Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Tuti van olyan is, hogy valaki felépült a kézlevágásból meg a 220-tól. Remélem ebből nem egyenesen következik Windu visszatérése. Sőt szerintem volt olyan is hogy valaki a fulladásba nem belehalt csak elájult... Jabba visszatér? Lehet, hogy hűséges szolgái a lebegő trónusán kivitték a robbanás előtt, pont a másik oldalon, mint ahol láttuk a hajót a robbanáskor. Cseppet sem erőltetettebb Maulnál egy ilyen megoldás. Plusz mivel már lőtt sebből sokan felgyogyultak mindenki visszatérhet akit valamilyen filmben lelőttek. Lehet, hogy az egész Klón-háborúban egy klón se halt meg. Csak ki rövidebb ki hosszabb kórházi ellátásra szorult.

 

Egyébként meg lehetséges-e: a Star Warsban aki sebzetten feneketlen mélységbe esik meghal, akár sith akár jedi. A Star Wars törvényszerüségei szerint tehát nem lehetséges. Vagy minden más lezuhant is túlélhette ezután... nem is tudom Windut vagy Palpatine-t milyen alapon tartjuk számon halottként.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Alderanon sem halt meg senki, mert egy gazdag bolygón mindenkinek volt űrhajója, meg nem is láttuk a hullákat, mikor a Falcon átrepült a törmelékek között. Meg a 66-os parancsnál is csak max az a pár jedi halt meg akit láttunk.

 

Klasszikus példa Phineas Gage esete, aki túlélte a fején átmenő vasrudat. Ennek ellenére az emberek 99%-a hulla lesz a fejét átjáró bármilyen tárgyal való találkozást követően. Ellenkező példát az általánostól eltérő legextrémebb esetre is lehet találni, de attól még nem az lesz a jellemző.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már itt is Maul? :D

 

Van egy olyan értésem hogy Bomarr, Oldie és Pildi direkt nem írnak ehhez a részhez véleményt. Onnan gondolom hogy ideáig(hétfő este) már az eddig részekhez majdnem mindig írtak(Pildi és Oldie tuti). Ebből az következik hogy nagyon kivágta náluk a biztosítékot Maul visszatérte. Persze joguk van hozzá, én azért mégis baromi kiváncsi lennék a véleményükre akár ha nagyon negatív akkor is. Dzséjt meg gondolom a Mass Effect 3 miatt meg sem nézte eddig, ami szintén érthető.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem felesleges ezen ennyit rugózni. Az SW akár tetszik, akár nem egy kitalált világ. És mivel a világ kitalálója írja ennek az elképzelt világnak a szabályait így módosíthatja azt, azt hozhat vissza a halálból az életbe, akit neki éppen úri kedve úgy kívánja :) Azért mert Maul egy félig EU sorozatban visszatért (és még mindig nem tudunk semmit a háttérről) nem feltétlen jeletni azt, hogy akkor Jabba, Windu, Palpatine, stb... mindenki vissza fog térni. Habár ezzel a logikával valóban csinálhatnának egy 7. mozifilmet a Zombik támadása címmel. Nyílvánvalóan agyrém lenne, de soha nem is lesz ilyen. A TCW-be belefér Maul visszahozása. Mert a 4 évad alatt már bőven bebizonyította a sorozat, hogy olykor igen erősen elhajlik az EU irányába, és mint ilyen egyszerűen nem lehet hivatalos és kanonizált SW, bárki bármit mond. Mindegy hogy Lucas is benne van és az is mindegy, hogy a lánya is írt/ír néhány epizódot a sorozatba (pl a mostani Maul történeti szál).

 

Én nem jelentem ki ezt általános és univerzális igazságnak, más kérdés, hogy számomra ez valóban az. Mindenki úgy tekint a TCW-re, ahogy akar, de akkor is kár tagadni, hogy telis-tele van EU-s cuccokkal. Tehát szerintem már ez kizárná azt, hogy hivatalosnak tekintse az ember. Mindegy. Számomra Maul meghalt, amit a TCW-ben látok egy roppant érdekfeszítő történeti szál, aminek a középpontjában Maul, Opress és Talzin van. Piszkosul kíváncsi vagyok, hogy mi lesz ennek a vége. Abszolút pozitívan állok hozza. De ha tőlem valaki megkérdezi, aki nem nézi a TCW-t, hogy Maul akkor meghalt-e vagy sem egyértelműen azt felelem neki, hogy igen, Maul meghalt a Naboon.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Okostojás megmondóember, aki azt hiszi, hogy mindenki ugyanolyan előnyökkel, tulajdonságokkal rendelkezik mint ő. Amúgy volt egy-két igazsága is, de az felelőtlen marhaság egy fejletlen ember boldogságát hasonlítani egy fejlett technikai civilizációban felnövőéhez ahol tökéletesen ki van szolgáltatva ezeknek az eszközöknek. Még szép, hogy sír ha nincs számítógép ésatöbbi. Máskülönben itt halott ember. De azt elhiszem, hogy szváziföldön ( hasraütésszerűen mondtam) tök happyk is lehetnek az emberek egy csónakkal meg halászhálóval. Másra nincs is szükségük. Csak próbáljunk meg egy ilyet ideköltöztetni és odarakni pár ilyen kütyü közé. Napokon belül menekülne vissza a kis halászfalujába.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szervusztok.

