Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Azért azt nem gondoltam volna, hogy egy napon Hugh Jackmannel ugyanazt az előadást fogjuk nézni (még ha csak online is) :love:

 Szép volt, remélem, később is elérhető lesz felvételről a yt-on. 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 4/11/2020 at 2:36 PM , Donát said:

Január még messze van, de egyelőre nem állnak fényesen a dolgok. Szurkolok, hogy el tudj utazni, casey!

 

On 4/11/2020 at 1:52 PM , Ody Mandrell said:

Ezen ráérsz aggódni akkor ha már belátható távolságra kerül az időpont. :) 

 

Mondjuk nehezen tudnám elképzelni, hogy akár már őszre ne javulna annyit a helyzet, hogy elkezdődjön bármilyen sportliga a világon. Főleg nem az amerikai sportligák, amely talán a legnagyobb biznisz nemcsak az USA-ban, hanem világszerte. Január meg aztán tényleg odébb van. Szóval, én azért bizakodó vagyok, de mégis ott van a lehetősége a pofára esésnek. 

Meg a szurkolók, játékosok se nagyon bírják már ezt az állapotot, legyen szó bármilyen sportról... A legtöbbnek már most elege van (beleértve engem is), ha ez még januárig elhúzódik...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

https://index.hu/techtud/2020/04/15/kozossegi_oldal_influenszer_koronavirus_utan/

 

Érdekes a cikk, és sok igazság van benne szerintem. Amúgy az utóbbi napokban, mintha én is egyfajta "pálfordulást" fedeztem volna fel a neten a járvánnyal kapcsolatban. Egyre több olyan véleményt látok, akik bagatellizálni próbálják a helyzetet, és előszeretettel idézgetnek "szakértők"-nek titulált influenszerektől is, akiknek szintén megnőtt az aktivitása a napokban. Ilyen influenszereknek tartom Magyarországon Lenkei Gábort, Tamási Józsefet és Gődény Györgyöt. Itthon talán ők a legismertebbek, de külföldön is rengeteg ilyen van. Lenkei és Tamási orvosok, Gődény egy gyógyszerész. Lenkeinek évekkel ezelőtt bevonta az Orvosi Kamara az engedélyét, Tamásinak a honlapjára rákukkantva kiderül, hogy a természetgyógyászat megszállottja, aminek az eredményeinek a nagy részére nincsenek is tudományos bizonyítékok, Gődény pedig még csak nem is orvos. Utóbbi készített egyébként egy videót, melyben 3, általa "nemzetközi szaktekintélynek" tartott orvostól szemezget. Természetesen ők is bagatellizálják a vírust és teljes mértékben ellene vannak a korlátozó intézkedéseknek. Egy thaiföldi kórházban dolgozó és orvosi egyetemen tanító magyar orvos készített egy videót, amelyben utánajárt a 3 orvosnak, és mindegyikről kiderült, hogy igazából semmit nem tettek le az asztalra és közük nincs a virológiához :D az egyikük ráadásul azzal vált az egyik leggyakrabban idézett tudományos szerzővé, hogy 2005-ben megjelentetett egy cikket, amely arról szól, hogy a "tudományos kutatások és cikkek mindegyike hazugság" :D ez a cikke akkora botrányt kavart, hogy rengeteget idéztek belőle, így tényleg ő vált az egyik legidézettebb szerzővé. Itt van a videó amúgy amiben utánajárnak az embereknek:

 

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ezeknek az embereknek nem is lehet igazság a véleményében, csak borzasztó szomorúnak és károsnak tartom, hogy rengeteg ember hamarabb hisz jöttment, kétes múltú magánorvosoknak (jellemzően ilyenek bagatellizálják a jelenlegi helyzetet), mint olyan egy orvosnak, aki valamilyen világszínvonalú kórház megbecsült orvosa. Mint írtam, lehet akár igazság is abban amit mondanak, és a véleményükhöz is joguk van, de nagyon felháborító, amikor ilyen (orvostudományon belüli) nímandok "szaktekintélynek" vannak beállítva bizonyos fake news oldalakon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Bár igaz lenne az, hogy májusban túl leszünk a nehezén. Az egyik elemző ezt állította.

