Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Valaki jelölte a blogomat a Goldenblog játékon. Nem tudom, ki volt a merénylő, én is csak innen értesültem, mer' még valami levelet sem vágtak hozzám, hogy legalább én tudjam. De ha már így alakult, akkor aki akar, az szavazhat. Akár a Lightspeedre is. :D

http://www.sfportal.hu/goldenblog-2012-13695.scifi#comment-14810

Majd meghálálom, ha nagy leszek. :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boldog Születésnapot utólag is!

 

Az elmúlt néhány napban nem nagyon ültem a gép előtt, ami nem is baj. Voltam Keszthelyen a tűzijátékon, utána buliztam egy kicsit. Másnap 7-től, este 8ig üzletkötés, meg továbbképzés, 10re értünk haza. Tegnap meg mindenfelé mászkáltunk, a jó melegben le is fáradtam. Ma hamar hazaengedtek, holnap meg intézhetem a vállalkozóim, remélem most már végleges lesz, többet én nem fogok bemenni feleslegesen.

Voltam moziban is hétfőn, az kifejezetten jó volt. De a sok szúnyog, meg a vízpart, annyira nem hiányzott, főleg, hogy kb. 15 méter gyaloglás után ért térdig a víz... Jah és egy sör 450Ft- volt. Szóval nem vittem túlzásba. Hétvégétől végre enyhül az idő, utálom a nyarat, ez idén pedig még jobban megerősödött bennem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sörről jutott eszembe, hogy nemrég a Balcsin az egyik strandon megyünk a párommal az egyik büféhez, hogy csillapítsunk a meleget. Nézem a kínálatot: 1 korsó Borsodi 390 Ft, 1 korsó Stella A. 460 Ft.

Na jó, ha már nyaralunk az a 70 Ft nem fog földhöz vágni, jöhet két Stella - mondom.

Kiadják, leülünk egy asztalhoz, és akkor nézzük, hogy a Stella korsó 4 dl-es.icon15.gif

Eddig bárkit kérdeztem, hogy mennyi az egy korsó (a sztori tudta nélkül, hogy ne befolyásoljak senkit), mindenki rávágta, hogy az biza fél liter.

Rá is kérdezett asszonykám, hogy ez miért nincs kiírva, mert ez így megtévesztő. Még a büfések néztek minket hülyének.

Én értem, hogy a Stella 4 dl-es "korsókat" gyárt, de ezt miért nem lehet kiírni. Ennyi erővel lehetne 2 dl is, ha én úgy döntök, hogy nekem ennyi az 1 korsó.icon34.gif

Jó magyar szokás.

Szerkesztve: - Lada
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nem magyar szokás, hanem egy másik népre jellemző... A Balatonon baromi sok van, dolgoztam ott pár nyarat vannak történetek, hogy hogyan próbálnak meg spórolni az árusok. Az a legnagyobb baj velük, hogy az a 3-4 hónap, amíg van bevételük a szemükben a megszedés időszaka. Nem érdekli őket, hogy amit adnak nem jó, béna a minősége, égett, vagy ehetetlen. Egy átlagos szombaton, amikor 30 fok fölött van a levegő, főleg délben, még így is akkora a bevétele, hogyha valaki náluk eszik és azt mondja ide többet nem jön, számára akkor sem gond.

Azonban a legundorítóbb szokás, amit rám bíztak...szezon elején kaptam egy kis füzetet, menjek végig a büfé soron és nézzem meg mi mennyibe kerül, írjam fel. Aztán a főnök megnézte miből kínálnak a legtöbbet és mi a legdrágább, majd ő is ezeket kezdte árulna, ugyanolyan áron. Az egész olyan, mint egy kartel, senki nem akar semmit olcsóbban adni, max máshogy nevezi, esetleg ad mellé 2 deci meleg Colát. A parton egy hely volt, egy rock kocsma, ahol 350 volt a sör, ezért jártak oda sokan, de idén már ott is 400Ft volt. Mondom 50 Ft különbség miatt nem fogom azt hallgatni, hogy 16 évesek részegen hogy üvöltik, azt: "Hitler hozta a csodafegyvert, zsebrevágott minket a történelem!"