 

Ismételten szeretném a bocsánatotok kérni, hogy ilyen sokáig nem voltam itt. Össze jött minden - pozitív és negatív értelemben is - ami egy kicsit sok volt. Az időt próbáltam úgy beosztani, hogy ami tényleg fontos arra legyen, és így azt jól eltudjam végezni. Gondolok itt a tanulásra elsősorban, de még ez mellé hozzá jött, hogy az egyik torrent weboldalon kineveztek Moderátorrá. Ami persze nem bír olyan volumenű fontossággal mint maga a tanulás, de mivel már elég rég Moderátor akartam lenni, így ott is helyet akartam/akarok állni. A sok házi dolgozat és előadás mellett olykor még arra sem volt időm, hogy ott tudjam a dolgomat végezni. Illetve bejött pluszba, hogy a nemrégiben írt novellámat, komoly kritika érte. Jó és rossz irányból egyaránt. Később be másolhatom a novellát, kíváncsiságképpen, hogy mit szóltok hozzá. Közeledik az érettségi, ami sok tanulással kellene, hogy járjon, de már nem igen van hozzá kedvem, de muszáj. Ezért egészen a vizsga végéig előfordulhatnak ilyen kimaradások, de utána már jobban rá fogok érni. Legalább is remélem. Most is van némi szabad időm, amibe egy kis matek bele kontárkodik. :( Viszont muszáj megcsinálni és gyakorolni, mert ebből még jobb jegyet akarok szerezni. A németről amit idegennyelvként tanulni kell, ne is beszéljünk, hihetetlenül utálom és haragszom rá. Ezerszer inkább angol mint egyszer is német! De sajnos nem lehet már választani és abban bízom, hogy ha már eddig eljutottam, akkor csak elvégzem. Hát ez lenne a kimaradás oka dióhéjban. Őszintén remélem, hogy nem néztek rám rosszalló szemmel, hogy eddig nem voltam. Ezentúl amint lesz időm fel fogok jönni! :)

Még egyszer kérlek ne haragudjatok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szkipi, sok sikert. :)

 

Már itt is Maul? :D

 

Van egy olyan értésem hogy Bomarr, Oldie és Pildi direkt nem írnak ehhez a részhez véleményt. Onnan gondolom hogy ideáig(hétfő este) már az eddig részekhez majdnem mindig írtak(Pildi és Oldie tuti). Ebből az következik hogy nagyon kivágta náluk a biztosítékot Maul visszatérte. Persze joguk van hozzá, én azért mégis baromi kiváncsi lennék a véleményükre akár ha nagyon negatív akkor is. Dzséjt meg gondolom a Mass Effect 3 miatt meg sem nézte eddig, ami szintén érthető.

Frenkie, ne kombinálj előre. :) A többiekről nem tudok nyilatkozni, de részemről azért nem írtam még, mert nem volt rá időm. Igaz, az átlagosnál sokkal vegyesebbek az érzéseim, de arról nincs szó, hogy ez kiverte volna a biztosítékot. Ez egy sorozat, igaz SW, de mégis egy fantáziavilág, amit épp a változatossága miatt szeretünk. Ha egy epizód, vagy kettő ezen belül nem felel meg az elképzeléseinknek, még nem fog összedőlni a világ. Ettől még én nem mondok olyat, hogy csalódtam az SW-ben, a TCW-ben, vagy Lucas-ban. Majd jön egy másik történeti szál, egy másik epizód, ami megint annyira fog tetszeni, mint sok másik már előtte. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szkipi, sok sikert. :)

 

Frenkie, ne kombinálj előre. :) A többiekről nem tudok nyilatkozni, de részemről azért nem írtam még, mert nem volt rá időm. Igaz, az átlagosnál sokkal vegyesebbek az érzéseim, de arról nincs szó, hogy ez kiverte volna a biztosítékot. Ez egy sorozat, igaz SW, de mégis egy fantáziavilág, amit épp a változatossága miatt szeretünk. Ha egy epizód, vagy kettő ezen belül nem felel meg az elképzeléseinknek, még nem fog összedőlni a világ. Ettől még én nem mondok olyat, hogy csalódtam az SW-ben, a TCW-ben, vagy Lucas-ban. Majd jön egy másik történeti szál, egy másik epizód, ami megint annyira fog tetszeni, mint sok másik már előtte. :)

 

 

Csak tippeltem. Bocsi.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.