Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Tudom, gáz egy ilyet beírni egy fórumra, de úgy láttam, itt értelmesek tanyáznak így felteszem: ti mit tennétek abban a szituációban, ha adott egy csaj, akiért megőrültök, ám 100%, hogy nem lehet a tiétek? :) Csak mert kezdek az őrület határára sodródni és tanácstalan vagyok. :(

Szerkesztve: - Csak 1 rajongó
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom, gáz egy ilyet beírni egy fórumra, de úgy láttam, itt értelmesek tanyáznak így felteszem: ti mit tennétek abban a szituációban, ha adott egy csaj, akiért megőrültök, ám 100%, hogy nem lehet a tiétek? :) Csak mert kezdek az őrület határára sodródni és tanácstalan vagyok. :(

 

Ez a 100% hogy jött ki? Számtanból nem voltam faktos, úgyhogy nem vágom annyira az ilyen számításokat... de komolyra fordítva a szót, próbálkozz mindenképpen! Ha tettél rá kísérletet és nem sikerült (akkor megértem a 100%-ot is), akkor pedig felejtsd el! Úgy jársz a legjobban. Próbáld meg ésszel, logikusan végiggondolni és akkor rájöhetsz, hogy ennek így tényleg nincs értelme és csak magadnak ártasz vele. Ne az érzelmek terén próbáld ezt megoldani, mert ott a szíved úgyis azt fogja tanácsolni, hogy érdemes még futni utána... szóval csak okosan! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom, gáz egy ilyet beírni egy fórumra, de úgy láttam, itt értelmesek tanyáznak így felteszem: ti mit tennétek abban a szituációban, ha adott egy csaj, akiért megőrültök, ám 100%, hogy nem lehet a tiétek? :) Csak mert kezdek az őrület határára sodródni és tanácstalan vagyok. :(

Ez a 100% nekem is nagyon pesszimistának tűnik. Nincs az a közöny, ami idővel ne változhatna. Ugyanígy a rossz viszony is. Ha pedig épp másé a szíve, azon is segíthet az idő. ;)

Én annyit tudok tanácsolni (azon kívül, amit Wilde írt), hogy mindenképp törekedj a minél jobb viszonyra az illetővel. Legyetek lehetőleg barátok. Ha személyesen nem is tudtok találkozgatni, mert mondjuk messze laktok vagy ilyesmi, akkor is beszéljetek neten.

Viszont szerintem soha ne utalj arra, hogy konkrétan mit érzel iránta, mert azzal könnyen elcseszheted a dolgot. Elvégre ha már ennyire biztos vagy a reménytelenségben, akkor nyilván tud róla, nem kell mindig emlékeztetni rá. Az ilyen azért (már csak hiúságból is) örökre rögzül az emberben.

Segítsd amiben lehet, légy jóarc vele, érezze a törődést és hogy számíthat rád. :) Aztán hagyj neki időt arra, hogy majd ő kezdeményezzen. Ha változik a véleménye, akkor tudni fogsz róla és meglesznek az esélyeid. Ha pedig nem, akkor úgyis felesleges erőltetni, ami nem megy. De legrosszabb esetben is marad egy jó barátod, ami sosem hátrány. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom, gáz egy ilyet beírni egy fórumra, de úgy láttam, itt értelmesek tanyáznak így felteszem: ti mit tennétek abban a szituációban, ha adott egy csaj, akiért megőrültök, ám 100%, hogy nem lehet a tiétek? :) Csak mert kezdek az őrület határára sodródni és tanácstalan vagyok. :(

Az őrületbe menés a legrosszabb, amit tehetsz. A többiek egész jókat írtak. Ha teljesen biztos vagy a reménytelenségben, akkor csak a várakozás marad, hogy le fog csillapodni. Foglald el magad valami értelmes tennivalóval, aztán lassan rájössz, hogy van értelmesebb dolog is a beleőrülésnél :)

 

Olyan "régen" esett :pfff: Lassan gumicsónakkal kell közlekedni, pedig nálunk a homok marha sok vizet képes elnyelni. A csajokkal most keresgéljük az alternatív, de viszonylag normális útvonalakat, amelyek valamelyikén be lehet majd jutni a szombat reggel 8 órás vizsgára Békásmegyerre, plusz még haza is. Előre írok a tanárnőnek, hogy várjon meg minket, ha nem érünk oda, bár ő ugyanazon az útvonalon jár :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Foglald el magad valami értelmes tennivalóval

Mondjuk kezdj el gyűjteni. A lego egész jó csillapító eszköz. Főleg a nagyok, amiket időbe telik összeszerelni, a kicsiket meg takarítani és pakolni jó gondolatlekötésre.

