Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Sajnos én sem voltam elégedett vele. A moziban sem dobtam tőle hátast, és mikor itthon is megnéztem (hátha most jobban fog tetszeni) akkor sem lett egy fikarcnyival sem jobb a véleményem. Ezernyi sz*rabb filmet láttam, szóval a sárga földig nem fogom lehúzni, de a Mátrix-tesók tudnak ettől sokkal sokkal jobbat is.

 

Frenkie, szerintem a V, mint vérbosszú is nagyon jó volt (Upsz, ott csak producerek voltak... és írók) és a Felhőatlasz (itt meg volt egy harmadik rendező csóka is a képben) tetszett, de valóban, a Wachowski testvérek legkiemelkedőbb alkotása a Matrix Trilogy (Igen, ezt a trilógiát is egy nagy filmként kezelem és iszonyatosan szeretem!) Ezt a szintet megközelíteni sem sikerült még. Pedig bennük van, képesek rá, hisz már egyszer összehozták. Talán majd a következő filmjükkel...

 

Hoppsz... szerintem a Speed Racer rosszabb volt, mint a Jupiter.

 

A Felhőatlaszt el is felejtettem hogy ők rendezték. Az valami elképesztően intelligens és jó film volt mint a Matrix.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az én viszonyom a Felhőatlasszal elég érdekes. Már az előzetes alapján nagyon vártam. A premier napján néztem meg, és őszintén szólva a filmet nem sikerült megértenem, de valamiért mégis tetszett. Nagyon jók voltak a történetszálak közötti vágások, nagyszerűen oldották meg, hogy minden színész több karaktert alakított (akár 5-öt vagy 6-ot is) Tom Hanks zseniális volt (és egyébként is nagyon csípem a fickót), de igazából mindegyik színész nagyon erős volt. Jó volt a zene is és néhány történet szál kiemelkedően jó volt. És bár a film valódi lényegét nem értettem meg olyan szinten varázsolt el a többi, kiemelt erénye a filmnek, hogy meg is vettem (pontosabban húgomtól megkaptam) 2012 karácsonyára a regényt, melynek adaptációjául szolgált a film. Azt reméltem, hogy a regényt elolvasva jobban összeáll a kép, de nem. Ha mondhatom csak még kuszább lett minden, és bár simán elolvastam az egyébként nem vékony (kifejezetten vaskos) könyvét egy pillanatig sem éreztem unalmasnak, bár közel sem sorolható a kiemelkedő könyv-élményeim közé sem. Azt kell, hogy mondjam, hogy mindenképpen szükséges volt a film pontosabb megítéléséhez elolvasnom a könyvet, és véleményem szerint a film jobban sikerült, mint a regény... és még valamivel értelmesebb is lett.

 

Szóval mégis mi fogott meg engem ebben a filmben? Lényegében a filmtechnikai megoldások, a színészek játékai, a karakterek és a mesteri vágások a történetszálak között (tehát amiket már egyszer kiemeltem), a szép zene és valami megmagyarázhatatlan báj, ami áradt ebből a filmből és a hosszúsága ellenére sem untam egy pillanatra sem. Moziban is 2x néztem meg.

 

Nem tudom, vannak azok a filmek, amiket magad sem tudod, hogy miért fogott meg és hogy pontosan mi fogott meg benne, de mégis van benne valami, ami miatt nem tudod azt mondani rá, hogy sz*r volt (magamról beszélek, illetve azokról, akiknek bejött a film, pl Frenkie, Nute...)

