Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Amúgy hova vagy valósi? ;)

Kertvárosi vagyok - pécsi - és persze régen én is mindig oda jártam, és nagyon tetszett a képeken ahogy fel lett újítva szóval én is inkább oda járok majd mint a CCbe. Nekem az zsúfolt és személytelen. Ez sokkal jobb. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én jövő héten fogom megnézni. :) Kicsit tartok a 170 perctől, már sokkal rövidebb filmeket is nehezen bírok ki WC nélkül, emiatt nem is nagyon szoktam üdítőt bevinni... :S

 

Más: Jön a Toy Story 4. Szerintem kár, a 3. résszel elég jól lezárták a szériát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én jövő héten fogom megnézni. :) Kicsit tartok a 170 perctől, már sokkal rövidebb filmeket is nehezen bírok ki WC nélkül, emiatt nem is nagyon szoktam üdítőt bevinni... :S

 

Más: Jön a Toy Story 4. Szerintem kár, a 3. résszel elég jól lezárták a szériát.

Kíváncsi leszek a véleményedre, hiszen köztudottan kritikusabb vagy Nolannel szemben, mint mi. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, neked ajánlom ezt a mondatot az Index kritikából:

 

A Csillagok között egy lenyűgöző, látványos vizuális orgia, amit kötelező moziban megnézni, mert még egy 106 centis lapostévén sem lesz soha olyan hatásos, mint egy 24x18 méteres IMAX-vásznon.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az Interstellar nem ordít annyira az IMAX-ért, mint ahogy azt előre promózták. Persze moziban nézős azért.

 

 

Érdekes, hogy Nolan szerintem kicsit visszavett a film ritmusából az eddigiekhez képest. A film kétharmada viszonylag nyugis tempóban zajlik. Tény, hogy az érzelmekre több figyelmet fordít, mint a látványra. Bizonyos mértékig az egész filmre lehet mondani, hogy visszafogott Nolanhoz képest. A zene meg egészen érdekes, nem annyira tipikus Hans Zimmer.

Természetesen Nolan-os filmről van szó, a film után lehet filozni a tudományos körítésen, csavarokon, vannak igazán megakasztós dolgok. Csak úgy érzem, hogy a világűr tudományos megközelítése miatt kényszerpályán is mozog a sztori. Nem rohanhat annyira, mert a nézők fele nem értené. Bár szerintem így is lesznek sokan, akik emiatt csalódni fognak.

Összességében határozottan állítható szerintem, hogy Nolan eddigi munkáihoz méltó lett, helye van a "polcon", de nálam az Eredet még mindig vezet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újabb magyar dicsérő kritika az Interstellarról. Lehet, most fogom megszeretni Nolant? :hmm:

Az angol nyelvű sajtóban a Nolan filmek közül ez kapta a legtöbb negatív kritikát (a fogadtatása persze igy is pozitiv volt). Személyes kedvenc ettől függetlenül simán lehet. Én egész kiváncsi lettem rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szűkszavúak vagytok az Interstellar-ral kapcsolatban.

Én sem írtam igazi litániát, de még senki "nem mert" belemenni a részletekbe rajtam kívül..

Helyzet?

 

 

Nem nagyon akartam reklámozni - arra gondoltam, aki akarja, úgy is megtalálja itt, de íme:

 

Csillagok között

 

 

Másrészt meg az ilyen közönségkedvenc moziknál a végén általában többnyire egyedül vagyok a véleményemmel. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ezt az Interstellart még jó sokáig emészteni kell. Viszont Nolan megcsinálta! Szerintem ez a film még az Eredetre is ráver a csavarosságával, a mozi után az agyam egy megolvadt szmötyi érzését keltette. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az angol nyelvű sajtóban a Nolan filmek közül ez kapta a legtöbb negatív kritikát (a fogadtatása persze igy is pozitiv volt). Személyes kedvenc ettől függetlenül simán lehet. Én egész kiváncsi lettem rá.

