gonosz szereplővel és nulla felvezetéssel, és azt mondja, hogy ja, egyébként pont ugyanaz a helyzet, mint Anakinnal. Bocs, de a helyzet semmivel sem jobb, ha Kylo a Skywalker-sarj. Nincs háromfilmes felvezetés, alapozás, semmi, van egy ifjú Jedi tehetség, aki valamiért átállt a Sötét Oldalra és bár nem Sith-nek hívják, azért csak az egyik Sith nyomdokaiban jár. Kapunk expozíciónak egy flashbackot két mondat helyett, azt csók. Mindezt azért, mert muszáj, hogy legyen egy Skywalker. Akár Rey, akár Kylo a leszármazott, ugyanaz a helyzet. Rey Luke, Kylo Vader újragondolása. De mindkét esetben szépen fel lehetne fűszerezni a dolgokat, hiszen az alap ugyanaz Luke-nál és Anakinnál is: mindkettő ugyanannak a bolygónak a fogja, a maguk módján szolgák, élik a senkik életét miközben nagy dolgokra hivatottak.

Tehát mivel Kylo egy Vader 2.0 ezért az a minimum hogy a főszereplő csaj egy Luke 2.0 lesz? Egyébként én a magam részéről egyáltalán nem vagyok megggyőződve róla, hogy jó ötlet, hogy Kylo Anakinhoz hasonló utat jár be off-screen. Majd meglátjuk hogy oldják meg. Nekem úgy tűnik hogy ezt az utat választották, de hogy mennyire jól jönnek ki belőle az majd a premieren kiderül. Viszont az hogy egy jedi áttér a sötét oldalra az azért nem olyan nagy lehetetlenség. Mondjuk úgy hogy benne van a pakliban. Nem Anakin volt az egyetlen. Ott volt Dooku, sőt a TCW-ben egyéb példákkal is bővült a sor. Előfordul. De hogy egy Skywalker gyereket megint el kell dugni egy sivatagos bolygón és semmit nem tud megint a múltjáról... na itt nekem a bullshit-detektorom erősen kileng. Ezt én már erőltetettnek érzem. Nem mondom, hogy lehetetlenség megoldani, úgy hogy jó legyen, de félek ezzel túl sokat vállalnának. És fölöslegesen.

 

Azért egy csata és a főszereplő mibenléte nem éppen ugyanolyan fajsúlyú, pláne a Star Warsban, ahol az űrcsata és a légi csata között csak a háttér a különbség, mert minden űrcsata úgy van megcsinálva, mint a levegőben röpködnének. Lásd ep4, ami annyira légi csata, hogy van felszín, vannak "hegyek" és kanyonok is. Szóval, lecserélték a háttért, azt szevasz. Attól az még megmarad vadászok vadászok elleni csatának.

Ha mondjuk tengeralatti csatát prezentálnának, akkor a serpenyőben még mindig nem állnának ugyanúgy a példák, de legalább megtörtné a hagyományt.

Nem véletlenül emlitettem a példámnál, hogy banális. Sztori eltéréseket nem tudok felhozni mert a történetet nem ismerjük, legjobb esetben is csak sejtjük. De akkor se érzem hogy lenne ilyen aranyszabály, hogy a központi pozitiv hős egy Skywalker. Eddig az volt. Talán most meg nem lesz. Hogy valami megfoghatóbb példát mondjak: eddig a nagyfilmekben csak egy főgonosz Erőhasználó volt, és neki volt egy tanitványa. Most viszont Ren lovagjai lesznek. Rögtön heten. Egy picike szabály már fel is lett rúgva. Ki tudja még hány lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Ébredő Erő cím utalhat arra is, hogy már nem csak a Skywalker vérvonal lehet meghatározó a galaxis sorsa szempontjából, hanem feltűnnek más családból is kiemelkedő erőhasználók, akik befolyással lehetnek a nagy történetre, de emellett ugyanúgy megmarad a Skywalker vonal Luke és Kylo személyében. Ennek a Rebels jó felvezetője lehet, hiszen Ezra erőérzékenysége már szinte Anakinéhoz mérhető.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tehát mivel Kylo egy Vader 2.0 ezért az a minimum hogy a főszereplő csaj egy Luke 2.0 lesz?