 

Egy dolog bizonyos, az akkori Oscar Gáláról méltatlanul hiányzott a film, emlékeim szerint még csak jelöléseket sem kapott, pedig ordított a jelölésekért több kategóriában is. Van egy videója Szirmainak, amiben erről beszél. Ritkán értek vele egyet, de ebben az esetben maradéktalanul úgy láttam én is a dolgot, ahogy ő. Lehet, hogy a film lényegében semmi értelmesről nem szól, vagy max amit te magad raksz össze belőle, de ahogy kivitelezték, megrendezték, formába öntötték és megvalósították, az filmtechnikailag és filmművészetileg valami kegyetlen jó volt! SZVSZ!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A cikk sajnos eléggé gyengus, félreinformálásoktól és tárgyi tévedésektől nem mentes, ráadásul itt-ott feleslegesen kongatja a vészharangokat (szokásos Index-színvonal). Az MCU összefog omlani, ez vitán felüli, de nem attól, amit itt összehordanak. Attól, hogy túl nagyra fog nőni, és, hogy Ody örüljön, ki fog pukkanni, mint egy lufi. De nem kell félni - vagyis, kellene félni -, 10-20 éven belül a Star Wars sorsa is ez lesz. Sajnos az egymásra épülő, de végtelenített sorozatok sorsa elkerülhetetlenül ez, az Age of Ultronon látszódnak is a jelek. Túl sok szereplő, túl sok információ, túl sok cselekményszál. A nézőknek viszont csak kis százalékát teszi ki az olyanok, mint én, akik minden film előtt végignézik a sorozatot, és még utána is olvasnak. A legtöbben beülnek a filmre, azt csók, találkozunk fél év múlva. Ezek az emberek előbb-utóbb nem fogják tudni hová tenni a szereplőket

(mennyibe, hogy sokaknak Hadigép megjelenése egy nagy kérdőjel, mivel utoljára az Iron Man 2-ben láthattuk)

, nem fogják érteni a cselekményszálakat, nem tudják kezelni az információkat.

Az egyik haveromnak például csak a Guardians of the Galaxy-nál esett le, hogy a Tesseract és az Aether is egy végtelenség kő, pedig ezt a Dark Worldben is elmondják. Lehet, hogy akkor is leesett neki, de annyi idő telt el, hogy már elfelejtette.

 

Ahhoz, hogy ne durranjon ki, redukálni kellene a szereplők számát, elvarrni szálakat és az újakat nem a régi elemekre ráépíteni. Mert ez így duzzad, duzzad és duzzad, míg az egyszeri néző, aki eltartja e filmeket, nem fog mást látni, mint érthetetlen infóáradatot, homályból jövő és vesző cselekményszálakat és sok-sok elhelyezhetetlen karaktert, mindezt két órába sűrítve. És akkor még csak a filmekről esett szó, hol van itt az, hogy van már három sorozatunk, és jön még azok mellé is új.

 

Ami viszont a cikkben nem klappol.

Nekem furán hangzik a már általam emlegetett Whedon-interjú után (meg kéne keresnem) a Maximoff bratyó helyzete. Abban ugyanis beszélt Quicksilver alternatív jelenetéről, de semmi olyat nem mondott, hogy ez a Marvel nyomására lett volna, sőt, szavaiból úgy tűnt, csak poénnak szánták a BD-re. Viszont a barlangos jelenetre akkor Whedon azt mondta, hogy végül saját elhatározásából vágta meg, nem a stúdió nyomására.

Annak viszont kifejezetten örülök, hogy Captain Marvelt és Pókembert ne tette be, miután már így is túlzsúfolt volt a film. Fölösleges lett volna.

Az Iron Man 2-vel kapcsolatban nem értem ezt a Fury és Romanoff felé fordult a figyelem Stark helyett. Fury eleve ha tíz percet játszik a filmben, Romanoff meg maximum a dekoltázsával vonzza a figyelmet, szerepe jellegtelenségével tuti nem. Sőt, talán épp ez az egyik baja az Iron Man 2-nek, hogy Stark iszonyú harsány benne.

