Ugrás a kommentre

A Rebels animációs sorozat


gunji

Ajánlott hozzászólás

Nem tudom mi van németeknél, de az utóbbi időben minden hír onnan jön. :hmm:

 

No de a lényeg. Chopper. :lol: Jó neve van. :D Érdekes formájú, vagy inkább magasságú droid. Azt hiszem szeretni fogom. :D Jó látni a videót, amin már animatocs -ok is mennek és ami a lényeg, Plunket melózik. Ráadásul a végén mintha már a kész animációból is kapnánk pár kockát ami brutálisan jól néz ki. Ami engem kicsit aggaszt, hogy szinte már minden fejes elmondta, hogy ez lightosabb lesz a TCW -nél. Nem tudom miért de ez engem kicsit aggaszt. Persze ez egyéni szoc. probléma de remélem azért tartanak egy szintet majd, és nem mennek át limonádéba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyelőre annyit tudunk, hogy a sorozat stílusban közelebb lesz a klasszikus trilógiához, mint a prequelhez. Tehát kaland- és karakter centrikusabb, kevesebb politikai töltettel. Viszont azt is kiemelték, hogy fogunk kapni sötétebb történeteket, ami elég sanszos, megnézve az Inkvizítor karakterét és a tényt, hogy a birodalmi terror mivoltából szintén részesülni fogunk. A "kalandos" és "szórakoztató" jelző szerintem nem feltétlen jelent egyet azzal, hogy délutáni matiné jellegű gyerekbarát cuccot kapunk, zéró durvulással. Ahogy az Ep4-5-6-ban megvolt az egyensúly a könnyed kalandozás és drámaibb elemek közt, úgy a Rebels esetében sem zárnám ki ezt a lehetőséget, főleg, hogy a készítők elmondása szerint épp erre törekednek. :) Továbbra is bízom benne, hogy TCW-s tapasztalataikat felhasználva a gárda tudja, mi kell a rajongóknak.

 

Chopper egyébként jól néz ki. Tetszik, hogy nem egy "Artu-klónt" akarnak létrehozni. Ahogy külsőleg, úgy jellemben is meglesznek a kellő különbségek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak konkrétan kimondták nem egyszer, hogy nem lesz olyan sötét mint a TCW a vége felé. Persze ez inkább egy pozitív gondolat felemelkedéséről fog szólni, és talán ezért nem is kell annyira darkosodni. Meglátjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TCW a Sith-ek bosszúja felé közeledett, érthető, hogy humorból darkba ment át (bár azért na, ott is voltak olyan epizódok, amik teli voltak lájtos elemekke, nem is kicsit: Jar Jar szereplései, R2 és C-3PO közös kalandjai vagy a D Squad bevetése, ezek távolról sem voltak olyan sötét epizódok, mint például a Darth Maul szál). A Rebels meg az új remény felé halad, aminél talán csak az ep1 kalandosabb. Sőt, igazság szerint, az ep4-nek van a legmatinébb jellege, hiszen Lucas maga is bevallotta, hogy a délutáni matinéfilmeket és kalandképregényeket akarta megeleveníteni. Ennek tükrében szerintem kötelező jellegeűen nem szabad a Rebelsnek olyan sötétnek lennie, mint a TCW volt a végén. Itt már jövünk ki a sötétségből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elméletileg az elején még lehet jócskán sötét, és folyamatosan világosulhat, ahogy a TCW sötétedett. Csak az úgy meg milyen lenne? :D Mindegy, tapasztalatuk van már, azért "kissé" kétlem, hogy nagyon mellélőnének. Jó lesz az (csak lenne már itt)!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ok, meggyőztetek. :D De azért ne legyen dedós! Na majd jön a szeneslapátos ember és kaptok. :D

 