Nem! Nem állítottam ilyet soha. Sőt, nem én álltam elő azzal sem, hogy Kylo és Rey testvérek - bocs Zééé, de ez nem az én ötletem, én csak tovább vittem egy gondolatot. Én csak azt állítom, hogy a főszereplő legyen Skywalker-sarj, még inkább, Han Solo és Leia Organa lánya legyen. Nekem ez tetszene - ellenben jelen állás szerint az nem nyerné el a tetszésem, ha Kylo lenne a kölyök. Hogy most a kiindulópontja Luke-hoz hasonló, az nem zavarna annyira, mintha a kiindulópont Anakin Skywalker teljes életútja és fizimiskája (jó volt és rossz lett, és rosszaságában kiirtotta a Jediket egy maszk mögött rejtőzve, egy nagyobb gonosz apródjaként - mert ha Kylo a Skywalker-sarj, akkor sajnos ez a helyzet - hogy idézzelek: "itt nekem a bullshit-detektorom erősen kileng").

Meg azt állítom, hogy a Luke 2.0 semmivel sem elegánsabb, mint a Vader 2.0, és mindkettő ugyanolyan erőltetett.

Az ellen sincs kifogásom, hogy egy Jedi átálljon a Sötét Oldalra. Csak az ellen van kifogásom, hogy egy újabb Skywalker járja be Anakin Skywalker útját. Persze Rey se járja be nagyon Luke útját, de erre jelenleg túl sok jel nincsen, ellenben arra már túl sok, hogy Anakin és Kylo életében akad pár közös dolog.

 

Talán most meg nem lesz.

És ezzel máris semmi vezérvonala nincsen a Skywalker-legendában. Ez az aranyszabály: az ep1-9 a Skywalker-legenda, ami azt jelenti, hogy egy Skywalker-leszármazott áll a cselekmény középpontjában. Ha nem így van, az már nem Skywalker-legenda. Az már egy másik legenda, mondjuk Rey-legenda, ami egy-két ponton összekapcsolódik a Skywalkerekkel. Egy spin-offja a Skywalker-legendának, vagyis milyen alapon 7. rész? Mert feltűnik benne Han, Leia és Luke? Kérem, a spin-offokban fel szokott tűnni az eredeti mű több szereplője is.

Ahhoz, hogy ez jogosan legyen 7. rész, nem csak elemeket kell felmutatnia az előző részekből, hanem a sztori vezérvonalát és egyéb szálait is tovább kell fűznie. A vezérvonal pedig a Skywalkerek története. A mellékszálak pedig a Jedik története, a Sith-ek története, a Birodalom és a Köztársaság története, stb. De ha a vezérvonal megszakad, akkor ez már nem a sorozat része. Spin-off.

 

Hogy valami megfoghatóbb példát mondjak: eddig a nagyfilmekben csak egy főgonosz Erőhasználó volt, és neki volt egy tanitványa. Most viszont Ren lovagjai lesznek. Rögtön heten. Egy picike szabály már fel is lett rúgva. Ki tudja még hány lesz.

Igen, de egyrészt, jelenlegi ismereteink szerint abszolúte semmi hatása nincs annak, hogy több Ren van. Egyelőre úgy tűnik, hogy egy Erőhasználó gonosz aktivitiskedik a filmben, Kylo, és talán hallunk, talán majd látjuk Snoke-ot, aki a mestere. A másik hat talán csak a flashbackben van benne, és a film cselekményének idején már évek óta halottak, és marad a mester-tanítvány felállás mind a három filmre. Szóval momentán úgy tűnik, nincs jobban felrúgva a szabály, mint eddig volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha Kylo mellett van még hat Ren és nem flashback, az érdekes lenne szerintem.

Az erőviszonyok nagyon feléjük húznànak akkor.

De mivel csak Kylo van köztük aktív karddal, lehet, hogy nem Renek. Csak egy csapat keménylegény.

Vagy mivan, ha Renek fegyvere nem fénykard, csak Kylo-é az, nyilvánvaló okokból, és akkor mégis Renek.

Elképzelhető, hogy egy harmadik rend valami más fegyverrel "dolgozik".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

akkor ez már nem a sorozat része. Spin-off.