Nekem továbbra is úgy tűnik, hogy Magyarországon eddig sikeresen vettük az akadályokat, és nincs ANNYIRA sok fertőzött. Sok nemzetközi felmérésben Magyarország rajta van a legbiztonságosabb európai országok listáján, és ha betartják az emberek az előírásokat, akkor ez így is marad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Whill írta:

Nekem továbbra is úgy tűnik, hogy Magyarországon eddig sikeresen vettük az akadályokat, és nincs ANNYIRA sok fertőzött. Sok nemzetközi felmérésben Magyarország rajta van a legbiztonságosabb európai országok listáján, és ha betartják az emberek az előírásokat, akkor ez így is marad.

Bízom benne, hogy ez valami jónak az előhírnöke.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mikor kiderültek az idősotthoni megbetegedések akkor ugye nagyot ugrott a fertőzésszám, de azóta megint átlag 50-60 új eset van "csak" naponta, mint előtte hosszú hetekig. Ezzel együtt a napi gyógyultak száma is erősen emelkedik napi szinten (ma pl. 70 ember) ami bizakodásra adhat okot, de szerintem még legalább 1 hónap kell amíg tisztázódik hogy tényleg túl vagyunk e a nehezén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Sok a halálos áldozat a fertőzés számhoz képest. Ergo jóval több fertőzött van. 

 

Európában meg már muszály ujraindítani a gazdaságokat, lesz ami lesz. 

Egyértelműen, de akik elhunytak azoknak kevés kivételtől eltekintve volt egy vagy több alapbetegsége és a korona már csak ráadás volt. 

 

Valamilyen szintű korlátozás mellett újra fognak indulni, két hét múlva már itthon az Audi,Suzuki,Mercedes és egyéb gyárak is az újraindítást tervezik. Meg ha máshol újraindul a gyártás akkor előbb-utóbb mindenhol újra fog mert sokszor ezek függenek egymástól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt senki sem tagadja, hogy több a fertőzött, de nem hiszem, hogy kiugróan. A magas halálozási arányhoz az is hozzájárult, hogy több idősotthonban is elterjedt a vírus. Azért Magyarország nem Kína, ha itt olasz/spanyol helyzet lenne, azt nem sokáig lehetne eltitkolni. Ennek ellenére mégsem hallok túlterhelt kórházakról, és az igen népes ismertségi körömben sincs senki, aki tudna fertőzöttről. Persze továbbra sem bagatellizálni akarom a problémát, sokat köszönhetünk annak, hogy mi március elején sokkal felkészültebbek voltunk, mint mondjuk az olaszok, ahol kutatások szerint már januárban elterjedhetett a járvány.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem épphogy valamivel jobb a helyzet mint a felfüggesztéskor. De persze fontosabb a pénz. :)

 

Amúgy ami minket érint, az fog változni? Megint kimehetünk az utcára korlátozás nélkül? Mert ha igen akkor egy két hónapos járvány miatt kiáltottak világkatasztrófát? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Amúgy ami minket érint, az fog változni? Megint kimehetünk az utcára korlátozás nélkül? Mert ha igen akkor egy két hónapos járvány miatt kiáltottak világkatasztrófát? 

Az egy dolog hogy itt két hónapos, de máshol, példáuk kínában eltartott 5 hónapig míg hivatalosan vége lett. A világjárvánnyá nyikvánítás egyrészt azért is történhetett hogy a kormányok komolyabban vegyék a vírust. De örüljünk hogy mi jobban megúsztuk mint például az olaszok vagy a spanyolok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Szerintem épphogy valamivel jobb a helyzet mint a felfüggesztéskor. De persze fontosabb a pénz. :)

 

Amúgy ami minket érint, az fog változni? Megint kimehetünk az utcára korlátozás nélkül? Mert ha igen akkor egy két hónapos járvány miatt kiáltottak világkatasztrófát? 

Itt senki se tudta és tudja most sem megmondani hogy mikor lesz konkrétan vége. A legeslegnagyobb baj ami miatt bezárkozott mindenki hogy jó eséllyel fél-1 évig még nem lesz vakcina rá. Kérdéses, hogy esetleg valamiféle nyájimmunitás kialakul e addigra és ha ne adj isten lesz egy második hullám akkor az mennyire lesz súlyos. Az is kérdés, hogy ha feloldják a korlátozásokat és újra összetömörül az a temérdek ember, akkor vajon mennyire súlyosan üti fel újra a fejét. Meg ugye azt is meg kellett oldani hogy ne egyszerre ezren kerüljenek naponta kórházba mert akkor napok alatt túlterhelődik a rendszer és sokkal többen halnának meg mint most.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

39 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Szerintem épphogy valamivel jobb a helyzet mint a felfüggesztéskor. De persze fontosabb a pénz. :)

 

Amúgy ami minket érint, az fog változni? Megint kimehetünk az utcára korlátozás nélkül? Mert ha igen akkor egy két hónapos járvány miatt kiáltottak világkatasztrófát? 

