Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Akkor finomitok a válaszomon: ha széleskörben elérhető lesz a vakcina akkor gyorsan javulni fog a helyzet. Hogy milyen gyorsan az rengeteg dologtól függ. Ez ugyis csak akkor fog kiderülni amikor megjelenik a vakcina. Ami igy is ugyis választóvonal lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 minute ago, Bomarr said:

ha széleskörben elérhető lesz a vakcina akkor gyorsan javulni fog a helyzet. Hogy milyen gyorsan az rengeteg dologtól függ

Remélem, a lehető leggyorsabban. Már mindenkinek az agyára megy ez a helyzet. Még egy ilyen pocsék évet nem akarok senkinek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem biztos lesz azért 1-2 hónap amíg mindent újra engedni fognak mint ellőte. Ha lesz is vakcina és beoltatnak mindenkit (vagy közel mindenkit), akkor először úgy is azt fogják figyelni, hogyan alakul a napi fertőzésszám. Ha jól fog alakulni akkor lesznek enyhítések, ha ezután se emelkedik kiemelkedően, akkor jön az, hogy újra engednek mindent.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor szerintetek mikor fogunk eljutni arra a szintre, mint ami volt mondjuk idén januárban meg februárban? Tehát amikor még ment minden, nem állítottak le semmit. Március második hetében kezdtek el folyamatosan mindent "lelőni".

Jövő ősz? Esetleg 2022? :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, caseyjones írta:

Akkor szerintetek mikor fogunk eljutni arra a szintre, mint ami volt mondjuk idén januárban meg februárban? Tehát amikor még ment minden, nem állítottak le semmit. Március második hetében kezdtek el folyamatosan mindent "lelőni".

Jövő ősz? Esetleg 2022? :(

Tegyük fel, hogy jövő hónapban megvan a vakcina. Valószínűleg 1-2 hónapig nézik, hogy a vakcina hatására mennyire változik a helyzet. Ha javulgat, akkor kb. karácsony környékén enyhíthetnek a dolgokon. Ha méginkább javul a helyzet, február/március környékén méginkább enyhítenek. Tehát valószínűleg úgy tartom - ez saját vélemény, nem vagyok nagyon benne ebben a vírus elleni oltóanyag körüli mizériában - hogy a vakcina megjelenése - és sikeres tesztelése után - kb. fél év után visszaáll a rend. Mint mondtam, én ezt tudom elképzelni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 minutes ago, Ody Mandrell said:

Nem kell ezen annyit agyalni. :) 

De mivel rengeteg pénzem lóg a levegőben, nem tudok nem ezen agyalni. :(

És bármennyire is jó a keresetem magyar viszonylatban, nem akarok csak úgy kiengedni a kezeim közül több százezer Ft-ot. :( 

Én innentől kezdve már nem merek semmit tervezni egy hétnél előbb. 10 év múlva el tudnék utazni Argentínába vagy Kanadába vagy bárhová, tegyük fel, be is fizetem az utat, aztán majd jön megint egy ismeretlen vírus, bezárnak mindent, és akkor megint stresszelhetek, hogy ne bukjak el pénzt.

 

És mielőtt támadás érne, mint már korábban is: nem az a bajom, hogy nem utazhatok meg nem vehetek részt tömegrendezvényeken, hanem az, hogy én ezekre kegyetlen sok pénzt költöttem (több százezer Ft), és a vírus érkezésével lehet, hogy ezt a sok pénzt szépen mind elveszítem. :angry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem egészen, mert ha mondjuk tavaszra minden rendben lenne, akkor nyugodtan el tudnék utazni az USA-ba - ahová már van repjegyem -, és részt tudnék venni egy NHL-meccsen. De ha zárt kapusak lesznek a meccsek, akkor nekem marhára nincs már kedvem átrepülni a fél világot, mert minek? Csak azért költöttem ennyi pénzt, hogy meccsen vegyek részt, semmi másért. Ekkora szívást, öregem... :shocked:

Ráadásul lehet, hogy a vírushelyzet olyan lesz, hogy nem nagyon lesz tanácsos az USA-ba repkedni. De a légitársaságot ezt nem fogja érdekelni, akkor sem lesznek hajlandóak visszadni nekem egy fillért se. 

 

Egy esélyem van, hogy ne nyeljék be a pénzem: ha törlik a járatomat. Ebben az esetben kötelesek visszautalni minden egyes fillért.

Még ebben bízom. 

 

 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt mondjuk még meg tudnám csinálni, hogy átfoglalok nyárra, és akkor megnézek egy baseballmeccset. Azok már csak nem lesznek zártkapusok még jövő nyáron is... Bár az NHL-nek jobban örülnék, de azért több, mint a semmi. 