 

Ha azt nézzük, hogy a Jedi sikeresen elvarrta a kiválasztottság körül kulminálódó szálat, lezárta Palpatine történetét, akkor a megállapításod nem áll messze a valóságtól. Én úgy gondolom és ezt most senki ne vegye magára, hogy az OT sikerét sem megismételni, sem felülmúlni nem lehet, így a 3. trilógia fel sem érhet akár az előző kettő történeti jelentőségéhez. Az EPVII ebből a szempontból valóban csak egy spin - off. Megjegyzem elég sok elemében OT copy az EPVII, tehát ha Kylo Ren éppen Anakin útját járná be, bár nem lenne valami eredeti elgondolás, de az EPVII többi "OT klisé" eleme közül azért annyira nem lógna ki. Az biztos, hogy Lucas nem így csinálta volna meg, nem ide kerekítette volna a történetet, de a Disney mindenképpen valami familiárisat akart prezentálni. Ehhez pedig meglátásuk szerint éppen úgy szükség van (volt) egy felturbózott Halálcsillagra, egy sivatag bolygóra és sok TIE és X-wing vadászra, mint egy álarcos Vader/Anakin klónra. Kétség kívül nem eredeti, de látványban és hangulatban még lehet nagyon ütős. Viszont és ez a jó hír, az EPVIII-ra bizonyára sok újdonságot fognak behozni, így Kylo Ren személyisége is átmehet egy olyan karakterfejlődésen, ami Vadertől eltérő végeredménybe kulminál. Még nem ismerjük Kylo Ren motivációit, persze feltételezzük, hogy gonosz, feltételezzük, hogy a Ren „lovagokkal” lemészárolta Luke tanítványait és feltételezzük (a spoilerek erről szólnak), hogy maga is Luke kiugrott tanítványa. Itt valóban Anakin életútja az egyértelmű viszonyítási alap, de az ördög a részletekben rejlik. Kérdéses, hogy Snoke figurája mennyiben hasonlít majd PAlpatine figurájára és a kettejük kapcsolata mennyiben emlékeztet majd minket Palpatine és Anakin kapcsolatára. Itt csak arra akarok utalni, hogy Vader nem önmagától (bár a saját döntései okán) lett olyan, amilyen. Kellett hozzá egy olyan apafigura (Palpatine) aki rossz útra vitte de patronálta is. Kérdéses, hogy Snoke Kylo Ren szemszögéből megfeleltethető e ennek a figurának. Egyelőre ezt az alá - fölé rendeltségi viszonyt még nem ismerjük, így pedig Kylo Ren motivációit sem ismerhetjük igazán. Felületesen szemlélve Kylo Ren valóban Vader 2.0, de ha megismerjük kapcsolatát Snoke-val, csak akkor tudjuk meg, mik is motiválják igazán az életben.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem! Nem állítottam ilyet soha. Sőt, nem én álltam elő azzal sem, hogy Kylo és Rey testvérek - bocs Zééé, de ez nem az én ötletem, én csak tovább vittem egy gondolatot. Én csak azt állítom, hogy a főszereplő legyen Skywalker-sarj, még inkább, Han Solo és Leia Organa lánya legyen. Nekem ez tetszene - ellenben jelen állás szerint az nem nyerné el a tetszésem, ha Kylo lenne a kölyök. Hogy most a kiindulópontja Luke-hoz hasonló, az nem zavarna annyira, mintha a kiindulópont Anakin Skywalker teljes életútja és fizimiskája (jó volt és rossz lett, és rosszaságában kiirtotta a Jediket egy maszk mögött rejtőzve, egy nagyobb gonosz apródjaként - mert ha Kylo a Skywalker-sarj, akkor sajnos ez a helyzet - hogy idézzelek: "itt nekem a bullshit-detektorom erősen kileng").

Meg azt állítom, hogy a Luke 2.0 semmivel sem elegánsabb, mint a Vader 2.0, és mindkettő ugyanolyan erőltetett.

Az ellen sincs kifogásom, hogy egy Jedi átálljon a Sötét Oldalra. Csak az ellen van kifogásom, hogy egy újabb Skywalker járja be Anakin Skywalker útját. Persze Rey se járja be nagyon Luke útját, de erre jelenleg túl sok jel nincsen, ellenben arra már túl sok, hogy Anakin és Kylo életében akad pár közös dolog.

