Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Gyerekek, csak én érzem baromi rövidnek ezt a "hétvégének" csúfolt valamit? :para:

Én is így érzem... De legalább megnéztem ma este a Birodalom Visszavágot, plusz ittam egy kis sört. Ezek már önmagukban is elfeledtették velem ezt a csonka hétvégét. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyerekek, csak én érzem baromi rövidnek ezt a "hétvégének" csúfolt valamit? :para:

A kollégáim is panaszkdtak, de mivel én hétfőn reggel még Bergamóban ébredtem és a keddem nagy része azzal telt hogy visszaszoktam a szép magyar valóságba (négyórás vonatút Bp-ről Pécsre miután Milano Malpensáról másfél óra alatt Bp-n voltam) szerintem a szerdai munkakezdés nem volt olyan túlélhetetlen :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyerekek, csak én érzem baromi rövidnek ezt a "hétvégének" csúfolt valamit? :para:

Mi a frászkarika az a hétvége? Múlt héten is beszéltek valami hosszú hétvégéről, de baromira nem értettem, miről zagyválnak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként egy homoszexuális férfiról van szó, aki nőnek öltözött, de a szakállt megtartotta. Transznemű, olyan nincs, van férfi és nő.

 

Azt miből lehetett tudni, hogy homoszexuális (tényleg nem ismerem)?

 

A transzneműek elsősorban azok, akik születésüktől fogva mindkét nem elsődleges nemi jegyeit és másodlagos nemi jellegeinek több vonását is magukon viselik (úgy is nevezhetjük őket, hogy interszexuálisok). Transzneműnek tekinthetőek még azok is, akik biológia nemüket műtéti beavatkozással, vagy hormonkezeléssel befolyásolják (direkt nem azt írtam, hogy megváltoztatják, mert belőlük sosem lesz "igazi" nő, vagy férfi - őket hívják transzszexuálisnak). Ezek nem keverendőek össze a transzvesztitákkal, akiknek időlegesen a biológiai nemük ellentetetés a nemi szerepükkel (az ellenkező nem megjelenési és viselkedési kódjait hordozzák magukon).

(szexuálpszichológia, kulturális antropológia)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt miből lehetett tudni, hogy homoszexuális (tényleg nem ismerem)?

 

A transzneműek elsősorban azok, akik születésüktől fogva mindkét nem elsődleges nemi jegyeit és másodlagos nemi jellegeinek több vonását is magukon viselik (úgy is nevezhetjük őket, hogy interszexuálisok). Transzneműnek tekinthetőek még azok is, akik biológia nemüket műtéti beavatkozással, vagy hormonkezeléssel befolyásolják (direkt nem azt írtam, hogy megváltoztatják, mert belőlük sosem lesz "igazi" nő, vagy férfi - őket hívják transzszexuálisnak). Ezek nem keverendőek össze a transzvesztitákkal, akiknek időlegesen a biológiai nemük ellentetetés a nemi szerepükkel (az ellenkező nem megjelenési és viselkedési kódjait hordozzák magukon).

(szexuálpszichológia, kulturális antropológia)

Alapból így néz(ett) ki:

 

Conchita-Wurst-Male-version.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A negatív diszkrimináció igen komoly méreteket öltött korábban és masszív károkat okozott. Pár évtizede azonban az ez elleni harc átfordult és azóta teljesen átesett a világ a ló túloldalára, ami szintén nagyon komoly probléma világszerte. Manapság a pozitív diszkrimináció legalább olyan erős, mint a negatív, noha mindkettő káros.

Teljesen mindegy mi történik, egy (bármilyen szempontból) kisebbségire semmi rosszat nem lehet mondani, sőt csúnyán ránézni se szabad, mert akkor rögtön jön a per. Olyan per, amelyben sok esetben a legdurvább büntetési tételeket osztják ki, amely még akkor sincs arányban az elkövetett dolog súlyával, ha egyáltalán tényleg a kirekesztés az indíték.

