Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Éppen most , Iqvi írta:

Értem én hogy szar volt, de harminc év után nem normális egy egykori óvónővel ordibálni szerintem. Simán ignorálni is lehet.

Annyira azért nem voltam hangos, csak felemeltem a hangom és felhívtam a figyelmét, hogy nemkívánatos személy és ne jöjjön a közelembe többé. Én nem tudok megbocsátani sajnos és jó érzés volt éreztetni vele, azt, hogy gyűlölöm. Így kiadtam magamból az egyik legnagyobb fájdalmamat.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van itt valaki aki OTP-s? Csak az lenne a kérdésem hogy neki bejön pc-n Google Chrome-ban az Internetbank(az új)? Nekem semmi nem jelenik meg. Ellenben Edge-ben ok, ott simán bejön és használom. 

Minden ok pl a tanúsítvány is de semmi nem jön be a Chrome-ban. Mondjuk letojom, hát akkor használom Edge-ben csak kiváncsi vagyok.

Volt már ilyen hogy egy weboldal Chrome-ban nem jött be, de Edge-ben igen. Bár ritkán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Annyira azért nem voltam hangos, csak felemeltem a hangom és felhívtam a figyelmét, hogy nemkívánatos személy és ne jöjjön a közelembe többé. Én nem tudok megbocsátani sajnos és jó érzés volt éreztetni vele, azt, hogy gyűlölöm. Így kiadtam magamból az egyik legnagyobb fájdalmamat.

 

Hát belőled nem lenne jó Jedi :D

 

1 órával korábban, Frenkie írta:

Van itt valaki aki OTP-s? Csak az lenne a kérdésem hogy neki bejön pc-n Google Chrome-ban az Internetbank(az új)? Nekem semmi nem jelenik meg. Ellenben Edge-ben ok, ott simán bejön és használom. 

Minden ok pl a tanúsítvány is de semmi nem jön be a Chrome-ban. Mondjuk letojom, hát akkor használom Edge-ben csak kiváncsi vagyok.

Volt már ilyen hogy egy weboldal Chrome-ban nem jött be, de Edge-ben igen. Bár ritkán.

Én OTP-s vagyok, inkább javaslom a mobilapplikációt a weboldal helyett. Sokkal gyorsabb, stabilabb, letisztultabb, rengeteg funkcióval, ami ha jól tudom  webes felületen nincs, pl. tudod kategorizálni a költéseid - sőt az app már eleve kategorizálja a hely alapján, ahol fizettél, persze módosítani is lehet, ha te inkább másik kategóriába tennéd

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Yoda József írta:

Én OTP-s vagyok, inkább javaslom a mobilapplikációt a weboldal helyett. Sokkal gyorsabb, stabilabb, letisztultabb, rengeteg funkcióval, ami ha jól tudom  webes felületen nincs, pl. tudod kategorizálni a költéseid - sőt az app már eleve kategorizálja a hely alapján, ahol fizettél, persze módosítani is lehet, ha te inkább másik kategóriába tennéd

+1

 

Nekem a Z Flip miatt azért is jó, mert csak az ujjlenyomaton kell és már bent is vagyok a rendszerben. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Yoda József írta:

Én OTP-s vagyok, inkább javaslom a mobilapplikációt a weboldal helyett. Sokkal gyorsabb, stabilabb, letisztultabb, rengeteg funkcióval, ami ha jól tudom  webes felületen nincs, pl. tudod kategorizálni a költéseid - sőt az app már eleve kategorizálja a hely alapján, ahol fizettél, persze módosítani is lehet, ha te inkább másik kategóriába tennéd

 