Oké, akkor ebben egyetérthetünk, hogy ebben nem értünk egyet :) Csolival egyetértve legalább Kylo sorsa eltérőnek tűnik. Közös pont a sötét oldalra fordulás de ennyi. Nem tudom honnan jött hogy jediket irtott volna. Egyelőre annyi látszik hogy sötét oldali figura. Ebből még bármi lehet. Akár az is hogy a következő részben a jók oldalán harcol. Abból az izzadságszagból viszont nehéz kijönni hogy már megint egy sivatagos bolygón gyerekként el lett bujtatva egy Skywalker csak most ráadásul nem is figyel rá senki és valamiért Han is úgy beszél vele mintha azt se tudná ki fia borja. Biztos nem várt gyerekként jött a házasságban és inkább ledobták az első bolygóra ami szembejött. Han pedig fél hogy a nyakán marad ezért úgy csinál mintha nem a gyereke lenne. Leiával azért borulnak össze sirva mert rájöttek hogy felrúgja a nyugis életüket pedig pont most akartak három hónapos kirándulásra menni a Naboo-ra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha Kylo mellett van még hat Ren és nem flashback, az érdekes lenne szerintem.

Az erőviszonyok nagyon feléjük húznànak akkor.

De mivel csak Kylo van köztük aktív karddal, lehet, hogy nem Renek. Csak egy csapat keménylegény.

Vagy mivan, ha Renek fegyvere nem fénykard, csak Kylo-é az, nyilvánvaló okokból, és akkor mégis Renek.

Elképzelhető, hogy egy harmadik rend valami más fegyverrel "dolgozik".

Erre gondoltam én is, hogy a Reneknél a fénykard nem rendszeresített fegyver. És akkor az is azt jelzi, hogy Kylo viszont valaha Jedi volt, azért tudott magának fénykardot építeni.

 

 

Zééé: természetesen, ha a részleteket végre megismerjük, akkor lehet, hogy egy nagyon eredeti figura tűnik ki. De ha Skywalker-sarj, akkor sajnos semmilyen részlet nem fogja tudni majd levakarni azt, hogy megint egy Sötét Oldalra tért maszkos Skywalkerrel állunk szemben. Nem zavar a maszk, a Sötét Oldal, csak ne egy újabb gonosz Skywalker legyen - megjegyzem, hogy persze ebből is ki lehet hozni ütőset, ez a véleményem csak most áll, aztán majd lehet, hogy felülbírálom.

Megjegyzem, valószínűleg azért is akarom szegény Reyt bevonni a családba, mert számomra ő most a legizgalmasabb karakter. Poe-ról semmit sem tudunk azon kívül, hogy lelkes pilóta, Finn arcberendezése sajnos nekem sem túl szimpatikus (bár az tetszik, hogy rohamosztagosból lesz jófiú, szóval nagy reményeket fűzök hozzá), Kylo csak királyúl néz ki, de eddig nem érzem, hogy nagyobb lenne a jelentősége az ep7-ben, mint Maulnak az ep1-ben (királyúl néz ki, csók - természetesen ez is változni fog, ha kiderül róla, mégis kiféle, miféle), a régiek őszintén szólva, hidegen hagynak (bár talán úgy lenne pontos a megfogalmazás, hogy az újak árnyékában kevésbé érdekelnek, mert őket már ismerem), szóval eleddig a legizgalmasabb szereplő Rey.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr és a többi GoT rajongó. Mit szóltok ehhez az Arya kontra Rey elmélethez. Azaz.. az alkotókat nagyban inspirálhatta a Got széria

http://winteriscoming.net/2015/10/21/game-of-thrones-influences-in-star-wars-the-force-awakens/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem kell mindenbe mindent belemagyarázni. Arya korántsem akkora egyedi karakter a mozgókép történetében (sőt...), hogy pusztán egyedül ő inspirálja Rey háttérsztorijának kialakítását.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg igazán a párhuzamok sem ülnek. Arya-nál fontos, hogy kisgyerek, képtelen központi szereplő lenni, sodródik egyik mestertől a másikig, egy jó ideig a saját lábán nem is tud megállni, kell legyen valaki mellette. De ami a legfontosabb: az egész karakter egyetlen igazi nagymozgatórugója a bosszú. Minden amit csinál azt egy jövőbeli vérengzés-sorozat jegyében teszi ami szinte vallásos fanatizmusba fordul azzal hogy a leendő áldozatainak minden nap elmormolja a nevét.