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem akarok senkit se kihagyni az elmúlt hetek születésnapi terméseiből, szóval mindenkinek boldog szülinapot kívánok. :)

 

Én ma jöttem vissza gólyatáborból, iszonyat tömény volt, öt nap alatt aludtam öt órát. Meredek volt.

Meg második lettem/lettünk sörivó-versenynél, az első helyezett egy országos bajnok volt, méghozzá lány.

 

Akkor néztem nagyot, amikor kvíz-shownál a híres rekordoknál felbukkant Simon Zoli lego-mozaikja, szereztem is a csapatnak egy pontot. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi1, gratula a második helyezéshez. :) Az első helyezettet meg nem is értem, magamból kiindulva. :D

Egyébként melyik suli gólyatáborában voltál?

Köszi. :)

 

A Szent István Egyetemén, Gödöllőn. Ott volt a gólyatábor a SZIE fő campusának a kollégiumában, illetve körülötte. Kicsit sajnálom hogy én nem oda fogok járni, tekintve hogy így néz ki a Gödöllői, és a budapesti csak kábé egy lépcsőház Angyalföld szélén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi. :)

 

A Szent István Egyetemén, Gödöllőn. Ott volt a gólyatábor a SZIE fő campusának a kollégiumában, illetve körülötte. Kicsit sajnálom hogy én nem oda fogok járni, tekintve hogy így néz ki a Gödöllői, és a budapesti csak kábé egy lépcsőház Angyalföld szélén.

Én is ide jártam egyetemre (először a budapesti-re, aztán a központba Gödöllőre). Minket a gólyatábornál viszont kivittek egy külön táborba (már meg nem mondom, hogy hol volt, csak azt tudom hogy Győr felé mentünk). Úgy látszik a válság a gólyatáborokat se kerülte el :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is ide jártam egyetemre (először a budapesti-re, aztán a központba Gödöllőre). Minket a gólyatábornál viszont kivittek egy külön táborba (már meg nem mondom, hogy hol volt, csak azt tudom hogy Győr felé mentünk). Úgy látszik a válság a gólyatáborokat se kerülte el :D

Hát.. majd 20 ezer volt az ára, és fehér pólón és napi 3 (sz*r) kaján kívül szerintem nem is kaptunk semmit se. Csak néha pár deci minőségi Dínom-dánom bort. :D

 

A szervetlenség meg iszonyú durva volt, volt hogy 3 órás csúszások voltak, egyik nap délután 5-kor kezdődött csak a program.

 

Mire jártál, bejött a suli?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mire jártál, bejött a suli?

Pesten az agrármenezdser szak szervező informatikus szakirányára jártam, Gödöllőn pedig a közgazdász-gazdálkodási szakra.

 

A suli végülis jó volt, bár én a pestire azért jártam, mert lehetett tudni hogy ha jó eredményekkel szerzed meg a diplomát akkor lehet menni Gödöllőre és két év plusszal egyetemi közgazdász diplomát lehet szerezni (nekem azért jött jól ez a kerülőút, mert gimiben elég harmatosak voltak a tanulmányi eredményeim és másképp nehéz lett volna). Nem tudom ez még igy működik-e.

 

A suli egyébként jó volt, amikor én jártam a tanárok nagy része elég jó fej volt. Egyedül a Tanulmányi Osztály volt tragédia az "én időmben".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TO ma is tragédia intézménytől függetlenül, olyat még nem hallottam sehonnan, hogy normálisan működne.

Végül is ma az alapszak-mesterszak rendszerű képzéssel sem annyira más, mint amit leírtál, viszont az egyetemi végzettséget (mesterszakot) más suliban is elvégezheted, a két külön szintű képzés jobban elválik egymástól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Két szak? Az szép.

