Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Elkérte a kocsmárosné, bizony! Kérdi: elmúltál már 18? Mondom: már bőségesen. Erre: személyit kérhetek, ha nem haragszom. Olyan fiatalnak tűnök. Mondom: emiatt nem haragszom, de lassan már a 28 is elmúlok. És mutatom a személyim. Erre jön a megdöbbent kép. Mondom neki: az legyen életem legnagyobb baja, hogy 8 évet letagadhatok a koromból. :D

Tőlem is elég gyakran el szokták kérni. Bár én még közelebb vagyok a 18-hoz, a körszakállal sokakat meg tudok téveszteni. :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is csókolomot köszönnek, szóval valami hézag van. Bár lenne ötletem, mit csókoljanak. :cool:

Engem csak a kicsik csókolomoznak, bácsikáznak, az olyan 5-10 évesek. A huszonéveseket én csókolgatom :lol:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elkérte a kocsmárosné, bizony! Kérdi: elmúltál már 18? Mondom: már bőségesen. Erre: személyit kérhetek, ha nem haragszom. Olyan fiatalnak tűnök. Mondom: emiatt nem haragszom, de lassan már a 28 is elmúlok. És mutatom a személyim. Erre jön a megdöbbent kép. Mondom neki: az legyen életem legnagyobb baja, hogy 8 évet letagadhatok a koromból. :D

Nyugi, még lesz ilyen :D Tőlem is megkérdezték jó párszor 30 után is :D Kicsit vicces :D Rövid hajjal, szakáll nélkül huszonpár évesnek nézel ki :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár általában egyetértek azzal amit írsz, most Oldie-nak adnék igazat. Mert amit itt leírtál az azt jelenti hogy a nyílt rabszolgaságot is helyesnek tartanád. Mert ha nincs munkahely akkor az emberek akár 40000 ft-ért el fognak menni(Orbánék most ezt akarják bevezetni közmunkaként) dolgozni.

Nekem egy 35 négyzetméteres panellakásom van januárban a rezsim ennek a duplája úgy hogy semmi luxusra nem költök.

Most gondol el azt aki ennyiért dolgozik? Minek menjen be? Kajára nem elég a pénze. Minimum 100000 ft-ot kell keresni ahhoz nettóban hogy alapdolgokat megvehess magadnak és egy kis lakásod legyen.

Ez életszerütlen. Nincs olyan ember aki ezt hosszú távon bírná.

Én értem amit mondasz, de nincs értelme jajgatni. Ha valaki kedvezőtlen alkupozícióban van, akkor el kell fogadnia. A közmunka külön kategória, azt ne keverjük ide, a jelenlegi munkanélküli segélyt váltja fel, nem pedig a minimálbért. 78k-t így is mindenki kap, aki dolgozni jár, más kérdés, hogy ez mire elég. Most mondjam azt, hogy ezért kell tanulni?

 

A melóhely nem általános iskola, hogy panaszkodni járjon az ember. Ha valami nem tetszik, a sarkadra kell állni, és tenni kell érte. Lehet, hogy gyorsan ki fogom magam rúgatni, de úgy biztos nem fogok dolgozni egy helyen, hogy közben nyavalygok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A leendő közmunkaprogram nem függ össze a tanulással. Állástalan több diplomásnak is el kell fogadnia, akárcsak egy korábbi betanított munkásnak. Sőt, továbbmegyek, az eddig nyolc órában dolgozó segédmunkásokat, jószerivel a munkáltató kirúgja, majd visszaveszi mint közmunkaprogramban részt vevő egyéneket, jóval alacsonyabb fizetésért. Ki van ez találva nagyon a kis rabszolgáknak meg rabszolgatartóknak. A segílyen élő cigány, meg köszöni, a tíz gyerekre járó csp-ből vígan meg fog élni plusz a lopásaiból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A leendő közmunkaprogram nem függ össze a tanulással. Állástalan több diplomásnak is el kell fogadnia, akárcsak egy korábbi betanított munkásnak. Sőt, továbbmegyek, az eddig nyolc órában dolgozó segédmunkásokat, jószerivel a munkáltató kirúgja, majd visszaveszi mint közmunkaprogramban részt vevő egyéneket, jóval alacsonyabb fizetésért. Ki van ez találva nagyon a kis rabszolgáknak meg rabszolgatartóknak. A segílyen élő cigány, meg köszöni, a tíz gyerekre járó csp-ből vígan meg fog élni plusz a lopásaiból.

Ebben lehet valami, majd utánanézek akkor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pár hete beküldtem az általános iskolám újságjába a Fanni és Péter novellámat, erre ma értesítenek, hogy a szeptemberi számban le is közlik a cenzúrázatlan változatot. :o

 

Köpni-nyelni nem tudtam, nem hittem, hogy bármi is lesz belőle, de ez marha jó érzés. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi mindenkinek a jókívánságokat. Grat Phobos, Jinxnek meg boldog szülinapot. :)

 

Tőlem is elkérik néha a személyit, mondjuk okkal. De mikor öltönyben vagyok sose, csak amikor oldschool rocker cuccokban vagyok. :D

Bezzeg anno sose kérték el gyerekkoromban, mindig letudták azzal hogy a szülőknek visszük.

Szerkesztve: - Obi1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én értem amit mondasz, de nincs értelme jajgatni. Ha valaki kedvezőtlen alkupozícióban van, akkor el kell fogadnia.