Az viszont bájos, hogy a Sony-t, mint áldozatnak állítják be. Baz' meg, ez üzlet. Az meg, hogy előre lekötik szerződésekkel a színészeket, hát bocsesz, de ezt nem a Marvel találta fel - bár senki sincs röghöz kötve, legfeljebb DC-filmekben nem játszhatnak. Azt sem hiszem, hogy bajos lenne a nagyobb neveket szerepeltetni a sorozatokban, hiszen

Samuel L. Jackson lazán beugrott az Agents of S.H.I.E.L.D.-re,

de szerintem az is e mellett áll, hogy Liam Neeson kétszer is visszatért Qui-Gon Jinn szerepébe egy animációs sorozat kedvéért. Egyik sem kis név a szakmában. A second unit használatán sem értem, minek görcsölnek, szintén nem a Marvel találta fel.

Az Iron Man 3 kínai "változata" valóban létezik, de ez meg nem eget rengető (és szintén nem Marvel találmány, a Paramount például sokkal tovább ment ezzel a témával kapcsolatban a Transformers 3-mal). Az egész annyi, hogy kicsit többet szerepel a kínai doki, aki a film elején és végén is feltűnik, és

aki kiműti Stark mellkaspaneljét.

Van egy kis beszélgetése az asszisztensével a műtét előtt, meg egy plusz jelenete utána. Oké, lehet, hogy ez rendezői megkötés valahol, de én egy pillanatig sem kesergek ezért az amúgy sem odaillő és semmi pluszt nem adó pár percért.

Sajnos a cikket minősíti az is, hogy Robert Downey Jr.-ra úgy hivatkozik, hogy elbúcsúzott az Ultron végén, mert már csak a Civil Warra tér vissza. Ez nem igaz, legalábbis a tervek szerint szerepel az Infinity War 1-2-ben is. Ugyanígy vicces, hogy úgy állítja be az "újoncokat", mintha mostantól ők vinnék a sorozatot, holott egyik sem kap önálló filmet. Senki sem akarja Skarlát Boszorkányt vagy Hadigépet főszereplőnek. Chris Evans meg valóba hangoztatja azt, hogy ha lejár a szerződése, inkább rendezésbe fog, de még minimum két filmre van szerződése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt reméltem, hogy a regényt elolvasva jobban összeáll a kép, de nem. Ha mondhatom csak még kuszább lett minden, és bár simán elolvastam az egyébként nem vékony (kifejezetten vaskos) könyvét egy pillanatig sem éreztem unalmasnak, bár közel sem sorolható a kiemelkedő könyv-élményeim közé sem.

Pár hónapja én is beszeretem a könyvet, de még nem tudtam elolvasni. Ha ez megtörténik, majd írok róla :)

 

Érdekelne, hogy erről ki mit gondol:

 

Összeroppan az MCU?

Leginkább annyit, hogy elég nagy vonalakban vázolja fel a témát a cikkíró ahhoz képest, hogy mennyire bonyolult már az MCU világa, és úgy gondolom, hogy ebből kifolyólag a mögötte álló filmkészítési manőverek tömege is. A cikk elég lapos, és én is találtam benne rossz információt, arról nem is beszélve, hogy egy-két nézőpontot marhaságnak tartok. Nem ismétlem meg, hogy mi ütötte meg az én szememet is, mert az észrevételeimet Dzséjt is leírta :)

Problémának nem azt érzem, amit a cikk felsorol, hanem a túlbonyolítást, ami a túl sok szereplőnek köszönhető.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami viszont a cikkben nem klappol.

Nekem furán hangzik a már általam emlegetett Whedon-interjú után (meg kéne keresnem) a Maximoff bratyó helyzete. Abban ugyanis beszélt Quicksilver alternatív jelenetéről, de semmi olyat nem mondott, hogy ez a Marvel nyomására lett volna, sőt, szavaiból úgy tűnt, csak poénnak szánták a BD-re. Viszont a barlangos jelenetre akkor Whedon azt mondta, hogy végül saját elhatározásából vágta meg, nem a stúdió nyomására.

Annak viszont kifejezetten örülök, hogy Captain Marvelt és Pókembert ne tette be, miután már így is túlzsúfolt volt a film. Fölösleges lett volna.