A két trilógia humorforrása teljesen más. A prequel sokat merített a némafilmek ma már idétlen helyzetkomikumaiból. Eldől a létra és kupán vágja az embert, valaki lehajol, a másik meg tortával a kezében átesik rajta....ez volt a 20-as 30-as évek mozis humora (az SE-be is becsempészte Lucas utálták is miatta). A klasszikus részek viszont fekete humort használt. Han váratlanul lelövi Greedot, Han belefut egy csomó katonába, levágott kezek és lábak, fordítva összerakott C3PO, vicces szójátékok morbid események után (kibelezett TaunTaun...gondoltam, hogy büdös lesz, de azt nem, hogy ennyire stb. stb.) A fekete humor jó, a 20-as 30-as évek humora kretén és ezért utálják sokan a prequelt, mert az minden tekintetben a 20-as éveket vette alapul. Ez volt a Lucasi koncepció. A Rebels esetében fekete humort, morbid humort kéne használniuk, amit már a TCW is használt, illetve a TCW azért is lett sikeres a rajongók körében, mert nagyobb arányban volt a humor morbid benne. A Rebelsben is jó lenne ezt a vonalat viszontlátni, mert a morbid humor célja nem a jelenet elvicceskedése, hanem a szituáció groteszkségének a bemutatása. A fekete humor nem öncélú, míg a tortával pofára esés az igen. A Rebels bukása pusztán a humorfaktoron fog múlni. Ha konzekvensen fekete humort használ, sikeres lesz, ellenkező esetben bukás. Nyilván a Rebels egy matiné lesz, a TCW-től eltérő szombat reggeli műsorsáv ezt determinálja is, de ha nem 100szor, egyszer sem mondták el, hogy ez könnyedebb sorozat lesz, mint a TCW. Nehéz kérdés, hogy a diktatúra időszakát be lehet -e mutatni viccesen. Nyilván be lehet, hiszen a Csinibaba is az államszocializmust használta alapul. A kérdés sokkal inkább az, hogy a rajongók mit vetítettek erre az időszakra? Szerencsés -e könnyedebb hangvétellel indítani, mint egy komoly társadalmi és szociológiai mondanivalót tartalmazó sorozattal? Pénz beszél, gyerek meg sok van. Az én Rebelsem egy megsemmisítő táborban kezdődne, ahol nőket, gyerekeket és férfiakat semmisít meg a rendszer, olyanokat, akiknek a tevékenységét rendszerellenesnek bélyegezték. Majd átmennénk 1984-be, ahol a nagy szem mindenkit figyelne és aki a rendszerrel szemben túlságosan kritikus, azt internálnák és agymosásnak vetnék alá. Továbbá az utcákon minden napos jelenség lenne a terror és a nyilvános akasztás, hogy a nép folyamatosan érezze a diktatúra rideg markát. Majd bemutatnám a rendszerkompatibilis burzsoáziát, akit a párt simogatóba tart, a deviáns pártközeli felső tízezret, akik minden nap jól lakatják kompániájukat, miközben a pórnép szenvedésein mulatnak. Bemutatnám az anyát, aki kénytelen kurvának állni, bemutatnám a gyerekeket, akiktől a Birodalom elveszi a gyerekkort és akik így bűnözők válnak. Bemutatnám a rendszer korrupcióját, amikor a hatalmaskodók önös érdekből térnek el az államhatalom által kijelölt úttól és kokettálnak a bűnözőkkel. Bemutatnám a nyomort, ahol betegségek vannak, ahol a hullákat tömegsírba teszik és elégetik, mert a rendszer nem biztosítja a megfelelő gyógyszereket és bemutatnám a központi világokat, ahol a többség jólétben van lebegtetve. Egyet tudok...a Rebels nem ilyen lesz!