Kicsivel több szociális érzékenységet ha kérhetnénk... Nem lehet mindenki diplomás és csúcsfej. Azoknak is meg kell élniük. Nyugaton meg is élnek kellemesen, nálunk nem. És még mielőtt közgazdasági fejtegetésbe kezdesz, ez nem gazdasági probléma, hanem társadalmi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én értem amit mondasz, de nincs értelme jajgatni. Ha valaki kedvezőtlen alkupozícióban van, akkor el kell fogadnia. A közmunka külön kategória, azt ne keverjük ide, a jelenlegi munkanélküli segélyt váltja fel, nem pedig a minimálbért. 78k-t így is mindenki kap, aki dolgozni jár, más kérdés, hogy ez mire elég. Most mondjam azt, hogy ezért kell tanulni?

 

A melóhely nem általános iskola, hogy panaszkodni járjon az ember. Ha valami nem tetszik, a sarkadra kell állni, és tenni kell érte. Lehet, hogy gyorsan ki fogom magam rúgatni, de úgy biztos nem fogok dolgozni egy helyen, hogy közben nyavalygok.

 

 

Elképesztően érzéketlen vagy a másik ember iránt. De először is én nem siránkozok, mert elég jó munkahelyem van és ahhoz képet amit csinálok jól meg is fizetnek. Sőt egyet értek is azzal, hogy ha nem jó a lóvé akkor tovább kell állni, sokan ezért jönnek fel Pestre. Még a tanulással is egyetértek, ma jól fizető állást, jó eszű tanult ,nyelveket beszélő emberek kapnak.Viszont bele tudom élni magam azok helyzetébe akiknek ez nem adatott meg. Rengeteg oka lehet annak ,hogy az ember nem tanult tovább. Családi tragédia, szegény családban született korán munkába kellett állnia mert ő tartotta el beteg szüleit stb. Van olyan is aki képtelen elvégezni egy egyetemet, vagy nincs nyelvérzéke. Ők nem tehetnek róla így születtek. Viszont őket is megilleti az emberhez méltó élet nem a vegetálás. mert ha csak azért dolgozol, hogy egyél és nem jutsz előre az vegetálás.

Az hogy te úgy születtél, hogy sok eszed van és könnye tanulsz az neked jó. De van aki nem ilyen, mégis jó ember, becsületes szorgalmas.

Van egy olyan érzésem, hogy te lenézed a nem képzett embereket. Sajnos látok benned egy növekvő nagy arcot ami nem válik előnyöddé. Próbáld az embert nézni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tűntem el én sem, nyaraltam egyet Londonban.Szép volt, jó volt, kicsit sok volt. :D

Egy felejthetetlen élvény volt, az angolok barátságosak(legalábbis én úgy vettem észre), szemtelenül gazdagok(minden 5. autó kétajtós Jaguar,Mercedes).

A Big Ben, Trafalgar Square, Parlament, London Eye, Brighton és a tengerpart szépségét, monumentalitását szerintem nem kell részleteznem.

Most viszont próbálom bepótolni a fórumon történteket. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, Ody: Félreértettek, nem nézem le azokat, akiknek nincs diplomája, sőt: egy, a szakmájában jó mesterembert szerintem ma jobban keresnek, mint bármilyen diplomást. A tanulást nem csak a diploma megszerzésére értettem, hanem arra, hogy valaki az adott szakmájában legyen JÓ (tehát sajátítsa el a lehető legjobb fokon az adott ismeretkört). Ilyen szempontból minél többet tanulsz, annál jobbak a lehetőségeid. Nagyobb a mobilitás.

 

Tisztában vagyok vele, hogy ez szociális probléma, de nem hinném, hogy bármit is lehetne tenni az ellen, hogy minden ember nagyjából akkora fizetést kap, amekkora hasznot hajt. Minél jobban képzed magad, ez annál nagyobb hasznot jelenthet az életben. Ami pedig a munkavégzők kizsákmányolását illeti: ha a vállalkozó szempontjából nézed, ő egy befektetést végez, amelynek a profitrátája attól függ (a bevétel mellett), hogy mennyit költ. Általában, akinél a tőke, az diktál, ez ellen nincs mit tenni. Inkább az a szomorú - ha már szociális szempontból nézem -, hogy a társadalom egyénenként eltűri, amit csinálnak vele. Nem nagyon van érdekérvényesítő képesség. Azért teszi meg ezt a vállalkozó, mert a) ez az érdeke b) mert megteheti. És utóbbi a probléma, és ezért mondtam, hogy a mobilitás lenne a kulcs. Ha az emberek nem hagynák, hogy packázzanak velük, mert megnézik, hogy milyen szerződést írnak alá, és ha nem tetszik, nem írják alá, ha pedig nem kerül betartatásra, akkor továbbállnának, akkor ez nagyjából megoldaná a problémát, mert előbb utóbb a munkaerőpiacon is hátrányba kerülnének a tisztességtelen vállalkozók.

 

Kicsit hasonló a helyzet a politikusokkal: én azt vallom, hogy minden országban olyan a politikai elit, amit az adott ország megérdemel. Mi ezt érdemeljük meg. Sajnos. Paralel módon átvetíthető ugyanez az alkalmazókra.

 

Ja, és frenkie: a jajgatást nem rád írtam, hanem általánosságban. A panaszkodás nem old meg semmit. Lépni kell. Persze tudom, hogy lehet ezer ok, ami visszatartja a munkavállalót, de hosszú távon csak ez a megoldás, mert így alakulna ki jobb helyzet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kíváncsiságból megnéztem. Hmm.. kár, hogy a II. világháború után a már korábban haldokló aranystandard-rendszert felváltotta az aranydeviza-rendszer, ami már nem egészen ugyanarról szólt, így már innen nem pontos, amit a fickó mond. Persze más kérdés, hogy nyomják a pénzt a gazdaságba, de ezt már kibeszéltük itt nem is olyan régen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.