Az Iron Man 2-vel kapcsolatban nem értem ezt a Fury és Romanoff felé fordult a figyelem Stark helyett. Fury eleve ha tíz percet játszik a filmben, Romanoff meg maximum a dekoltázsával vonzza a figyelmet, szerepe jellegtelenségével tuti nem. Sőt, talán épp ez az egyik baja az Iron Man 2-nek, hogy Stark iszonyú harsány benne.

Az viszont bájos, hogy a Sony-t, mint áldozatnak állítják be. Baz' meg, ez üzlet. Az meg, hogy előre lekötik szerződésekkel a színészeket, hát bocsesz, de ezt nem a Marvel találta fel - bár senki sincs röghöz kötve, legfeljebb DC-filmekben nem játszhatnak. Azt sem hiszem, hogy bajos lenne a nagyobb neveket szerepeltetni a sorozatokban, hiszen

Samuel L. Jackson lazán beugrott az Agents of S.H.I.E.L.D.-re,

de szerintem az is e mellett áll, hogy Liam Neeson kétszer is visszatért Qui-Gon Jinn szerepébe egy animációs sorozat kedvéért. Egyik sem kis név a szakmában. A second unit használatán sem értem, minek görcsölnek, szintén nem a Marvel találta fel.

Az Iron Man 3 kínai "változata" valóban létezik, de ez meg nem eget rengető (és szintén nem Marvel találmány, a Paramount például sokkal tovább ment ezzel a témával kapcsolatban a Transformers 3-mal). Az egész annyi, hogy kicsit többet szerepel a kínai doki, aki a film elején és végén is feltűnik, és

aki kiműti Stark mellkaspaneljét.

Van egy kis beszélgetése az asszisztensével a műtét előtt, meg egy plusz jelenete utána. Oké, lehet, hogy ez rendezői megkötés valahol, de én egy pillanatig sem kesergek ezért az amúgy sem odaillő és semmi pluszt nem adó pár percért.

Sajnos a cikket minősíti az is, hogy Robert Downey Jr.-ra úgy hivatkozik, hogy elbúcsúzott az Ultron végén, mert már csak a Civil Warra tér vissza. Ez nem igaz, legalábbis a tervek szerint szerepel az Infinity War 1-2-ben is. Ugyanígy vicces, hogy úgy állítja be az "újoncokat", mintha mostantól ők vinnék a sorozatot, holott egyik sem kap önálló filmet. Senki sem akarja Skarlát Boszorkányt vagy Hadigépet főszereplőnek. Chris Evans meg valóba hangoztatja azt, hogy ha lejár a szerződése, inkább rendezésbe fog, de még minimum két filmre van szerződése.

Na, jó néhány félreinformálást én is kiszúrtam, pl. Robert Downey Jr. szerepeltetése az egyik. Magam is azt érzem, hogy az egyszeri néző szórakoztatása lesz a kulcs: ha túl nagyra duzzan az univerzum és csak a pontok összekötésével megy el a film, akkor az előbb-utóbb a szórakoztatás rovására megy. Talán

pont emiatt nem került be utalás az Agents of S.H.I.E.L.D.-re az Ultronba, bár megjegyzem, simán belefért volna

... De én azt gondolom, hogy elég profi a Marvel ahhoz, hogy megtalálja az egyensúlyt az univerzum építése és a karakterszálak kibontása valamint a szórakoztatás között. Szerintem az Ultronról is úgy jöttek ki az egyszeri nézők, hogy jól szórakoztak, és így fognak kijönni majd az Infinity War 1-2-ről is (reméljük legalább is). Az olyan nézők pedig, mint mi, akik felkészülnek az előzményekből, sorozatokból, stb-kből az új film előtt, ők egy másik szinten kapnak majd ínyenc falatokat, mint egyfajta prémium előfizetés egy alapszolgáltatás esetében. Aki nem szánja rá az időt, az csak "szimplán" jól fog szórakozni, a felkészült rajongók pedig további érdekességeket fedezhetnek fel a filmben. Én legalább is remélem, hogy ezt a balanszot hozni fogják, mert ez lenne a siker titka, és eddig működött is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Derült égből, megjelent az Ex machina és mivel érdekelt, meg is néztem.