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zééé, azért örülök, hogy semmi közöd a Star Wars formálásához, mert amit leírtál abban, hogy milyen lenne a te Rebelsed, az csak meghágja a Star Wars esszenciáját. Internáló táborok, nyilvános akasztások, agymosás, Jézusom... :facepalm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zééé, azért örülök, hogy semmi közöd a Star Wars formálásához, mert amit leírtál abban, hogy milyen lenne a te Rebelsed, az csak meghágja a Star Wars esszenciáját. Internáló táborok, nyilvános akasztások, agymosás, Jézusom... :facepalm:

 

...Vader eltöri a tisztek gerincét, vallatódroiddal és tűvel kínoznak egy hercegnőt, Owen és Beru csontjáról még a húst is leégetik, halomba lőtt jawák, Alderaan szétrobbantása, öreg mester kettévágása, Han elektromos sokkolása majd jégtáblába fagyasztása....soroljam még? Dzséjt, néha azt érzem, te nem érted a Star Wars esszenciáját és kényszeresen szólsz hozzá. A trilógia nagyon keményen mutatja be és foglal eleve állást abban a kérdésben, hogyan is működik a diktatúra és véresen komolyan is veszi magát. A klasszikus rilógia meglehetősen naturalista, pontos és meglehetősen hiteles helyzetábrázolással bír. Ezt várjuk a Rebelstől is....nyilván a közelébe sem fog érni a klasszikus trilógia morbid megoldásainak, de attól még sokan ezt várják a sorozattól, a sötét korszak, a diktatúra hiteles bemutatását. Én csak kínáltam egy trilógia közeli vázlatot, amitől mindkét irányba el lehet térni. Természetesen a Rebels egy gyerekeknek szóló sorozat lesz, amiben viszont különbözni fog a klasszikus részektől, hogy az gyerekeknek szólt de alapvetően felnőtt dolgokat kívánt bemutatni. Lehet a gyerekeket hülyének nézni és teletubi szinten szólni hozzájuk és lehet úgy is, ahogy a TCW és a klasszikus trilógia tette. Nagy különbség! (A prequelt nem sorolom ide, mert a Rebels alapvetően klasszikus trilógia közeli, tehát a két hangulatnak egyeznie kell...illetve kellene.)

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

...Vader eltöri a tisztek gerincét, vallatódroiddal és tűvel kínoznak egy hercegnőt, Owen és Beru csontjáról még a húst is leégetik, halomba lőtt jawák, Alderaan szétrobbantása, öreg mester kettévágása, Han elektromos sokkolása majd jégtáblába fagyasztása....soroljam még?

Vader fojtogat, nem gerincet tör, a vallatódroid csak belebegett, Owen és Beru halálra égését sem mutatják, a jawák mindössze rongydaraboknak tűnnek, egy bolygó szétorbbantás szép effektnél nem több (pláne egy olyan bolygónál, amihez érzelmileg kötődés sincs, hiszen csak két percig láttuk a felszínét), az öreg mester eltűnik, mielőtt bármit is látnánk abból a ketté vágásból, a hibernáció meg nagyon szép, de sohasem volt semmilyen formában félelmetes, pláne most, a TCW után, amikor ugye hőseink csak még viccelnek is vele (ami azt illeti, pont Han jelenetével poénkodnak). A felsorolásod akkor lenne helyes, ha Vader tényleg direktbe eltörne pár gerincoszlopot az Erővel, ha a vallatódroid beinjekciózza Leiát, aki a mérgek hatására kétrét görnyedve küzd démonai ellen, hogy megóvja titkait, ha Owen és Beru lángolva szaladt volna ki a házból, ha a jawák mészárlását végig mutatják, ha az Alderaan felrobbanásakor azt is látjuk, mi történik a felszínen, hogyan lövik le a menekülőket a bolygó körül járőröző csillagrombolók és TIE vadászok, hogyan zabolázzák meg a lentieket a rohamosztagosok, és végül, hogyan emészti fel a városokat a halálsugár. Ekkor valóban beszélhetünk brutális, sötét jelenetekről, mert akkor mutatják, nem csak éreztetik. Egyedül Han megkínzása az az ep4-5-6-ban, amire azt mondhatnám, hogy igen, ez durva (illetve Luke áram alá helyezése). De ez is maximum a Star Wars keretein belül, mert amúgy egy kis elektrosokk nem üti át az emberek ingerküszöbét. A Star Wars mindig és mindenhol csak érzékeltette a sötétséget és a brutalitást, látni telibe sosem láttuk. Nem véletlen, hogy akárkit lefejeznek, az vagy sisakban van, vagy éppen kitakarják, amikor koppan a kobak, hogy mindig csak a végeredményt látjuk, vagy a felvezetést. Ennyit a véres komolyságról, naturalizmusról és pontosságról (amúgy ez a három jelző jó vicc volt ebben a kontextusban). Javaslom, nézz meg néhány olyan, a diktatúráról szóló filmet, ami valóban felruházható eme jelzőkkel.

