Ugrás a kommentre

Sabine Wren


JakeSully

Ajánlott hozzászólás

Ahsoka egy ifjú padawan volt. Ennek semmi nem mondott ellent. :)

Már azt leszámítva, hogy addig minden ifjú padawan, sőt, minden Jedi lovag tunikát és köpenyt viselt, nem pedig toppot és miniszoknyát. ;)

(Na jó, Aayla Secura kivétel, de ő legalább nadrágot hord, és nem is ifjú padawan. :D)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És különben is, egy univerzum legyen, ne olyan, hogy ez csak a Köztársaságban elfogadható hangulat, ez meg csak a Birodalomban. Ez pont különbségtétel az ep1-2-3 és az ep4-5-6 között, két Star Warsszá vágása az egy univerzumnak. Az ep4-5-6 érájában kellenek ep1-2-3 érából szökött dolgok, ahogy vica-verza is megvoltak. Így teremtődik meg a Rebels-hangulat. :)

 

De akkor ne úgy promózzuk, hogy hú ez aztán a klasszikusokra fog hajazni mert bukta lesz a vége. Én is már ezt vártam erre adnak egy ilyen csajt. :D Ahsoka szerintem rossz példa, hisz a Jedik se úgy néztek ki a sorozat 80% -ban mint a filmekben. Egyben volt az egész, magában a sorozatban működött. Itt kép alapján meg a leírások alapján nem jön be ez a feeling. Lehet még ragozni de egyelőre ez nem fog változni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tizenöt év alatt nem lehet több milliárd bolygót Birodalmasítani. Ez évezredek alatt is kizárt. Az ep6-ban látható, hogy még Coruscanton és Naboon sem változott szinte semmi. Naboo szó szerint ugyanolyan, Coruscantról még a Jedi Templom sem tűnt el. És egyszerűen túl keveset láttunk a Birodalom érájából ahhoz, hogy messzemenő következtetéseket vonhassunk le, milyen volt akkor az élet. Mert amit láttunk, az vagy semmiben sem különbözött a Köztársaság korától (Tatooine, ott aztán hót mindegy, mi uralkodik a Galaxison), vagy katonai bázis volt. Még az a szegény Bespin sem mutatott eleget a mindennapi életből, hiszen mire hőseink odaértek, már rég ott trónolt a Birodalom, úgyhogy lényegében átszellemült katonai bázissá. Éppen ezért lesz szép a Rebels, végre nem katonákat és katonai bázisokat látunk, hanem még mezei embereket, olyan bolygókkal, ahol élnek. Legalábbis remélem. :clap2:

Egyetértek, erre gondoltam én is. Akkor meg reménykedhetünk együtt. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha például azt üvöltöm, hogy Conan....akkor az emberek egyik fele a Conan O'Brien showra gondol

 

:lol::lol:

 

A karakterről majd akkor tudok véleményt alkotni, ha látom a sorozat keretein belül. Eredetileg Ahsoka sem volt szimpatikus, de utólag úgy gondolom nagyon jól szőtték bele a történetbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahsoka milyen archetípus volt? Ő emlékeim szerint az elején még ilyen kis topban járkált. Ez melyik archetípus sajátja? :D

A kinézete alapján Ő nem volt sok, de a sorozatban sokan azért nem szerették, mert ott már egyeseknek sok volt. Most csak kinézet alapján nekem Sabine sok. Túlzásba lett víve rajta a cukiság, túl sok ahogy kinéz, túl sok a szobája...a kinézete és személyes környezete túl van eröltetve. Alapjáraton senki nem okádja tele a szobályát grafitivel, ahogy maximum az emosok, japán diáklányok csinálnak hülyét magukból a túlzásba vitt öltözködésükkel. A kérdésre nem tudok pontos választ adni, de Ashoka kinézete kevésbé lett túleröltetve. Itt végig a megfelelést érzem, hogy szupercuki legyen, szupervagány, szupercool, szupertinicsajszi. Sok. Ilyenkor mindig az olyan hülyegyerekek jutnak az eszembe, akiken a szűk farmer szétrobban, olyan autóskalapot hordanak, mint apám, olyan vastag sál van a nyakukba, mint egy Ifa gumija és télen napszemüveget viselnek...és azt gondolják, hogy jól néznek ki. Annyira túleröltetik a coolság faktort (Istenes Bence ennek a fajnak az archetípusa), hogy egyszerűen túlzásokba esnek.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahsoka szerintem rossz példa, hisz a Jedik se úgy néztek ki a sorozat 80% -ban mint a filmekben. Egyben volt az egész, magában a sorozatban működött.