Örülök hogy bejött neked Bomarr az egyetem, én eddig eléggé vegyeseket hallottam, főleg a BKH-ról.

 

A TO-sok nálunk is borzalmasak voltak Óbudain, én konkrétan kiábrándultam az emberekből minden egyes alkalommal mikor náluk kellett valamit intézni. Most mind a kettőre be kell mennem, és mindkét egyetemnek tejelnem kell már csak azért, hogy egyáltalán elbírálásra terjesszék az eddigi eredményeim áthozását.

 

MSc-re is ide akarok menni a SZIE-re amúgy, alapszakkal sokra nem lehet menni sajnos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk nálam az idő szépítő hatása is bejátszhat. A pestin nyolc évvel ezelőtt végeztem (a gödöllőin öt és fél éve). Ma már a főiskolai-egyetemi évekre csak jó érzésekkel tudok visszagondolni, de ha akkor megkérdezel, lehet hogy komplett listát irtam volna arról hogy mi mindenért sz*r az egész :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sörről jutott eszembe, hogy nemrég a Balcsin az egyik strandon megyünk a párommal az egyik büféhez, hogy csillapítsunk a meleget. Nézem a kínálatot: 1 korsó Borsodi 390 Ft, 1 korsó Stella A. 460 Ft.

Na jó, ha már nyaralunk az a 70 Ft nem fog földhöz vágni, jöhet két Stella - mondom.

Kiadják, leülünk egy asztalhoz, és akkor nézzük, hogy a Stella korsó 4 dl-es.icon15.gif

Eddig bárkit kérdeztem, hogy mennyi az egy korsó (a sztori tudta nélkül, hogy ne befolyásoljak senkit), mindenki rávágta, hogy az biza fél liter.

Rá is kérdezett asszonykám, hogy ez miért nincs kiírva, mert ez így megtévesztő. Még a büfések néztek minket hülyének.

Én értem, hogy a Stella 4 dl-es "korsókat" gyárt, de ezt miért nem lehet kiírni. Ennyi erővel lehetne 2 dl is, ha én úgy döntök, hogy nekem ennyi az 1 korsó.icon34.gif

Jó magyar szokás.

A belgáknál bizony ekkora egy korsó. :( Én néha szoktam járni a Pesti belga sörözőbe, és ott is így adják. Pl. egy korsó (0.4) Leffe, 800 Ft.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor néztem nagyot, amikor kvíz-shownál a híres rekordoknál felbukkant Simon Zoli lego-mozaikja, szereztem is a csapatnak egy pontot. :)

Na, ez komoly. :)

Több barátom is Gödöllőre járt, meg volt ott egy tömbösített gyakorlatunk, így párszor én is megfordultam ott a nyolc év alatt. Nagyon szép majdnem minden része, bár egy-két kommunista műremek azért bele tud rondítani. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megkaptam az igazolást a héten, hogy vállalkozó vagyok. Mondta a nő a hivatalban, ha megjön a papír, hívjam fel, kapok időpontot. Ma kellett mennem 9.20-ra, 10után be is kerültem. Leülök, azt mondja várjak...15 perc alatt megtalálta a kartonomat. Aztán kinyitja, látja, hogy neki is megvan az igazolásom fénymásolat. Azt mondja rendben vagyunk. Mondom, akkor ennyi volt. Erre ő, igen, ha kéri az ellenőr, ezt mutassam fel.

Akkor arra gondoltam, hogy a filmes topicban, mikor Bruce kiborul az óra miatt, azt le kellett volna töltenem és felhangosítani maxra a telefonom, aztán ennyit mondan: Hölgyem, köszönöm, hogy behívott, egy élmény volt, de én is szeretnék valamit mondani Magának! Lejátszani a részletet és otthagyni....