A Star Wars valóban állást foglal a diktatúra kérdésében, de azt barátságosan, szórakoztatóan, kalandosan és humorosan teszi. Pláne az ep4-5-6. Olyannyira igaz ez, hogy engem az sokkolt, hogy Darth Mault az ep1-ben Lucas ketté merte vágni, mert ez a fajta (amúgy a maga módján szintén lájtos) brutalitás nem képezte addig részét a Star Warsnak, a fénykard addig még csak sebet sem ejtett. Az ep6-ban senkin sincs egy izzó vágásnyom, vagy bármilyen vágásnyom, nem röpködnek fejek, karok, esnek ketté az emberek, még csak nem is füstölnek, pedig a kor technológiája már vígan lehetővé tette volna. Ellentétben az ep3-mal, ahol Lucas már képes volt Anakin mustafari ámokfutásában diszkréten, de lecsapni néhány fejet (meglepően egyiket sem humanoid ejtette el, hanem bogarak, amikért az ember nem hullat könnyeket), és izzó vágásnyomot elhelyezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ellentétben az ep3-mal, ahol Lucas már képes volt Anakin mustafari ámokfutásában diszkréten, de lecsapni néhány fejet (meglepően egyiket sem humanoid ejtette el, hanem bogarak, amikért az ember nem hullat könnyeket), és izzó vágásnyomot elhelyezni.

Ehhez még hozzátehetnénk Anakin sérüléseinek brutálisan valóságos bemutatását is (nem is beszélve a műtétről). Ilyen az eredeti trilógiában elképzelhetetlen lett volna. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit írsz, az egy általánosan elfogadott nézőpontja azoknak, akik a 90-es években vagy még később ismerték meg a trilógiát. Én még az a generáció vagyok, amelynek a tagjai egy másik kultúrközegben ismerhették meg a Star Wars jelenséget és bizony mondom, a klasszikus részek nagyon brutálisan és félelmetesen naturálisan hatottak abban a korban. Messzemenőkig brutálisabban, mint az EPIII szorozva 10-el. A Star Wars elején valósággal sokkolt bennünket, amikor VAder eltörte a lázadó tiszt nyakát, megfagyott bennünk a vér, amikor a kamera premier plánba mutatta a vallató droid tűjét és hüledeztünk Owen és Beru szénné égett hulláján....arról nem is beszélve, hogy Alderaan felrobbantása abszolút hidegzuhany volt....miért? Mert mindenki mesére számított, de a Star Wars megreformálta a mese fogalmát és egy morbid, naturális, koszlott világot tárt elénk. Ez volt az életérzésünk, ez volt az én életérzésem is, amikor ott ültem a Kőbánya moziban és néztem a Jedi visszatért 84-85-ben. Vérfagyasztóan naturális jelenetek sokasága, amit azok meg sem érthetnek, akik a filmet a 90-es évek társadalmi környezetében élték át. Ez az oka, hogy annyian utálják a prequelt, mert ismét szeretnék átérezni azt, amit a film abban a 30 - 35 évvel ezelőtti társadalmi környezetben jelentett nekik, mert addig a mese fogalma egyet jelentett a Disney rajzfilmekkel, a gyerekbarát szórakoztatással, de a klasszikus részek ezt a fogalmat alapjába megváltoztatták. Addig ugyanis a mese hülyének nézte a közönségét, a klasszikus trilógia viszont felnőttként kezelte a gyerekeket és felnőtt tartalmat adott át mesébe csomagolva. Ezt az életérzést kell a Rebelsnek is továbbítania. Felnőtt téma, gyerekmesébe csomagolva és nem gyerekmesébe oltott hülyének nézés. Ezért fontos, hogy a humor is kellően morbid legyen és ne tortát az arcba ostobaság.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kíváncsi vagyok, hogy mások is, akiknek azokban a boldog '80-as években volt lehetősége megcsodálni premier plánban a filmet, is így vélik-e. Mert még életemben nem hallottam senkitől sem, hogy a Star Wars ep4-5-6 naturális, vérfagyasztó, sokkoló lett volna, már leszámítva a brutális látványt. Én sajnos lecsúsztam a '80-as évekről, '90-'91 lehetett, amikor alkalmam nyílt megcsodálni először a Star Warsot, és gondolom, az már nem számít bele. :)