EZ a lényeg! A sorozatban működött. Pont. :) Ahsokát sem csípted csak a képek alapján, aztán most érzel bármiféle ellenérzést iránta? De Rex nevén is sikerült gúnyolódnod anno, mint sokan másoknak is. Szóval tökéletes példa Ahsoka. Sokan nem szerettük - nekem is voltak fenntartásaim -, aztán a legjobb karakter lett a sorozatban.

 

Az meg, hogy a promó szerint az ep4-5-6-ra fog hajazni nem azt jelenti, hogy attól semmiféle formában nem fog eltérni. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kinézete alapján Ő nem volt sok, de a sorozatban sokan azért nem szerették, mert ott már egyeseknek sok volt. Most csak kinézet alapján nekem Sabine sok. Túlzásba lett víve rajta a cukiság, túl sok ahogy kinéz, túl sok a szobája...a kinézete és személyes környezete túl van eröltetve. Alapjáraton senki nem okádja tele a szobályát grafitivel, ahogy maximum az emosok, japán diáklányok csinálnak hülyét magukból a túlzásba vitt öltözködésükkel. A kérdésre nem tudok pontos választ adni, de Ashoka kinézete kevésbé lett túleröltetve. Itt végig a megfelelést érzem, hogy szupercuki legyen, szupervagány, szupercool, szupertinicsajszi. Sok. Ilyenkor mindig az olyan hülyegyerekek jutnak az eszembe, akiken a szűk farmer szétrobban, olyan autóskalapot hordanak, mint apám, olyan vastag sál van a nyakukba, mint egy Ifa gumija és télen napszemüveget viselnek...és azt gondolják, hogy jól néznek ki. Annyira túleröltetik a coolság faktort (Istenes Bence ennek a fajnak az archetípusa), hogy egyszerűen túlzásokba esnek.

 

Ott viszont a sztori volt annyira túlerőltetve, hogy máig nem lehet rendesen érteni. Ez legalább nem sok vizet zavar. Nekem nagyon bejön ez a karakter, esélyes, hogy tényleg egy olyan figurát kapunk, amilyet még nem sokszor láttunk a sagában. Egyébként ha ez tényleg igazi művész lesz a sorozatban, akkor értesítelek róla, hogy mindenki telehányja a szobáját, aki valaha is képzőművészettel foglalkozott. Ld. Jackson Pollocknak a háza ma megtekinthető kiállítások keretei között, egy darab képet nem találsz benne, maga a fal, a padló az, ami műalkotássá vált (tkp. freskó).

Zéé, utóbbi baromira off, de ez nem coolság faktor, ez az aktuális divat, nem muszáj követni, de ez van és kész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak nekem jutott eszembe a gondolat, hogy akár miriali is lehetne a csaj? Mandalore-i létére szokatlan húzás lenne, de a karakter se épp szokványos. A korai képeken betudtam a furcsa fényviszonyoknak, de a videó után elég egyértelműen olívazöld a bőrszíne. Főleg ezen a képen szembetűnő:

sabine_www.kepfeltoltes.hu_.png

A tetkók hiánya nem sokat jelent, mert a togruta mintákkal ellentétben ezek valóban tetkók. Bár ahogy nézem, a Wookieepedia már elkönyvelte "ember nőnek", így gondolom, a videóból, vagy leírások egyikéből kiderült és átsiklottam felette... de a bőrszíne akkor is érdekes. A haján, a páncélján és a falakon túl azt is festi? :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ott viszont a sztori volt annyira túlerőltetve, hogy máig nem lehet rendesen érteni. Ez legalább nem sok vizet zavar. Nekem nagyon bejön ez a karakter, esélyes, hogy tényleg egy olyan figurát kapunk, amilyet még nem sokszor láttunk a sagában. Egyébként ha ez tényleg igazi művész lesz a sorozatban, akkor értesítelek róla, hogy mindenki telehányja a szobáját, aki valaha is képzőművészettel foglalkozott. Ld. Jackson Pollocknak a háza ma megtekinthető kiállítások keretei között, egy darab képet nem találsz benne, maga a fal, a padló az, ami műalkotássá vált (tkp. freskó).

