Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Hogy én mennyire utálom a motorosokat... A jelenlévők természetesen kivételek, ha éppen nem ülnek motoron. :)

 

Szerintem az autópályák nálunk is jók.

Az átlagos magyar utakhoz viszonyítva jók, az átlagos autópályához viszonyítva jó sz*rok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mérgelődős topikot nem találtam... :)

 

 

Ma motoroztam... Ausztriában, kis bevásárlás, kis Media Markt (Frenkinek hoztam SW BD-t) semmi extra. Otthon a család egyik fele kinn a strandon, a kisebbik gyerek meg - önként - egyedül otthon, Lecsót néz. No. Jövök hazafelé, teljesen hétköznapi, megszokott, normális tempóban és módon, hátamon egy nagy hátizsák. Kb. 20 perc, míg hazaérek, ki volt számítva, hatra pont kiérek a strandra az asszonyért meg a másik gyerekért.

 

Hát nem egy civil rendőr VW Passat volt pont abban a kocsisorban, amit megelőztem??? Oké, lehet, nem kellett volna pont ott előznöm őket, ahol volt valami 70-es tábla, de ki a f*szom figyel ilyenekre??? Motorral??? Soha. Biztonságos, gyors, hatékony előzés, és már ott sem vagyok. Kb 15 km után nézek bele a tükörbe, látom ám, valami veszettül jön utánam. Na, mondom, egy újabb versenyezni kívánó majom... Aztán mikor láttam, hogy kéken villog, gondoltam, baj van...

 

Lelassítottam, hogy utolérjen (különben soha nem fog meg, csak a határon várt volna a yard), s láttam ám, hogy a Passatban villog a lámpa, hogy álljak meg. Két civil ruhás rendőr, fegyverrel, közli velem, hogy 153-mal előztem őket a 70-es táblánál, hova sietek. Mondtam, a kisfiam egyedül van otthon. No, tanakodtak, mondták, hogy a folyamatos gyorshajtáshoz adjak hozzá még három záróvonal átlépést (ennyit láttak ők), aminek büntetési tétele...

 

tekintettel arra, hogy pünkösd volt, meg jó idő, meg minden, 200 Euro. :)

 

Rögtön kiegyeztem velük, de mondtam, nincs nálam pénz, azt mondták, semmi baj, a motor ott marad, én menjek haza pénzért és ha kifizettem, visszaadják. No, inkább felhívtam az üzletet, s az egyik pincér kiváltott szorult helyzetemből. Addig is egy jó fél órát dumáltam a két rendőrrel, baromi jó fejek voltak, hót rasszista mind a kettő. Szépen kitárgyaltuk a két ország etnikai problémáit (kinn is van probléma, bőven), stb... Ha nem lett volna az a csúnya büntetés, még jól is éreztem volna magam velük. :)

 

Azzal engedtek el, hogy el kellett volna venni a jogsimat is, de az egyik motorozik, úgyhogy átérzi a helyzetemet. Megígértem neki, hogy ha átjönnek kajálni, én is adok kedvezményt.

 

Tanulság? Mindig lesz nálam ezentúl bankkártya, ha motorozok, hogy a helyszínen tudjak fizetni és ne csesszak el egy órát az időmből.

 

Először is nagyon szépen köszönöm itt is neked hogy 65000 fokban elmentél és megvetted a BD-t. Azt azért jó értelemben elképesztőnek tartom hogy micsoda dolgokat visz végbe ez a fórum. Mert azt azért nagyon megtisztelőnek tartom hogy ismeretlenül megvásároltál nekem egy nagyértékü kiadványt biztosan tudva hogy az ellenérték meg is fog hozzád érkezni. Ez a bizalom nagyon jólesik, és tényleg nagyon szerencsésnek tartom magam hogy közétek tartozom.

Ezt a motoros kalandot sajnálom, de hát végülis beszélgettél osztrák rendőrökkel, lehet később hasznát veszed. :D

 

A héten én sem vagyok nagyon aktiív szinte csak aludni járok haza. A munkahelyemen 3 ember betegállományban a munka nagyon sok, plussz ma ledolgoztam egy múlt heti elmenetelt. Kivagyok fizikalilag teljesen. Persze ezt még betetőzi hogy hőség van, ,sisakban munkaruhában, bakancsban egy csarnokban melynek a teteje pala és körülötte minden beton. A lakás is már elég meleg, úgyhogy a héten kijutott.

Na nem baj pozitiv vagyok, ha megjön a BD rávetem magam. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Először is nagyon szépen köszönöm itt is neked hogy 65000 fokban elmentél és megvetted a BD-t. Azt azért jó értelemben elképesztőnek tartom hogy micsoda dolgokat visz végbe ez a fórum. Mert azt azért nagyon megtisztelőnek tartom hogy ismeretlenül megvásároltál nekem egy nagyértékü kiadványt biztosan tudva hogy az ellenérték meg is fog hozzád érkezni.

 

 

 

Ugyan már, nagyon szívesen. Ha segíthetek, miért is ne. Valahol nekem ez tök természetes. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mérgelődős topikot nem találtam... :)

Sajnálom, hogy megbüntettek a gyorshajtásért.

 

A héten én sem vagyok nagyon aktiív szinte csak aludni járok haza.

Esetben pedig a nagy hajtást.

 

Leállamvizsgáztam! Jeles szakdolgozat minősítéssel!!!

Gratulálok!! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm mindenkinek, kedvesek vagytok :)

 

Gratulálok Jake. Sikerült a vizsga, péntek is van. Pont jó alkalom pár sör elfogyasztásához. :D

 

 

 

Ajjaj ne is emlegesd a sörfogyasztást :D Az államvizsgám még csütörtökön sikerült, péntek reggel egy egyetemi kolesz szobában ébredtem, valamikor péntek dél körül keveredtem csak haza :D

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.