Főleg az appot használom. Kb 95 %-ban. Imádom ,mert rohadt gyors. Viszont a 24 "-os monitornak nagyobb a képe a mobilnál és a havi számlafizetésnél nekem gyorsabb.  Amúgy maga az Internetbank is rohadt gyors(legalábbis Edge-ben).  Kb egy hónapja jöttem át az Otp-hez és mérföldekkel jobb mind az appjuk, mind az Internetbankjuk az előző bankomnál(K and H). Ráadásul itt van webkártya is ami miatt egy hónapja teljesen nyugodt vagyok. A PS fiókom feltörése óta vert a víz hogy pár helyen a rendes bankkártyám van megadva. A webkártyára csak annyit rakok amennyit fizetek talán párezer ft-al többet amit ha akarnak vigyék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

"... a globális ipari civilizáció ahogy ma működik, megszállottan, növekedésmániásként  az erőforrásait túlhasználva, kizsigerelve, és ez különösen igaz a nem megújuló erőforrásokra, mert benne van a nevében, hogy nem fog megújulni, - ez a módszer fenntarthatatlan, és ennek az lesz a következménye, hogy ez az élet, azok az emberi rendszerek, társadalmak, civilizáció, ahogy megszoktuk, ebben a formában jó eséllyel néhány évtized múlva már nem fog létezni."

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

"... a globális ipari civilizáció ahogy ma működik, megszállottan, növekedésmániásként  az erőforrásait túlhasználva, kizsigerelve, és ez különösen igaz a nem megújuló erőforrásokra, mert benne van a nevében, hogy nem fog megújulni, - ez a módszer fenntarthatatlan, és ennek az lesz a következménye, hogy ez az élet, azok az emberi rendszerek, társadalmak, civilizáció, ahogy megszoktuk, ebben a formában jó eséllyel néhány évtized múlva már nem fog létezni."

 

 

Igazából én azt nem értem hogy a dubaji esőzésből hogy következik a videó utáni szöveg. Az egyik egy időjárási jelenség a másik pedig egy társadalmi, környezetvédelmi probléma.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Frenkie írta:

 

 

Igazából én azt nem értem hogy a dubaji esőzésből hogy következik a videó utáni szöveg. Az egyik egy időjárási jelenség a másik pedig egy társadalmi, környezetvédelmi probléma.

Ezek a bizonyos időjárási jelenségek a jelenlegi társadalmi-gazdasági helyzet következményei. A túlhajszolt termelés, gyártás, fogyasztás következményei. És ez még csak ízelítő, ami ránk vár ebben az évszázadban. Ha az emberiség nem változtat a jelenlegi gazdasági berendezkedésen, akkor bizony azzal kell szembesülni, hogy egyre nagyobbak, gyakoribbak és pusztítóbbak lesznek a viharok, egyre szélsőségesebb az időjárás, egyre rosszabb a mezőgazdaság helyzete. És bár a jelenlegi globalista tömegfogyasztás szerelmesei nagyon viccesnek tartják a fentebbi kutatótól származó idézetet, de a majd a jövő generációi már nem fognak mosolyogni ezen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Az egyik egy időjárási jelenség a másik pedig egy társadalmi, környezetvédelmi probléma.

Az extrém időjárási jelenségek nagyban összefüggenek a klímaváltozással

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Yoda József írta:

Az extrém időjárási jelenségek nagyban összefüggenek a klímaváltozással

 

1 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Ezek a bizonyos időjárási jelenségek a jelenlegi társadalmi-gazdasági helyzet következményei. A túlhajszolt termelés, gyártás, fogyasztás következményei. És ez még csak ízelítő, ami ránk vár ebben az évszázadban. Ha az emberiség nem változtat a jelenlegi gazdasági berendezkedésen, akkor bizony azzal kell szembesülni, hogy egyre nagyobbak, gyakoribbak és pusztítóbbak lesznek a viharok, egyre szélsőségesebb az időjárás, egyre rosszabb a mezőgazdaság helyzete. És bár a jelenlegi globalista tömegfogyasztás szerelmesei nagyon viccesnek tartják a fentebbi kutatótól származó idézetet, de a majd a jövő generációi már nem fognak mosolyogni ezen.