meg arra is kíváncsi vagyok, hogy akkor milyen volt az Alien, az Aliens, a Blade Runner, a Star Trek az Indiana Jones vagy a Cápa, amik tényleg naturálisak, brutálisak?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Picit ez OFF már, de én kevesebb mint hat voltam amikor láttam és sose jött le úgy az SW mint ami durva lenne. Pokoli hatásos volt és nagyon kicsiként amikor sejtetett valamit -például a Dagobah-n látni egy szörny hátát és ijesztő volt belegondolni mi lehet alatta- akkor félelmetes is tudott lenni, de a naturalistától rettentő távol állt.

De mivel '83-as vagyok én is a '90-es évek gyermek vagyok igazán: Robotzsaru, Aliens, Terminátor filmek, Rambo, Predator... ezek voltak a cool filmek lurkóként úgyhogy fel se merülhetett, hogy a Star Wars durva lenne. Nem is ezért szerettem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezért fontos, hogy a humor is kellően morbid legyen és ne tortát az arcba ostobaság.

Kibújik a szög a zsákból... az egész morbid humor vs. "20-as évek humora" csak egy szép csomagba öltöztetett prequel fika. Próbálod objektíven bemutatni, de végül is érződik a mondandó mögött, hogy a nagy klasszikushoz bizony nem érhet fel az a cudar prequel. Ezt kéne végre elfelejteni. No meg azt, hogy egy gyerekeknek szánt alkotás akasztásról és koncentrációs táborokról, orwelli időszakokról fog szólni. Könyörgöm, a TCW már bemutatta, hogy ésszerű, gyerekeknek is leadható módon is be lehet mutatni durva dolgokat. Miért kellene ettől a Rebelsnek elszakadnia?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, Zééé hány évesen látta a klasszikus trilógiát. Én 12 évesen láttam az Ep4-et, és utána 13 évesen az Ep5-öt, és 16 évesen az Ep6-ot, és semmi ilyen szintű brutalitás hatásra nem emlékszem. Dráma volt, döbbenet volt az említett momentumok kapcsán, mint gerinctörés, kínzás, kettévágás, de ahogy Dzséjt is írja, mivel semmit nem mutattak belőle, csak utaltak rá, hogy mi történt vagy fog történni, így a képzeletünkre volt bízva. Amitől persze pont olyan jól működött a feszültségkeltés, mintha egy könyvben olvasnám ugyanezt. Pedig egyébként nem túl magas az ingerküszöböm az erőszakos dolgok vásznon való megjelenítésének tekintetében, és akkor még ekkora sem volt, mint most.

Semmiképpen nem mondanám a klasszikus trilógiát brutálisnak még a 80-as évekből nézve sem.

 

A Star Wars mint a mese fogalmának újraértelmezése viszont nagyon találó megfogalmazás, a kiváló effekteken kívül engem pl. ez fogott meg a legjobban benne már elsőre is. No meg a zseniális zenéje. :)

 

Ja, és hogy ne csak off-oljak, a Rebels úgy legyen SW-s, hogy közben legyen egyedi. A jó féle humor persze jöhet, de azért, mert egy igazi kalandos történetbe be kell az is.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Próbálod objektíven bemutatni, de végül is érződik a mondandó mögött, hogy a nagy klasszikushoz bizony nem érhet fel az a cudar prequel.

