Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Úgy néz ki a kötelező MPL-es felajánlás már él egyes webáruházaknál. A Szellemlovas úgy oldotta meg, hogy megtartotta a GLS kiszállítást is. Viszont az MPL esetében már nem tudják vállalni a 18.000 forint feletti ingyen kiszállítást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez azért annyira nem baj, hogy a kiadók kezébe adják a könyvárak ellenőrzésének legalább egy részét. Elég gáz például, ha kiadnak egy magyar könyvet, ám a terjesztő már egy hónappal később féláron adja. Neki lehet, hogy megéri, mivel bizományiban vette át a könyvet, de a kiadó irgalmatlanul nagyot bukik rajta, ha éppen a terjesztőnek eszébe jut fizetni neki.

Az a 30 napos korlát a könyvben résztvevőkre gáz kicsit, főleg a szerzőre vonatkozóan. Mégis csak az ő könyve. Bár megjegyzem, a szerző alapvetően kap egy halom tiszteletpéldányt, szóval neki kábé úgysem számít. Nekem a Júdásból és két korábbi novelláskötetből is van még itthon extra példányom, annyit kaptam belőlük. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos ezt nem tudtam, de nekem még sem annyira tetszik ez az egész dolog, mert a másik oldalon meg a vásárlók egy évig elesnek a kedvezményes áraktól, így még kevesebb ember fogja tudni megengedni magának, hogy frissen megjelent könyveket vásároljon. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én inkább úgy mondanám, ennek kéne az egyiknek lennie a sok közül. Igen, az ÁFÁ-t is le kéne vinni (mindenhol, nem csak a könyvpiacon), a terjesztőket akár nagyon súlyos anyagi bűntetéssel kéne arra kötelezni, hogy pontos és időben adjanak le eladási jelentéseket a kiadóknak, és pontosan és időben fizessenek. Stb. Magyarán, alapjaiban meg kéne reformálni az egész magyar könyvpiacot, mert ez és minden más próbálkozás csak olyan, mintha ragtapaszt tennék egy emberre, akit ketté tépett egy gránát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most nem igazán értem, ezt a törvényt, ezért elnézést. Akkor ez azt jelenti, hogy a megjelentéstől számítva egy évig nem lehet semmilyen kedvezményt adni a könyv árából sehol sem? Teljes áron kell árusítani a könyvet?

Szerk. Akkor most már ezt is értem. Átolvastam és értelmeztem. Ezek szerint akkor a megjelenés után egy évig mindenki maximum csak 10% kedvezménnyel árusíthatja. Húha, ez húzósan fogja érinteni a könyvvásárlókat. Ez minden bizonnyal a Libri miatt, helyzetbe akarják hozni őket. A Libri volt a nagyok közül aki csak 10%-ot ad. Nyilván sokan elpályáztak e miatt a Libriőtől.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Külföldön is van hasonló szabályozás a könyvekre, így ez nem magyar találmány, majd elválik, hogy fog beválni. Remélhetőleg a kiadóknak jól fog jönni, és pl. nem fog eltűnni a piacról egy másik sorozat/akármi, amit eddig vettünk. A fogyasztóknak némi hátrány, de aki így nem tud könyvet venni, kivárhatja az 1 évet. Tudom, hogy ez rosszul hangzik, de ehhez a helyzethez kell valahogy adaptálódni. A könyvek áfája 5%, szóval az áfa csökkentésével nem sokat nyernének a fogyasztók. A probléma alapvetően a terjesztéssel van, azzal kellene valamit csinálni, de nagyon. A Libri előrendelésben új könyvekre alapból adott eddig 20%-ot a vásárlóknak, a fenti 10% pontosan mire vonatkozik? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Most nem igazán értem, ezt a törvényt, ezért elnézést. Akkor ez azt jelenti, hogy a megjelentéstől számítva egy évig nem lehet semmilyen kedvezményt adni a könyv árából sehol sem? Teljes áron kell árusítani a könyvet?

Szerk. Akkor most már ezt is értem. Átolvastam és értelmeztem. Ezek szerint akkor a megjelenés után egy évig mindenki maximum csak 10% kedvezménnyel árusíthatja. Húha, ez húzósan fogja érinteni a könyvvásárlókat. Ez minden bizonnyal a Libri miatt, helyzetbe akarják hozni őket. A Libri volt a nagyok közül aki csak 10%-ot ad. Nyilván sokan elpályáztak e miatt a Libriőtől.

Könyvpiacot annyira nem ismerem, de videojátékos piacon is van hasonló. Steamen sem lehet leárazni játékokat a megjelenéstől számított bizonyos ideig az időszakos steames vásárokon

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Harminc év után egyszer csak leszólított az egykori óvónénim, akit már gyerekként is utáltam, amiért megalázott. Pl. belémtömte a zöldborsó főzeléket, aztán miután kihánytam, mindenkinek megmutatta. Most meg jópofizni akart velem. Az arcára már elég emlékeztem, de mihelyt beugrott, ki is ő, jól elküldtem a fenébe. Olyan jólesett leordítani ennyi év után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

57 minutes ago, Darth Revan9 said:

Harminc év után egyszer csak leszólított az egykori óvónénim, akit már gyerekként is utáltam, amiért megalázott. Pl. belémtömte a zöldborsó főzeléket, aztán miután kihánytam, mindenkinek megmutatta. Most meg jópofizni akart velem. Az arcára már elég emlékeztem, de mihelyt beugrott, ki is ő, jól elküldtem a fenébe. Olyan jólesett leordítani ennyi év után.

Értem én hogy szar volt, de harminc év után nem normális egy egykori óvónővel ordibálni szerintem. Simán ignorálni is lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.