Rottenen is 70% környékén áll. Ami nekem furcsa, és rávilágít, hogy sohasem lennék "jó" vagy mainstream filmkritikus. Számomra ez a film simán jobb, mint az Eredet, pedig az is nagyon tetszett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem nagyon akartam reklámozni - arra gondoltam, aki akarja, úgy is megtalálja itt, de íme:

 

Csillagok között

 

 

Másrészt meg az ilyen közönségkedvenc moziknál a végén általában többnyire egyedül vagyok a véleményemmel. :peace:

 

Köszi! Jólesett olvasni az írásodat, mert megnyugodtam, hogy nem én voltam túl buta. Tényleg nemtudom mi lesz átlag nézővel, ha a témára fogékonyak is vakarják a fejüket.

Immár két nap távlatából is van még pár kósza gondolatom a film körül, de ha Mohácsra jön a mozgómozi, akkor el megyek rá újra, mert szeretném, ha jobban összeállna.

Spoileres kérdések:

 

 

Az első bolygón 7 óra/per évvel ketyegtek és a D. Mann lakta bolygón mennyivel?

Brand-hez tényleg odaér még?

Ugye Ő ment a 3. bolygóra?

Ott mennyire megy az idő?

És akkor ott Brand már belekezdett a B terv-be?

 

Ja és magáról a gyerekszoba/feketelyuk közepe kapcsolatról nem nagyon írtál..Szóval jeleket lehettett visszaküldeni a múltba fizikai ingerekkel? És miért pont oda? Az Ő agyára állt be a "kagylóban a gyöngy"?

Huhh, de sok vót'! :)

 

És maga a fenti dolog jelenti az 5. dimenziót, vagy a szeretet amiről Brand süketelt?

 

 

 

És az apás okfejtésed is 100%-ig a szívemből szólt. Nem így mennek a dolgok. -csakis érzelmi alapon.

Lesz@rnám az emberiséget! De az emberséget nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem A tökéletes trükk sokkal jobban tetszett az Eredetnél és a Batman-trilógiánál.

 

Én nagyon szeretem minden filmjét eddig. Az Interstellar esetében meg még nem ítélkezem.

Minél több idő telik el a mozi óta, annál homályosabb.. :)

Meg kell nézni még lehet nem is egyszer.

Voltam már így; nekem elsőre a Mátrix és a Gyűrű szövetsége nem is tetszett. Ma már a kedvenceim közé sorolom őket.

Az Interstellar végülis tetszett, így rontani nem fog az újrázás..remélem! ;)

 

Én egyszer bírtam megnézni de elég is volt. A csattanója annyira volt meglepi, mint, hogy holnap felébredek.

Melyiknek? -és vigyázz, mert ott vagyok a szekrényben!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoileres kérdések:

 

 

Az első bolygón 7 óra/per évvel ketyegtek és a D. Mann lakta bolygón mennyivel?

Brand-hez tényleg odaér még?

Ugye Ő ment a 3. bolygóra?

Ott mennyire megy az idő?

És akkor ott Brand már belekezdett a B terv-be?

 

Ja és magáról a gyerekszoba/feketelyuk közepe kapcsolatról nem nagyon írtál..Szóval jeleket lehettett visszaküldeni a múltba fizikai ingerekkel? És miért pont oda? Az Ő agyára állt be a "kagylóban a gyöngy"?

Huhh, de sok vót'! :)

 

És maga a fenti dolog jelenti az 5. dimenziót, vagy a szeretet amiről Brand süketelt?

 

 

 

És az apás okfejtésed is 100%-ig a szívemből szólt. Nem így mennek a dolgok. -csakis érzelmi alapon.

Lesz@rnám az emberiséget! De az emberséget nem.

 

 

Aeonfluxon van egy SPOILERES kibeszélő, ott millió másik kérdést is boncolgatnak. Érdemes végigolvasnod, tanulságos.

 

Csak aztán nehogy meggondold magad... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem nagyon akartam reklámozni - arra gondoltam, aki akarja, úgy is megtalálja itt, de íme:

 

Csillagok között

 

 

Másrészt meg az ilyen közönségkedvenc moziknál a végén általában többnyire egyedül vagyok a véleményemmel. :peace:

 

Én mindenképpen kíváncsi vagyok az írásodra, de majd csak kedden olvasom el, mert akkor jutok el rá leghamarabb. :)

 

Egyébként nekem Nolan filmjei közül a Memento tetszett a legjobban. Eddig egy filmjét sem vártam ennyire izgatottan, mint ezt, úgyhogy nagyon kíváncsi vagyok már, hogy mennyire lesz katartikus, vagy éppen esetleg kisebb csalódást jelentő filmélmény...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a következő kérdéseim vannak: (és inkább itt tenném fel, mint egy másik fórumon :) )

 

 

 

1. Amikor az 5 dimenziós térben volt, miért üzente meg a NASA koordinátákat a korábbi idősíkba? Akkor épp azon volt, hogy "maradjon" otthon, akkor miért?