Egyedi filmélménnyel lettem gazdagabb.

Leendő sw színészeinkre sem lehet panasz.

De hölgyek a csúcs persze főleg Ava..

De jól játszott! Tökéletes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Nálam eddig ez az év filmje, abszolút hozta azt, amit vártam.

Olvastam a kritikádat. Ha van konkrét kérdésed a film gondolatiságának filozófiájával kapcsolatban, akkor megpróbálok rá válaszolni (bár előtte újra kellene néznem, mert én ezt a filmet akkor láttam, amikor először adták a moziban). :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amennyire láttam (pl nMagon) meglehetősen végletekben értékelik ezt a filmet (Ex Machina). Egyesek szerint év filmje illetve a legjobbak között van, míg mások azt mondják, hogy ennél sz*rabbat rég láttak. Érdekes, hogy nem minden filmnél van ilyen éles ellentét, mindenesetre ez felkeltette az én érdeklődésemet is.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha van konkrét kérdésed a film gondolatiságának filozófiájával kapcsolatban, akkor megpróbálok rá válaszolni (bár előtte újra kellene néznem, mert én ezt a filmet akkor láttam, amikor először adták a moziban). :)

 

Köszi, igazából az ilyeneken passogtam (Caleb és Nathan beszélgetésében):

 

" - A rendszer stochasztikus. Igaz? Nem determinált. Először azt hittem,

belső szemantikai formából térképezi fel a szintaktikus struktúrát,

aztán linearizált szavakat mond. De aztán rájöttem, hogy ez valami hibrid modell." :)

 

Magával a többi gondolatisággal nagyjából tisztában vagyok, még ha icipicit lassú is a film építkezése. Viszont végig azt éreztem, itt már nem elsősorban a mesterséges ÉRTELEM volt a teszt tárgya, sokkal inkább a mesterséges ÉRZELEM. Mert végsősoron attól ember az ember - ahogy pedigg Ava fejődött, ezen az úton járt. Vonzódás, intuició, düh, bosszúvágy, számító csalfaság...

Szerkesztve: - R2-D2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Ex Machnia nekem is tetszett, nagyon jól összerakott film. Bár szerintem AVA esetében nem beszélhetünk érzelemről, mert

 

minden "érzelem", amit mutatott, csak a céljának volt alárendelve. Használta őket az értelme szerint, mert tudta, mit és hogyan kell használni, de egyáltalán nem érezte, csak utánozta őket.

Gondolom, Nathan programozta úgy, hogy ki akarjon szabadulni a szobájából, és ennek eléréséhez Nathan adta az alanyt is. Utána minden manipuláció volt AVA részéről, és persze Nathan részéről is.

Úgy gondolom, hogy a teszt nem volt sikertelen, ha mesterséges értelemről beszélünk. De attól még AVA nem emberi, mert az ember nem csak értelemből áll.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Ex Machnia nekem is tetszett, nagyon jól összerakott film. Bár szerintem AVA esetében nem beszélhetünk érzelemről, mert

 

minden "érzelem", amit mutatott, csak a céljának volt alárendelve. Használta őket az értelme szerint, mert tudta, mit és hogyan kell használni, de egyáltalán nem érezte, csak utánozta őket.

Gondolom, Nathan programozta úgy, hogy ki akarjon szabadulni a szobájából, és ennek eléréséhez Nathan adta az alanyt is. Utána minden manipuláció volt AVA részéről, és persze Nathan részéről is.

Úgy gondolom, hogy a teszt nem volt sikertelen, ha mesterséges értelemről beszélünk. De attól még AVA nem emberi, mert az ember nem csak értelemből áll.

 

 

 

 

Persze, de azért egy "robot" meg szerintem nem áll bosszút...amúgy Nathan elfelejtete a robotika három törvényét beleírni Ava programjába?

