Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

A Ghost in the Shellnél a világ nekem is nagyon tetszett, ráadásul szerintem brutál jó a zenéje is, de ott például a filozofálgatás szerintem kicsit túlcsordul. Mintha nagyon okos akarna lenni a film és ezt úgy akarná megoldani, hogy a szereplőit rengeteget filozofáltatja, ami önmagában nem baj, de ahhoz képest mennyi idő megy el ezzel annyira mélyet és érdekeset nem sikerült szerintem mondaniuk. Mondjuk jó pár éve láttam. Lehet újra kéne nézni.

Ami a Mátrix folytatásokat illeti

 

A legnagyobb bajom velük a túlvezérelt akciók és a túlmagyarázott, néhol szájbarágós filozofálgatások. Az akciókat a folytatásokban de különösen a második részben egyáltalán nem éreztem izgalmasnak, de cserébe mindegyik eszement hosszú volt. Mélypont az ezernyi Smith ügynük vs. Neo harc. A másik a rengeteg hosszú, de nem túl érdekes monológ, mint a francié az étteremben, ami nekem végig olyan mintha a film egy táblával járna körbe körülöttem, rajta a felirattal: "Nézd milyen eredetieket és érdekeseket tudok mondani" én meg csak fogom a fejem, hogy "Bocsi, de nem és ennek a fele is bőven elég lett volna". Mondjuk egy újranézést ezeknél a filmeknél is tervezek.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Enders game: hát ez nekem marhára bejött. EGyáltalán nem érdekelt a trailer alapján,totál hidegen hagyott, és talán ez, hogy elvárások nélkül néztem meg a filmet rásegített, de a közel 2 órás film alatt egy pillanatra nem unatkoztam, és nem akartam megnézni a FBom. :D :D Ford-nak még mindig jól áll az űr, és ha ilyen formában hozná még Solo-t akkor simán jöhetne! :) 8/10 simán nekem. Szeretem mikor nem futnak felesleges köröket egy filmben, csak a lényegre koncentrálnak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Ghost in the Shellnél a világ nekem is nagyon tetszett, ráadásul szerintem brutál jó a zenéje is, de ott például a filozofálgatás szerintem kicsit túlcsordul. Mintha nagyon okos akarna lenni a film és ezt úgy akarná megoldani, hogy a szereplőit rengeteget filozofáltatja, ami önmagában nem baj, de ahhoz képest mennyi idő megy el ezzel annyira mélyet és érdekeset nem sikerült szerintem mondaniuk. Mondjuk jó pár éve láttam. Lehet újra kéne nézni.

A zenéje valóban nagyon jó.

A film talán kicsit túl sok filozofálgatást vett át a képregényből, csak míg ott az igen terjedelmes animében jól el tudták osztani, a filmben ez kevésbé sikerült. Ennek ellenére szerintem jobban beleássa magát a témába, mint a Mátrix, a világa is jobb és nekem valamivel szórakoztatóbb is volt, vagy inkább, összességében érdekesebb. Nekem sem ártana már egy újranézés ebből, mert jó pár éve láttam én is. Na, már tudom, mit nézek szerdán a melóban. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

RUSH - Hajsza a győzelemért

 

:clap: :clap: :clap:

 

Ami a Matrix Trilógiát illeti. Top 3 kedvenc trilógiáim egyike:

 

1. Star Wars Saga (itt a Classic és a Prequel egy kalap alá van véve részemről és nem külön trilógiaként tekintek rájuk)

2. The Matrix Trilogy (Ezt is egy filmként/történetként kezelem, nincs kedvenc részem.)

3. The Dark Knight Trilogy (Dettó)

 

És ha valóban lesznek új Matrix filmek ott leszek a moziban premieren!

 

Szupercella

 

Jó kis múvi lett, bár olyan sok agy ehhez sem kell. Ennek ellenére nem unatkoztam rajta. :) Az mindenképpen piros pontot ér, hogy próbáltak valami újjal előállni.

 

Hasonlóan gondolom! :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha az ember nem csak a blockbuster filmek között nézelődik akkor szerintem legalább annyi, ha nem több eredeti filmet találhat mint régen. Az európai filmgyártás például szerintem évtizedek óta nem volt olyan érdekes mint most.

