Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

20 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Nálam is pont ez volt. Gyerekként elképzelni nem tudtam mit esznek rajta a felnőttek, aztán később meg kifejezetten bejött.

 

20 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Nagyon jó hangulata van, plusz iszonyat jól megcsinált film. Gyerekként elaludtam rajta. Pedig szerettem a "kobbojos" filmeket. :D 

Vannak filmek, amelyeket csak felnőttként tudunk értékelni, ez az egyik közülük :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 08. 26. - 13:00, Dzséjt írta:

A westernek közül amúgy a spagettiwesternt jobban szeretem, mint az amerikait. Hangulatosabbak, zordabbak.

A spagettiwesternek szerintem is nagyon jók, főleg azok, amelyekben Bud Spencer és/vagy Terence Hill is szerepel. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, a westernes trécs' meghozta kedvem! A dollár trilógia 2. Felfonásán vagyok túl, nagyon tetszik!

Jön még a Jó a rossz és a csúf, majd a Volt egyszer egy vadnyugat, aztán Hill-Spencer trilógia is.

Valami gyerekkori emlékem van régi westernről, de nem tudom melyik. Nagyon megfogó zene, valami hősies szomorú végkifejlet, talán ég is valami. Na meglátjuk belefutok e valamelyik filmben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A jó a rossz és a csúf merőben más az eddgieknél. Majd 3 órás amit találtam és vannak benne szinkronmentes részek, gondolom plusz jelenetek, de mitagadás vontatottnak érzem, és ha igaz, hogy ez dollár trilógia 3. Része, akkor nem világos miért. Ez nem olyan egyszerű csibész-western mint a két korábbi, Eastwood karaktere sem hasonlít arra, akiket korábban játszott.

 

Amúgy a filmnek komoly értéke van ez elvitathatatlan. Eli Wallach zseniális és az extasy of gold jelenet és a zenéje úgy ahogy van instant filmtörténelem top 10. 

 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Másodszor volt szerencsém látni a 2001: Űrodüsszeiát 70mm-s kópiáról.

 

Először a TV-ben láttam ezt a filmet, 10 évesen. (Kisebb kutakodás után kiderítettem, hogy 2005.06.18-án adta az M1.) Akkoriban faltam minden scifit, úgyhogy ezt is imádtam, de a vége megbolygatott bennem valamit, aminek az lett a vége, hogy elképesztően elkezdtem félni a Csillaggyermektől. Bármikor, amikor pl. egy weboldalon felbukkant egy kép róla, elképesztően megijedtem, és elgörgettem/bezártam, amilyen gyorsan csak tudtam. Gyerekként más hasonló félelmeim is voltak (mikor az EPV-ben látszik Vader feje, azt pl. mindig áttekertem videón). De ezekkel, ahogy nagyobb lettem, fokozatosan megbirkóztam. Kivéve a Csillaggyermeket.

 

2016-ban, mikor először láttam a 2001-et 70mm-ben, elhatároztam, hogy most ezzel is megbirkózom. De kifogott rajtam. Már a Csillagkapu-jelenettől, különösen Ligeti őrült zenéjétől is elképesztően kivoltam, és mikor megláttam az aggastyán Bowmant a halálos ágyán heverni, nem tudtam többet odanézni. A következő pár percben az egyik széksor világító számát néztem meredten, a karfát szorongatva. Csak akkor lazultam el, mikor felcsendült a Kék Duna-keringő. Kudarcot vallottam.

 

De idén, szerencsére, ide is eljutott az új, "felújítatlan" változat, és most a barátnőmmel néztem meg. Teljesen ugyanolyan érzelmeket keltett bennem a Csillagkapu-jelenet; a nyakamban dobogott a szívem, és minden izmom megfeszült; de most, a karfán kívül a barátnőm kezét is szorongatva, remegő jobb térddel sikerült minden egyes képkockáját végignéznem.

Nem mondhatom, hogy ezzel is "megbirkóztam" (kicsit még mindig be vagyok sz*rva a rohadt babától), de ez a film valamennyire egyedülálló abból a szempontból, hogy ilyen heves érzelmeket vált ki belőlem. Csak a Mulholland Drive hajléktalanos jelenete, illetve Lynch néhány egyéb műve tudta valamennyire megközelíteni.

 

Nem tudom meghatározni, mi rémiszt meg ennyire benne. Az első dolog, ami az eszembe jut, az az "uncanny valley"-jelenség (magyarázatot lásd itt). Sok furcsán emberszerű dologtól félek egy kicsit, és ez nagyon illik a Csillaggyermekre. A második az őrület. Ligeti György Requiemje számomra olyan közel esik az őrülethez, amennyire csak meg lehet közelíteni. Eluralkodik rajtam a gondolat, hogy a következő pillanatban bármi megtörténhet, valami, ami a feje tetejére állítja a világot, és elvesztem az eszemet. Néha rámtör ez az enyhe félelem, hogy valami őrült dolog hirtelen megjelenik a semmiből, és annyira megrémülök, hogy felrobban az agyam.

