Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Kösszi szépen danityu, DhenSter, Nabopolasszar, Revan, Embo, Obi, kolmilán, Donát, Phobos, Oldie, Karrde, Dzséjt, Ody, kudar, Darth Sky! Hű ez hosszú volt! :D Grat. kudar és Riddick!

Szerk.: És mostmár Krande-nak is köszi! :)

Szerkesztve: - barnez
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez cifra volt.

Hunformers fórumon mod vagyok. Ma délelőtt látom van egy spambot felhasználó. Megyek letiltom, erre letiltottam.... legalább egy másik moderátort önmagammal együtt plusz egy nem mod emberkét. Legalábbis róluk tudok. Ment email az adminnak + két facebook-üzenet más moderátoroknak (az egyikről így tudtam meg hogy tiltódott) + MSN-en találtam egy fórumost, őróla is így tudom hogy tiltódott. Most viszont minden rendben, úgy tűnik az admin kiütéssel győzött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megérkeztem Prágából. Fantasztikus hétvége volt, rengeteg élménnyel. Holnap majd bővebben. A sörröl, meg csak szuperlatívuszokban tudok beszélni.

Örülök, hogy jól éreztétek magatokat. Én is várom a beszámolót majd. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintetek 45 évesen van valakinek sansza arra, hogy munkát találjon? Csak mert anyám munkahelyén leépítés lesz, és parázik, hogy kirugják és nem lesz munkahelye :( Sajnos a parázása rám is ráragadt...

Ez manapság már nem korfüggő. Ha mázlija van és olyan szakmája akkor hamar talál új melóhelyet. Sok sikert neki. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintetek 45 évesen van valakinek sansza arra, hogy munkát találjon? Csak mert anyám munkahelyén leépítés lesz, és parázik, hogy kirugják és nem lesz munkahelye :( Sajnos a parázása rám is ráragadt...

Ez sok mindentől is függ, nem csak feltétlenül a kortól (kortól meg ennél idősebb korban inkább). Reméljük, neki megmarad a helye.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez manapság már nem korfüggő. Ha mázlija van és olyan szakmája akkor hamar talál új melóhelyet. Sok sikert neki. :)

 

Nyolc általánosa van neki, szakmát így hirtelen nem tudom, eddig Harmannál gyártott hangszórókat meg ilyesmiket. Nem 100% hogy kiruugják, de azért köszi :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyolc általánosa van neki, szakmát így hirtelen nem tudom, eddig Harmannál gyártott hangszórókat meg ilyesmiket. Nem 100% hogy kiruugják, de azért köszi :)

Szóval betanított munkás. Reméljük, hogy nem rúgják ki.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyolc általánosa van neki, szakmát így hirtelen nem tudom, eddig Harmannál gyártott hangszórókat meg ilyesmiket. Nem 100% hogy kiruugják, de azért köszi :)

Reméljük, hogy nem. De ha mégis, és csoportos leépítés történik, akkor csomagban szoktak valami segítséget nyújtani átképzéshez, vagy új munkahelykereséshez. Mindenesetre tényleg remélem, hogy nem lesz ilyenre szükség. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Reméljük, hogy nem. De ha mégis, és csoportos leépítés történik, akkor csomagban szoktak valami segítséget nyújtani átképzéshez, vagy új munkahelykereséshez. Mindenesetre tényleg remélem, hogy nem lesz ilyenre szükség. :)

 

Remélem én is, hogy nem lesz rá, köszönöm a reménykeltő szavakat mindenkinek :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor jöjjön a beszámoló. Lehet hogy kicsit hosszú lesz.

 

Kezdeném az úttal. Végig autópálya volt a két sofőr taposta a pedált, nagy forgalom sem volt. Pozsonyban is megállt a busz. Hát nem tudom de amit láttam belőle, az nagyon lehangoló. Tele panellal ipari negyeddel, mindez úgy mintha összevissza rakták volna le őket. Persze csak egy részét láttam, lehet hogy a többi része ok.