Zéé, utóbbi baromira off, de ez nem coolság faktor, ez az aktuális divat, nem muszáj követni, de ez van és kész.

 

"Ott viszont a sztori volt annyira túlerőltetve, hogy máig nem lehet rendesen érteni." <- Ezt mire írtad, mert nem értem! Minek volt túleröltetve a története?

 

Az én szobám sem disznóól, pedig van ott pár alkotás!

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jar Jarnak (akit ugye feltűnően kivontak az ep2-3-ból, a harmadik részben már csak cameozik, a TCW mégis komplett epizódokat "pazarolt" el rá), Guliver a droidok utazásainak, a Gyűrűk Urának boszorkányoknak és földalatti varázsvilágoknak nem sok hangulati alapja van az ep1-2-3-ban. Ilyenek nem voltak a filmben, se zombik, stb, ezek távolról sem részei annak a korszaknak a hangulatának a filmek alapján. Ezeket a TCW tette bele, erőszakolta bele kívülről. Sabine esetében legalább SW-ből megy SW-be. És különben is, egy univerzum legyen, ne olyan, hogy ez csak a Köztársaságban elfogadható hangulat, ez meg csak a Birodalomban. Ez pont különbségtétel az ep1-2-3 és az ep4-5-6 között, két Star Warsszá vágása az egy univerzumnak. Az ep4-5-6 érájában kellenek ep1-2-3 érából szökött dolgok, ahogy vica-verza is megvoltak. Így teremtődik meg a Rebels-hangulat. :)

Így van! És ezt hadd egészítsem ki. Más dolog 3x2 óra film, és más dolog egy (remélhetőleg) több részes sorozat. A filmek kapacitása véges, 6 órájuk van, hogy a történetvezetést kiegészítve bemutassák a világok főbb jellemvonásait.

 

A sorozat dolga az, hogy a már felépített és bemutatott világot kibővítse. Ne lemásolja. Kibővítse. Most betekintést nyújt olyan helyekre is, ahová a film nem tud minket elkalauzolni, és itt már beleférnek színes egyéniségek is, szemben a technokrata korszakkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Ott viszont a sztori volt annyira túlerőltetve, hogy máig nem lehet rendesen érteni." <- Ezt mire írtad, mert nem értem! Minek volt túleröltetve a története?

Épp ezt akartam írni én is mert nem értem. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Ott viszont a sztori volt annyira túlerőltetve, hogy máig nem lehet rendesen érteni." <- Ezt mire írtad, mert nem értem! Minek volt túleröltetve a története?

 

Az én szobám sem disznóól, pedig van ott pár alkotás!

 

Az enyém az :D Jó, nincs szétfújva a ház, de én nem is képzőművészetben utazom.

 

A sztori a lehető legelcsépeltebb módján volt erőltetett. Anakinnak, aki épp most lett lovag, NEM mester, kap egy padawant (és ez még belemagyarázható lenne, de az sw3-ban pont a nem mester léte és lobbanékonysága a téma). És ugyan kiírják Ahsokát a sztoriból, az utána levő Anakin nem ugynaz, mint akit a Sith-ek bosszújában láthatunk. Ezerszer elmondták már, azért nem részleteztem az imént. A másik a Maul-sztori, ami viszont gyönyörűen van elmesélve, hihetetlen hangulata, képi világa van, mégsem illeszkedik a filmek vonalába.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kalifának is hasonló bőrszíne volt, csak a kosz alatt nem volt ennyire feltűnő. Szerintem inkább az ázsia, vagy legalábbis félig-ázsiai, félig-fehér ember SW megfelelője.