De a legjobban tényleg annak örülnék, ha lemondanák a járatomat, visszakapnám a pénzem, és majd ha vége lesz ennek az egész felfordulásnak, évek múlva elutazok. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 perccel korábban, caseyjones írta:

 

Én innentől kezdve már nem merek semmit tervezni egy hétnél előbb. 10 év múlva el tudnék utazni Argentínába vagy Kanadába vagy bárhová, tegyük fel, be is fizetem az utat, aztán majd jön megint egy ismeretlen vírus, bezárnak mindent, és akkor megint stresszelhetek, hogy ne bukjak el pénzt.

 

Most ilyen alapon ne tervezzünk semerre se, mert lehet holnap vagy még ma este belénk csapódik egy meteor aztán mind meghalunk. :) Értem a problémád, de tényleg feleslegesen járatod rajta az agyad. Annyira képlékenyek a dolgok, hogy bármi lehet. 

 

Én abban bízok, hogy jövő nyárra már helyre állhatnak a dolgok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, caseyjones írta:

És ennek mennyi úgy ténylegesen a valószínűsége? :D

A NASA szerint minden évben 0.1% az esélye, hogy akkora csapódik be ami egy komplett várost eltöröl. Annak az esélye, hogy akkora jön ami a dínókat is magával vitte 0.000001%. De például a Chelyabinsk-it se látta senki előre hogy jönni fog. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

51 minutes ago, NorbiLordi said:

A NASA szerint minden évben 0.1% az esélye, hogy akkora csapódik be ami egy komplett várost eltöröl. Annak az esélye, hogy akkora jön ami a dínókat is magával vitte 0.000001%. De például a Chelyabinsk-it se látta senki előre hogy jönni fog. :D 

Oké, de ha mondjuk holnap foglalok repjegyet jövő nyárra, és holnapután kiderül, hogy egy héten belül érkezik egy meteor, amely kiirtja az egész emberi fajt, akkor persze fixen elveszik a pénzem, de akkor már tök mindegy, mert én is megyek vele... :D

Viszont egy vírust nagy valószínűséggel túlélek. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, caseyjones írta:

Oké, de ha mondjuk holnap foglalok repjegyet jövő nyárra, és holnapután kiderül, hogy egy héten belül érkezik egy meteor, amely kiirtja az egész emberi fajt, akkor persze fixen elveszik a pénzem, de akkor már tök mindegy, mert én is megyek vele... :D

Viszont egy vírust nagy valószínűséggel túlélek. :D

 

Most akár olyan vírus is jöhet amit viszont nem nagyon élnénk túl :D Szerintem tavaly ilyenkor senki meg nem mondta volna, hogy olyan helyzetben leszünk amilyenben, vagy hogy tavasszal hónapokra bezárunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Azt mondjuk még meg tudnám csinálni, hogy átfoglalok nyárra, és akkor megnézek egy baseballmeccset. Azok már csak nem lesznek zártkapusok még jövő nyáron is... Bár az NHL-nek jobban örülnék, de azért több, mint a semmi. 

De a legjobban tényleg annak örülnék, ha lemondanák a járatomat, visszakapnám a pénzem, és majd ha vége lesz ennek az egész felfordulásnak, évek múlva elutazok. 

Az a kérdés, hogy az átfoglalási lehetőséged meddig áll fenn a repjegyed dátumához képest. Mert amíg fennáll, addig nyugodtan várhatod, hogy törlik-e a járatot vagy sem. Addig van választási lehetőséged.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@caseyjones Ezt írtam korábban:

 

 Az eredmény a valóságban várhatóan az lesz, hogy időben eltolódva több különböző oltóanyag jön majd ki, kicsit különböző paraméterekkel. Lesz egy "pandémiás oltás" kategória, ami gyorsan, 1-2 év alatt elkészül (tehát 21 első felére várható már, de lehet, hogy valamivel később), és elsősorban a veszélyeztetett csoportok kaphatják (egészségügyisek, idősek, alapbetegséggel élők). Aztán jöhetnek a gyenge immunrendszerűek, meg akiknek ismétlő oltásra van szükségük. Ezalatt tovább dolgoznak az oltási stratégián (a vírus mely részére fejlesztenek, milyen hordozóval juttatják be a szervezetbe stb.), így egyre biztonságosabb oltások lesznek. Így jutunk el lassan a tömeges oltásig, ami évek múlva várható, és amit lehet majd adni százmillióknak is, minimális kockázat mellett.

 

Ez egy józan forgatókönyv. (Hogy hol van mostanában a józanság, az más kérdés.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@caseyjones, ha esetleg nem javul a helyzet, mindenképp tetesd át nyárra. Bár az is pénzbe kerül, meg elég macerás. Ha végsősoron megoldhatatlan, szerintem akkor se hagyd elúszni. Az USA-ban elég sok a látnivaló, és mivel ha jól emlékszem, rokonoknál húznád meg magad, így akár érdemes lenne már most valami "alternatív" programot szervezni. Ha már így alakult, és esetleg esélytelen hogy visszakapd a pénzed, akkor már inkább érdemes felhasználni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Koronavírus témában:

Ma este felhívott egy nagyon udvarias rendőr a nyíregyházi kapitányságtól, hogy nem tudja, megkeresett-e már az ÁNTSZ, de pozitív lett a tesztem. Mondtam, hogy az nem lehet, mert engem nem is teszteltek, ráadásul budapesti vagyok. Akkor elnézést kért és további szép estét kívánt, mondván, hogy biztos rossz számot kapott.