Sőt, itt kopogtat az ajtón a következő állomás, amikor már dicsérni se szabad őket, mert akkor az a baj. Bezzeg a kisebbséginél bepróbálkozol, mert nem ér annyit, mint mások, vagy nyilván gúnyolódsz vele. Talán a Tök állat c. filmben volt egy ilyen motívum, hogy a fekete szereplő minden kedves és pozitív dolgon megsértődik és kikéri magának. Ma már ez sajnos nem vicc.

Ez a jelenség az elmúlt pár napban két dolog kapcsán is megjelent.

 

Az egyik egy Barca-Villarreal mérkőzés volt, ahol Dani Alves-t dobálták banánnal. Ő viccesen fogta fel és jóízűen harapott belőle, amiből globális mém lett, a rasszizmus elleni kampány része. A dobálózó figurát azóta kirúgták az állásából és perbe fogták, amiért akár börtönt is kaphat.

Na most az csak az egyik fele a dolognak, hogy Alves még csak nem is néger vagy ilyesmi. Az igazán komoly az, hogy az extrém tárgyak pályára dobálása már régóta (egy amúgy szerintem indokolatlanul megtűrt) hagyomány a futballpályákon. Pl. Kahn-t is rendszeresen dobálták banánnal, Figo-t meg disznófejjel, de mivel egyszerű "fehéremberek", így semmi nem lett belőle.

Amúgy a srác a Villarreal alkalmazásában állt és annak akármilyen rasszhoz tartozó játékosaival semmi problémája nem volt, így feltehetően semmi ilyesmi gondolat nem húzódott meg a tette mögött, mégis ezzel gyanúsítják és úgy meghurcolják, mintha embert ölt volna. De elő lehetne hozni Suárez példáját is, aki egy állítólagos "niggerezés" miatt komolyabb eltiltást kapott, mint azok, akik szándékosan lábakat törnek.

 

A másik pedig az itt is szóba hozott EDF, amely döntőjét Conchita Wurst nyerte... :facepalm::clap:

Na most az a helyzet, hogy a figura semmi kiemelkedőt nem tudott felmutatni azon kívül, hogy egy nő, aki igazából férfi, de annyira nőnek érzi magát, hogy annak is öltözik és sminkeli magát, annyira viszont nem, hogy ne szakállal parádézzon. Arról nem is beszélve, hogy az egész show-n Oscar-díjas produkciókat megszégyenítő módon játszotta magát.

Az már önmagában nonszensz, hogy valakit amiatt részesítünk előnyben, mert "más", mint a többiek. Azt viszont nem kéne elfelejteni, hogy a negatív diszkrimináció ellenes harc miért is alakult ki. Azért, hogy ne érjenek atrocitások embereket amiatt, hogy más a bőrszínük, más vallásban nevelkedtek, testi fogyatékkal kell élniük, gyógyíthatatlan betegségben szenvednek és hasonlók. Magyarul olyanokért, amikről ők nem tehetnek és nem tudnak változtatni rajtuk.

A homoszexualitás vagy transzvesztita attitűd állítólag (bár azért ezzel is lehetne vitatkozni) tekinthető betegségnek és az egyén akaratától függetlennek". Ugyanakkor Conchita nem egyszerűen ez a kategória. Most komolyan, milyen nő az, aki szakállal tetszeleg? Lehet, hogy a nemi identitása nem rajta múlik, de borotválkozni azért még lehetne. Ilyen külsővel megjelenni bárhol (pláne a médiában) szimplán ízléstelen és gusztustalan. :sick:

Attól, hogy férfi vagyok, még nem lógathatom ki az ormányt kedvemre bárhol, pedig semmi másság nincs benne. Helyesebben pont ezért nem tehetem meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A másik pedig az itt is szóba hozott EDF, amely döntőjét Conchita Wurst nyerte... :facepalm::clap:

Na most az a helyzet, hogy a figura semmi kiemelkedőt nem tudott felmutatni azon kívül, hogy egy nő, aki igazából férfi, de annyira nőnek érzi magát, hogy annak is öltözik és sminkeli magát, annyira viszont nem, hogy ne szakállal parádézzon. Arról nem is beszélve, hogy az egész show-n Oscar-díjas produkciókat megszégyenítő módon játszotta magát.