Amikor átértünk Csehországba az autópálya olyan volt mint nálunk anno az M7-es. Kifehéredett aszfalt, és rázott rendesen. Prágába érve az első kép ott is tele panellal, meg ipari parkokkal. Aztán beértünk az "igazi" városba és nagyon szép. A buszról leszállva, villamosra szálltunk(egy vonaljegy féláron van mint nálunk). Apropó, villamos. Rengeteg vonal van. Volt hogy egy megállóba 6 különböző villamos állt meg. Nagyon gyorsan lehet velük közlekedni. Hamar elértünk a szállásra(amit kolmilan ajánlott, ezúton is köszi), lepakoltunk, majd irány a Károly-híd. Nagyon tetszett a híd meg maga az egész belváros.. Az egyértelműnek tünt, hogy a turizmust a sörre építik. Rengeteg söröző van a városban, szinte 10 méterenként egy. De a sörröl majd késöbb. Csak azért említettem itt mert nagyon ügyesen csinálták meg a csehek. Ha városnézés közben megszomjazik az ember 1 percen belül talál egy sörözőt.

Pénteken csak a Károly-hídat néztük meg, illetve átmentünk rajta ahol egy kapu után egy utca volt, amin rengeteg söröző és ajándékbolt volt. Este meg elmentünk vacsorázni és én knédlit ettem valamilyen szósszal, meg hússal. Isteni finom volt. Ja és az ára 110 korona volt ami kb 1200 ft. Itt akkor meg is említeném, hogy Prága olcsóbb város mint Budapest. ha az ember ügyes, olcsón nagyon jókat tud enni, inni. Persze vannak eltérések, vannak drágább helyek, főleg a várban, de most éreztem magam úgy hogy nem szegény magyarként.

A szombatot teljes egészében a várra szántuk. Ketten már voltak Prágában régebben, így mondták, hogy nagyon nagy. Reggeli után(ami nagyon bőséges volt), elindultunk villamossal, és a Király-kertnél mentünk be a várba. Lenyűgőzően szép volt. Teljes panorámájában rá lehetett látni a városra. Aztán folytatván utunkat, beértünk a tulajdonképpeni várba. Megmondom őszintén, nem tudom a nevüket amiket láttunk, de sok szép tér volt. Volt egy irdatlan katedrális, nagyon magas volt és gyönyörű szép. Akármennyire hátráltam, hogy lefényképezzem nem fért bele a képbe teljes egészében. Amit még kiemelnék, hogy voltak örök is, hasonlóan az angolokhoz. Meg sem mozdultak, először azt hittem bábuk.

Az aranyművesek utcájába nem mentünk be mert úgy itéltük meg hogy nem ér meg 250 koronát. Sajnos a műemlékekbe való belépők árai elég borsosak.

Eljött az ebéd ideje, és ettünk cseh kolbászt. Fantasztikusan finom. Nem zsíros, meg az ize is jobb mint itthon. Délután meg felmentünk a siklóval(ugyanolyan mint Budapesten), egy kilátóhoz. Nekem kicsit tériszonyom van nem mentünk fel, de ott volt egy gyönyörű rózsakert. Megnéztük azt helyette. Sajnos a Lorettához későn érkeztünk, már nem engedtek be minket.

Innentől érdekes fordulatot vettek az események, mivel Pünkösd volt másnap, nem mertük megkockáztatni, hogy vasárnap vásárolunk ajándékot és sört itthonra. Akik voltak már Prágában mondták tudnak egy Tesco-t. Nem viccelek, több mint egy órát kerestük, szerintem nem merték bevallani hogy mégsem tudják. Végül meglett. Vettem egy csomó sört, hogy hazamegyünk. Kolléga szól, hogy itt van az Ufleku a következő utcában, ne menjünk haza ,hanem nézzük meg most. Így is történt, a pincérek meg néztek mi az a szatyor. :D (róla majd késöbb). Aztán este már sörözés, volt meg sétálás a városban a szatyorral. Utólag jobban jártunk volna ha a szállásra visszük.

Vasárnap szabad program volt. A két házaspár elmentek megnézni valami műemléket, én meg végigittam a délelőttöt olyan sörökkel, amit mmég nem kóstoltam.

Én olyan városnéző vagyok, aki megnézi pár óra alatt a lényeget, így vasárnap nekem már nem volt kedvem várost nézni. Ebédkor meg bementem egy vendéglőbe és véletlenül pizzát ettem. Valamit félrenéztem ,de nem bántam meg mert olyan finom sonka volt rajta, hogy csúszott rá a Krusovice.

Délután meg felültünk a buszra és irány haza.