(Na, most jól elszóltam, miért van nekem annyi. :D)

 

Viccet félretéve, alant jól szólottak. Ha teljesen tutyibiztosan 100%, akkor tovább kell lépni. Se nem egyszerű, se nem lehetetlen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, belátom hogy valóban elég pesszimista vagyok időnként, de több értelmét látom, mint az optimizmusnak, amikor jóformán csak negatív csalódások érhetnek, ha nem az történik amire számítok. A 100%-ra elég egyszerű a magyarázat: a szóban forgó lánynak van barátja, akivel szeretik egymást és hűséges is hozzá. Abból gondolom ezt, hogy egyrészt nem egy olcsó rongy, mint sajnos oly sok kortársa, másrészt már több tagot is lekoptatott, akik közeledni próbáltak felé. Ami engem illet, soha nem közöltem vele egyértelműen, hogy mi az ábra, de van egy olyan sejtésem, hogy gyanítja hogy nem közömbös számomra, voltak apróbb "jelek" részemről. De épp azért nem próbáltam soha egyértelműen közeledni felé, mert tudom hogy semmi értelme, csak rontana az egészen. Egyelőre barátkozom vele, szerencsére ő is velem, de ez minden. Bár természetemnél fogva elég nehezen nyílok meg és beszélgetek, főleg ha egy ilyen lányról van szó. Egyébként újabb pozitív tulajdonsága, hogy nem érzem feszélyezve magam a közelében, ami valóban ritkaság ilyen téren nálam. A lényeg, hogy sűrűn jár a fejemben, amin önmagam lefoglalása csak időlegesen segít. Nyilván tudom, hogy el kell felejteni, túllépni stb. de az elmélet és a gyakorlat két külön dolog. Nekem se jó a kínlódás, de a "nem érdekel" stratégia eddig se működött, ezért is bátorkodtam beírni ide, mihez kellene kezdenem? Egyébként egy osztálytársról van szó, így az se igen jöhet szóba, hogy nem találkozom vele, hiszen ez ilyen körülmények között elkerülhetetlen. Az iránta való közömbösség színlelése sem működik, ezt is megpróbáltam. Amint kapok tőle egy ártatlan, ám kedves gesztust, azonnal feléled az elfojtani kívánt érzés. Nagyjából ez a helyzet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Osztálytársaknál a legfontosabb, hogy tudjatok számítani egymásra (ez nem csak szerelmi hanem minden téren igaz). Aztán lehet hogy egyszer majd a te válladon sírja ki magát. De ha nem, és igazán szereted, akkor örülj annak a ténynek hogy boldog. Tudom, ez nehéz.

És ha ránézel más lányokra, önmagukért nézd őket, anélkül, hogy hozzá hasonlítgatnál. Szerintem a lelki szemeid előtt most egy megtestesült Ideális Lány lebeg akihez képes a Föld három és fél milliárd többi nője figyelemre érdemtelen. Vedd észre őket is!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha kalandvágyó (és elég erős) vagy, akkor bepróbálod NorbiLordi módszerét és bizakodsz. :D

 

Ha kevésbé, akkor pedig érdemes várni azzal a 100%-os esélytelenséggel. Ugyanis ha jó viszonyban vagy vele, akkor lehet még abból 0 is.

Ha osztálytársak vagytok, akkor valószínűleg olyan korban vagytok, amikor az ilyen kapcsolatok azért nem tartanak életük végéig. Ha igazán bejövős a lány és nem adódik idővel más alternatíva, akkor a türelem sokat segíthet. ;)

Arra még figyelj, hogy semmiképp se rondíts bele a buliba, amíg együtt vannak! Ezt a hibát sokan elkövetik és nem szokott jó vége lenni. De ha tiszteled, akkor ilyen gond úgyse adódik. ;)

Ja és érdemes lehet sulin kívül is találkozgatni (leginkább közös haveri társasággal), hogy "tűzközelben" legyél, ill. hogy akkor se legyen feltűnő a közelséged, ha már esetleg nem lesztek osztálytársak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy egy volt csapattársam mondaná: egy nőnek mindig csak az egyik fele foglalt, az is csak akkor ha fekszenek rajta... :P

 

Érdemben annyit tennék még hozzá a témához, hogy ez a van barátja dolog tényleg olyan helyzet, ami az adott pillanatban teljesen kilátástalannak hathat. Ettől függetlenül ez idővel változhat, középiskolás szerelemből, ritkán alakul ki komoly kapcsolat, vagy házasság (mondjuk kivételt tudnék mondani, pl. a tesómékat) szóval ez nem egy olyan örök érvényű reláció, ami teljesen elkaszálná az esélyeidet!

Ettől függetlenül a másik oldalról is érdemes elgondolkodnod a problémán! Tudom, hogy nem egyszerű, de tudni kell a dolgokat elengedni. Ha egy hamis álomképben ringatod magad, az sokkal károsabb, mintha ténylegesen megpróbálnál valamit és ha nem jön össze akkor továbblépsz. Ezzel kapcsolatban nagyon ajánlanám neked A Nagy Gatsby című könyvet (most jött ki a film is róla, de én azt nem láttam, így arról nem tudok véleményt alkotni)...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek, szerintem is jobban jársz, ha megkérdezed, mint hogy őrlődsz a bizonytalanságban sokáig. Utóbbi hibát én sajnos elkövettem pár éve, szerintem azóta sem hevertem ki teljesen (pedig jelenleg van barátnőm)...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.