Az már önmagában nonszensz, hogy valakit amiatt részesítünk előnyben, mert "más", mint a többiek. Azt viszont nem kéne elfelejteni, hogy a negatív diszkrimináció ellenes harc miért is alakult ki. Azért, hogy ne érjenek atrocitások embereket amiatt, hogy más a bőrszínük, más vallásban nevelkedtek, testi fogyatékkal kell élniük, gyógyíthatatlan betegségben szenvednek és hasonlók. Magyarul olyanokért, amikről ők nem tehetnek és nem tudnak változtatni rajtuk.

A homoszexualitás vagy transzvesztita attitűd állítólag (bár azért ezzel is lehetne vitatkozni) tekinthető betegségnek és az egyén akaratától függetlennek". Ugyanakkor Conchita nem egyszerűen ez a kategória. Most komolyan, milyen nő az, aki szakállal tetszeleg? Lehet, hogy a nemi identitása nem rajta múlik, de borotválkozni azért még lehetne. Ilyen külsővel megjelenni bárhol (pláne a médiában) szimplán ízléstelen és gusztustalan. :sick:

Attól, hogy férfi vagyok, még nem lógathatom ki az ormányt kedvemre bárhol, pedig semmi másság nincs benne. Helyesebben pont ezért nem tehetem meg.

 

Az a szakáll festett volt egyébként :) De amíg be nem vallották én is azt hittem igazi :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt ugye tudjátok, hogy Conchita csak egy karakter, akit ez a fickó játszik? Kb. olyan, mint Sacha Baron Cohen és a különböző alteregói(pl. Borat, Brüno). Conchita spanyolul p*ncit jelent, a Wurst pedig németül kolbász… Egy nagy paródia az egész, de hihetetlen, mennyire komolyan veszi mindenki. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egyik egy Barca-Villarreal mérkőzés volt, ahol Dani Alves-t dobálták banánnal. Ő viccesen fogta fel és jóízűen harapott belőle, amiből globális mém lett, a rasszizmus elleni kampány része. A dobálózó figurát azóta kirúgták az állásából és perbe fogták, amiért akár börtönt is kaphat.

Na most az csak az egyik fele a dolognak, hogy Alves még csak nem is néger vagy ilyesmi. Az igazán komoly az, hogy az extrém tárgyak pályára dobálása már régóta (egy amúgy szerintem indokolatlanul megtűrt) hagyomány a futballpályákon. Pl. Kahn-t is rendszeresen dobálták banánnal, Figo-t meg disznófejjel, de mivel egyszerű "fehéremberek", így semmi nem lett belőle.

Amúgy a srác a Villarreal alkalmazásában állt és annak akármilyen rasszhoz tartozó játékosaival semmi problémája nem volt, így feltehetően semmi ilyesmi gondolat nem húzódott meg a tette mögött, mégis ezzel gyanúsítják és úgy meghurcolják, mintha embert ölt volna. De elő lehetne hozni Suárez példáját is, aki egy állítólagos "niggerezés" miatt komolyabb eltiltást kapott, mint azok, akik szándékosan lábakat törnek.

 

A Sevilla edzőjét anno (kb. 7-8 éve) egy két literes üveggel dobták fejbe, mondjuk őt el is találták. Eto'o-t is rendszeresen inzultálták verbálisan, Spanyolországban az ilyen és ehhez hasonló incidensek gyakoriak, sajnos éppen azért mert nem lépnek fel ellene kellőképpen. Angliában más a helyzet, a Suárez példa most nincs meg, de az ő mentális beszámíthatóságáról ékes bizonyíték a harapdálása... Visszatérve a Villarealos esetre, ha Messit dobják meg banánnal, annak más üzenete lett volna, mint egy afro játékost, akiket bizonyos szurkolók rendszeresen azonosítanak a majmokkal (a banán meg a majom közötti párhuzam gondolom megvan). Egyébként az meg, hogy nem volt baja a Villareal színes bőrű játékosaival nem nagy szám, a drukkerek ezen a téren kifejezetten szelektívek. Elég csak megnézni egy magyar meccset, amikor a Fradiban Somalia bőrszínével nincs gond, de az Újpest játékosa már "büdös nigger" (persze ennek az inverze is igaz).