 

Nektek voltak hasonló élményeitek? Szoktatok néha így érezni? Milyen más filmeket ismertek, amik ennyire közel járnak az őrülethez?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem sem volt még olyan amit ne tudnék megnézni, ami durvábban véres arra el szoktam fintorodni + "ökölbe" szorítom a lábujjaim, de végig nézem gond nélkül, mondjuk horrorokat ritkán nézek, de ott is általában csak a jump scarek szoktak megijeszteni, de ahhoz nagyon hidegvérűnek kell lennie, hogy ne hasson az emberre :D

Plusz régen a pókoktól rázott a hideg ha láttam őket, de aztán lett egy ismerősöm akinek több pókja is van és facebookon rendszeresen belefutottam a képeibe, amiket a "szépségeiről" tett fel és manapság már egyáltalán nem zavarnak, persze ha élőben pókot találok azt megölöm :D 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 09. 04. - 8:36, Darth Cupsy írta:

Nekem sem volt még olyan amit ne tudnék megnézni, ami durvábban véres arra el szoktam fintorodni + "ökölbe" szorítom a lábujjaim

 

 

:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Western: Megvolt a Hill-Spencer trilógia. Csalódás. A középsőt próbálta feljebb emelni Eli Wallach, de összességében nagyon elmarad Leone filmjeinek minőségétől. Számomra. Remélem nem bántok meg senkit.

Az utolsóban már a szokott módon mentek a bunyóik is, szóval elmaradt a varázs.. (Talán az van itt velem mint a Nyomás utána c. filmjüknél. Nem láttam időben, most már nem szeretem meg)

Mindegy marad elég filmjük amit imádok!

Na jöjjön akkor a Volt egyszer egy vadnyugat ismét Leonétól!

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát, ha már nézed az Office-t, akkor itt egy ajánló a sorozat színészeivel. Sajnos a magyar bemutató dátuma még nincs meg, de gondolom, vetítik majd nálunk is valamikor jövő év elején. 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remake -et kap a Szomszéd nője mindig zöldebb c. film. Ugye Jack Lemmon és Walter Matthau szerepeltek benne, itt viszont Eddie Murphy és Samuel L. Jackson fog szerepelni.

https://www.puliwood.hu/hirek/a-szomszed-noje-mindig-zoldebb-remake-253475.html

 

nos... izé. :facepalm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Őőőőő... Nem az lepett meg, hogy remake-elik ezt a filmet (is), hanem az, hogy Eddie Murphy még valakinek is az eszébe jut. Most komolyan, mikor szerepelt utoljára filmben? Mármint mozifilmben. Mármint értékelhető mozifilmben. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

40 perccel korábban, Bence1997 írta:

Remake -et kap a Szomszéd nője mindig zöldebb c. film. Ugye Jack Lemmon és Walter Matthau szerepeltek benne, itt viszont Eddie Murphy és Samuel L. Jackson fog szerepelni.

https://www.puliwood.hu/hirek/a-szomszed-noje-mindig-zoldebb-remake-253475.html

 

nos... izé. :facepalm:

WTF is happening?? lassan tényleg sírok.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma délután meghallottam hogy az egyik adón valami parancsnokot emlegettek és valamiért a sziklás Anderson (nem vágom hogy miért nem a Mass Effectes Shepard :D) ugrott be és elkezdtem magamban nyomni a zuhanyzós szövegeinek egy részét. :D

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, JakeSully írta:

Az első világháború úgy, ahogy eddig még nem láthattuk.Peter Jackson rendezésében.

 

Ez egy nagyon érdekes project. A rendezés itt főleg a vágást jelenti, hisz nem forgattak világháborús jeleneteket hozzá, hanem a régi fronton készült fekete-fehér felvételeket kiszinesitették és digitálisan feljavitották. A bevágások alapján kiváló munkát végeztek. Nagyon várom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Ez egy nagyon érdekes project. A rendezés itt főleg a vágást jelenti, hisz nem forgattak világháborús jeleneteket hozzá, hanem a régi fronton készült fekete-fehér felvételeket kiszinesitették és digitálisan feljavitották. A bevágások alapján kiváló munkát végeztek. Nagyon várom.

Vajon a képen szereplő emberek családjától ilyenkor nem kell beleegyezést kérniük (mondjuk nem hinném, hogy lehetséges)? Vagy ez már túl rég volt ahhoz, hogy ebből gond legyen? Kicsit fura így ez a projekt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.