 

Szerintem nem szimplán az volt a cél, hogy Ava kijusson, hanem hogy megnézzék, milyen módon képes LENNE megtenni azt, no meg milyen érzelmi reakciókat vált ki belőle a beszélgetés Calebbel. Mint pl a korábbi modellnél az üvegtörés... Ezért mondtam, hogy ez már nem csak az értelmről szól, nem csak arról, hogy HELYESEN válaszol-e, hanem hogy a válaszokat a maga javára tudja-e fordítani. Nathan ott bukta el, hogy Caleb inkább a gép mellé állt - ha ő nincs, Ava soha nem szökik meg.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is gyarapítom azok táborát akiknek nagyon tetszett a film. Végre egy agyhasználós film.

 

Az Ex Machnia nekem is tetszett, nagyon jól összerakott film. Bár szerintem AVA esetében nem beszélhetünk érzelemről, mert

 

minden "érzelem", amit mutatott, csak a céljának volt alárendelve. Használta őket az értelme szerint, mert tudta, mit és hogyan kell használni, de egyáltalán nem érezte, csak utánozta őket.

Gondolom, Nathan programozta úgy, hogy ki akarjon szabadulni a szobájából, és ennek eléréséhez Nathan adta az alanyt is. Utána minden manipuláció volt AVA részéről, és persze Nathan részéről is.

Úgy gondolom, hogy a teszt nem volt sikertelen, ha mesterséges értelemről beszélünk. De attól még AVA nem emberi, mert az ember nem csak értelemből áll.

 

 

 

Teljesen egyetértek veled. Én is így látom.

 

 

 

Persze, de azért egy "robot" meg szerintem nem áll bosszút...amúgy Nathan elfelejtete a robotika három törvényét beleírni Ava programjába?

 

Szerintem nem szimplán az volt a cél, hogy Ava kijusson, hanem hogy megnézzék, milyen módon képes LENNE megtenni azt, no meg milyen érzelmi reakciókat vált ki belőle a beszélgetés Calebbel. Mint pl a korábbi modellnél az üvegtörés... Ezért mondtam, hogy ez már nem csak az értelmről szól, nem csak arról, hogy HELYESEN válaszol-e, hanem hogy a válaszokat a maga javára tudja-e fordítani. Nathan ott bukta el, hogy Caleb inkább a gép mellé állt - ha ő nincs, Ava soha nem szökik meg.

 

 

 

Nemv olt itt szó semmilyen bosszúról. Nathan hibát követett el hogy nem programozta bele bele hogy nem bántunk embert. Azt nem gondolta ő sem hogy kést fog kapni Avatól, sőt azt sem hogy a kinai robotcsajt is ráveszi Ava, hogy ő is szúrjon. Nagyon meglepett arcot vágott amikor megkapta a két szúrást, látszik hogy teljesen el van képedve. Persze felmerül a kérdés hogy Ava honnan tudta hogy egy embert meg lehet ölni, és késsel.

A kisérlet az volt hogy Ava próbáljon megszökni, ehhez jött Caleb. És ahogy Misskarrde írta már az elejétől olyan szinten átverte a két fickót hogy tanítani kéne. Eljátszotta hogy szerelmes Calebbe(ha valójában szerelmes lett volna, nem hagyja ott a végén a házban) , kacérkodott stb. Sőt szerintem azt is direkt mondta Calebnek hogy Nathan átveri, hogy bizalmatlanságot szítson kettőjük között. Valószinü az ölés Ava-ban akkor fogalmazódott meg Ava-ban mikor kiderültz hogyha nem válik be akkor Nathan "megöli".Tulajdonképpen valamilyen szinte Ava emberi volt, hisz nagyjából egy ember is ezt csinálná, hogy kihasználná fogvatartói gyengeségét, sőt ő még a "nőiességét" is használta.

Nekem különben még az jutott eszembe hogy az igazi vizsga csak a film végén kezdődött el Ava számára. Vajon az emberi társadalomban is megállná-e a helyét úgy hogy nem veszik észre hogy robot?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.