 

Rey ezzel szemben egy felnőtt nő, láthatóan jól boldogul egyedül is, mint roncsvadász. És nem tudni róla, hogy bármiért is bosszút akarna állni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr: én is egyetértek Dzséjttel a tekintetben, hogy ha ez a rész az EpVII rangsorolást kapta, akkor igen is egy Skywalker legyen a középpontban. Elvégre ez még mindig egy "Saga" nem? A saga definíció szerint családtörténet, nem?

 

Akkor egy Skywalkernek kell lennie, és ha választani kell, én is azt mondom, legyen inkább Rey. Ahogy Kylo általad felvázolt átállását is meg lehet csinálni úgy, hogy üssön, szerintem ugyanígy hitelesen fel lehet építeni Rey remeteségét is, csak jó magyarázat kell hozzá.

 

Rey ezzel szemben egy felnőtt nő, láthatóan jól boldogul egyedül is, mint roncsvadász. És nem tudni róla, hogy bármiért is bosszút akarna állni.

Még. :D Hanem a nyolcadik részre. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy biztos Finn származása miatt nem kell aggódni. Ő nem Skywalker. Hehehe. De valami nagy gond lehet a Solo családban méghozzás a gyerek, vagy gyerekek körül, mert Leia kétségbeesett ölelése ezt sugalja. A szülői aggódás. Én úgy gondolom , hogy Rey és Kylo testvérek, méghozzás Solo gyerekek. És mint ilyenek, erőérzékenyek, Luke akadémiáján tanultak, de csalódtak. Kylo olyannyira hogy a sötét oldalt választotta. Luke rossz tanár volt. Leia lehet hogy az öldöklő csemete gonosz tettei miatt olyan elkeseredett (és Luke is). Érzi hogy tennie kellene valamit, de az anyai szív felülkerekedik. Vágyik arra hogy valaki megállítsa a fiát, de félti is hogy megölik. Rey lehet egy reménysugár, a testvéri szeretet hátha visszatéríti. Kylo az apjától már rég elhidegült, Han nincs rá hatással. Ez egy Solo családi tragédia és nem Skywalker.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A saga definíció szerint családtörténet, nem?

A sagak egy része családtörténet, de van amelyik nem. Ezt szerintem inkább az epikus hangzása miatt használják. Ettől függetlenül az SW Saga filmeknek szerintem is a Skywalker családhoz kell kötődniük. De bevallom én olyan filmet is megnéznék, ahol a tetteik galaxis-rengetően fontosak, de nem feltétlenül ők uralják a kamerát. A Gyűrűk Ura szerintem semmivel sem kevesebb attól például hogy beemelte Aragornt, pedig neki egy családtagja se főhős a Hobbitban. Szólhatott volna az egész Frodóról, helyette mégis jöttek új szálak és új figurák. Végül Frodó se lett teljesen a saját szála hőse: egy senki, egy hobbit kertész lett majdhogynem az igazi hős. Nem érzem hogy ettől bármi gyengülne, inkább az univerzum tágul.

 

Hat rész után pedig ahelyett hogy az lenne a kérdés, hogy hogyan magyarázzuk meg hogy az új generációval megint pont ugyanaz történik helyette történhetne mindez másokkal is. És ettől még ott lehetne Luke, Leia és persze Vader hagyatéka... mindannak a borzalomnak az emléke amit elkövetett és ami a halála után is inspirációt adhatna új figuráknak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

szóval eleddig a legizgalmasabb szereplő Rey.

 

Egyetértek! És én nagyon örülök neki (nem gondoltam volna, hogy ezt mondom), hogy egy női főszereplővel leszünk gazdagabbak.