 

Egyébként a nagy költségvetésű filmeknél a feldolgozások, remake-ek száma már jó ideje magas. Csak hogy leteszteljem a feltételezésemet, megnéztem az 1994-es év 15 legsikeresebb filmjét. Összesen öt darab "eredeti" alkotás van közte. A többi mind folytatás, remake vagy adaptáció.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen. Hollywoodra gondoltam, és azon belül is a nagy költségvetésű filmekre. Franchise-ban gondolkodnak, és nem mernek újítani. Ami egyszer már bejött... ugyebár. És hát az olyan blamák, mint a Magányos Lovas sem az eredetiség irányába terelik a dolgokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes lesz a TERMINATOR Genesis az Empire szerint.

 

Sztori lefolyása nagyon hasonló lesz a Vissza a jövőbe 2 filméhez.

Ott ugye Marty és a Doki az 1955-s saját magával igyekezett nem kapcsolatba lépni, nehogy felboruljon a téridő kontínum, és nehogy megsemmisüljön a világegyetem :D

Nos itt hőseink, meg a T1 és T2 filmek cselekményébe csöppenek bele.

Pl a T1000-es vígan kergeti majd lehet az ifjú John Connort a böszme kamionnal, míg az Emilia Clarke féle Sarah Connor álruhában távcsövön keresztül sasolja őket..

 

Érdekes koncepció :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondtam én, hogy a 12 év rabszolgaság lesz a legjobb film. Az Akadémia ezúttal sem hazudtolta meg önmagát. A Gravitáció technikai Oscarjai kivétel nélkül jogosak, s ha csupán azt nézem, hogy Cuarón víziója mennyi munkával és újítással vált valóra, akkor a rendezői is. Azon picit meglepődtem, hogy a gyógyszerlobbi engedte a legjob színész díjat McCoanughey-nek adni, de teljesen megérdemli, mint ahogy Jared Leto is a mellékszereplőset...

 

Tulajdonképp az történt, amire számítani lehetett. A Wall Street meg az Amerikai botrány is kényelmetlen film az öregeknek, ki is maradtak a szórásból... no nem mintha egyáltalán megérdemelték volna a szobrocskákat. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes lesz a TERMINATOR Genesis az Empire szerint.

 

Sztori lefolyása nagyon hasonló lesz a Vissza a jövőbe 2 filméhez.

Ott ugye Marty és a Doki az 1955-s saját magával igyekezett nem kapcsolatba lépni, nehogy felboruljon a téridő kontínum, és nehogy megsemmisüljön a világegyetem :D

Nos itt hőseink, meg a T1 és T2 filmek cselekményébe csöppenek bele.

Pl a T1000-es vígan kergeti majd lehet az ifjú John Connort a böszme kamionnal, míg az Emilia Clarke féle Sarah Connor álruhában távcsövön keresztül sasolja őket..

 

Érdekes koncepció :hmm:

Kell még egy utolsó szög a Terminator franchise koporsójába... :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen. Hollywoodra gondoltam, és azon belül is a nagy költségvetésű filmekre. Franchise-ban gondolkodnak, és nem mernek újítani. Ami egyszer már bejött... ugyebár. És hát az olyan blamák, mint a Magányos Lovas sem az eredetiség irányába terelik a dolgokat.

Hát a merészség sose volt jellemzője a nagy költségvetésű amerikai filmeknek. Még ha "eredetiek" is sokszor jól bevált panelekből épitkeznek, hogy a siker tutira meglegyen. A franchise-okkal nekem mindenesetre alapvetően nincs bajom. A mozifilmeknek egyébként is épp a játékidejük az egyik legnagyobb hátrányuk a nagy riválissal a TV-sorozatokkal szemben. Így egy-egy ötletet legalább jobban ki lehet fejteni. Az elmúlt éveket nézve: nekem például az Iron Man-en közül messze a hármas tetszett a legjobban. Szerintem gyakorlatilag az első igazán jó film ebben a sorozatban, de az X-Men First Class-nál is dettó ez a helyzet. Attól, hogy ugyanaz az ötlet még nem biztos hogy nem tesznek bele kellő kreativ energiát. Hála égnek. "Eredeti" filmeknek pedig ott van a Hollywoodon kívüli világ. Szerintem ha az ember mer kalandozni a filmek világában és nem csak egy helyről érkező filmeket néz, akkor aligha van oka a bosszankodásra. Filmes szempontból szerintem kiváló éveket élünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként botrányosnak tartom, hogy így felborult az egyensúly a reboot/folytatás és az új ötletek között, előbbiek javára... aki egyetért, jelentkezzen...