2. A féreglyukon túlról jöttek adatok, hiszen innen tudták, hogy melyik 3 bolygó tűnik élhetőnek. Mintha az is elhangzott volna, hogy bináris adatokat tudnak fogadni. Akkor miért nem tudott az expedíció hazaüzenni?

3. Miért volt szükség a főhősre ahhoz, hogy az 5d tér létre tudjon jönni? A lények, akik az emberek lényegében a jövőből, képesek voltak létrehozni a féreglyukat, és megalkotni az 5d-s teret (ebben a verzióba ugyebár a főhős órás trükkje miatt, ami elárulta a szingularitás miben létét. Na de a főhős elmondása szerint végtelen időbe nyílt az 5D-s tér megalkotásával belelátásuk. Ha uralják az 5D-s teret, miért nem tudtak az idő révén megüzenni a megfelelő helyre a szükséges koordinátákat? Miért volt ehhez szükség a "szeretetre"? - azon túl, hogy erre kellett felhúzni a kötelező üzenetét a filmnek. Vagy az egész egy önmaga farkába harapó kígyó? Mert akkor semmi köze a szeretethez, egyszerűen a véletlen úgy alakított a dolgot, hogy ő és a lánya lett a "kiválasztott".

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a következő kérdéseim vannak: (és inkább itt tenném fel, mint egy másik fórumon :) )

 

 

 

1. Amikor az 5 dimenziós térben volt, miért üzente meg a NASA koordinátákat a korábbi idősíkba? Akkor épp azon volt, hogy "maradjon" otthon, akkor miért?

2. A féreglyukon túlról jöttek adatok, hiszen innen tudták, hogy melyik 3 bolygó tűnik élhetőnek. Mintha az is elhangzott volna, hogy bináris adatokat tudnak fogadni. Akkor miért nem tudott az expedíció hazaüzenni?

3. Miért volt szükség a főhősre ahhoz, hogy az 5d tér létre tudjon jönni? A lények, akik az emberek lényegében a jövőből, képesek voltak létrehozni a féreglyukat, és megalkotni az 5d-s teret (ebben a verzióba ugyebár a főhős órás trükkje miatt, ami elárulta a szingularitás miben létét. Na de a főhős elmondása szerint végtelen időbe nyílt az 5D-s tér megalkotásával belelátásuk. Ha uralják az 5D-s teret, miért nem tudtak az idő révén megüzenni a megfelelő helyre a szükséges koordinátákat? Miért volt ehhez szükség a "szeretetre"? - azon túl, hogy erre kellett felhúzni a kötelező üzenetét a filmnek. Vagy az egész egy önmaga farkába harapó kígyó? Mert akkor semmi köze a szeretethez, egyszerűen a véletlen úgy alakított a dolgot, hogy ő és a lánya lett a "kiválasztott".

 

 

Jó kérdések, fogalmam sincs. Egyre inkább azt gondolom, hogy aki írta, az is belekeveredett. :)

 

 

1. Talán hogy újra elinduljon és legközelebb ne menjen bele ebbe a csapdába...

2. Hiba. Dramaturgia, semmi más.

3. Én inkább azon agyalok, hogy annak a civilizációnak, aki féreglyuk nélkül eljutott egy olyan tudás birtokába, hogy uralja az 5D-steret, miért kell megváltoztatnia a saját múltját? És ha rosszul sül el? Mert e szempontból nem is Cooperék jövöje a tét, hanem a jövő jövője, ott kell majd történnie valminek, hogy érdemes legyen visszanyúlni a múltba

4. Persze az egész gondolkodás csak akkor ér valamit, ha totál átértékelünk minden, fekete lyukról alkotott tudásunkat.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.