 

Kylo Ren számomra sem hordoz semmi újat, attól eltekintve, hogy amióta megláttam a sisakját, azon gondolkodom, hogyan tudnám elkészíteni szoborban. A karaktere számomra kicsit műanyag, olyan...szükséges rossz. Egy maszkos figura, de az, hogy a filmben nem hordja végig, mégis némi reményt kelt bennem, hogy színészi játékot és értelmes szöveget is kapunk majd tőle.

Poe Dameron számomra abszolút érdektelen, bár örülök, hogy kapunk egy ilyen kissé fékevesztett, némileg Wedge Antillesre hajazó támogató figurát. Finnel meg úgy vagyok, hogy a színész Boyega nem egy Samuel L Jackson, nincs benne akkora coolság faktor. Amikor Lando szerepére Billy Dee Williamst kiválasztották, egy olyan fekete férfit kerestek, aki alsó hangon is a nők kedvence. Jóképű, sármos, könnyű vele azonosulni. Az ember meglátja a mosolyát, a szemében a csillogást stb. és önkéntelenül is megszereti benne a rafináltságot. Sam Jackson coolság faktora pedig szinte már nem is mérhető a Ponyvaregény óta, az ő karizmája csak jót tett a PT-nek. Még a legádázabb PT fikázó sem merészkedett odáig, hogy Sam JAcksont szapulni merje, ilyen nagy a karizmája. Ezzel szemben Boyega...nem is sármos, szegénykém nem a nők bálványa és a kezdetektől picit kilóg a sorból. JJA szerint nem a színe, hanem a tehetsége miatt castingolták. Én hiszek JJA-nak, de menthetetlenül munkál bennem a kötelező néger szerepeltetése. Nekem a casting híreknél végig volt egy olyan érzésem, hogy nagyon építenek a multikulti platformra, ami részben érthető és még így sem estek át a ló másik oldalára, de ez az érzés menthetetlenül ott volt bennem. Megjegyzem, Rey kapcsán is felmerülni bennem, hogy csak és kizárólag marketing okokból választottak egy olyan csinos színésznőt, aki megszólalásig hasonlít Portman kisasszonyra. Mert ha nincs közöttük vérségi kapcsolat, akkor más szóba sem jöhet, csak a megfelelő női archetípus majmolása. – nesztek PT fanok, itt egy csinos nő, tök olyan mint Natalie, ugye hogy jó? Vegyetek jegyet, lesz róla bugyis kép az újságban.

A nagy hármas nem lesz túlerőltetve, mert jószerivel csak Hannak jut majd játékidő. (Érdekes, hogy nem nagy négyes, pedig Csubi is szerves része a csapatnak.) Leia (szerintem és a spoilerek szerint) csak a Yavinon kap szerepet, Luke meg ugye….:(

 

Van itt egy érdekes dolog, amit még nem tudok hova tenni. Szóltak róla spoilerek, hogy a lázadók is építenek egy fegyvert, amit a huttok finanszíroznak. Aztán valaki állítólag látta is a forgatásra épített hutt figurákat és örömét fejezte ki, hogy azok valóban meg lettek építve (szám szerint 3). Azt is tudjuk, hogy egy eddig még ki nem került, de a kezdetektől emlegetett koncepten szerepel együtt Leia hercegnő a huttokkal (a hír hozója említett még pár őrt is, akik a nabooi tisztek egyenruhájára hajazó uniformisban feszítenek Leia mellett.) Ha megnézzük a plakátot, ott Leia haja nagyon előkelően, már – már szenátorosan van fonva, miközben a yavini bázison kieresztett, hátköznapi hajjal látható. Az eddig kikerült történeti foszlányokba sehogy sem illeszthető be Leia és a huttok szerepe. Az a külsőség jobban illene a PT bármelyik szenátusi jelenetéhez, mint az EPVII lázadó, outer rim hangulatához. Szóval sem a huttokat, sem a lázadok állítólagos fegyverét, sem pedig Leia szenátoros hajkoronáját nem tudom elhelyezni hacsak…hacsak a második felvonásban (jóval a yavini filmzáró momentumok előtt) egy politikai szál is felvezetésre kerül. Erről a politikai szálról már hallottunk, amikor Lupity Nyong’ot castingolták. Ez az aspektus nagyon érdekes és így, 1,5 hónappal a film bemutatója előtt semmit, de szó szerint semmit nem tudunk róla. Viszont azon sem lepődnék meg, ha ez a történeti rész ( a politikai szál) nem szerepelne a végső vágásban. Ugye az EPIII plakáton szereplő Padme sem volt a filmben....lehet, hogy itt is meg fogják tréfálni a rajongókat a fejesek. Szóval én nem számítok túl sok politikára, ezért is várom árgus szemekkel azokat a híreket, amik Leia - a huttok - a lázadó fegyver és Leia politikai ellenlábasairól szólnak. Nagyon izgalmas!