Jelentkezem :)

 

Ha az ember nem csak a blockbuster filmek között nézelődik akkor szerintem legalább annyi, ha nem több eredeti filmet találhat mint régen. Az európai filmgyártás például szerintem évtizedek óta nem volt olyan érdekes mint most.

És persze ezzel is egyetértek :)

Szerencsére én is bővebb körből igyekszem filmeket keresni, volt is néznivaló az elmúlt kb. két évben. Viszont én is úgy érzem, hogy blockbusterek terén nagyon erőltetik a folytatásokat és feldolgozásokat... vagy inkább mondjuk azt, hogy túl drágává vált ahhoz a filmkészítés, hogy eredeti alkotók eredeti elképzelésieket szabad kezet kapva készítsék el, ezért igyekeznek biztosra menni a stúdiók? Nagyon szeretem a látványos blockbustereket is, csak sok közepesre vagy rosszra jut egy-egy jó. És inkább ez a nagyobb gond. Az említett '94-es 15 filmes listán szereplők közül mennyi volt a jó film eltekintve a folytatás/feldolgozás mivoltuktól?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagy botrány lett volna ha az Amerikai botrányt díjazták volna, mert ahhoz képest, hogy mennyire középszerű film, túlzottan nagy volt a felhajtás körülötte. A Gravitáció és a 12 év rabszolgaság megérdemelten tarolt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Oscar legnagyobb visszhangja már megint az volt, hogy Leo nem kapott Oscart..

Amy Adams sem kapott már megint... érdekes, hogy erről nem igazán olvasni. De hát a filmes világ már csak ilyen, a sztárokról megy a duma, a többiek meg két mondatot sem nagyon kapnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon szeretem a látványos blockbustereket is, csak sok közepesre vagy rosszra jut egy-egy jó.

Szerintem régen dettó ez volt csak a gyenge filmek hamar elfelejtődnek és utólag érthetően már inkább csak a jóra emlékszünk. A Waterworld, Street Fighter (ezt például ma már maximum videón mutatnák be, de régen simán nagy mozifilmnek számitott) és társai fénysebességgel kikopnak a köztudatból és olyan mintha régen inkább csak jó filmek jöttek volna az USA-ból. Pedig régen, '70-es, '80-as években is téma volt hogy unalmas, egykaptafára készülő filmek jönnek Hollywoodból. Érdemes a Filmvilág archivumát olvasni. Szinte ugyanazok a vádak jönnek vissza újra és újra. Sőt a régi Nyugatban lévő cikkek alapján már a hangos film feltalálása körül is megvolt ez a vád, hogy az amerikai filmek többnyire buták, klisések stb.

 

Az említett '94-es 15 filmes listán szereplők közül mennyi volt a jó film eltekintve a folytatás/feldolgozás mivoltuktól?

Ami nagy különbség, hogy az időközben bekövetkezett VFX forradalomnak köszönhetően ma már szinte nincs is átütő siker sok speciális effekt nélkül. A régebbi listákban kevesebb a látványfilm. Egyébként igy nézett ki a top15 akkor:

 

1 Forrest Gump

2 The Lion King

3 True Lies

4 The Santa Clause

5 The Flintstones

6 Dumb and Dumber

7 Clear and Present Danger

8 Speed

9 The Mask

10 Pulp Fiction

11 Interview with the Vampire

12 Maverick

13 The Client

14 Disclosure

15 Star Trek: Generations

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Non-stop

 

 