 

Ezek nyilvánvalóak. De a dubaji nagy eső most egyszer volt. Sokkal több olyan időjárási jelenség van ami rendszeresebb és szélsőségesebb. Dubajban egy-két nap esett az eső, aztán annyi. Persze lehetséges hogy a klimaváltozás miatt, de az is lehet hogy csak épp ott volt valami a légkörben ami ezt okozta és soha nem lesz ilyen. Magyarán egy eseményből nem érdemes levonni következtetést.

Amúgy meg szerény véleményem szerint senki nem fog változtatni a kényelmén, jólétén se tu, se én se senki. Emiatt telsesen értelmetlen ezzel foglalkozni nekünk. Ezt csak a tudomány fogja megoldani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Frenkie írta:

Ezek nyilvánvalóak. De a dubaji nagy eső most egyszer volt. Sokkal több olyan időjárási jelenség van ami rendszeresebb és szélsőségesebb. Dubajban egy-két nap esett az eső, aztán annyi. Persze lehetséges hogy a klimaváltozás miatt, de az is lehet hogy csak épp ott volt valami a légkörben ami ezt okozta és soha nem lesz ilyen. Magyarán egy eseményből nem érdemes levonni következtetést.

Ez a dubaji nyilván csak egy esemény volt, de az, hogy az ilyesmik egyre rendszeresebbek, az a klímaváltozás miatt van. Bár Magyarországon ilyen extrém dolgok egyelőre szerencsére nincsenek, azért enyhe mértékben itthon is megfigyelhető volt tavaly nyáron is, hogy korábban ritka jelenségek lettek gyakoribbak. Pl. szinte hetente észleltek kisebb tornádókat, tubákat, ezek 10-15 éve még ritkaságszámba mentek itthon. Szerencsére ezek egyelőre tényleg kicsik, és általában nem veszélyesek

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Yoda József írta:

Ez a dubaji nyilván csak egy esemény volt, de az, hogy az ilyesmik egyre rendszeresebbek, az a klímaváltozás miatt van. Bár Magyarországon ilyen extrém dolgok egyelőre szerencsére nincsenek, azért enyhe mértékben itthon is megfigyelhető volt tavaly nyáron is, hogy korábban ritka jelenségek lettek gyakoribbak. Pl. szinte hetente észleltek kisebb tornádókat, tubákat, ezek 10-15 éve még ritkaságszámba mentek itthon. Szerencsére ezek egyelőre tényleg kicsik, és általában nem veszélyesek

 

Igen nálunk "csak" az egyre durvább és egyre hosszabban tartó nyári hőhullámok miatt érezni meg a klimaváltozást. Mondjuk ez ellen klimával lehet védekezni. Illetve az egrye enyhébb telek is. Ezeket simán el lehet viselni. Hálistennek itt tényleg nincsenek nagyon extrém dolgok(még).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

43 perccel korábban, Frenkie írta:

 

 

Ezek nyilvánvalóak. De a dubaji nagy eső most egyszer volt. Sokkal több olyan időjárási jelenség van ami rendszeresebb és szélsőségesebb. Dubajban egy-két nap esett az eső, aztán annyi. Persze lehetséges hogy a klimaváltozás miatt, de az is lehet hogy csak épp ott volt valami a légkörben ami ezt okozta és soha nem lesz ilyen. Magyarán egy eseményből nem érdemes levonni következtetést.

Amúgy meg szerény véleményem szerint senki nem fog változtatni a kényelmén, jólétén se tu, se én se senki. Emiatt telsesen értelmetlen ezzel foglalkozni nekünk. Ezt csak a tudomány fogja megoldani.

Nem, nem csak egyszer volt. Lesz még ilyen, és egyre több. Ahogy a fentebbi videóban megszólaló is mondta: ez ízelítő volt abból, ami ebben az évszázadban vár az emberiségre egyre gyakrabban.