Ami ennél érdekesebb volt, az a Los Angeles-i eset (Amerikában különlegesen érzékenyek a rasszizmusra), ahol a nyíltan rasszista tulajdonost verték át, hogy aztán a rasszizmus elleni harc égisze alatt elszedjék tőle a franchise-t bizonyos körök és ilyenkor mindenki 5 centivel a föld fölött járva hangoztatta az igazságot.

 

Magyarul olyanokért, amikről ők nem tehetnek és nem tudnak változtatni rajtuk.

A homoszexualitás vagy transzvesztita attitűd állítólag (bár azért ezzel is lehetne vitatkozni) tekinthető betegségnek és az egyén akaratától függetlennek".

 

Nem tudok olyanról, hogy valaki akár a homoszexualitást, akár a transzvesztitizmust úgy választja, hogy egyik nap eldönti, hogy ő most az lesz. Ez maximum akkor fordulhat elő, ha előbbi esetben biszexuális hajlamai vannak, esetleg latens homoszexuális, vagy részeg. Utóbbi esetben pedig cross-dresser, fogadásból vállalta be, vagy szintén részeg. Félretéve a tréfát, én semmikép sem mernék állást foglalni ebben a témában, mert nincs igazi rálátásom a dologra, másrészt olyan koponyáknak sem sikerült 100%-osan megfejteniük, mint mondjuk Sigmund Freud. Vannak genetikai és hormonális, neurológiai elméletek, de megoldás még nincs, így igazán nincs is miről beszélni, ha az okokat, eredőket keressük. A transzv. témakörében inkább lelki okokat határoznak meg, de ez is egy olyan téma, ahol nem lehet egyetlen okot kiemelni. Aki meg tényleg random módon dönti el, hogy ő most "más" lesz, annak sajnos (ez tényleg sajnálatos dolog) komoly gondok vannak a nemi identitásával és eredendően sem tartozott bele abba a szexuális kultúrába (legyen az homo/hetero) ahogy addig gondolt magára!

 

Egyébként most már utánanéztem ki ez az ember valójában. "Conchita Wurst" ugye nem kell lefordítanom :lol: (Punci Kolbász), a rajzolt szakáll, meg ez a név is, direkt erre mentek rá, hogy majd úgyis beszavazzák, ez egy nyílt provokáció (ha nem nyert volna, még médiahack-nek is gondolnám), más kérdés, hogy azokat alázza meg, akiket ez a társadalmi probléma tényleg érint...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Egyébként most már utánanéztem ki ez az ember valójában. "Conchita Wurst" ugye nem kell lefordítanom :lol: (Punci Kolbász), a rajzolt szakáll, meg ez a név is, direkt erre mentek rá, hogy majd úgyis beszavazzák, ez egy nyílt provokáció (ha nem nyert volna, még médiahack-nek is gondolnám), más kérdés, hogy azokat alázza meg, akiket ez a társadalmi probléma tényleg érint...

 

Attól független tényleg nem a nőkhöz vonzódik hogy kitalált magának egy alteregót :) Szerintem nem alázás akart ez lenni hanem figyelem felhívás, hogy élnek ilyen emberek, ne rekesszük ki őket stb. Nekem már akkor gyanús volt, mikor mutatták hogy bejutott a döntőbe, kicsit túljátszotta a nőies meghatottságot :D Mikor megnyerte meg már egyértelmű volt hogy színészkedik. Végülis kiderült hogy vannak toleráns emberek, de ez már a ló túlsó oldala. :)

 

Másrészt pedig már maga a Rise like a Phoenix cím is a másságra utal.

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.