Világkatasztrófát senki nem kiáltott :D legfeljebb néhányan akik bepánikoltak. A kutatások szerint amúgy 40 millióan haltak volna meg, ha korlátozás nélkül szabadjára engedtük volna a járványt mindenhol. És ebben a számban nincsenek benne azok, akik a leterhelt EÜ. miatt nem jutnának hozzá a létfontosságú kezelésekhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már nem azért, de semmi okot nem látok arra, hogy a 40 milliós szám ne lehetne valós, ha újraindítjuk a gazdaságot. Mi változott? Továbbra is rohadt gyorsan terjed, továbbra sincs védőoltás, se gyógyszer, továbbra is vannak tünetmentes vagy minimál tüntetes fertőzöttek a társadalomban. Ha enyhítés lesz az nem azért lesz, mert vége a válságnak, hanem mert feláldozzák az emberi életeket a gazdaság oltárán. Aki azt hiszi, hogy ennek hamarosan vége, az veszélyesen naiv. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Ma reggelre ráadásul az aktív fertőzöttek száma is csökkent tegnaphoz képest, ez most fordult elő elöször a járvány kitörése óta. Reméljük így folytatódik holnap is.

Remélem akkor nyáron már konceretkre, mozikba és szabadtéri programokra mehet az ember. A járvány szépen lecseng, a vírus felszívódik, és mindenki éli boldogan az életét tovább.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Már nem azért, de semmi okot nem látok arra, hogy a 40 milliós szám ne lehetne valós, ha újraindítjuk a gazdaságot. Mi változott? Továbbra is rohadt gyorsan terjed, továbbra sincs védőoltás, se gyógyszer, továbbra is vannak tünetmentes vagy minimál tüntetes fertőzöttek a társadalomban. Ha enyhítés lesz az nem azért lesz, mert vége a válságnak, hanem mert feláldozzák az emberi életeket a gazdaság oltárán. Aki azt hiszi, hogy ennek hamarosan vége, az veszélyesen naiv. 

Egyetértek. Én ehhez még hozzátenném, hogy ezt kezdetektől fogva lehetett tudni, így most két dolog miatt vagyunk még karanténban: 1) az egészségügy jobban bírja kezelni a súlyos betegeket (akik közül így is sokan meghalnak), 2) kevés kormány engedheti meg magának, hogy nem tesz hatalmas erőfeszítéseket legalább látszólagos haszonnal, mert a választók felé demonstrálni kell, hogy ők megpróbálták, de sajnos nem sikerült, aztán majd akkor engedik szabadjára a vírust, amikor már részben megvan a nyájimmunitás és mikorra mindenkinek annyira fáj már a gazdasági veszteség, hogy elfogadják az emberáldozatot (és reménykednek, hogy az ő családjukat nem érinti). Szerintem ez történik most ott, ahol lazítanak, és szerintem hamarosan nálunk is így lesz.

Az idősek esetében ugyan a legtöbb család maga is meg tudja oldani azzal, hogy csak az időseket karanténba teszik, míg maguk már dolgoznak, tanulnak, de ez sem működhet örökké. Akinek idős korára hiányzanak a szerettei, az hogy kimehessen sétálni, az előbb-utóbb a kényszerű magányba fog belebetegedni. Aztán végül is odajuthat majd mindenki, hogy inkább vállalja a veszélyt, mint az örökös rabságot, hiszen ha nem kapja el a vírust, akkor örök életében, de legalábbis még évekig, a biztonságos védőoltásig karanténban maradhatna. Ebbe még belegondolni is rossz.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, JakeSully írta:

Remélem akkor nyáron már konceretkre, mozikba és szabadtéri programokra mehet az ember. A járvány szépen lecseng, a vírus felszívódik, és mindenki éli boldogan az életét tovább.

Haverral mentünk volna Volt fesztiválra megnézni a My Chemical romancet. Sajnos mi nem vagyunk ennyire derűlátóak. Szerencsére jegyet nem vettük meg előre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 minutes ago, luke19 said:

Haverral mentünk volna Volt fesztiválra megnézni a My Chemical romancet. Sajnos mi nem vagyunk ennyire derűlátóak. Szerencsére jegyet nem vettük meg előre.

Nekem már van jegyem Voltra. Ha elmarad a fesztivál, kötelesek visszautalni a zsét. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.