30 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Dubajban nem ritka, hogy manipulálják az időjárást lehet ez ütött vissza. Az, hogy a víz meg így megállt a csatornahálózat illetve annak hiányosságai miatt lehetséges. 

Állítólag bebizonyosodott, hogy ezt nem a felhős technológia okozta.

27 perccel korábban, Yoda József írta:

Ez a dubaji nyilván csak egy esemény volt, de az, hogy az ilyesmik egyre rendszeresebbek, az a klímaváltozás miatt van. Bár Magyarországon ilyen extrém dolgok egyelőre szerencsére nincsenek, azért enyhe mértékben itthon is megfigyelhető volt tavaly nyáron is, hogy korábban ritka jelenségek lettek gyakoribbak. Pl. szinte hetente észleltek kisebb tornádókat, tubákat, ezek 10-15 éve még ritkaságszámba mentek itthon. Szerencsére ezek egyelőre tényleg kicsik, és általában nem veszélyesek

Még tavaly mondta az egyik klímakutató, hogy Magyarországon már nem az a kérdés, hogy lesznek-e 50 fok közeli hőhullámok, hanem az a kérdés, hogy mikor lesznek 50 fok körüli hőhullámok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Állítólag bebizonyosodott

Ez a két szó kizárja egymást. Ami bebizonyosodott, az nem lehet állítólagos, ami állítólagos, az nem lehet bizonyos. ;) 

 

16 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Mondjuk ez ellen klimával lehet védekezni. Illetve az egrye enyhébb telek is. Ezeket simán el lehet viselni.

Egyénileg valóban el lehet viselni, ugyanakkor ezeknek van az egyénen túlmutató következményei is, amik például az élelemforrásul szolgáló mezőgazdaságra hatnak. Persze ezekre is lesznek majd megoldások, sőt néhányra már talán van is. Nem vagyok otthon a mezőgazdaságban, csak annyit tudok, amennyit kertész ismerőseim szoktak erről mesélni - például a díszkertekben egyre jobban terjednek a melegtűrő növények.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ez a két szó kizárja egymást. Ami bebizonyosodott, az nem lehet állítólagos, ami állítólagos, az nem lehet bizonyos. ;) 

Tudomásom szerint bebizonyosodott.

 

https://hvg.hu/tudomany/20240418_dubaj-heves-esozesek-oka-osszeeskuves-elmeletek-spekulaciok-felhoetetes-cloud-seeding

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi, így azért pontosabb.

Amúgy érdemes figyelembe venni ezzel a dubaji "áradással" kapcsolatban azt is, amit @Darth Cupsy írt, a csatornázás hiányosságait. Azért arra még ezzel együtt sem jellemző, hogy annyi eső lenne, mint mondjuk nálunk. Éppen ezért a csatornázás, mint olyan, elég hevenyészett. Ezen próbálnak változtatni, 2023 nyarán kapott zöld utat az a 21,8 milliárd dolláros projekt, amelynek keretében az egész csatornarendszert felújítanák, annak jelenleg 25 évre szavatolt élettartalmát 100-ra növelnék, plusz jelentősen környezetbarátabb lenne a rendszer. De ennek elkészülte nyilvánvalóan több évet fog igénybe venni, talán egy évtizedet is, hiszen ekkora projektet nem lehet egy csettintéssel elintézni.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyugodtan bele lehet kötni egy-egy aktuális példába, de a hőmérsékleti adatok feketén fehéren mutatják, hogy relatíve gyorsan nagyon nagy baj lesz. Elég csak megnézni mondjuk ezt a cikket. A brutális hőingadozások pl. Magyarországot is elég erősen sújtják, legutóbb épp pár hete volt egyik nap 29-30 fok (április elején!) a következő napon pedig 5 fok. Aki ezt bagatellizálja, az vagy nem ért hozzá, vagy szándékosan nem akar tudomást venni a javában zajló folyamatokról.

 

https://telex.hu/techtud/2024/04/09/marcius-meleg-rekord-klimazona-klimavaltozas

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.