Arra még nem jöttem rá, miért is ez lett a film címe, de tulajdonképp mindegy is. Liam Neeson újabb kalandja – ezúttal egy repülőn – egy kiváló thriller lett, végletekig feszült és izgalmas, okosan csavaros és úgy nagyjából hiteles is. Mindig pont annyit tudunk, hogy bárki gyanús lehessen – talán még a főhős maga is -, de mindez úgy, hogy nem csöpögött a mozi az izzadtságtól. Azon ugyan picit morfondíroztam, hogy lehet így kiszámítani a halálokat, meg hogy már megint egy kib*szott alkoholista a főhős, de a lendület vitt magával. Nekem a mélypont a marshall látványos megszólalása volt az utasok előtt, az nagyon nem tetszett, valamint valóban az elkövető borzasztóan bárgyú indoka.

 

A fináléval, az akciójelenettel nekem nem volt bajom, sőt, az érzelmi hatás sem maradt el, az meg, hogy az SMS-ek MAGYARUL voltak a vásznon, külön zseniális volt. Ritkán nyúlnak bele így a képbe is – sokkal autentikusabb lett tőle az egész.

 

Nálam 75%

 

 

.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülök a 12 év rabszolgaság és a Gravitáció sikereinek, mindkét filmet láttam, és tetszettek is nagyon. :) A Mielőtt meghaltam még csak most jön a magyar mozikba, de szerintem azt is megnézem majd.

 

 

Szerintem régen dettó ez volt csak a gyenge filmek hamar elfelejtődnek és utólag érthetően már inkább csak a jóra emlékszünk. A Waterworld, Street Fighter (ezt például ma már maximum videón mutatnák be, de régen simán nagy mozifilmnek számitott) és társai fénysebességgel kikopnak a köztudatból és olyan mintha régen inkább csak jó filmek jöttek volna az USA-ból. Pedig régen, '70-es, '80-as években is téma volt hogy unalmas, egykaptafára készülő filmek jönnek Hollywoodból. Érdemes a Filmvilág archivumát olvasni. Szinte ugyanazok a vádak jönnek vissza újra és újra. Sőt a régi Nyugatban lévő cikkek alapján már a hangos film feltalálása körül is megvolt ez a vád, hogy az amerikai filmek többnyire buták, klisések stb.

Én is így gondolom. Hozzánk is több film jut el, hála az internetnek (is), meg heti bemutató is több van (manapság heti 5, a 80-as 90-es években 2-3 volt emlékeim szerint), ami nagyon jó, de ebből nyilván a gyengébbek is többen vannak, azért tűnhet úgy, hogy túlsúlyba kerültek.

 

Hozzátok képest biztosan kevesebb filmet látok, de igyekszem széles körből meríteni, amibe sok minden, az akciófilmtől a drámáig, romkomtól a rajzfilmekig sok minden belefér. Igazán rossz flmet mostanában nem láttam, az erős közepesnél rosszabbat sem. Talán ha valaki sok filmet lát, az egyrészt óhatatlanul belefut gyengébbekbe, meg egyébként is kritikusabb is lesz egy idő után, és érzékenyebb a klisékre pl., de ez mindig is így volt.

 

Ami nagy különbség, hogy az időközben bekövetkezett VFX forradalomnak köszönhetően ma már szinte nincs is átütő siker sok speciális effekt nélkül. A régebbi listákban kevesebb a látványfilm. Egyébként igy nézett ki a top15 akkor:

 

1 Forrest Gump

2 The Lion King

3 True Lies

4 The Santa Clause

5 The Flintstones

6 Dumb and Dumber

7 Clear and Present Danger

8 Speed

9 The Mask

10 Pulp Fiction

11 Interview with the Vampire

12 Maverick

13 The Client

14 Disclosure

15 Star Trek: Generations

Jó ez a lista, köszi. :) Egy részére már nem is emlékszem, hogy láttam volna, a fele viszont maradandó alkotásnak bizonyult számomra.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Schwarzi nem épp egy lágykezű főnök. :D

 

http://www.youtube.com/watch?v=vvt-tMD4mx8

 

Mintha egy Schwarzis utalás (szerintem az akar lenni) is helyet kapott volna benne.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.