 

szerk.: egy érdekességet még megjegyeznék! Carrie Fishernek volt egy elszólása, hogy a többiek (Mark, Ford) már szabit kaptak a forgatásról, neki pedig még mindig dolgoznia kellett. Végül (és ezt többen leírták) Carrie töltötte a legtöbb időt a forgatáson. Tehát nem elképzelhetetlen, hogy a második felvonásban tényleg lesz egy politikai szál (messzire megyek, szenátus - Coruscant).

 

szerk2.: Carrie azt is megemlítette, hogy rengeteget bíbelődtek a hajával és egész költeményt álmodtak a fejére. Ez egyáltalán nem jön össze a yavini puritán megjelenésével. Talán mégis lesz ott egy kis politika.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jók a fejtegetések és ilyenkor mindig reménykedek, hogy anno a story meeting -eken Abrams -ék is ugyanígy beleásták magukat a lehetőségekbe és a legjobbat választották ki.

 

Kylo -hoz annyit tennék hozzá, hogy simán lehetne egy újabb maszkos Skywalker, ezt a "nagyapja" vagy idegenként a Vader iránti rajongás bőven megmagyarázhatja. Ráadásul JJ már elárulta, hogy rendkívül összetett karakter lesz. Szóval én jóval többre számítok mint Maul esetében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként a leggyengébb érvnek a származására mindig is a képeket, az arci egyezést éreztem. Kylo egyáltalán nem hasonlit egyik felmenőjére se. Az SW-ben az arci egyezés a családtagokkal nem igazán szokott számitani, ahogy sehol máshol se: mert a castingnál nem vonásokat hanem tehetségeket keresnek.

Tehát erősebb érv az, hogy a több ezer jelentkező közül (akik közt kétlem, hogy Daisy lett volna az egyetlen tehetséges) egészen véletlenül éppen olyasvalakire esik végül a választás, akinek az arca kb. 90%-os egyezést mutat Natalie Portmanével?

 

Másrészt, lehet, hogy lemaradtam, de mikor lett ennyire tényszerű, hogy Kylo valóban Han és Leia fia, Rey pedig biztosan nem a lányuk? Mert a trailereken, képeken és hivatalos infómorzsákon túl én csak spekulációkról olvastam, természetesen mindegyiket "biztos forrásból"...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tehát erősebb érv az, hogy a több ezer jelentkező közül (akik közt kétlem, hogy Daisy lett volna az egyetlen tehetséges) egészen véletlenül éppen olyasvalakire esik végül a választás, akinek az arca kb. 90%-os egyezést mutat Natalie Portmanével?

Egyrészt a 90 százalékos egyezés erős túlzás, másrészt -ha már- akkor már inkább egy Leia hasonmást kellett volna keresni. De nem véletlen, hogy a filmekben a családtagok csak szegről végről hasonlitanak egymásra (most akkor Lucas igénytelen volt amikor a Leiára épphogy vagy szinte alig hasonlitó Portmant választotta az anyjának?). Egy filmbe tehetség kell nem egy megfelelő vonás. Rey ettől még lehet Padmé unokája, de az hogy a kiválasztásánál a minél magasabb fokú egyezés az egyik legfontosabb érv volt az szerintem abszurd.

 

Egyébként egy kis emlékeztető: amikor kiderült, hogy Domnhall Gleeson szerepelni fog akkor rengeteg helyen sokan egyértelműnek vették, hogy Luke fia lesz hisz hasonló frizurával hasonlóan mutat. Na ebből is mi lett.