És ez pont akkor történt, amikor ismerősökkel arról beszéltünk, mekkora fejetlenség van a résztvevő szerveknél. Hát nem irigylem sem az orvosokat, nővéreket, mentősöket, rendőröket, akinek most ezzel kell foglalkozniuk...

  • Zavaros 1
  • Szomorú 1
  • Meglepő 1
  • Vicces 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 9/21/2020 at 12:55 PM , Nute Gunray said:

@caseyjones, ha esetleg nem javul a helyzet, mindenképp tetesd át nyárra. Bár az is pénzbe kerül, meg elég macerás. Ha végsősoron megoldhatatlan, szerintem akkor se hagyd elúszni. Az USA-ban elég sok a látnivaló, és mivel ha jól emlékszem, rokonoknál húznád meg magad, így akár érdemes lenne már most valami "alternatív" programot szervezni. Ha már így alakult, és esetleg esélytelen hogy visszakapd a pénzed, akkor már inkább érdemes felhasználni.

Igen, ez egy jó ötlet, és ez is a B-terv (vagyis inkább a jelenlegi helyzetben az A-terv...), csak hát ugye akkor pont lemaradok az első számú célomról, az NHL-meccsről. De megette a fene. Egy baseballmeccset is szívesen megtekintenék, mert az van nyáron is, csak hát ki tudja, lehetnek-e jövő nyáron nézők. De ha nem is, akkor meg kirándulok egyet, sok a látnivaló, valóban. Meg látom a rokonokat, akikkel hosszú évek óta nem találkoztam személyesen. Na meg persze fejleszteném az angoltudásomat.

Mondjuk az is kérdéses még, hogy jövő nyáron milyen lesz a helyzet, érdemes lesz-e az Államokba utazni... Csak nem lesz még akkor is ilyen borzalmas a szitu. El nem tudnám képzelni.

 

Quote

mindenképp tetesd át nyárra. Bár az is pénzbe kerül, meg elég macerás.

Szerencsére a vírusra való tekintettel a légitársaság úgy döntött, hogy egyszer ingyesen át lehet foglalni. Csak akkor kell fizetni, ha az új repjegy drágább, mint az eredeti. Tehát én ugye közel 300.000-et fizettem, és ha annak a járatnak, amire át akarnék foglalni, az ára 340.000, akkor még pluszban kell fizetnem 40.000-et, tehát ki kell egyenlítenem az összeget. De ez tényleg csak akkor, ha drágább a jegy. Ha nem, akkor egy fillért se kell kiadnom.

 

On 9/20/2020 at 9:19 PM , Pildi said:

Az a kérdés, hogy az átfoglalási lehetőséged meddig áll fenn a repjegyed dátumához képest. Mert amíg fennáll, addig nyugodtan várhatod, hogy törlik-e a járatot vagy sem. Addig van választási lehetőséged.

Februárban repülnék, és ha el szeretném tolni, akkor legkésőbb 2021. december 31-ig tolhatom el. Mármint az indulás utolsó napja december 31. kell, hogy legyen. És még annyi kikötés van, hogy az indulás előtt 24 órával már nem módosíthatok semmit. Tehát a gépem február 8-án reggel indul, ebből következik, hogy legkésőbb február 6-án este tolhatom el a járatom. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 órával ezelőtt, Pildi írta:

Koronavírus témában:

Ma este felhívott egy nagyon udvarias rendőr a nyíregyházi kapitányságtól, hogy nem tudja, megkeresett-e már az ÁNTSZ, de pozitív lett a tesztem. Mondtam, hogy az nem lehet, mert engem nem is teszteltek, ráadásul budapesti vagyok. Akkor elnézést kért és további szép estét kívánt, mondván, hogy biztos rossz számot kapott.

És ez pont akkor történt, amikor ismerősökkel arról beszéltünk, mekkora fejetlenség van a résztvevő szerveknél. Hát nem irigylem sem az orvosokat, nővéreket, mentősöket, rendőröket, akinek most ezzel kell foglalkozniuk...

Nem tudom eldönteni, hogy ez szomorú e vagy vicces. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a tegnap 12-re szóló időpontomat mondták le 9-kor orvoshiány miatt úgy, hogy előző nap felhívtam az osztály, hogy minden oké-e az időponttal :roll: Menjek helyette holnap. Köszi! Egyrészt szerdán 9-kor már mit csináljak? Ugrott egy napom, és nem tudok hirtelen egy másik napot is eljönni a munkából csak emiatt. Nem életveszélyes a dolog, szóval majd megyek, amikor tudok...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.