 

A sörökröl(a lényeg :D ):

 

Elöször is, minden csapolt sör amit ott adtak, megveri az itthoni söröket. Úgy képzeljétek el, hogy az itthon kapható sörök meg sem közelitik az ottaniaknak az ízét. Nekem a magyar kedvenc magyar söröm a Soproni 1895. Tegnap este ittam egyet otthon, és majdnem kiöntöttem annyira rossz volt. A sörözők Prágában márkánként csapolják a sört. Pl, ha Budweisert akarsz inni, akkor olyat kell keresni ahol az van. Abban nincs pl Krusovice. Nézzük akkor márkánként.

 

Pilsner Urquell:

 

Ez a sör ott mindent vert. Ég és föld az ottani meg az itteni között a különbség. Pl ott nem olyan keserű mint itt, selymes lágy. Egyszerűen annyira finom, hogy nem is akar szinte mást inni az ember. Volt olyan szombaton, hogy másfél óra alatt 3-at is megittunk annyira itatta magát. Ő az abszolút győztes. Érdemes nem bemenni az elsőbe, mert változnak az árak. Pl a várban 99 korona egy korsó, lent a Károly-hídnál meg 29. Itt ittuk általában. Abba is belegondoltunk, hogy kb 300 forintért itthon Arany Ászokat kapunk.

 

Krusovice:

 

Ha a Pilsner 100 % akkor ez 97. Ettől is lehidaltam. Attól még jobban hogy 24 koronáért csapolták. Majdnem ingyen. :D Ez kicsit könnyebb sör mint a Pilsner. Sajnos barnát nem sikerült innom belőle, nem volt jó valami a géppel.

 

Kozel(barna).

 

Nem hittem el először hogy Kozelt iszom. Mondjuk már akkor meglepődtem mikor barnát hoztak(nem tudtam hogy létezik). Nem vagyok oda a barna sörért, de ez fenomenális volt. Ez is könnyü lágy sör.

 

Budweiser:

 

Annyira nem jött be mint a Pilsner és a Krusovice, de határozottan nem rossz. nekem kicsit az íze a Gösserére emlékeztetet. Ittam barnát is az már jobb volt. Árban ez volt a leghúzosabb, 50 koronáért adták.

 

Gambrinus:

 

Ez egyértelműen a helyi Arany Ászok. Persze az íze jobb, de nagyon gyenge sör. Ez a sör az utolsó helyen végzett(de még ez is jobb az itthoniaknál.

 

Straopramen:

 

Ez az egy sör ami ugyanaz mint itthon. Nagyon finom lager sör , és 27 koronáért sikerült találni.

 

 

Amit még a sörökröl mondanák az az, hogy ott nincsenek ilyen hulladék "sörök" mint Adambrau ,Giebelhof stb. Van sok vegyesbolt(érdekes, hogy mindegyiket kinai üzemelteti), ahol, Budweisert, Staroprament, Krusovicét, Pilsner Urquellt lehet kapni. Gyengébbek közül a Gambrinust és egy Branack(nem biztos hogy pontosan ez a neve) nevüt árulnak. Külföldiek közül Stellát, meg Heinekent láttam. ja és a Tescoban is.

Azaz az átlag sör náluk felsőkategóriás.

 

Ufleku:

 

Mint említettem, egy szatyor sörrel tértünk be, néztek is minket, azt hittem be sem engednek. Az első élményem hogy baromi hangzavar van, kurjongatás ,énekelés. Ez nem igazán tetszett, nem lehetett érteni szinte a másik ember szavát. Gondolom valami német társaság berúgott.

A hely tök jól néz ki, mi a kerthelységben ültünk le, sokan voltak. A sörük baromi finom barna sör. Amit kiemelnék az a Becherovka. Ilyen finom töményet még sosem ittam. Nincs rossz utóíze, és ez is itatja magát. 2-őt le is húztam. természetesen az itthon kapható, meg sem közelíti az Uflekuban felszolgáltat. A nagy hangzavar miatt nem ott vacsoráztunk, kb 1 órát voltunk bent.

Lehet hogyha fél ittasan érünk oda meg nincs nálunk a sör, akkor más véleményem lenne. Szerintem oda már előitalozással érdemes bemenni.

 

 

Összefoglalnám. Prága nagyon barátságos város, jó ott lenni. Mindenkinek ajánlom, ha teheti látogassa meg. Sörkedvelőknek meg kötelező. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.