Aztán elmentünk a Tescoba bevásárolni, volt ott egy 120 kilós kb. 12 éves csaj. A földön volt a kosár, előtte meg a tesója állt. Kérlelgette, hogy vegye már fel neki a kosarat. Gondoltam azért, mert olyan kövér, hogy ő nem bírja. Aztán 1perc után feladta és lehajolt. Akkor jöttem rá, mi a gond, vagyis inkább megéreztem... Akkor szellentett a csaj, hogy az üdítős üvegek majdnem leesetek a polcról.

Oda is szóltam neki, hogy : "Na mi van valahol ereszt a lufi?"

Szegényt úgy kiröhögtem, majdnem elsírta magát. Olyan vörös lett, mint a californiai paprika. Néha olyan jó gonosznak lenni! :D

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megkaptam az igazolást a héten, hogy vállalkozó vagyok. Mondta a nő a hivatalban, ha megjön a papír, hívjam fel, kapok időpontot. Ma kellett mennem 9.20-ra, 10után be is kerültem. Leülök, azt mondja várjak...15 perc alatt megtalálta a kartonomat. Aztán kinyitja, látja, hogy neki is megvan az igazolásom fénymásolat. Azt mondja rendben vagyunk. Mondom, akkor ennyi volt. Erre ő, igen, ha kéri az ellenőr, ezt mutassam fel.

Akkor arra gondoltam, hogy a filmes topicban, mikor Bruce kiborul az óra miatt, azt le kellett volna töltenem és felhangosítani maxra a telefonom, aztán ennyit mondan: Hölgyem, köszönöm, hogy behívott, egy élmény volt, de én is szeretnék valamit mondani Magának! Lejátszani a részletet és otthagyni....

Aztán elmentünk a Tescoba bevásárolni, volt ott egy 120 kilós kb. 12 éves csaj. A földön volt a kosár, előtte meg a tesója állt. Kérlelgette, hogy vegye már fel neki a kosarat. Gondoltam azért, mert olyan kövér, hogy ő nem bírja. Aztán 1perc után feladta és lehajolt. Akkor jöttem rá, mi a gond, vagyis inkább megéreztem... Akkor szellentett a csaj, hogy az üdítős üvegek majdnem leesetek a polcról.

Oda is szóltam neki, hogy : "Na mi van valahol ereszt a lufi?"

Szegényt úgy kiröhögtem, majdnem elsírta magát. Olyan vörös lett, mint a californiai paprika. Néha olyan jó gonosznak lenni! :D

 

De szemét vagy :D De lehet én is így tettem volna, ilyen helyzetet nehéz kihagyni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fáj a májam... Szombaton az ajtóba már sörrel fogadtak, aztán gépet kellett szerelnem, meg vírusirtót beállítani. Hát igen, a gazdász fiúknak a kezébe inkább a traktorkulcs való...Este átmentünk egy nagyobb Balaton party városba. A szezonnak még nem volt vége és érezték a fiatalok is, hogy az utolsó durva hétvége a suli előtt. Találkoztam néhány egyetemista ismerőssel, iszogattunk, ismerkedtem, flörtöltem egy kicsit, aztán jah...jó vége lett! :)

Vasárnap meg 11kor kelés, elköszönés, irány vissza haverhoz, egy kis evés, bámultuk a tv-t és du. irány a mozi. A filmekről már írtam, amit láttunk. Utána, ismét a part, egyik helyen záró buli volt, a középiskolások végre eltűntek, így jobban éreztük magunkat, több volt a hely és 4ig zúztunk is. Főleg, hogy a "disco", ahova mentünk nyáron nyálas, vidám, techtonik, trance szennyet nyomat, de most mondtuk, hogy legyen már valami embertelenebb, aztán pörögtek is a DnB, meg a Minimal Techno lemezek, búgott az egész part.

Összességében jó két nap volt, ma fáj a hasam, a májam, a fejem. Ennek ellenére 9/10 :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.