Zééé nem prequel fika, anno az ssw.hu -n körömszakadtáig védte az új részeket. Persze az már régen volt de tudom, hogy most is oda van értük. :)

 

A Rebels -től meg ne kanyarodjunk el túlságosan. Vannak elemek amik az emberben nosztalgiát keltenek, ezekre kell rágyúrni az alkotógárdának. Egy biztos. 1983 óta nem volt ennyire erősen rágyúrva a Birodalmi korszakra a képernyőn/vásznon. Amint megjelennek a csillagrombolók és a TIE -ok szinte filmes minőségben, mindenki maga alá fog rakni egy csomagot. Ugyanazt úgyse fogja érezni egyik nagy öreg sem mint anno, aminek egyszerű az oka. Eltelt 37 év.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kibújik a szög a zsákból... az egész morbid humor vs. "20-as évek humora" csak egy szép csomagba öltöztetett prequel fika. Próbálod objektíven bemutatni, de végül is érződik a mondandó mögött, hogy a nagy klasszikushoz bizony nem érhet fel az a cudar prequel. Ezt kéne végre elfelejteni. No meg azt, hogy egy gyerekeknek szánt alkotás akasztásról és koncentrációs táborokról, orwelli időszakokról fog szólni. Könyörgöm, a TCW már bemutatta, hogy ésszerű, gyerekeknek is leadható módon is be lehet mutatni durva dolgokat. Miért kellene ettől a Rebelsnek elszakadnia?

 

Ne ragadjunk ki egy gondolatot a teljes leírásból, mert azzal megváltozik az értelmezés. A 20-as 30-as évek humora öncélú gagyizás, nem a prequel az! Ugyanakkor a 20-as 30-as évek látványa nagyon is szép, ala Naboo űrhajók....csak, hogy árnyaljam a képet. Szó nincs itt prequel fikázásról, csak az írtam le, hogy a két trilógia eszköztára a humor terén nagyon különböző és én jobban szeretem a morbid, kevésbő öncélú humort, az olyan poénokat, amik kiemelik egy jelenet drámaiságát. Ebben a klasszikus utolérhetetlen, ami nem jelenti azt, hogy a prequel rossz lenne....bár humorban kétség kívül gyenge és öncélű, de azért a prequel részek elég sok téglából épülnek fel. Ne legyen már az, hogy ha valaki rosszat szól a prequelről, akkor az máris fikázó. Harrison Ford ezerszer jobb színész, mint bárki a prequel részekben...talán Liam Nesson kivételével....ezzel a megállapítással mégsem azt mondom, hogy Ewan Mcgregor vagy Portmann rossz színész, hiszen nagyon is jók, csak tettem egy szubjektív megállapítást, ami még nem a prequel fikázása. Próbáljuk meg értelmezni a fekete és fehér között elterülő tartományt, mert ott található az élet. Azt pedig többször leírtam, hogy azért mert egyesek kényszeresen akarják egységesnek látni a két trilógiát, attól az még soha nem lesz úgy egységes, mint a Hobbit és a GYűrűk Ura. Ott csak 10 év különbség van, míg a prequel és a trilógia között megszűnt a Szovjettúnió, lezajlott 2 iraqi háború, megdőlt pár rezsim, megjelent az internet, mobiltelefon, rovereket küldtünk a Marsra és a földi társadalmakkal együtt alapvetően átalakult a mozizás is. Meddő erőlködés a két trilógiát egységesebbnek látni annál, mint ami. És ez sem fikázás, csak józan gondolkodás! A klasszikus részek és a prequel egymástól minden tekintetben kibaltázott távol állnak és ez teljesen természetes! Különböző igényeket elégítenek ki, különböző korban készültek, különböző technológiát és filmgyártási metódust használtak….mindenben különböznek, de ez nem baj! Ráadásul a két történeti szál között is pont van 20-30 év, nyilván a kettő trilógia hangulatának másnak kell lennie, de ezt Lucas már a JEdi Visszatér idején elmondta, hogy bizony az EPI-III karakterközpontú részek lesznek. Mind a két trilógiát szeretem.