Kalifának szerintem "normál" színe volt (csak a Wasskah dzsungelétől tűnt zöldesnek), pedig neki is volt némi ázsiai beütése.

klf_www.kepfeltoltes.hu_.png

 

Egyelőre nem tudom hova tenni ezt a színes dolgot Sabine kapcsán...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jar Jarnak (akit ugye feltűnően kivontak az ep2-3-ból, a harmadik részben már csak cameozik, a TCW mégis komplett epizódokat "pazarolt" el rá), Guliver a droidok utazásainak, a Gyűrűk Urának boszorkányoknak és földalatti varázsvilágoknak nem sok hangulati alapja van az ep1-2-3-ban. Ilyenek nem voltak a filmben, se zombik, stb, ezek távolról sem részei annak a korszaknak a hangulatának a filmek alapján. Ezeket a TCW tette bele, erőszakolta bele kívülről. Sabine esetében legalább SW-ből megy SW-be. És különben is, egy univerzum legyen, ne olyan, hogy ez csak a Köztársaságban elfogadható hangulat, ez meg csak a Birodalomban. Ez pont különbségtétel az ep1-2-3 és az ep4-5-6 között, két Star Warsszá vágása az egy univerzumnak. Az ep4-5-6 érájában kellenek ep1-2-3 érából szökött dolgok, ahogy vica-verza is megvoltak. Így teremtődik meg a Rebels-hangulat. :)

 

 

Tizenöt év alatt nem lehet több milliárd bolygót Birodalmasítani. Ez évezredek alatt is kizárt. Az ep6-ban látható, hogy még Coruscanton és Naboon sem változott szinte semmi. Naboo szó szerint ugyanolyan, Coruscantról még a Jedi Templom sem tűnt el. És egyszerűen túl keveset láttunk a Birodalom érájából ahhoz, hogy messzemenő következtetéseket vonhassunk le, milyen volt akkor az élet. Mert amit láttunk, az vagy semmiben sem különbözött a Köztársaság korától (Tatooine, ott aztán hót mindegy, mi uralkodik a Galaxison), vagy katonai bázis volt. Még az a szegény Bespin sem mutatott eleget a mindennapi életből, hiszen mire hőseink odaértek, már rég ott trónolt a Birodalom, úgyhogy lényegében átszellemült katonai bázissá. Éppen ezért lesz szép a Rebels, végre nem katonákat és katonai bázisokat látunk, hanem még mezei embereket, olyan bolygókkal, ahol élnek. Legalábbis remélem. :clap2:

 

Tökéletesen egyetértek veled, én is azt várom, hogy végre megismerjük az egyszerű egyént is a messzi-messzi galaxisban. Akinek nincs befolyása, aki nem különleges, nem jedi, nem csempész, vagy fejvadász, hanem egy mezei fickó, akit elnyomnak, és ez cselekvésre ösztönzi őt. A Rebels több figurája is lehet ez a mindennapok hőse.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kalifának szerintem "normál" színe volt (csak a Wasskah dzsungelétől tűnt zöldesnek), pedig neki is volt némi ázsiai beütése.

Egyelőre nem tudom hova tenni ezt a színes dolgot Sabine kapcsán...

Ázsiai és ázsiai közt is van azért különbség. Kalifa inkább kínai-koreai-japán vonal, Sabine meg inkább dél-kelet ázsiai. Az ápolt és porlepte bőr szintén elég más képet fest. A TCW és a Rebels ábrázolási stílusai közti különbségről nem is beszélve. :P

 

Ezen a képen viszont elég tetszetős Sabine. :hmm: Mintha kevesebb rózsaszín lenne benne itt.

Csak azért mert a sisakját eltakarja kezével. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
  • 3 hónappal később...

Ez hatalmas. Ha az ilyen trollkodós jelenetek nem lesznek túlerőltetve, akkor nagyon jól fognak szórakoztatni. Még az is lehet, hogy ez a Sabine lesz a kedvenc új karakterem. :D Emlékszem mekkora para volt a haja meg a rózsaszín páncélja miatt. Szerintem mindkettő nagyon adja, ilyen mandalore figurát se láttunk még, de így az igazi egyéniség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.