Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

"Egykoron még örömöt leltünk abban, hogy a kedvenc könyveinkről és filmjeinkről diskurálhatunk, szellemes vitákat folytattunk a rajongókkal, akik másképp látták a dolgokat. De valahogy a közösségi média korában már nem elég annyit közölni, hogy 'Nem tetszett X könyv vagy Y film, és ennek ez az oka'. A közösségi oldalakat manapság már antirajongók uralják, akik inkább diskurálnak arról, hogy mit gyűlölnek, mint arról, hogy mit szeretnek; örömüket lelik abban, hogy táncot járhatnak azoknak a sírja körül, akiknek a filmje megbukott." - George R. R. Martin. Nem hittem volna, hogy ennyire egyetértek majd vele.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na igen. Engem is elborzasztott a közösségi média negatív hatása, és ami a legijesztőbb, hogy még a saját gondolkodásomra is mennyire negatív hatással voltak az ott fogyasztott tartalmak. De a folyamatos és parttalan kommentszekciós vitákból is elegem lett, mert hiába volt vagy igazam, vagy egy konstruktívan felépített véleményem, arra is csak a trollkodás jött, vagy az, hogy párhuzamos valóságokban elbeszéltünk egymás mellett. Most időlegesen fel is függesztettem az instagramm fiókomat, mert már nem érdekelnek egyes tartalmak amiket ott látok, illetve az időmet is nagyon rabolja. Még a facebook megvan a messenger miatt, de már ott is kikövettem az eddig követett híroldalak 99%-át. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én már jóideje nem vagyok facebookon, mondjuk nem is igen követtem nagyon híroldalakat ott, más oldalon meg nem igen vagyok, a twitter az egyetlen, de ott meg 1-2 oldalra vagyok feliratkozva (D+, Blind Wave), meg ritkán sporthírek jönnek velem szembe, megspékelve film/sorozatinfókkal. A közösségi média valóban szörnyű hely, ezt a gyűlölködést én redditen láttam, pl. most lett vége a PJO sorozatnak a Disney+-on, és a redditen van a tv-sorozatnak egy oldala, ahol kilehet beszélni a sorozatot. Na oda csak egyszer léptem fel, azóta küldözgeti nekem az oldal bejegyzéseit, amik szinte csak negatív hangnemet ütnek meg, tkp. mindent IS szidnak. Ahogy egy normális beszélgetést próbálna ott levezényelni az ember, valaki biztos benyögi, hogy "hát de ez sz*r, ennél még a filmek is jobbak voltak (amiket amúgy annak idején ki se állhattak :lol:)" Ebben tökéletesen igaza van Martinnak. 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ízlésről, véleményről vitázni felesleges igaz még néha hajlamos vagyok beleállni, de jóval kevesebbszer és jóval kevesebb vehemenciával, mint anno. Olyan is van, hogy belekezdek, aztán pár mondat után eszembe jut, hogy nem éri meg az időt, változást vajmi kevésszer lehet vele elérni. Inkább csak legyintek sokszor már, hogy náluk se a szomszéd a hülye.

Az a sajnálatos tény, hogy az utálkozóknak is annyira legitim a véleményük, mint annak aki szereti az adott dolgot (legalábbis egy bizonyos szintig)

Persze ettől még lehetnek idegesítöek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 minutes ago, Darth Cupsy said:

Ízlésről, véleményről vitázni felesleges igaz még néha hajlamos vagyok beleállni, de jóval kevesebbszer és jóval kevesebb vehemenciával, mint anno. Olyan is van, hogy belekezdek, aztán pár mondat után eszembe jut, hogy nem éri meg az időt, változást vajmi kevésszer lehet vele elérni. Inkább csak legyintek sokszor már, hogy náluk se a szomszéd a hülye.

Az a sajnálatos tény, hogy az utálkozóknak is annyira legitim a véleményük, mint annak aki szereti az adott dolgot (legalábbis egy bizonyos szintig)

Persze ettől még lehetnek idegesítöek.

Én is voltam már úgy, hogy bele akartam kezdeni egy komment írásába, hátha kialakul egy érdekes vita, de aztán ráeszméltem, hogy kell ez nekem? Erre van szükségem? Aztán inkább hagytam az egészet a fenébe. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.