 

Elmondok egy titkot! Az Episode VII is kibaltázott más lesz, mint az eddigi Star Wars részek. Sokan azzal sem fognak tudni megbarátkozni, mert az EPVII és a további filmek, mi több a REbels sem a fórumon jelenlévőkhöz akar majd szólni, hanem egy újabb generációhoz. Mindig az új közönség elérése és meghódítása a cél és ezzel sincs semmi probléma. Majd lesz nyafogás, amikor a szeretett EU baromságokat fogja ignorálni az újabb trilógia....majd lesz nyafogás, ha néger utódja lesz ObiWannak és még ki tudja, merre viszik a szálat és miféle dolgokat fognak megvariálni, ami nem fog egyezni az itt a fórumon működő EU imádók izlésével. Akkor mi lesz a mantra?

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zééé nem prequel fika, anno az ssw.hu -n körömszakadtáig védte az új részeket. Persze az már régen volt de tudom, hogy most is oda van értük. :)

 

A Rebels -től meg ne kanyarodjunk el túlságosan. Vannak elemek amik az emberben nosztalgiát keltenek, ezekre kell rágyúrni az alkotógárdának. Egy biztos. 1983 óta nem volt ennyire erősen rágyúrva a Birodalmi korszakra a képernyőn/vásznon. Amint megjelennek a csillagrombolók és a TIE -ok szinte filmes minőségben, mindenki maga alá fog rakni egy csomagot. Ugyanazt úgyse fogja érezni egyik nagy öreg sem mint anno, aminek egyszerű az oka. Eltelt 37 év.

 

Így van!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, és hogy ne csak off-oljak, a Rebels úgy legyen SW-s, hogy közben legyen egyedi. A jó féle humor persze jöhet, de azért, mert egy igazi kalandos történetbe be kell az is.

A Rebels -től meg ne kanyarodjunk el túlságosan. Vannak elemek amik az emberben nosztalgiát keltenek, ezekre kell rágyúrni az alkotógárdának. Egy biztos. 1983 óta nem volt ennyire erősen rágyúrva a Birodalmi korszakra a képernyőn/vásznon. Amint megjelennek a csillagrombolók és a TIE -ok szinte filmes minőségben, mindenki maga alá fog rakni egy csomagot. Ugyanazt úgyse fogja érezni egyik nagy öreg sem mint anno, aminek egyszerű az oka. Eltelt 37 év.

a TCW már bemutatta, hogy ésszerű, gyerekeknek is leadható módon is be lehet mutatni durva dolgokat. Miért kellene ettől a Rebelsnek elszakadnia?

Itt a két győztes hozzászólás. A Rebels-nek a mai kor igényeihez kell igazodnia úgy, hogy megidézze az ep4-5-6-ot. Legyenek vélt vagy valós elemek keltett prekoncepciók, azokat mind az eddigi filmekre alapozzuk, de a Rebels lehetőleg ne az eddigiek másolatai legyenek, hanem ugyanúgy rugaszkodjon el az elképzelésektől és rajongói elvárásoktól, ahogy azt tette az ep1 vagy a TCW is. De maradjon meg a Star Wars szellemisége: egy családi műalkotás, amit kicsi és nagy is élvezhet, a kicsik megérthetik a jó és a rossz közötti különbséget, a nagyok elmélyülhetnek részleteiben, mindezt korra, nemre, rasszra való tekintet nélkül. Mert szerintem ez a Star Wars esszenciája, nem Darth Vader, a TIE vadászok, a csillagrombolók, a lézernyalábok színei, a brutalitás, a hitelesség, a humor vagy a sötét hangulat felé kacsintás, a könnyedség vagy a komorság, és a többi. És ugyanez igaz az ep7-8-9-re, a spin-offokra, a könyvekre, a képregényekre, mindenre, ami a Star Wars cím alatt jelenik meg.

 

És még valami. Bármennyire nem tudok vele milliónyi kérdésben egyetérteni, Zééé távolról sem ep1-2-3 fikázó. Ilyesmit még csak véletlen se állítsunk róla, mert elkérem a szeneslapátját, és nem szenet fogok lapátolni vele. :nana:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.