 

mark-hamill-Domhnall-Gleeson.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A trailer-ben látható Ren lovagos jelenetben egyébként hány éves lehet Kylo? Mert akkor megsaccolhatnánk, hogy hány évet töltött Luke önkéntes száműzetésben. Én olyan 20 évesnek gondolom, az ep7-ben lehet 30, vagyis talán már 10 éve nem látták Luke-ot...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A trailer-ben látható Ren lovagos jelenetben egyébként hány éves lehet Kylo? Mert akkor megsaccolhatnánk, hogy hány évet töltött Luke önkéntes száműzetésben. Én olyan 20 évesnek gondolom, az ep7-ben lehet 30, vagyis talán már 10 éve nem látták Luke-ot...

Az egy flashback lesz?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem, hogy nem flashback lesz, szerintem bennük van bőven potenciál főleg, ha nem Kylo az egyetlen erő használó közülük. Van róla valami pletyka, hogy visszaemlékezés lesz?

Szerkesztve: - luke19
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sam Jackson coolság faktora pedig szinte már nem is mérhető a Ponyvaregény óta, az ő karizmája csak jót tett a PT-nek. Még a legádázabb PT fikázó sem merészkedett odáig, hogy Sam JAcksont szapulni merje, ilyen nagy a karizmája. Ezzel szemben Boyega...nem is sármos, szegénykém nem a nők bálványa és a kezdetektől picit kilóg a sorból. JJA szerint nem a színe, hanem a tehetsége miatt castingolták. Én hiszek JJA-nak, de menthetetlenül munkál bennem a kötelező néger szerepeltetése. Nekem a casting híreknél végig volt egy olyan érzésem, hogy nagyon építenek a multikulti platformra, ami részben érthető és még így sem estek át a ló másik oldalára, de ez az érzés menthetetlenül ott volt bennem. Megjegyzem, Rey kapcsán is felmerülni bennem, hogy csak és kizárólag marketing okokból választottak egy olyan csinos színésznőt, aki megszólalásig hasonlít Portman kisasszonyra. Mert ha nincs közöttük vérségi kapcsolat, akkor más szóba sem jöhet, csak a megfelelő női archetípus majmolása. – nesztek PT fanok, itt egy csinos nő, tök olyan mint Natalie, ugye hogy jó? Vegyetek jegyet, lesz róla bugyis kép az újságban.

Én már többször is hallottam, amint Jacksont ekézték az ep1-2-3 kapcsán. :)

Boyega jó színész. Ha nem is kiváló, de amiben láttam (24: Live Another Day, Attack the Block), abban hozta a Star Wars átlagos szintjét, ezzel nem lesz baj.

A Reyes fejtegetéssel kapcsolatban eszembe jutott Alice Eve jelenete a Star Trek: Into Darknessből. Szerintem az a jelenet tananyag lehetne a filmművészeti iskolákban, amikor azt veszik, milyen egy öncélú jelenet. Semmi értelme már azon kívül, hogy megmutassanak egy szőke bombázót alsóneműben. Azért remélem, ilyet nem látok meg a Star Warsban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az 100,hogy Kylo nem Luke?

Az szerintem minden egyéb fejtegetés nélkül is biztossá teszi, hogy az új trailer végén Finn-el szemben álarc nélkül rántja fel a keresztfényes sugárpallost ( :lol: ), és a fekete göndör fürtjei nem annyira Luke-ra vallanak (meg szerintem Kylo magasabb is jóval, de ennek nem néztem utána).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egy flashback lesz?

 

Májusban még a 'The Seven' nek hívták őket, most már tudjuk, hogy ők a Ren lovagjai. Mondjuk tényleg heten vannak.

Szerintem az az a jelenet, amit Maz Kanata visszaemlékezésében látunk, amikor Luke távollétében a Ren lovagok rajtaütöttek az új jedi akadémián (ezért a fénykard Kylo kezében). Mikor Luke és R2 megérkeztek, és meglátták a pusztítást, akkor jön a trailerekből ismerős, térdelős/kézrátétes jelenet.

Gondolom ez után mondja Maz Rey-nek a trailerben hallható mondatod, hogy fogadja el a sorsát, mire a lány kiszalad az erődből (aztán felnéz az égre, és látja az inváziós erőket).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.